ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 21/07/2019 04:41

Triumfi i Dua Lipës, Ramush Haradinaj: Kosova është me fat

Triumfi i Dua Lipës, Ramush Haradinaj: Kosova është me fat
KOSOVË Triumfi i këngëtares me origjinë nga Kosova, Dua Lipa në çmimin prestigjioz “Grammy Awards” ka bërë krenarë të gjithë shqiptarët. Por ky sukses nuk kishte se si të kalonte në heshtje në vendin e origjinës. ...
BalkanWeb | 11-Feb-2019 11:32
KOSOVË Triumfi i këngëtares me origjinë nga Kosova, Dua Lipa në çmimin prestigjioz “Grammy Awards” ka bërë krenarë të gjithë shqiptarët. Por ky sukses nuk kishte se si të kalonte në heshtje në vendin e origjinës. ...

Dua Lipa artistja e re më e mirë në Grammy 2019
Pasi mori çmimin, Dua Lipa tha: “Jam nervoze dhe mirenjohese pasi kam marre nje nga shperblimet me te medha te çmimeve Grammy”. Gjithashtu ne postimin ne Instagram Dua falenderoi familjen, fansat dhe gjithe artistet me ...
ikub.al | 11-Feb-2019 09:47
Pasi mori çmimin, Dua Lipa tha: “Jam nervoze dhe mirenjohese pasi kam marre nje nga shperblimet me te medha te çmimeve Grammy”. Gjithashtu ne postimin ne Instagram Dua falenderoi familjen, fansat dhe gjithe artistet me ...

Pas fitores flet Dua Lipa: Nuk ka rëndësi prej nga vini, gjithmonë ndiqeni ëndrrën
Dua Lipa ka fituar dy çmime Grammy gjatë natës së mbrëmshme në LA. Dua Lipa ka pasur një natë me të vërtetë të suksesshme, më të suksesshmen madje deri tani në karrierën e saj. Ajo është bërë fituese e dy çmimeve Grammy ...
Telegraf | 11-Feb-2019 12:10
Dua Lipa ka fituar dy çmime Grammy gjatë natës së mbrëmshme në LA. Dua Lipa ka pasur një natë me të vërtetë të suksesshme, më të suksesshmen madje deri tani në karrierën e saj. Ajo është bërë fituese e dy çmimeve Grammy ...

FOTOT/ S’mori asnjë çmim Grammy, Bebe Rexha: Për mua fitore janë nominimet
Bebe Rexha ishte nominuar në dy kategori në Grammy Awards. Por këngëtarja me origjinë shqiptare nuk mundi të fitonte asnjë çmim në eventin e madh muzikor që u mbajt në Staples Center në Los Angeles më 10 shkurt. Bebe në ...
GazetaTema | 11-Feb-2019 09:44
Bebe Rexha ishte nominuar në dy kategori në Grammy Awards. Por këngëtarja me origjinë shqiptare nuk mundi të fitonte asnjë çmim në eventin e madh muzikor që u mbajt në Staples Center në Los Angeles më 10 shkurt. Bebe në ...

Dua Lipa bën histori, e para shqiptare që fiton çmimet “Grammy”
Dua Lipa kap majat e suksesit në karrierën e saj si këngëtare duke fituar në cmimet prestigjoze “Grammy Aëards”. Artistja e talentuar, e bë e para shqiptare që arrin të marrë një trofe kaq të rëndësishëm. Dua Lipa mori ...
VizionPlus | 11-Feb-2019 09:56
Dua Lipa kap majat e suksesit në karrierën e saj si këngëtare duke fituar në cmimet prestigjoze “Grammy Aëards”. Artistja e talentuar, e bë e para shqiptare që arrin të marrë një trofe kaq të rëndësishëm. Dua Lipa mori ...

Dua dhe Bebe ndër personazhet e veshura më së miri në “Grammy Awards”
Mbrëmjen e kaluar është mbajtur ceremonia e 61-të e ndarjes së çmimeve Grammy Awards. Padyshim që lajmi kryesor i ditës për shqiptarët ishte fitimi i dy çmimeve nga ana e Dua Lipës. Dua Lipa (Photo by Matt ...
Telegrafi | 11-Feb-2019 11:04
Mbrëmjen e kaluar është mbajtur ceremonia e 61-të e ndarjes së çmimeve Grammy Awards. Padyshim që lajmi kryesor i ditës për shqiptarët ishte fitimi i dy çmimeve nga ana e Dua Lipës. Dua Lipa (Photo by Matt ...

Nuk mundi të fitonte asnjë çmim në Grammy, këngëtarja e njohur: Për mua fitore janë nominimet
Bebe Rexha ishte nominuar në dy kategori në Grammy Awards. Por këngëtarja me origjinë shqiptare nuk mundi të fitonte asnjë çmim në eventin e madh muzikor që u mbajt në Staples Center në Los Angeles më 10 shkurt. Bebe në ...
Telegraf | 11-Feb-2019 09:47
Bebe Rexha ishte nominuar në dy kategori në Grammy Awards. Por këngëtarja me origjinë shqiptare nuk mundi të fitonte asnjë çmim në eventin e madh muzikor që u mbajt në Staples Center në Los Angeles më 10 shkurt. Bebe në ...

Dua Lipa bën krenarë të gjithë shqiptarët: Ylli i popit fiton dy çmime Grammy
Dua Lipa ka bërë krenarë gjithë shqiptarët, duke fituar dy çmime në eventin më të madh muzikor Grammy Awards. Ylli i popit rrëmbeu çmimin ‘Best New Artist’ në 61 vjetorin e Grammy dhe çmimin Best Dance Recording për ...
GazetaTema | 11-Feb-2019 09:14
Dua Lipa ka bërë krenarë gjithë shqiptarët, duke fituar dy çmime në eventin më të madh muzikor Grammy Awards. Ylli i popit rrëmbeu çmimin ‘Best New Artist’ në 61 vjetorin e Grammy dhe çmimin Best Dance Recording për ...

Dua Lipa, artistja e parë shqiptare që fiton dy çmime Grammy
Artistja e re më e mirë, dhe kënga më e mirë e zhanrit Dance, Dua Lipa bëhet artistja e parë shqiptare që fiton dy çmime Grammy. Ajo ka qenë femra e dytë më e dëgjuar e vitit 2018 në Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe ...
ABCNews | 11-Feb-2019 11:42
Artistja e re më e mirë, dhe kënga më e mirë e zhanrit Dance, Dua Lipa bëhet artistja e parë shqiptare që fiton dy çmime Grammy. Ajo ka qenë femra e dytë më e dëgjuar e vitit 2018 në Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe ...

MC Kresha tregon arsyen pse nuk bashkëpunon me koleget femra
Ai së bashku me artistët e labelit P.I.N.T së shpejti do të lanccojnë albumin e ri “United States of Albania”. Në një intervistë për Prive, ai ka zbuluar disa detaje. Në albumet e tij nuk ka asnjëherë bashkëpunime me ...
Lapsi | 11-Feb-2019 11:27
Ai së bashku me artistët e labelit P.I.N.T së shpejti do të lanccojnë albumin e ri “United States of Albania”. Në një intervistë për Prive, ai ka zbuluar disa detaje. Në albumet e tij nuk ka asnjëherë bashkëpunime me ...

Haradinaj për suksesin e Lipës në “Grammy Awards”: Kosova është me fat që në botë përfaqësohet me emrin tënd
Dua Lipa ka shkruar historinë duke u bërë shqiptarja e parë që shpërblehet me dy çmime në ngjarjen kryesore muzikore botërore. Mbrëmë është mbajtur ceremonia e 61-të e ndarjes së çmimeve më prestigjioze muzikore “Grammy ...
Telegrafi | 11-Feb-2019 09:56
Dua Lipa ka shkruar historinë duke u bërë shqiptarja e parë që shpërblehet me dy çmime në ngjarjen kryesore muzikore botërore. Mbrëmë është mbajtur ceremonia e 61-të e ndarjes së çmimeve më prestigjioze muzikore “Grammy ...

Personazhet e veshur më mirë në Grammy (Foto)
Mbrëmjen e djeshme është zhvilluar ndarja e çmimeve “Grammy Awards 2019”. Gjatë parakalimit në tapetin e kuq, personazhet e njohur janë komentuar për veshjet e tyre të mira ose të tmerrshme. Por mes personazheve të ...
Lapsi | 11-Feb-2019 10:36
Mbrëmjen e djeshme është zhvilluar ndarja e çmimeve “Grammy Awards 2019”. Gjatë parakalimit në tapetin e kuq, personazhet e njohur janë komentuar për veshjet e tyre të mira ose të tmerrshme. Por mes personazheve të ...

Ambasadori britanik në Kosovë pas triumfit të Dua Lipës në “Grammy Awards”: Sukses i dy shteteve tona
Mbrëmë është mbajtur ceremonia e 61-të e ndarjes së çmimeve më prestigjioze muzikore “Grammy Awards”. Dua Lipa ka shkruar historinë duke u bërë shqiptarja e parë që shpërblehet me dy çmime në këtë ngjarje madhore ...
Telegrafi | 11-Feb-2019 09:44
Mbrëmë është mbajtur ceremonia e 61-të e ndarjes së çmimeve më prestigjioze muzikore “Grammy Awards”. Dua Lipa ka shkruar historinë duke u bërë shqiptarja e parë që shpërblehet me dy çmime në këtë ngjarje madhore ...

Fitoi dy çmime “Grammy”, ja çfarë i shkruan Ledri, Duas
Dua Lipa pas suksesit të arritur në edicionin e 61-të të “Grammy Awards”, ka pranuar shumë urime nga familjarët, fansat, miqtë dhe kolegët, shkruan . Ledri Vula e ka uruar këngëtaren përmes një komenti mbi imazhet që ...
Lajminet | 11-Feb-2019 11:56
Dua Lipa pas suksesit të arritur në edicionin e 61-të të “Grammy Awards”, ka pranuar shumë urime nga familjarët, fansat, miqtë dhe kolegët, shkruan . Ledri Vula e ka uruar këngëtaren përmes një komenti mbi imazhet që ...

Këto janë fjalët e Era Istrefit pas suksesit të Duas në “Grammy”
Era Istrefi përmes një komenti në postimin e Duas në Instagram, uroi këngëtaren për arritjen, shkruan . “Urimeeee”, ka shkruar Era mbi postimin e Duas, duke ia lënë edhe disa figura të zemrave. Kujtojmë që Dua Lipa ka ...
Lajminet | 11-Feb-2019 11:42
Era Istrefi përmes një komenti në postimin e Duas në Instagram, uroi këngëtaren për arritjen, shkruan . “Urimeeee”, ka shkruar Era mbi postimin e Duas, duke ia lënë edhe disa figura të zemrave. Kujtojmë që Dua Lipa ka ...

E quajti ordinere që ka 4 lidhje paralele, aktori i ‘Portokallisë’ befason me reagimin e tij
Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli ka uruar këngëtaren shqiptare Dua Lipën pasi që fitoj çmimin ‘ Grammy ‘, shkruan GazetaBlic. Me një postim në llogarinë e tij ‘ Instagram ‘, ai ka shkrua r ‘ @ dualipa bën ...
GazetaBlic | 11-Feb-2019 11:39
Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli ka uruar këngëtaren shqiptare Dua Lipën pasi që fitoj çmimin ‘ Grammy ‘, shkruan GazetaBlic. Me një postim në llogarinë e tij ‘ Instagram ‘, ai ka shkrua r ‘ @ dualipa bën ...

Floriani feston ditëlindjen, kaq vjeç u bë
Florian Beqiri sot feston ditëlindjen. Florian Beqiri me këtë datë feston ditëlindjen, sot ai mbushi plot 19 vjet jetë. “Shumë urime për mua”, ka shkruar Floriani mbi një fotografi, në të cilën ka pranuar shumë urime ...
Gazeta Observer | 11-Feb-2019 11:31
Florian Beqiri sot feston ditëlindjen. Florian Beqiri me këtë datë feston ditëlindjen, sot ai mbushi plot 19 vjet jetë. “Shumë urime për mua”, ka shkruar Floriani mbi një fotografi, në të cilën ka pranuar shumë urime ...

Lorik Cana uron në mënyrë të veçantë Dua Lipën
Dua Lipa ka arritur që fitojë dy çmime “Grammy”, atë për “Këngën më të mirë në zhanrin dance” dhe “Artisten më të mirë të re”, shkruan . Këngëtarja ka bërë krenarë gjithë shqiptarët, pasi ka bërë historinë si shqiptarja ...
Lajminet | 11-Feb-2019 11:31
Dua Lipa ka arritur që fitojë dy çmime “Grammy”, atë për “Këngën më të mirë në zhanrin dance” dhe “Artisten më të mirë të re”, shkruan . Këngëtarja ka bërë krenarë gjithë shqiptarët, pasi ka bërë historinë si shqiptarja ...

Rita Ora kërkon votën tuaj për Brit Awards
Kanë mbetur edhe katër ditë deri tek një ngjarje tjetër e rëndësishme në botën e artit dhe kulturës, ajo Brit Awards. Në këtë event në mesin e nomimeve nuk mungojnë as yjet shqiptare, Rita Ora e Dua Lipa. Madje të dyja ...
Indeks Online | 11-Feb-2019 11:28
Kanë mbetur edhe katër ditë deri tek një ngjarje tjetër e rëndësishme në botën e artit dhe kulturës, ajo Brit Awards. Në këtë event në mesin e nomimeve nuk mungojnë as yjet shqiptare, Rita Ora e Dua Lipa. Madje të dyja ...

Fjalimi prekës i Duas pas fitores: Nuk ka rëndësi prej nga vini, gjithmonë ndiqeni ëndrrën
Dua Lipa ka fituar dy çmime Grammy gjatë natës së mbrëmshme në LA. Dua Lipa ka pasur një natë me të vërtetë të suksesshme, më të suksesshmen madje deri tani në karrierën e saj. Ajo është bërë fituese e dy çmimeve Grammy ...
Republika | 11-Feb-2019 11:27
Dua Lipa ka fituar dy çmime Grammy gjatë natës së mbrëmshme në LA. Dua Lipa ka pasur një natë me të vërtetë të suksesshme, më të suksesshmen madje deri tani në karrierën e saj. Ajo është bërë fituese e dy çmimeve Grammy ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved