ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 17/02/2019 08:23

Ministri britanik: Veprimet “e papranueshme” të Rusisë kanë kosto

Ministri britanik: Veprimet “e papranueshme” të Rusisë kanë kosto
Ministri i Mbrojtjes i Britanisë, Gavin Williamson, tha se vendi i tij duhet t’i forcojë kapacitetet ushtarake pasi të dalë nga Bashkimi Evropian dhe paralajmëroi se Rusia duhet të jetë e vetëdijshme se veprimet që ...
Telegraf | 11-Feb-2019 22:47
Ministri i Mbrojtjes i Britanisë, Gavin Williamson, tha se vendi i tij duhet t’i forcojë kapacitetet ushtarake pasi të dalë nga Bashkimi Evropian dhe paralajmëroi se Rusia duhet të jetë e vetëdijshme se veprimet që ...

Ministri britanik: Veprimet “e papranueshme” të Rusisë kanë kosto
Ministri i Mbrojtjes i Britanisë, Gavin Williamson, tha se vendi i tij duhet t’i forcojë kapacitetet ushtarake pasi të dalë nga Bashkimi Evropian dhe paralajmëroi se Rusia duhet të jetë e vetëdijshme se veprimet që ...
BalkanWeb | 11-Feb-2019 22:13
Ministri i Mbrojtjes i Britanisë, Gavin Williamson, tha se vendi i tij duhet t’i forcojë kapacitetet ushtarake pasi të dalë nga Bashkimi Evropian dhe paralajmëroi se Rusia duhet të jetë e vetëdijshme se veprimet që ...

Britania e kërcënon me luftë Rusinë e Kinën
“Britania duhet duhet të forcojë forcën e saj vdekjeprurëse dhe të jetë gati për të përdorur ‘fuqi të rëndë’ kundër Rusisë dhe Kinës”. Kjo është deklarata më e fundit e ministri britanik i Mbrojtjes, Gavin Williamson, ...
TetovaSot | 11-Feb-2019 19:57
“Britania duhet duhet të forcojë forcën e saj vdekjeprurëse dhe të jetë gati për të përdorur ‘fuqi të rëndë’ kundër Rusisë dhe Kinës”. Kjo është deklarata më e fundit e ministri britanik i Mbrojtjes, Gavin Williamson, ...

Britania e kërcënon me luftë Rusinë e Kinën
“Britania duhet duhet të forcojë forcën e saj vdekjeprurëse dhe të jetë gati për të përdorur ‘fuqi të rëndë’ kundër Rusisë dhe Kinës”. Kjo është deklarata më e fundit e ministri britanik i Mbrojtjes, Gavin Williamson, ...
Gazeta Observer | 11-Feb-2019 19:25
“Britania duhet duhet të forcojë forcën e saj vdekjeprurëse dhe të jetë gati për të përdorur ‘fuqi të rëndë’ kundër Rusisë dhe Kinës”. Kjo është deklarata më e fundit e ministri britanik i Mbrojtjes, Gavin Williamson, ...

Prag lufte, Britania: Të jemi gati të përdorim fuqi maksimale kundër Rusisë e Kinës
“Britania duhet duhet të forcojë “letalitetin” e saj dhe të jetë gati për të përdorur ‘fuqi të rëndë’ kundër Rusisë dhe Kinës”. Kjo është deklarata më e fundit e ministri britanik i Mbrojtjes Gavin Uilliamson që ka ...
Gazeta Shqip | 11-Feb-2019 16:54
“Britania duhet duhet të forcojë “letalitetin” e saj dhe të jetë gati për të përdorur ‘fuqi të rëndë’ kundër Rusisë dhe Kinës”. Kjo është deklarata më e fundit e ministri britanik i Mbrojtjes Gavin Uilliamson që ka ...

Ministri britanik: Veprimet “e papranueshme” të Rusisë kanë kosto
Ministri i Mbrojtjes i Britanisë, Gavin Williamson, tha se vendi i tij duhet t’i forcojë kapacitetet ushtarake pasi të dalë nga Bashkimi Evropian dhe paralajmëroi se Rusia duhet të jetë e vetëdijshme se veprimet që ...
Arbresh | 11-Feb-2019 16:30
Ministri i Mbrojtjes i Britanisë, Gavin Williamson, tha se vendi i tij duhet t’i forcojë kapacitetet ushtarake pasi të dalë nga Bashkimi Evropian dhe paralajmëroi se Rusia duhet të jetë e vetëdijshme se veprimet që ...

Williamson: Veprimet e Rusisë kanë kosto
Ministri i Mbrojtjes i Britanisë, Gavin Williamson, tha se vendi i tij duhet t’i forcojë kapacitetet ushtarake pasi të dalë nga Bashkimi Evropian dhe paralajmëroi se Rusia duhet të jetë e vetëdijshme se veprimet që ...
Alsat-M | 11-Feb-2019 16:23
Ministri i Mbrojtjes i Britanisë, Gavin Williamson, tha se vendi i tij duhet t’i forcojë kapacitetet ushtarake pasi të dalë nga Bashkimi Evropian dhe paralajmëroi se Rusia duhet të jetë e vetëdijshme se veprimet që ...

Ministri britanik: Veprimet “e papranueshme” të Rusisë kanë kosto
Ministri i Mbrojtjes i Britanisë, Gavin Williamson, tha se vendi i tij duhet t’i forcojë kapacitetet ushtarake pasi të dalë nga Bashkimi Evropian dhe paralajmëroi se Rusia duhet të jetë e vetëdijshme se veprimet që ...
Medial | 11-Feb-2019 16:23
Ministri i Mbrojtjes i Britanisë, Gavin Williamson, tha se vendi i tij duhet t’i forcojë kapacitetet ushtarake pasi të dalë nga Bashkimi Evropian dhe paralajmëroi se Rusia duhet të jetë e vetëdijshme se veprimet që ...

Ministri britanik: Veprimet “e papranueshme” të Rusisë kanë kosto
Ministri i Mbrojtjes i Britanisë, Gavin Williamson, tha se vendi i tij duhet t’i forcojë kapacitetet ushtarake pasi të dalë nga Bashkimi Evropian dhe paralajmëroi se Rusia duhet të jetë e vetëdijshme se veprimet që ...
EkonomiaOnline | 11-Feb-2019 15:51
Ministri i Mbrojtjes i Britanisë, Gavin Williamson, tha se vendi i tij duhet t’i forcojë kapacitetet ushtarake pasi të dalë nga Bashkimi Evropian dhe paralajmëroi se Rusia duhet të jetë e vetëdijshme se veprimet që ...

Ministri britanik: Veprimet “e papranueshme” të Rusisë kanë kosto
Duke folur të hënën në Institutin Mbretëror të Londrës, Williamson theksoi rëndësinë e lidhjeve të ngushta ushtarake midis Uashingtonit dhe Londrës. Ai po ashtu i dha mbështetje thirrjes së presidentit të Shteteve të ...
Lajminet | 11-Feb-2019 15:43
Duke folur të hënën në Institutin Mbretëror të Londrës, Williamson theksoi rëndësinë e lidhjeve të ngushta ushtarake midis Uashingtonit dhe Londrës. Ai po ashtu i dha mbështetje thirrjes së presidentit të Shteteve të ...

Ministri britanik: Veprimet "e papranueshme" të Rusisë kanë kosto
Ministri i Mbrojtjes i Britanisë, Gavin Williamson, tha se vendi i tij duhet t'i forcojë kapacitetet ushtarake pasi të dalë nga Bashkimi Evropian dhe paralajmëroi se Rusia duhet të jetë e vetëdijshme se veprimet ...
Radio Evropa e Lire | 11-Feb-2019 15:32
Ministri i Mbrojtjes i Britanisë, Gavin Williamson, tha se vendi i tij duhet t'i forcojë kapacitetet ushtarake pasi të dalë nga Bashkimi Evropian dhe paralajmëroi se Rusia duhet të jetë e vetëdijshme se veprimet ...

Poroshenko: BE dhe NATO, nevojë për t’u mbrojtur nga Rusia
Presidenti ukrainas Petro Poroshenko beson se Ukraina duhet t’i bashkohet Bashkimit Evropian dhe NATO-s në mënyrë që të mbrohet nga veprimet ekspansioniste ruse. E sipas tij, dhe BE me Aleancën Veriatlantike, e kanë të ...
Tesheshi | 10-Feb-2019 09:21
Presidenti ukrainas Petro Poroshenko beson se Ukraina duhet t’i bashkohet Bashkimit Evropian dhe NATO-s në mënyrë që të mbrohet nga veprimet ekspansioniste ruse. E sipas tij, dhe BE me Aleancën Veriatlantike, e kanë të ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved