ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 21/07/2019 04:21

Presidencialet në Maqedoni, partitë shqiptare ende pa kandidat

Presidencialet në Maqedoni, partitë shqiptare ende pa kandidat
SHKUP Partitë politike shqiptare ende nuk kanë përgjigje konkrete ndaj thirrjes së kryeministrit Zoran Zaev për një kandidat të përbashkët konsensual. Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti deklaroi dje se do përpiqej që të ...
BalkanWeb | 11-Feb-2019 07:24
SHKUP Partitë politike shqiptare ende nuk kanë përgjigje konkrete ndaj thirrjes së kryeministrit Zoran Zaev për një kandidat të përbashkët konsensual. Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti deklaroi dje se do përpiqej që të ...

Zgjedhjet presidenciale në Maqedoni: Partitë shqiptare ende pa kandidat
Partitë politike shqiptare ende nuk kanë përgjigje konkrete ndaj thirrjes së kryeministrit Zoran Zaev për një kandidat të përbashkët konsensual. Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti deklaroi dje se do përpiqej që të gjenin ...
GazetaTema | 11-Feb-2019 09:32
Partitë politike shqiptare ende nuk kanë përgjigje konkrete ndaj thirrjes së kryeministrit Zoran Zaev për një kandidat të përbashkët konsensual. Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti deklaroi dje se do përpiqej që të gjenin ...

OBRM-PDUKM: Zgjedhjet parlamentare dhe qeveria teknike do të pengojnë falsifikimin zgjedhor
Partia opozitare maqedonase OBRM-PDUKM, përmes një kumtese për media thekson se Zoran Zaev nuk e ka mbështetjen e qytetarëve dhe duhet të largohet. Ata thonë se nëse mbahen së bashku zgjedhjet parlamentare me ato ...
Telegrafi | 11-Feb-2019 09:26
Partia opozitare maqedonase OBRM-PDUKM, përmes një kumtese për media thekson se Zoran Zaev nuk e ka mbështetjen e qytetarëve dhe duhet të largohet. Ata thonë se nëse mbahen së bashku zgjedhjet parlamentare me ato ...

“PRESIDENCIALET”: Dy BESAT dhe ASH-ja presin vendimet e kryesive partiake
Partitë politike shqiptare ende nuk kanë përgjigje konkrete ndaj thirrjes së kryeministrit Zoran Zaev për kandidat të përbashkët konsensual. “Jemi duke i shqyrtuar të gjitha mundësitë për pjesëmarrje në zgjedhjet ...
Shprehja | 11-Feb-2019 12:07
Partitë politike shqiptare ende nuk kanë përgjigje konkrete ndaj thirrjes së kryeministrit Zoran Zaev për kandidat të përbashkët konsensual. “Jemi duke i shqyrtuar të gjitha mundësitë për pjesëmarrje në zgjedhjet ...

Presindecialet, opozitaret ASH dhe BESA presin vendimet e kryesive partiake
Partitë politike shqiptare ende nuk kanë përgjigje konkrete ndaj thirrjes së kryeministrit Zoran Zaev për kandidat të përbashkët konsensual. Pa vendim të prerë janë edhe partitë opozitare shqiptare. Nga Aleanca për ...
Ina-Online | 11-Feb-2019 11:50
Partitë politike shqiptare ende nuk kanë përgjigje konkrete ndaj thirrjes së kryeministrit Zoran Zaev për kandidat të përbashkët konsensual. Pa vendim të prerë janë edhe partitë opozitare shqiptare. Nga Aleanca për ...

“PRESIDENCIALET”: Dy BESAT dhe ASH-ja presin vendimet e kryesive partiake
Partitë politike shqiptare ende nuk kanë përgjigje konkrete ndaj thirrjes së kryeministrit Zoran Zaev për kandidat të përbashkët konsensual. “Jemi duke i shqyrtuar të gjitha mundësitë për pjesëmarrje në zgjedhjet ...
TetovaSot | 11-Feb-2019 11:08
Partitë politike shqiptare ende nuk kanë përgjigje konkrete ndaj thirrjes së kryeministrit Zoran Zaev për kandidat të përbashkët konsensual. “Jemi duke i shqyrtuar të gjitha mundësitë për pjesëmarrje në zgjedhjet ...

"Editorial" Përçarjet midis partive shqiptare dhe LSDM dhuratë për VMRO-DPMNE në prill ?!
Editorial nga Agjencia e Lajmeve Zhurnal.mk Shkup, 11 Shkurt, Zhurnal.mk – Tre partitë shqiptare në pushtet dhe dy në opozitë ndodhen ende larg nga një qëndrim unik lidhur me kandidatin e ardhshëm për zgjedhjet për ...
Zhurnal | 11-Feb-2019 11:05
Editorial nga Agjencia e Lajmeve Zhurnal.mk Shkup, 11 Shkurt, Zhurnal.mk – Tre partitë shqiptare në pushtet dhe dy në opozitë ndodhen ende larg nga një qëndrim unik lidhur me kandidatin e ardhshëm për zgjedhjet për ...

Zgjedhjet presidenciale, partitë shqiptare ende pa vendim të prerë
Partitë politike shqiptare ende nuk kanë përgjigje konkrete ndaj thirrjes së kryeministrit Zoran Zaev për kandidat të përbashkët konsensual. Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti dje deklaroi se do përpiqen të gjejnë shteg për ...
Telegrafi | 10-Feb-2019 18:32
Partitë politike shqiptare ende nuk kanë përgjigje konkrete ndaj thirrjes së kryeministrit Zoran Zaev për kandidat të përbashkët konsensual. Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti dje deklaroi se do përpiqen të gjejnë shteg për ...

ANKETA: Prin Dimitrov, pastaj Pendarovski, Sela, Selmani…
Nikolla Dimitrov me 6.9 për qind dhe Stevo Pendarovski me 5.8 për qind, janë emrat që i prijnë listës për nga mbështetja si president shteti, ka treguar anketa e TELMËS. Pas tyre rreshtohen Zijadin Sela me 5.4 për qind, ...
Medial | 11-Feb-2019 10:33
Nikolla Dimitrov me 6.9 për qind dhe Stevo Pendarovski me 5.8 për qind, janë emrat që i prijnë listës për nga mbështetja si president shteti, ka treguar anketa e TELMËS. Pas tyre rreshtohen Zijadin Sela me 5.4 për qind, ...

Zgjedhjet presidenciale në Maqedoni: Partitë shqiptare ende pa kandidat
Partitë politike shqiptare ende nuk kanë përgjigje konkrete ndaj thirrjes së kryeministrit Zoran Zaev për një kandidat të përbashkët konsensual. Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti deklaroi dje se do përpiqej që të gjenin një ...
Lexo | 11-Feb-2019 10:11
Partitë politike shqiptare ende nuk kanë përgjigje konkrete ndaj thirrjes së kryeministrit Zoran Zaev për një kandidat të përbashkët konsensual. Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti deklaroi dje se do përpiqej që të gjenin një ...

“PRESIDENCIALET”: Dy BESAT dhe ASH-ja presin vendimet e kryesive partiake
Partitë politike shqiptare ende nuk kanë përgjigje konkrete ndaj thirrjes së kryeministrit Zoran Zaev për kandidat të përbashkët konsensual. “Jemi duke i shqyrtuar të gjitha mundësitë për pjesëmarrje në zgjedhjet ...
Medial | 11-Feb-2019 10:10
Partitë politike shqiptare ende nuk kanë përgjigje konkrete ndaj thirrjes së kryeministrit Zoran Zaev për kandidat të përbashkët konsensual. “Jemi duke i shqyrtuar të gjitha mundësitë për pjesëmarrje në zgjedhjet ...

Nëse BDI del me kandidat të vetin presidencial, do të mbetet nën 50 mijë vota?!
Vetëm kohë më parë Bashkimi Demokratik për Integrim deklaroi se do të del me kandidat të vetin për president të shtetit, kjo u bë e ditur në mbledhjen e paradokohshme të kryesisë së BDI-së, me ç’rast u vendos se në rast ...
AlMaKos | 10-Feb-2019 23:18
Vetëm kohë më parë Bashkimi Demokratik për Integrim deklaroi se do të del me kandidat të vetin për president të shtetit, kjo u bë e ditur në mbledhjen e paradokohshme të kryesisë së BDI-së, me ç’rast u vendos se në rast ...

Anketa Dimitrov dhe Pendarovski me rejting më të lartë për garën presidenciale
Shkup, 10 shkurt – Zoran Zaev dhe Hristijan Mickoski janë emrat të cilët në rast se nesër mbahen zgjedhjet presidenciale kanë përkrahje më të madhe tek qytetarët, Zaev me 12.7% derisa Mickoski me 7.8%, këtë e tregon ...
Zhurnal | 10-Feb-2019 20:52
Shkup, 10 shkurt – Zoran Zaev dhe Hristijan Mickoski janë emrat të cilët në rast se nesër mbahen zgjedhjet presidenciale kanë përkrahje më të madhe tek qytetarët, Zaev me 12.7% derisa Mickoski me 7.8%, këtë e tregon ...

Mickoski kërkon zgjedhje, LSDM: I robëruar në errësirë ‘mban zi’ për Gruevskin
Lideri i VMRO-DPMNE-së përmes videos që e ka postuar në rrjetet sociale, përsëri bëri thirrje për zgjedhje të parakohshme parlamentare, për shkak se, siç tha ai, përveç katastrofës kombëtare, vijon edhe katastrofa ...
Lajm Press | 10-Feb-2019 20:01
Lideri i VMRO-DPMNE-së përmes videos që e ka postuar në rrjetet sociale, përsëri bëri thirrje për zgjedhje të parakohshme parlamentare, për shkak se, siç tha ai, përveç katastrofës kombëtare, vijon edhe katastrofa ...

Mickoski kërkon zgjedhje, LSDM: I robëruar në errësirë ‘mban zi’ për Gruevskin
Lideri i VMRO-DPMNE-së përmes videos që e ka postuar në rrjetet sociale, përsëri bëri thirrje për zgjedhje të parakohshme parlamentare, për shkak se, siç tha ai, përveç katastrofës kombëtare, vijon edhe katastrofa ...
TetovaSot | 10-Feb-2019 19:59
Lideri i VMRO-DPMNE-së përmes videos që e ka postuar në rrjetet sociale, përsëri bëri thirrje për zgjedhje të parakohshme parlamentare, për shkak se, siç tha ai, përveç katastrofës kombëtare, vijon edhe katastrofa ...

Kandidaturat më të votuara për president: Zaev tek maqedonasit, Sela tek shqiptarët
Sips një ankete të zhvilluar nga Televizioni Telma, kryeministri Zoran Zaev është kandidati më i preferuar dhe më i votuar në rast se nesër do të mbaheshin zgjedhjet presidenciale. Ndërsa tek shqiptarët, kandidati më i ...
Shprehja | 10-Feb-2019 19:53
Sips një ankete të zhvilluar nga Televizioni Telma, kryeministri Zoran Zaev është kandidati më i preferuar dhe më i votuar në rast se nesër do të mbaheshin zgjedhjet presidenciale. Ndërsa tek shqiptarët, kandidati më i ...

Kandidaturat më të votuara për president: Zaev tek maqedonasit, Sela tek shqiptarët
Sips një ankete të zhvilluar nga Televizioni Telma, kryeministri Zoran Zaev është kandidati më i preferuar dhe më i votuar në rast se nesër do të mbaheshin zgjedhjet presidenciale. Ndërsa tek shqiptarët, kandidati më i ...
Lajm Press | 10-Feb-2019 19:48
Sips një ankete të zhvilluar nga Televizioni Telma, kryeministri Zoran Zaev është kandidati më i preferuar dhe më i votuar në rast se nesër do të mbaheshin zgjedhjet presidenciale. Ndërsa tek shqiptarët, kandidati më i ...

Mickoski kërkon zgjedhje, LSDM: I robëruar në errësirë ‘mban zi’ për Gruevskin
Lideri i VMRO-DPMNE-së përmes videos që e ka postuar në rrjetet sociale, përsëri bëri thirrje për zgjedhje të parakohshme parlamentare, për shkak se, siç tha ai, përveç katastrofës kombëtare, vijon edhe katastrofa ...
Aktuale.MK | 10-Feb-2019 19:46
Lideri i VMRO-DPMNE-së përmes videos që e ka postuar në rrjetet sociale, përsëri bëri thirrje për zgjedhje të parakohshme parlamentare, për shkak se, siç tha ai, përveç katastrofës kombëtare, vijon edhe katastrofa ...

BDI dhe LSDM ende besojn? në kandidatin konsensual
Shkup, 10 shkurt – Deputeti i BDI-së Xhevat Ademi është shprehur optimist, se partnerët e koalicionit do të pajtohen për një kandidat të përbashkët, njofton Koha. “LSDM-ja nuk ka përcakuar kandidaturë. Ata i ndjekin ...
Koha.mk | 10-Feb-2019 19:39
Shkup, 10 shkurt – Deputeti i BDI-së Xhevat Ademi është shprehur optimist, se partnerët e koalicionit do të pajtohen për një kandidat të përbashkët, njofton Koha. “LSDM-ja nuk ka përcakuar kandidaturë. Ata i ndjekin ...

Partitë shqiptare në Maqedoni ende pa vendim të prerë
Partitë politike shqiptare ende nuk kanë përgjigje konkrete ndaj thirrjes së kryeministrit Zoran Zaev për kandidat të përbashkët konsensual. Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti dje deklaroi se do përpiqen të gjejnë shteg për ...
Zeri | 10-Feb-2019 19:33
Partitë politike shqiptare ende nuk kanë përgjigje konkrete ndaj thirrjes së kryeministrit Zoran Zaev për kandidat të përbashkët konsensual. Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti dje deklaroi se do përpiqen të gjejnë shteg për ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved