ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/07/2019 04:28

Sanremo 2019, një festival special edhe për Ermal Metën

Sanremo 2019, një festival special edhe për Ermal Metën
Në edicionin e 69-të të Sanremos shpallet fitues Mahmood, një këngëtar milanez me origjinë egjiptiane me këngën “Para”. Kritika dhe publiku vlerësojnë performancën e Ermal Metës dhe fansat i përgatisin një surprizë ...
Ina-Online | 11-Feb-2019 09:37
Në edicionin e 69-të të Sanremos shpallet fitues Mahmood, një këngëtar milanez me origjinë egjiptiane me këngën “Para”. Kritika dhe publiku vlerësojnë performancën e Ermal Metës dhe fansat i përgatisin një surprizë ...

29-vjeçari italo-egjiptian fiton Sanremon, polemika në Itali
Edicioni i 69-të i festivalit italian të Sanremos u fitua këtë herë nga një 29-vjeçar italo-egjiptian. Prejardhja e tij gjysmë myslimane ka shkaktuar jo pak polemika, por ka patur edhe nga ata që kanë përshëndetur ...
EkonomiaOnline | 11-Feb-2019 09:04
Edicioni i 69-të i festivalit italian të Sanremos u fitua këtë herë nga një 29-vjeçar italo-egjiptian. Prejardhja e tij gjysmë myslimane ka shkaktuar jo pak polemika, por ka patur edhe nga ata që kanë përshëndetur ...

Polemika për fituesin e Sanremos
Alesandro Mahmud, 27- vjeçari me origjinë egjiptiane është fituesi i edicionit të 69 të San Remos me këngën “Soldi” – Paratë. Do të jetë ai që do të përfaqësojë Italinë, në Eurovizionin e këtij viti që zhvillohet në Tel ...
TV Klan | 10-Feb-2019 16:11
Alesandro Mahmud, 27- vjeçari me origjinë egjiptiane është fituesi i edicionit të 69 të San Remos me këngën “Soldi” – Paratë. Do të jetë ai që do të përfaqësojë Italinë, në Eurovizionin e këtij viti që zhvillohet në Tel ...

Mahmood është fituesi i Festivalit të 69 në Sanremo
Mahmood është fituesi i festivalit të 69 të Sanremos me këngën “Soldi” (para). Për 26-vjeçarin me origjinë nga Egjipti ishte e pabesueshme. Gjatë konferencës për shtyp Mahmood theksoi se është 100 përqind Italian. Nuk ...
VizionPlus | 10-Feb-2019 11:56
Mahmood është fituesi i festivalit të 69 të Sanremos me këngën “Soldi” (para). Për 26-vjeçarin me origjinë nga Egjipti ishte e pabesueshme. Gjatë konferencës për shtyp Mahmood theksoi se është 100 përqind Italian. Nuk ...

29-vjeçari italo-egjiptian fiton Sanremon, polemika në Itali
Edicioni i 69-të i festivalit italian të Sanremos u fitua këtë herë nga një 29-vjeçar italo-egjiptian. Prejardhja e tij gjysmë myslimane ka shkaktuar jo pak polemika, por ka patur edhe nga ata që kanë përshëndetur ...
Koha.net | 11-Feb-2019 08:58
Edicioni i 69-të i festivalit italian të Sanremos u fitua këtë herë nga një 29-vjeçar italo-egjiptian. Prejardhja e tij gjysmë myslimane ka shkaktuar jo pak polemika, por ka patur edhe nga ata që kanë përshëndetur ...

Sanremo, reagon Salvini kundër fituesit egjiptiano-italian
Festivali i Sanremos këtë vit është fituar nga një i ri 27 vjeçar. Emri i tij është Mahmud. I riu me baba egjiptian dhe nënë italine, është lindur dhe rritur në Itali. Por fitora e tij duhet ke nuk është mirëpritur nga ...
RTSH | 10-Feb-2019 20:40
Festivali i Sanremos këtë vit është fituar nga një i ri 27 vjeçar. Emri i tij është Mahmud. I riu me baba egjiptian dhe nënë italine, është lindur dhe rritur në Itali. Por fitora e tij duhet ke nuk është mirëpritur nga ...

29-vjeçari italo-egjiptian fiton Sanremon, polemika në Itali
Edicioni i 69-të i festivalit italian të Sanremos u fitua këtë herë nga një 29-vjeçar italo-egjiptian. Prejardhja e tij gjysmë myslimane ka shkaktuar jo pak polemika, por ka patur edhe nga ata që kanë përshëndetur ...
ABCNews | 10-Feb-2019 14:44
Edicioni i 69-të i festivalit italian të Sanremos u fitua këtë herë nga një 29-vjeçar italo-egjiptian. Prejardhja e tij gjysmë myslimane ka shkaktuar jo pak polemika, por ka patur edhe nga ata që kanë përshëndetur ...

29-vjeçari italo-egjiptian fiton Sanremon, polemika në Itali
Është Mahmud, djaloshi italo-egjiptian, fitues i edicionit të 69-të të festivalit italian të këngës Sanremo. Ka qenë një fitore suprizë, edhe pse 27-vjeçari me këngën e tij “Para’” ndodhej në treshen e finalistëve ...
TetovaSot | 10-Feb-2019 17:18
Është Mahmud, djaloshi italo-egjiptian, fitues i edicionit të 69-të të festivalit italian të këngës Sanremo. Ka qenë një fitore suprizë, edhe pse 27-vjeçari me këngën e tij “Para’” ndodhej në treshen e finalistëve ...

Mahmood, këngëtari me origjinë egjiptiane triumfon në Sanremo
Pas thuajse një jave plot me muzikë, Italia kurorëzoi fituesin e festivalit të famshëm të saj, Sanremos, duke ia dhënë trofeun të riut me origjinë egjiptiane, Mahmood, që rrëmbeu zemrat e publikut dhe jurisë me këngën e ...
Arbresh | 10-Feb-2019 15:35
Pas thuajse një jave plot me muzikë, Italia kurorëzoi fituesin e festivalit të famshëm të saj, Sanremos, duke ia dhënë trofeun të riut me origjinë egjiptiane, Mahmood, që rrëmbeu zemrat e publikut dhe jurisë me këngën e ...

Olti Curri: Mahmood fiton Sanremo-n, kryeministri italian reagon kundër tij
Mbrëmjen e kaluar është shpallur fituesi i festivalit të 69-të të Sanremo. Vendin e parë e mori Mahmood me këngën “Soldi”. Pas fitores ai tha: “Unë jam 100% italian, nëna ime është nga Sardenja dhe babai im është ...
Olti Curri | 10-Feb-2019 12:00
Mbrëmjen e kaluar është shpallur fituesi i festivalit të 69-të të Sanremo. Vendin e parë e mori Mahmood me këngën “Soldi”. Pas fitores ai tha: “Unë jam 100% italian, nëna ime është nga Sardenja dhe babai im është ...

Sanremo 2019. Mahmood fiton çmimin e parë
"Shume faleminderit te gjitheve. nuk arrij ta besoj: eshte e pabesueshme". Keto ishin fjalet e para te Mahmood, pas marrjes se çmimit. Ne vendin e dyte u rendit Ultimo dhe ne te tretin Il Volo, trioja e famshme lirike. ...
ikub.al | 10-Feb-2019 09:28
"Shume faleminderit te gjitheve. nuk arrij ta besoj: eshte e pabesueshme". Keto ishin fjalet e para te Mahmood, pas marrjes se çmimit. Ne vendin e dyte u rendit Ultimo dhe ne te tretin Il Volo, trioja e famshme lirike. ...

Mahmood, fituesi i Festivalit të Sanremos 2019
Mahmood, 27 vjeç është edhe fituesi i këtij edicioni të 69-të Festivalit të Këngës Italiane Sanremo. Ai erdhi në këtë festival si fitues i Sanremo Giovani. I lindur në Milano Mahmood është me nënë italiane dhe baba ...
Alsat-M | 10-Feb-2019 11:16
Mahmood, 27 vjeç është edhe fituesi i këtij edicioni të 69-të Festivalit të Këngës Italiane Sanremo. Ai erdhi në këtë festival si fitues i Sanremo Giovani. I lindur në Milano Mahmood është me nënë italiane dhe baba ...

Këngëtari me origjinë egjiptiane fiton “Sanremo”, Salvini i del kundër: Unë do kisha zgjedhur…
Pas një jave plotë muzikë, edicioni i 69-të i Festivalit të këngës italiane “Sanremo” kurorëzoi fituesin. Pas të gjitha votave u numëruan, 27 vjeçari, me nënë italiane dhe baba egjiptian, Mahmood u shpall fitues i këtij ...
Java News | 10-Feb-2019 11:13
Pas një jave plotë muzikë, edicioni i 69-të i Festivalit të këngës italiane “Sanremo” kurorëzoi fituesin. Pas të gjitha votave u numëruan, 27 vjeçari, me nënë italiane dhe baba egjiptian, Mahmood u shpall fitues i këtij ...

Mahmood fiton Sanremon: ‘Jam 100% italian’. Salvini reagon keq
Është Mahmood fituesi i edicionit të 69-të të Festivalit italian të Sanremos. 27 vjeç, me nënë italiane dhe baba egjiptian, Mahmood mbërriti në skenën e Ariston pasi fitoi bashkë me Einar, edicionin e fundit të Sanremos ...
BalkanWeb | 10-Feb-2019 09:01
Është Mahmood fituesi i edicionit të 69-të të Festivalit italian të Sanremos. 27 vjeç, me nënë italiane dhe baba egjiptian, Mahmood mbërriti në skenën e Ariston pasi fitoi bashkë me Einar, edicionin e fundit të Sanremos ...

Mahmood me origjinë Egjiptiane shpallet fitues i Sanremos!
Është mbyllur mbrëmjen e së shtunës, edicioni i 69 i festivalit më të rëndësishëm muzikor italian “Sanremo”. Mahmood këngëtari me origjinë egjiptiane me këngën “Solid” u shpall fituesi i këtij edicioni të Sanremo. ...
Bordo | 10-Feb-2019 10:56
Është mbyllur mbrëmjen e së shtunës, edicioni i 69 i festivalit më të rëndësishëm muzikor italian “Sanremo”. Mahmood këngëtari me origjinë egjiptiane me këngën “Solid” u shpall fituesi i këtij edicioni të Sanremo. ...

Mahmood, fituesi i Festivalit të Sanremos 2019
Mahmood, 27 vjeç është edhe fituesi i këtij edicioni të 69-të Festivalit të Këngës Italiane Sanremo. Ai erdhi në këtë festival si fitues i Sanremo Giovani. I lindur në Milano Mahmood është me nënë italiane dhe baba ...
Zhurnal | 10-Feb-2019 10:56
Mahmood, 27 vjeç është edhe fituesi i këtij edicioni të 69-të Festivalit të Këngës Italiane Sanremo. Ai erdhi në këtë festival si fitues i Sanremo Giovani. I lindur në Milano Mahmood është me nënë italiane dhe baba ...

Mahmood, fitues i festivalit të Sanremos
Mbrëmjen e djeshme është shpallur fituesi i edicionit të 69-të të Sanremos, këngëtari Mahmood. 27 vjeçari dhe kënga e tij “Solid” ishin një nga më të pëlqyerat e festivalit por aspak favorite përballë Ultimo dhe “Il ...
Lapsi | 10-Feb-2019 09:56
Mbrëmjen e djeshme është shpallur fituesi i edicionit të 69-të të Sanremos, këngëtari Mahmood. 27 vjeçari dhe kënga e tij “Solid” ishin një nga më të pëlqyerat e festivalit por aspak favorite përballë Ultimo dhe “Il ...

“Jam 100% Italian”, Mahmood fiton ‘Sanremon’. Ja reagimi i Matteo Salvini
Mahmood është shpallur fituesi i edicionit të 69-të të Festivalit italian të Sanremos. 27 vjeç, me nënë italiane dhe baba egjiptian, Mahmood mbërriti në skenën e Ariston pasi fitoi bashkë me Einar, edicionin e fundit të ...
Lexo | 10-Feb-2019 10:24
Mahmood është shpallur fituesi i edicionit të 69-të të Festivalit italian të Sanremos. 27 vjeç, me nënë italiane dhe baba egjiptian, Mahmood mbërriti në skenën e Ariston pasi fitoi bashkë me Einar, edicionin e fundit të ...

Ermal Meta sërish ekzalton “Sanremon 2019”
Kantautori shqiptar Ermal Meta ka performuar mbrëmë në teatrin Ariston të Festivalit të Sanremos 2019. Plot një vit pasi u shpall fitues i Sanremos 2018, artisti shqiptar Ermal Meta është rikthyer në këtë Festival si i ...
Gazeta Observer | 09-Feb-2019 15:24
Kantautori shqiptar Ermal Meta ka performuar mbrëmë në teatrin Ariston të Festivalit të Sanremos 2019. Plot një vit pasi u shpall fitues i Sanremos 2018, artisti shqiptar Ermal Meta është rikthyer në këtë Festival si i ...

Ermal Meta sërish ekzalton “Sanremon 2019”
Kantautori shqiptar Ermal Meta ka performuar mbrëmë në teatrin Ariston të Festivalit të Sanremos 2019. Plot një vit pasi u shpall fitues i Sanremos 2018, artisti shqiptar Ermal Meta është rikthyer në këtë Festival si i ...
Java News | 09-Feb-2019 14:40
Kantautori shqiptar Ermal Meta ka performuar mbrëmë në teatrin Ariston të Festivalit të Sanremos 2019. Plot një vit pasi u shpall fitues i Sanremos 2018, artisti shqiptar Ermal Meta është rikthyer në këtë Festival si i ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved