ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 17/02/2019 08:54

Shqipëria dhe Mali i Zi, me borxhin më të lartë në rajon për 2018

Shqipëria dhe Mali i Zi, me borxhin më të lartë në rajon për 2018
Shqipëria dhe Mali i Zi u renditën nga Komisioni Europian me borxhin publik më të lartë në rajon për vitin 2018, në raportin periodik për zhvillimet ekonomike në vendet e zgjerimit të lëshuar së fundmi. Të dhënat e ...
24 Ore | 11-Feb-2019 21:55
Shqipëria dhe Mali i Zi u renditën nga Komisioni Europian me borxhin publik më të lartë në rajon për vitin 2018, në raportin periodik për zhvillimet ekonomike në vendet e zgjerimit të lëshuar së fundmi. Të dhënat e ...

KE: Shqipëria me rritje të investimeve të huaja direkte
Flukset hyrëse të investimeve të huaja direkte në Shqipëri u rritën sërish krahasuar me tremujorin e mëparshëm. Raporti i performancës ekonomike të publikuar së fundi nga Komisioni Europian e rendit Shqipërinë me ...
24 Ore | 11-Feb-2019 21:21
Flukset hyrëse të investimeve të huaja direkte në Shqipëri u rritën sërish krahasuar me tremujorin e mëparshëm. Raporti i performancës ekonomike të publikuar së fundi nga Komisioni Europian e rendit Shqipërinë me ...

Shqipëria dhe Mali i Zi, me borxhin më të lartë në rajon për 2018
Shqipëria dhe Mali i Zi u renditën nga Komisioni Europian me borxhin publik më të lartë në rajon për vitin 2018, në raportin periodik për zhvillimet ekonomike në vendet e zgjerimit të lëshuar së fundmi. Të dhënat e ...
Medial | 11-Feb-2019 18:34
Shqipëria dhe Mali i Zi u renditën nga Komisioni Europian me borxhin publik më të lartë në rajon për vitin 2018, në raportin periodik për zhvillimet ekonomike në vendet e zgjerimit të lëshuar së fundmi. Të dhënat e ...

Ndikimi i Kinës në Ballkan përbën rrezik, paralajmëron raporti
Ky lajm u publikua fillimisht në www.reporter.al, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative. Raporti i Konferencës së Sigurisë në Mynih thotë se BE-ja duhet të ndërgjegjësohet se vendet e Ballkanit rrezikojnë t’i ...
Reporter | 11-Feb-2019 17:27
Ky lajm u publikua fillimisht në www.reporter.al, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative. Raporti i Konferencës së Sigurisë në Mynih thotë se BE-ja duhet të ndërgjegjësohet se vendet e Ballkanit rrezikojnë t’i ...

Cili kryeministër e ka pagën më të ulët në rajon?
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj dhe ai i Shqipërisë, Edi Rama, marrin pagat më të larta në rajon, ndërkohë kryeministri me pagën më të ulët në rajon rezulton të jetë Ana Bërnabiq, ka publikuar Banka Botërore. ...
AlbInfo | 11-Feb-2019 15:03
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj dhe ai i Shqipërisë, Edi Rama, marrin pagat më të larta në rajon, ndërkohë kryeministri me pagën më të ulët në rajon rezulton të jetë Ana Bërnabiq, ka publikuar Banka Botërore. ...

Haradinaj prin me pagën 2950 eurosh në rajon, ndiqet nga Rama me 1700, e fundit Bërnabiqi me 1000 euro
Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj dhe ai i Shqipërisë Edi Rama, marrin pagat më të larta në rajon, ndërkohë kryeministri me pagën më të ulët në rajon rezulton të jetë Ana Bërnabiq, ka publikuar Banka Botërore. ...
TetovaSot | 11-Feb-2019 14:02
Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj dhe ai i Shqipërisë Edi Rama, marrin pagat më të larta në rajon, ndërkohë kryeministri me pagën më të ulët në rajon rezulton të jetë Ana Bërnabiq, ka publikuar Banka Botërore. ...

Haradinaj prin me pagën 2950 euro në rajon, ja nga cilët kryeministra ndiqet ai
Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj dhe ai i Shqipërisë Edi Rama, marrin pagat më të larta në rajon, ndërkohë kryeministri me pagën më të ulët në rajon rezulton të jetë Ana Bërnabiq, ka publikuar Banka Botërore. ...
Lajm Press | 11-Feb-2019 12:38
Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj dhe ai i Shqipërisë Edi Rama, marrin pagat më të larta në rajon, ndërkohë kryeministri me pagën më të ulët në rajon rezulton të jetë Ana Bërnabiq, ka publikuar Banka Botërore. ...

Haradinaj prin me pagën 2950 eurosh në rajon, ndiqet nga Rama me 1700, e fundit Bërnabiqi me 1000 euro
Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj dhe ai i Shqipërisë Edi Rama, marrin pagat më të larta në rajon, ndërkohë kryeministri me pagën më të ulët në rajon rezulton të jetë Ana Bërnabiq, ka publikuar Banka Botërore. ...
EkonomiaOnline | 11-Feb-2019 11:11
Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj dhe ai i Shqipërisë Edi Rama, marrin pagat më të larta në rajon, ndërkohë kryeministri me pagën më të ulët në rajon rezulton të jetë Ana Bërnabiq, ka publikuar Banka Botërore. ...

Rriten investimet e Turqisë në bregdetin malazez
Kohëve të fundit në bregdetin e Malit te Zi është rritur ndjeshëm interesimi i investitorëve nga Turqia. Sipas të dhënave, vitin që lamë pas u regjistruan 1.545 ndërmarrje ekonomike nga investitorët turq, e para tri ...
Monitor | 11-Feb-2019 10:27
Kohëve të fundit në bregdetin e Malit te Zi është rritur ndjeshëm interesimi i investitorëve nga Turqia. Sipas të dhënave, vitin që lamë pas u regjistruan 1.545 ndërmarrje ekonomike nga investitorët turq, e para tri ...

Haradinaj prin me pagën 2950 eurosh në rajon, ndiqet nga Rama me 1700, e fundit Bërnabiqi me 1000 euro
Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj dhe ai i Shqipërisë Edi Rama, marrin pagat më të larta në rajon, ndërkohë kryeministri me pagën më të ulët në rajon rezulton të jetë Ana Bërnabiq, ka publikuar Banka Botërore. ...
Koha.net | 11-Feb-2019 11:11
Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj dhe ai i Shqipërisë Edi Rama, marrin pagat më të larta në rajon, ndërkohë kryeministri me pagën më të ulët në rajon rezulton të jetë Ana Bërnabiq, ka publikuar Banka Botërore. ...

Pagat e kryeministrave në rajon, ja në çfarë vendi rënditen Zaev, Rama e Haradinaj
Shkup, 10 shkurt - Edi Rama rezulton të jetë një ndër kryeministrat me pagën më të lartë ne rajonin e Ballkanit, krahasuar kjo me pagën mesatare të qytetarëve. Sipas të dhënave të Bankës Botërore konstatohet se ai ...
Zhurnal | 10-Feb-2019 22:03
Shkup, 10 shkurt - Edi Rama rezulton të jetë një ndër kryeministrat me pagën më të lartë ne rajonin e Ballkanit, krahasuar kjo me pagën mesatare të qytetarëve. Sipas të dhënave të Bankës Botërore konstatohet se ai ...

Haradinaj dhe Rama me pagat më të larta në rajon
Kryeministri kosovar dhe ai shqiptar marrin pagat më të larta në rajon krahasuar kjo me pagën mesatare të vendit. Ndërkohë Kryeministri me pagën më të ulët në rajon rezulton të jetë Ana Brnabiç e cila merr 1 mijë euro e ...
Koha Jone | 10-Feb-2019 21:35
Kryeministri kosovar dhe ai shqiptar marrin pagat më të larta në rajon krahasuar kjo me pagën mesatare të vendit. Ndërkohë Kryeministri me pagën më të ulët në rajon rezulton të jetë Ana Brnabiç e cila merr 1 mijë euro e ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved