ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 17/02/2019 09:25

SHBA vijojnë hetimet mbi vrasjen e Jamal Khashoggi

SHBA vijojnë hetimet mbi vrasjen e Jamal Khashoggi
Uashingtoni nuk i ka mbyllur hetimet mbi vrasjen e gazetarit saudit Jamal Khashoggi. Administrata amerikane ka bërë me dije se të hënën do të marrë masa ndaj personave përgjegjës për ekzekutimin e tij. Sekretari ...
ABCNews | 11-Feb-2019 23:13
Uashingtoni nuk i ka mbyllur hetimet mbi vrasjen e gazetarit saudit Jamal Khashoggi. Administrata amerikane ka bërë me dije se të hënën do të marrë masa ndaj personave përgjegjës për ekzekutimin e tij. Sekretari ...

Pompeo: SHBA do të vazhdojë hetimet për vrasjen e Khashoggi
Qeveria e SHBA do të vazhdojë hetimin për vrasjen e gazetarit saudit Jamal Khashoggi, tha Sekretari e Shtetit Mike Pompeo gjatë një vizite në Hungari. “Amerika nuk e fsheh vrasjen”, tha Pompeo, duke shtuar se Shtetet e ...
Tesheshi | 11-Feb-2019 21:19
Qeveria e SHBA do të vazhdojë hetimin për vrasjen e gazetarit saudit Jamal Khashoggi, tha Sekretari e Shtetit Mike Pompeo gjatë një vizite në Hungari. “Amerika nuk e fsheh vrasjen”, tha Pompeo, duke shtuar se Shtetet e ...

Vrasja e gazetarit saudit, Pompeo: SHBA do t’i vazhdojnë hetimet, ja masat që do të marrim
“Shtetet e Bashkuara do të vazhdojnë hetimet lidhur me vrasjen e gazetarit Jamal Khashoggi”, – tha Sekretari i Shtetit Mike Pompeo. Ai theksoi se “Amerika nuk është duke e mbuluar vrasjen”. Pompeo i bëri këto komente në ...
Java News | 11-Feb-2019 21:19
“Shtetet e Bashkuara do të vazhdojnë hetimet lidhur me vrasjen e gazetarit Jamal Khashoggi”, – tha Sekretari i Shtetit Mike Pompeo. Ai theksoi se “Amerika nuk është duke e mbuluar vrasjen”. Pompeo i bëri këto komente në ...

Pompeo: SHBA do t'i vazhdojnë hetimet për vrasjen e Jamal Khashoggit
“Shtetet e Bashkuara do të vazhdojnë hetimet lidhur me vrasjen e gazetarit Jamal Khashoggi”, - tha Sekretari i Shtetit Mike Pompeo. Ai theksoi se "Amerika nuk është duke e mbuluar vrasjen”. Zoti Pompeo i bëri këto ...
Zeri Amerikes | 11-Feb-2019 19:57
“Shtetet e Bashkuara do të vazhdojnë hetimet lidhur me vrasjen e gazetarit Jamal Khashoggi”, - tha Sekretari i Shtetit Mike Pompeo. Ai theksoi se "Amerika nuk është duke e mbuluar vrasjen”. Zoti Pompeo i bëri këto ...

Pompeo: SHBA do të sjellë para drejtësisë vrasësin e gazetarit Khashoggi
Qeveria amerikane do të vazhdojë hetimin për vrasjen e gazetarit saudit, Jamal Khashoggi, tha sot sekretari amerikan i shtetit, Mike Pompeo gjatë një vizite në Hungari. “Amerika nuk e fsheh vrasjen”, tha Pompeo, duke ...
Alsat-M | 11-Feb-2019 19:09
Qeveria amerikane do të vazhdojë hetimin për vrasjen e gazetarit saudit, Jamal Khashoggi, tha sot sekretari amerikan i shtetit, Mike Pompeo gjatë një vizite në Hungari. “Amerika nuk e fsheh vrasjen”, tha Pompeo, duke ...

Sauditët: Nuk e dimë ku është trupi i Khashoggit, të arrestuarit nuk tregojnë
Ministri i Jashtëm i Arabisë Saudite, Adel al-Jubeir, ka thënë se Riadi ende nuk është në dijeni se ku janë mbetjet e trupit të gazetarit të vrarë, Jamal Khashoggi. “Riadi nuk e di vendndodhjen e trupit të disidentit ...
Gazeta Shqip | 11-Feb-2019 10:57
Ministri i Jashtëm i Arabisë Saudite, Adel al-Jubeir, ka thënë se Riadi ende nuk është në dijeni se ku janë mbetjet e trupit të gazetarit të vrarë, Jamal Khashoggi. “Riadi nuk e di vendndodhjen e trupit të disidentit ...

Pompeo: SHBA do të sjellë para drejtësisë vrasësin e gazetarit Khashoggi
Qeveria amerikane do të vazhdojë hetimin për vrasjen e gazetarit saudit, Jamal Khashoggi, tha sot sekretari amerikan i shtetit, Mike Pompeo gjatë një vizite në Hungari.
Kosova Press | 11-Feb-2019 18:51
Qeveria amerikane do të vazhdojë hetimin për vrasjen e gazetarit saudit, Jamal Khashoggi, tha sot sekretari amerikan i shtetit, Mike Pompeo gjatë një vizite në Hungari.

Admirali amerikan: Rusia po sillet si ariu i plagosur dhe i ligësuar
Admirali amerikan i Marinës, shefi i ri i Komandës jugore të Ushtrisë amerikane, i ngarkuar për operacione në Amerikën Jugore dhe në Karaibe, Craig Faller, ka deklaruar se SHBA- ja nuk do të duhej ta përjashtonte ...
Medial | 10-Feb-2019 15:39
Admirali amerikan i Marinës, shefi i ri i Komandës jugore të Ushtrisë amerikane, i ngarkuar për operacione në Amerikën Jugore dhe në Karaibe, Craig Faller, ka deklaruar se SHBA- ja nuk do të duhej ta përjashtonte ...

Admirali amerikan: Rusia po sillet si ariu i plagosur dhe i ligësuar
Admirali amerikan i Marinës, shefi i ri i Komandës jugore të Ushtrisë amerikane, i ngarkuar për operacione në Amerikën Jugore dhe në Karaibe, Craig Faller, ka deklaruar se SHBA- ja nuk do të duhej ta përjashtonte ...
TetovaSot | 10-Feb-2019 15:18
Admirali amerikan i Marinës, shefi i ri i Komandës jugore të Ushtrisë amerikane, i ngarkuar për operacione në Amerikën Jugore dhe në Karaibe, Craig Faller, ka deklaruar se SHBA- ja nuk do të duhej ta përjashtonte ...

Rasti Khashoggi, “sulm republikan mbi” Trump: pse nuk përgjigjesh?
Një gazetar republikan ka sulmuar administratën e presidentit Donald Trump për mosdhënien e informacionit të ri për vrasjen e gazetarit saudit Jamal Khashoggi. Duke cituar një letër që mori nga administrata Trump, ...
Tesheshi | 10-Feb-2019 13:19
Një gazetar republikan ka sulmuar administratën e presidentit Donald Trump për mosdhënien e informacionit të ri për vrasjen e gazetarit saudit Jamal Khashoggi. Duke cituar një letër që mori nga administrata Trump, ...

Admirali i SHBA-së Faller: Rusia po sillet si ariu i plagosur dhe i ligësuar
Admirali amerikan i Marinës, shefi i ri i Komandës jugore të Ushtrisë amerikane, i ngarkuar për operacione në Amerikën Jugore dhe në Karaibe, Craig Faller, ka deklaruar se SHBA- ja nuk do të duhej ta përjashtonte ...
Portalb | 10-Feb-2019 12:54
Admirali amerikan i Marinës, shefi i ri i Komandës jugore të Ushtrisë amerikane, i ngarkuar për operacione në Amerikën Jugore dhe në Karaibe, Craig Faller, ka deklaruar se SHBA- ja nuk do të duhej ta përjashtonte ...

Admiral i SHBA-së Faller: Rusia po sillet si ariu i plagosur dhe i ligësuar
Admirali amerikan i Marinës, shefi i ri i Komandës jugore të Ushtrisë amerikane, i ngarkuar për operacione në Amerikën Jugore dhe në Karaibe, Craig Faller, ka deklaruar se SHBA- ja nuk do të duhej ta përjashtonte ...
Koha.net | 10-Feb-2019 12:44
Admirali amerikan i Marinës, shefi i ri i Komandës jugore të Ushtrisë amerikane, i ngarkuar për operacione në Amerikën Jugore dhe në Karaibe, Craig Faller, ka deklaruar se SHBA- ja nuk do të duhej ta përjashtonte ...

Trump “ka dështuar” të sjellë përfundimin rreth rastit të Khashoggit
Administrata e presidentit të Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, ka refuzuar t’u përgjigjet kërkesave të Kongresit për të ofruar raportin lidhur me vrasjen e gazetarit saudit, Jamal Khashoggi. Senatorët kanë bërë ...
Arbresh | 09-Feb-2019 23:57
Administrata e presidentit të Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, ka refuzuar t’u përgjigjet kërkesave të Kongresit për të ofruar raportin lidhur me vrasjen e gazetarit saudit, Jamal Khashoggi. Senatorët kanë bërë ...

Vrasja e Khashoggit – Trump dështoi të sjellë përfundimin
Administrata e presidentit të Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, ka refuzuar t’u përgjigjet kërkesave të Kongresit për të ofruar raportin lidhur me vrasjen e gazetarit saudit, Jamal Khashoggi. Senatorët kanë bërë ...
Shenja | 09-Feb-2019 21:15
Administrata e presidentit të Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, ka refuzuar t’u përgjigjet kërkesave të Kongresit për të ofruar raportin lidhur me vrasjen e gazetarit saudit, Jamal Khashoggi. Senatorët kanë bërë ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved