ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 21/07/2019 04:51

Vendimi për Dajtin, Meta: KLGJ dhe prokuroria të vihen në lëvizje

Vendimi për Dajtin, Meta: KLGJ dhe prokuroria të vihen në lëvizje
TIRANE Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka reaguar për vendimin e Gjykatës së Apelit të Krimeve të Rënda për Dritan Dajtin, i cili vrau 4 police dhe u dënua me 25 vite burg si rezultat i gjykimit të shkurtuar. Meta ...
BalkanWeb | 11-Feb-2019 11:57
TIRANE Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka reaguar për vendimin e Gjykatës së Apelit të Krimeve të Rënda për Dritan Dajtin, i cili vrau 4 police dhe u dënua me 25 vite burg si rezultat i gjykimit të shkurtuar. Meta ...

Meta jep përgjigje “tribluese” për Anastas Angjelin në krye të KLSH, kërkon hetim për gjyqtarët e “Dritan Dajtit”
I pyetur për vendimin e Apelit ndaj Dritan Dajtit, Presidenti Ilir Meta ka folur sot para mediave duke kërkuar hetim nga organet ligjzbatuese. Meta tha sot se KLGJ dhe Prokuroria e Përgjithshme duhet të vihen në lëvizje ...
GazetaTema | 11-Feb-2019 12:00
I pyetur për vendimin e Apelit ndaj Dritan Dajtit, Presidenti Ilir Meta ka folur sot para mediave duke kërkuar hetim nga organet ligjzbatuese. Meta tha sot se KLGJ dhe Prokuroria e Përgjithshme duhet të vihen në lëvizje ...

Vendimi/ Ja si votuan pesë gjyqtarët për Dritan Dajtin
TIRANE Tre ditë më parë Apeli i Krimeve të Rënda vendosi të heqë burgimin e përjetshëm për Dritan Dajtin dhe dënimin e tij vetëm me 25 vite burg për akuzën e vrasjes së katër policëve pranë plazhit “Iliria” në Durrës më ...
BalkanWeb | 11-Feb-2019 09:48
TIRANE Tre ditë më parë Apeli i Krimeve të Rënda vendosi të heqë burgimin e përjetshëm për Dritan Dajtin dhe dënimin e tij vetëm me 25 vite burg për akuzën e vrasjes së katër policëve pranë plazhit “Iliria” në Durrës më ...

Zbardhet vendimi/ Ja kush ishin gjyqtarët që votuan kundër uljes së dënimit për Dajtin
Në kulmin e debatit dhe akuzave të forta për vendimin e marrë një trupe gjyqtarësh për uljen e dënimit të Dritan Dajtit nga burgim I përjetshëm në 25 vite burg, njeri nga gjyqtarët vendosi të reagojë. Gjyqtari I Apelit ...
VizionPlus | 11-Feb-2019 10:47
Në kulmin e debatit dhe akuzave të forta për vendimin e marrë një trupe gjyqtarësh për uljen e dënimit të Dritan Dajtit nga burgim I përjetshëm në 25 vite burg, njeri nga gjyqtarët vendosi të reagojë. Gjyqtari I Apelit ...

Vendimi për Dritan Dajtin, reagon ambasadori i BE: Vlerësim urgjent nga KLGJ dhe Prokurori i Përgjithshëm, reforma në drejtësi e pakthyeshme
Pas vendimit të Gjykatës së Apelit për uljen e dënimit ndaj Dritan Dajtit, ka ardhur edhe reagimi nga ambasadori i Bashkimit Europian, Luigi Sorecam. Përmes një postimi në Twitter, Soreca thotë se ky vendim ndaj të të ...
GazetaTema | 10-Feb-2019 19:46
Pas vendimit të Gjykatës së Apelit për uljen e dënimit ndaj Dritan Dajtit, ka ardhur edhe reagimi nga ambasadori i Bashkimit Europian, Luigi Sorecam. Përmes një postimi në Twitter, Soreca thotë se ky vendim ndaj të të ...

Vendimi për Dajtin, ambasadori i BE-së: Duhet vlerësim urgjent
TIRANE Ambasadori i BE në Tiranë, Luigi Soreca ka reaguar për vendimin e Gjykatës së Apelit të Krimeve të Rënda për Dritan Dajtin. Përmes një postimi në Twitter, Soreca shkruan se ky vendim duhet vlerësuar nga KLGJ dhe ...
BalkanWeb | 10-Feb-2019 19:06
TIRANE Ambasadori i BE në Tiranë, Luigi Soreca ka reaguar për vendimin e Gjykatës së Apelit të Krimeve të Rënda për Dritan Dajtin. Përmes një postimi në Twitter, Soreca shkruan se ky vendim duhet vlerësuar nga KLGJ dhe ...

Meta: KLGJ dhe Prokuroria të hetojnë vendimin për Dajtin
Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka kërkuar të hënën që Këshilli i Lartë Gjyqësor dhe Prokuroria të vihen në lëvizje për të verifikuar dhe hetuar vendimin e pesë gjyqtarëve që pranuan gjykimin e shkurtuar për Dritan ...
TV Klan | 11-Feb-2019 12:10
Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka kërkuar të hënën që Këshilli i Lartë Gjyqësor dhe Prokuroria të vihen në lëvizje për të verifikuar dhe hetuar vendimin e pesë gjyqtarëve që pranuan gjykimin e shkurtuar për Dritan ...

Ulja e dënimit për Dritan Dajtin, si votuan 5 gjyqtarët
Pak ditë pas vendimit të Gjykatës së Apelit të Krimeve të Rënda për heqjen e dënimit me burgim të përjetshëm për Dritan Dajtin, zbulohen edhe vendimet pro dhe kundër të gjyqtarëve. Trupa gjykuese që dha vendimin ...
Gazeta Shqip | 11-Feb-2019 10:53
Pak ditë pas vendimit të Gjykatës së Apelit të Krimeve të Rënda për heqjen e dënimit me burgim të përjetshëm për Dritan Dajtin, zbulohen edhe vendimet pro dhe kundër të gjyqtarëve. Trupa gjykuese që dha vendimin ...

Meta për Dritan Dajtin: KLGJ dhe Prokuroria të hetojnë
Presidenti i Republikës iu përgjigj interesit të gazetarvë për vendimin e Gjykatës për Dritan Dajtin. Në një dalje për mediat pas konferencës me temë “Marrëdhëniet e Punës dhe Shqyrtimi Gjyqësor”, Meta tha se KLGJ e ...
ABCNews | 11-Feb-2019 12:07
Presidenti i Republikës iu përgjigj interesit të gazetarvë për vendimin e Gjykatës për Dritan Dajtin. Në një dalje për mediat pas konferencës me temë “Marrëdhëniet e Punës dhe Shqyrtimi Gjyqësor”, Meta tha se KLGJ e ...

Si votuan gjyqtarët për Dritan Dajtin
Nuk ka qenë unanim vendimi për të dënuar me 25 vjet heqje lirie Dritan Dajtin. Trupa gjykuese e përbërë nga 5 gjyqtarë të ardhur nga Gjykatat e Apelit në rrethe kanë dhënë vendimin për llogari të Gjykatës së Krimeve të ...
TV Klan | 11-Feb-2019 10:42
Nuk ka qenë unanim vendimi për të dënuar me 25 vjet heqje lirie Dritan Dajtin. Trupa gjykuese e përbërë nga 5 gjyqtarë të ardhur nga Gjykatat e Apelit në rrethe kanë dhënë vendimin për llogari të Gjykatës së Krimeve të ...

Vendimi për Dritan Dajtin, dy gjyqtarë kundër dënimit me 25 burg
Nuk ka qenë unanim vendimi për të dënuar me 25 vjet heqje lirie Dritan Dajtin. Trupa gjykuese e përbërë nga 5 gjyqtarë të ardhur nga Gjykatat e Apelit në rrethe kanë dhënë vendimin për llogari të Gjykatës së Krimeve të ...
ABCNews | 11-Feb-2019 10:36
Nuk ka qenë unanim vendimi për të dënuar me 25 vjet heqje lirie Dritan Dajtin. Trupa gjykuese e përbërë nga 5 gjyqtarë të ardhur nga Gjykatat e Apelit në rrethe kanë dhënë vendimin për llogari të Gjykatës së Krimeve të ...

“Të fala Dritan Dajtit”, Rama-komentuesit: S’e ka në dorë qeveria!
Polemikat dhe reagimet për ndryshimin e masës për t’i hequr burgun përjetë Dritan Dajtit, kanë përfshirë edhe kryeministrin Rama. Në lidhje me këtë çështje një komentues i ka shkruar kryeministrit në “Facebook”, duke i ...
Gazeta Shqip | 10-Feb-2019 20:16
Polemikat dhe reagimet për ndryshimin e masës për t’i hequr burgun përjetë Dritan Dajtit, kanë përfshirë edhe kryeministrin Rama. Në lidhje me këtë çështje një komentues i ka shkruar kryeministrit në “Facebook”, duke i ...

Vendimi për Dritan Dajtin/ Soreca: Vlerësim urgjent nga KLGJ dhe prokurorja e përgjithshme
Ambasadori BE, Luigi Soreca ka kërkuar vlerësim urgjent nga KLGJ dhe prokurorja e Pergjithshme në lidhje me vendimin e dhënë nga Gjykata e Apelit për zvogëlimin e dënimit ndaj Dritan Dajtit. Në një postim në Twitter, ...
VizionPlus | 10-Feb-2019 18:56
Ambasadori BE, Luigi Soreca ka kërkuar vlerësim urgjent nga KLGJ dhe prokurorja e Pergjithshme në lidhje me vendimin e dhënë nga Gjykata e Apelit për zvogëlimin e dënimit ndaj Dritan Dajtit. Në një postim në Twitter, ...

Cilët qenë gjyqtarët që votuan pro Dritan Dajtit
Ndërkohë që nga të gjitha anët po anatemohen bëhen të ditur emrat e gjyqtarëve që votjan pri Dritan Dajtit. Apeli i Krimeve të Rënda vendosi ti heqë burgimin e përjetshëm dhe ta dënojë vetëm me 25 vite burg për akuzën e ...
Lapsi | 11-Feb-2019 10:10
Ndërkohë që nga të gjitha anët po anatemohen bëhen të ditur emrat e gjyqtarëve që votjan pri Dritan Dajtit. Apeli i Krimeve të Rënda vendosi ti heqë burgimin e përjetshëm dhe ta dënojë vetëm me 25 vite burg për akuzën e ...

Edhe Meta kundër Dajtit
Vendimi i një gjykate që lehtësoi dënimin e Dritan Dajtit, i cili u akuzua për vrasjen e 4 policëve 10 vjet më parë në Durrës, ka sjellë edhe reagimin e presidentit Ilir Meta. “KLGJ dhe Prokuroria e Përgjithshëm të ...
RTSH | 11-Feb-2019 12:07
Vendimi i një gjykate që lehtësoi dënimin e Dritan Dajtit, i cili u akuzua për vrasjen e 4 policëve 10 vjet më parë në Durrës, ka sjellë edhe reagimin e presidentit Ilir Meta. “KLGJ dhe Prokuroria e Përgjithshëm të ...

Pse Dritan Dajti prishi pushimin e së dielës në qeverinë e Edi Ramës
E diel. 10 shkurt. Duket se politika e Tiranës do të bënte qetësi në këtë ditë plot me diell. I angazhuar në vetë të parë ishte vetë kryeministri Edi Rama që e kaloi fundjavën në Korçë ku u end në disa investime (sa për ...
Lapsi | 10-Feb-2019 22:35
E diel. 10 shkurt. Duket se politika e Tiranës do të bënte qetësi në këtë ditë plot me diell. I angazhuar në vetë të parë ishte vetë kryeministri Edi Rama që e kaloi fundjavën në Korçë ku u end në disa investime (sa për ...

Vendimi për Dajtin, ambasadori i Be: Të ndërhyjë KLGJ dhe kryeprokurorja
Vendimi i rrëzimit për burgim përjetë ndaj Dritan Dajtit, nga Gjykata e Apelit të Krimeve të Rënda, është komentuar edhe nga ambasadori i BE-së në Tiranë. Në një status në profilin e tij në “Twitter”, Luigi Soreca ka ...
Gazeta Shqip | 10-Feb-2019 19:33
Vendimi i rrëzimit për burgim përjetë ndaj Dritan Dajtit, nga Gjykata e Apelit të Krimeve të Rënda, është komentuar edhe nga ambasadori i BE-së në Tiranë. Në një status në profilin e tij në “Twitter”, Luigi Soreca ka ...

Anastas Angjeli në krye të KLSH? Ja çfarë thotë Meta
I pyetur për vendimin e Apelit ndaj Dritan Dajtit, Presidenti Ilir Meta ka folur sot para mediave duke kërkuar hetim nga organet ligjzbatuese. Meta tha sot se KLGJ dhe Prokuroria e Përgjithshme duhet të vihen në lëvizje ...
Java News | 11-Feb-2019 11:53
I pyetur për vendimin e Apelit ndaj Dritan Dajtit, Presidenti Ilir Meta ka folur sot para mediave duke kërkuar hetim nga organet ligjzbatuese. Meta tha sot se KLGJ dhe Prokuroria e Përgjithshme duhet të vihen në lëvizje ...

Gjyqtari “distancohet” nga vendimi për Dajtin
Një prej 5 anëtarëve të trupës gjyqësore që dha vendimin për Dritan Dajtin ka publikuar në rrjetet sociale faqen e fundit të vendimit që sipas tij tregon se dy nga gjyqtarët e Apelit të Krimeve të Rënda kanë qenë ...
Respublica | 11-Feb-2019 11:31
Një prej 5 anëtarëve të trupës gjyqësore që dha vendimin për Dritan Dajtin ka publikuar në rrjetet sociale faqen e fundit të vendimit që sipas tij tregon se dy nga gjyqtarët e Apelit të Krimeve të Rënda kanë qenë ...

Vendimi për Dajtin, vjen reagoni i ambasadorit të BE
Ambasadori i Bashkimit Europian në Shqipëri, Luigi Soreca ka reaguar pas vendimit të Gjykatës së Apelit për uljen e dënimit për Dritan Dajtin. “Vendimi i Gjykatës së Apelit për uljen e dënimit të të pandehurit Dritan ...
ABCNews | 10-Feb-2019 19:56
Ambasadori i Bashkimit Europian në Shqipëri, Luigi Soreca ka reaguar pas vendimit të Gjykatës së Apelit për uljen e dënimit për Dritan Dajtin. “Vendimi i Gjykatës së Apelit për uljen e dënimit të të pandehurit Dritan ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved