ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 21/07/2019 05:22

Vuçiç: Do tentojmë kompromis me Kosovën nëse shfuqizohet taksa

Vuçiç: Do tentojmë kompromis me Kosovën nëse shfuqizohet taksa
SERBI Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç ka thënë se shteti i tij gjithmonë do të tentojë që të bëj kompromis me Kosovën vetëm nëse kjo e fundit e shfuqizon taksën që ka vendosur ndaj mallrave serbe. “Ne po presim ...
BalkanWeb | 11-Feb-2019 07:43
SERBI Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç ka thënë se shteti i tij gjithmonë do të tentojë që të bëj kompromis me Kosovën vetëm nëse kjo e fundit e shfuqizon taksën që ka vendosur ndaj mallrave serbe. “Ne po presim ...

Për 80 ditë, Serbia me 90 milionë euro më pak nga Kosova
Ministri i Tregtisë, i Turizmit dhe i Telekomunikacionit i Serbisë, Rasim Lajiq, ka deklaruar se për shkak të vënies së taksës 100 për qind për mallrat e Serbisë, gjatë tre muajve të fundit në Kosovë janë plasuar 90 ...
Medial | 11-Feb-2019 12:11
Ministri i Tregtisë, i Turizmit dhe i Telekomunikacionit i Serbisë, Rasim Lajiq, ka deklaruar se për shkak të vënies së taksës 100 për qind për mallrat e Serbisë, gjatë tre muajve të fundit në Kosovë janë plasuar 90 ...

Për 80 ditë, Serbia me 90 milionë euro më pak nga Kosova
Ministri i Tregtisë, i Turizmit dhe i Telekomunikacionit i Serbisë, Rasim Lajiq, ka deklaruar se për shkak të vënies së taksës 100 për qind për mallrat e Serbisë, gjatë tre muajve të fundit në Kosovë janë plasuar 90 ...
EkonomiaOnline | 11-Feb-2019 11:39
Ministri i Tregtisë, i Turizmit dhe i Telekomunikacionit i Serbisë, Rasim Lajiq, ka deklaruar se për shkak të vënies së taksës 100 për qind për mallrat e Serbisë, gjatë tre muajve të fundit në Kosovë janë plasuar 90 ...

Për 80 ditë, Serbia me 90 milionë euro më pak nga Kosova
Ministri i Tregtisë, i Turizmit dhe i Telekomunikacionit i Serbisë, Rasim Lajiq, ka deklaruar se për shkak të vënies së taksës 100 për qind për mallrat e Serbisë, gjatë tre muajve të fundit në Kosovë janë plasuar 90 ...
Koha.net | 11-Feb-2019 11:35
Ministri i Tregtisë, i Turizmit dhe i Telekomunikacionit i Serbisë, Rasim Lajiq, ka deklaruar se për shkak të vënies së taksës 100 për qind për mallrat e Serbisë, gjatë tre muajve të fundit në Kosovë janë plasuar 90 ...

Vuçiç: Kompromis me shqiptarët, vetëm nëse heqin taksën!
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka pranuar se zgjidhja për Kosovën do të jetë e vështirë, por tha se ai pret që pala kosovare të heqë taksën 100 për qind ndaj mallrave serbe. Vuçiç, gjatë një vizite në Pançevo ...
RTSH | 11-Feb-2019 10:57
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka pranuar se zgjidhja për Kosovën do të jetë e vështirë, por tha se ai pret që pala kosovare të heqë taksën 100 për qind ndaj mallrave serbe. Vuçiç, gjatë një vizite në Pançevo ...

Vuçiç: Do të tentojmë të bëjmë kompromis me Kosovën nëse shfuqizohet taksa
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka thënë se nëse Kosova e shfuqizon taksën, Serbia do të përpiqet të bëjë kompromis. Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, gjatë ditës së sotme, ka thënë se shteti i tij ...
Lajm Press | 11-Feb-2019 10:24
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka thënë se nëse Kosova e shfuqizon taksën, Serbia do të përpiqet të bëjë kompromis. Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, gjatë ditës së sotme, ka thënë se shteti i tij ...

Vuçiq pretendon se do të ketë shumë probleme rreth Kosovës
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka deklaruar se shumicës në rajon por edhe në gjithë botën Serbia është duke i penguar, dhe se shumica po përpiqen ta rrënojnë nga jashtë dhe brenda, si edhe atë se do të ketë ...
Gazeta Observer | 11-Feb-2019 10:03
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka deklaruar se shumicës në rajon por edhe në gjithë botën Serbia është duke i penguar, dhe se shumica po përpiqen ta rrënojnë nga jashtë dhe brenda, si edhe atë se do të ketë ...

Vuçiq pretendon se do të ketë shumë probleme rreth Kosovës
Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq ka deklaruar se shumicës në rajon por edhe në gjithë botën Serbia është duke i penguar, dhe se shumica po përpiqen ta rrënojnë nga jashtë dhe brenda, si edhe atë se do të ketë shumë ...
Zeri | 11-Feb-2019 10:00
Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq ka deklaruar se shumicës në rajon por edhe në gjithë botën Serbia është duke i penguar, dhe se shumica po përpiqen ta rrënojnë nga jashtë dhe brenda, si edhe atë se do të ketë shumë ...

Vuçiç: Do të tentojmë të bëjmë kompromis me Kosovën nëse shfuqizohet taksa
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka thënë se nëse Kosova e shfuqizon taksën, Serbia do të përpiqet të bëjë kompromis. Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, gjatë ditës së sotme, ka thënë se shteti i tij ...
Alsat-M | 11-Feb-2019 08:39
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka thënë se nëse Kosova e shfuqizon taksën, Serbia do të përpiqet të bëjë kompromis. Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, gjatë ditës së sotme, ka thënë se shteti i tij ...

Kritikohet taksa, por jo edhe lobimi i Serbisë
Zyrtarët e Bashkimit Evropian që nga muaji nëntor me dhjetëra herë kanë kërkuar që Qeveria e Kosovës ta tërheqë vendimin për taksën 100% ndaj mallrave serbe, por me vite të tëra kanë heshtur përballë agresion diplomatik ...
Zeri | 11-Feb-2019 08:19
Zyrtarët e Bashkimit Evropian që nga muaji nëntor me dhjetëra herë kanë kërkuar që Qeveria e Kosovës ta tërheqë vendimin për taksën 100% ndaj mallrave serbe, por me vite të tëra kanë heshtur përballë agresion diplomatik ...

“Ne do të punojmë së bashku”, Vuçiç: Nëse heq taksën ndaj Serbisë, do të bëjmë kompromisë me Kosovën
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka thënë se nëse Kosova e shfuqizon taksën, Serbia do të përpiqet të bëjë kompromis. Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, gjatë ditës së sotme, ka thënë se shteti i tij ...
Java News | 11-Feb-2019 08:03
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka thënë se nëse Kosova e shfuqizon taksën, Serbia do të përpiqet të bëjë kompromis. Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, gjatë ditës së sotme, ka thënë se shteti i tij ...

Vuçiq thotë se do të tentojnë të arrijnë marrëveshje me Kosovën nëse hiqet taksa
Kosova dhe Serbia ende nuk kanë arritur një marrëveshje përfundimtare. Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka thënë se nëse Kosova e shfuqizon taksën, Serbia do të përpiqet të bëjë kompromis. Presidenti i Serbisë, ...
Arbresh | 11-Feb-2019 00:07
Kosova dhe Serbia ende nuk kanë arritur një marrëveshje përfundimtare. Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka thënë se nëse Kosova e shfuqizon taksën, Serbia do të përpiqet të bëjë kompromis. Presidenti i Serbisë, ...

Vuçiq: Kompromis pas heqjes së taksës
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka pranuar sot se zgjidhja për Kosovën do të jetë e vështirë, por tha se ai pret që pala kosovare të heqë taksën 100 për qind ndaj mallrave serbe.
Kosova Press | 10-Feb-2019 23:54
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka pranuar sot se zgjidhja për Kosovën do të jetë e vështirë, por tha se ai pret që pala kosovare të heqë taksën 100 për qind ndaj mallrave serbe.

Vuçiq: Do të tentojmë të bëjmë kompromis me Kosovën nëse shfuqizohet taksa
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka thënë se nëse Kosova e shfuqizon taksën, Serbia do të përpiqet të bëjë kompromis. Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, gjatë ditës së sotme, ka thënë se shteti i tij ...
Gazeta Monitor | 10-Feb-2019 23:36
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka thënë se nëse Kosova e shfuqizon taksën, Serbia do të përpiqet të bëjë kompromis. Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, gjatë ditës së sotme, ka thënë se shteti i tij ...

Vuçiq: Do të tentojmë të bëjmë kompromis me Kosovën nëse shfuqizohet taksa
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka thënë se nëse Kosova e shfuqizon taksën, Serbia do të përpiqet të bëjë kompromis. Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, gjatë ditës së sotme, ka thënë se shteti i tij ...
Zeri | 10-Feb-2019 23:28
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka thënë se nëse Kosova e shfuqizon taksën, Serbia do të përpiqet të bëjë kompromis. Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, gjatë ditës së sotme, ka thënë se shteti i tij ...

Pas kthimit nga Uashingtoni, Thaçi: Duhet të pezullojmë taksën ndaj mallrave serbe
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi tha se ka marrë porosi të qartë në Uashington se pa pezullimin e tarifës doganore ndaj mallrave nga Serbia dhe Bosnjë e Hercegovina, nuk mund të vazhdojë dialogu në Bruksel.
Top Channel | 09-Feb-2019 02:36
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi tha se ka marrë porosi të qartë në Uashington se pa pezullimin e tarifës doganore ndaj mallrave nga Serbia dhe Bosnjë e Hercegovina, nuk mund të vazhdojë dialogu në Bruksel.

“Zemërimi” amerikan për tarifat
Nga Arton Konushevci, REL/ Njëri nga bashkëkryesuesit e Ekipit negociator të Kosovës në dialogun me Serbinë, Shpend Ahmeti, ka deklaruar për mediat vendore se nga takimet që ka pasur me ambasadorin e SHBA-së në ...
Lexo | 10-Feb-2019 22:26
Nga Arton Konushevci, REL/ Njëri nga bashkëkryesuesit e Ekipit negociator të Kosovës në dialogun me Serbinë, Shpend Ahmeti, ka deklaruar për mediat vendore se nga takimet që ka pasur me ambasadorin e SHBA-së në ...


Zeka: Me më thanë Amerika mos flej me gru, nuk flej
Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Milaim Zeka ka folur për çështjen e taksës 100 për qind për produktet serbe dhe presionin që po bën Amerika për pezullimin e saj në mënyrë që të mos stopohet procesi i dialogut. Zeka ka ...
Zeri | 09-Feb-2019 10:38
Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Milaim Zeka ka folur për çështjen e taksës 100 për qind për produktet serbe dhe presionin që po bën Amerika për pezullimin e saj në mënyrë që të mos stopohet procesi i dialogut. Zeka ka ...

“Me m’thanë amerikanët mos flej tri ditë me gru, unë nuk flej tre muaj”
Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Milaim Zeka ka folur për çështjen e taksës 100 për qind për produktet serbe dhe presionin që po bën Amerika për pezullimin e saj në mënyrë që të mos stopohet procesi i dialogut.Zeka ka ...
Gazeta Observer | 09-Feb-2019 09:40
Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Milaim Zeka ka folur për çështjen e taksës 100 për qind për produktet serbe dhe presionin që po bën Amerika për pezullimin e saj në mënyrë që të mos stopohet procesi i dialogut.Zeka ka ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved