ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/04/2019 22:09

Kryeministri spanjoll në vështirësi: protesta dhe debate për buxhetin

Kryeministri spanjoll në vështirësi: protesta dhe debate për buxhetin
Kryeministri spanjoll Pedro Sanchez po ndjen vështirësi nga të dyja anët pasi mijëra protestues marshuan në Madrid për të kërkuar zgjedhje të parakohshme dhe planet e tij të buxhetit kërcënojnë të nxisin debate. ...
Monitor | 11-Feb-2019 10:37
Kryeministri spanjoll Pedro Sanchez po ndjen vështirësi nga të dyja anët pasi mijëra protestues marshuan në Madrid për të kërkuar zgjedhje të parakohshme dhe planet e tij të buxhetit kërcënojnë të nxisin debate. ...

Spanjë, e djathta proteston ndaj negociatave me Katalonjën
Mijëra vetë marshuan të dielën në kryeqytetin e Spanjës, Madrid, duke iu përgjigjur thirrjes së partive politike të krahut të djathtë, për të protestuar negocitatat e qeverisë me separatistët katalonjas. Me flamuj ...
Gazeta Shqip | 10-Feb-2019 22:53
Mijëra vetë marshuan të dielën në kryeqytetin e Spanjës, Madrid, duke iu përgjigjur thirrjes së partive politike të krahut të djathtë, për të protestuar negocitatat e qeverisë me separatistët katalonjas. Me flamuj ...

Tensionet me Katalonjën: Opozita spanjolle në protestë kundër bisedimeve
Dhjetëra mijëra vetë mbushën rrugët e Madridit në një protestë të organizuar nga Partitë e djathta kundër planeve të qeverisë për të zbutur tensionet me Katalonjën. Partia Popullore PP dhe Ciudadanos (Qytetarët) ishin ...
GazetaTema | 10-Feb-2019 19:57
Dhjetëra mijëra vetë mbushën rrugët e Madridit në një protestë të organizuar nga Partitë e djathta kundër planeve të qeverisë për të zbutur tensionet me Katalonjën. Partia Popullore PP dhe Ciudadanos (Qytetarët) ishin ...

Madrit, protestë kundër planit të Sanches, për Katalonjën
Mijëra persona u mblodhën në qendër të Madridit në një protestë të organizuar nga partitë e qendrës së djathtë, kundër planit të qeverisë spanjolle për t’i lehtësuar tensionet në rajonin e Katalonjës. Thirrja për ...
RTSH | 11-Feb-2019 11:04
Mijëra persona u mblodhën në qendër të Madridit në një protestë të organizuar nga partitë e qendrës së djathtë, kundër planit të qeverisë spanjolle për t’i lehtësuar tensionet në rajonin e Katalonjës. Thirrja për ...

Protesta masive në Madrid kundër planit të kryeministrit Sanchez
Mijëra persona u mblodhën dje në qendër të Madridit në një protestë të organizuar nga partitë e qendrës së djathtë, kundër planit të qeverisë spanjolle për t’i lehtësuar tensionet në rajonin e Katalonjës. Thirrja për ...
TetovaSot | 11-Feb-2019 10:43
Mijëra persona u mblodhën dje në qendër të Madridit në një protestë të organizuar nga partitë e qendrës së djathtë, kundër planit të qeverisë spanjolle për t’i lehtësuar tensionet në rajonin e Katalonjës. Thirrja për ...

Protesta masive në Madrid kundër planit të kryeministrit Sanchez
Mijëra persona u mblodhën dje në qendër të Madridit në një protestë të organizuar nga partitë e qendrës së djathtë, kundër planit të qeverisë spanjolle për t’i lehtësuar tensionet në rajonin e Katalonjës. Thirrja për ...
Lajm Press | 11-Feb-2019 10:38
Mijëra persona u mblodhën dje në qendër të Madridit në një protestë të organizuar nga partitë e qendrës së djathtë, kundër planit të qeverisë spanjolle për t’i lehtësuar tensionet në rajonin e Katalonjës. Thirrja për ...

Protesta masive në Madrid kundër planit të kryeministrit Sanchez
Mijëra persona u mblodhën dje në qendër të Madridit në një protestë të organizuar nga partitë e qendrës së djathtë, kundër planit të qeverisë spanjolle për t’i lehtësuar tensionet në rajonin e Katalonjës. Thirrja për ...
Alsat-M | 11-Feb-2019 10:22
Mijëra persona u mblodhën dje në qendër të Madridit në një protestë të organizuar nga partitë e qendrës së djathtë, kundër planit të qeverisë spanjolle për t’i lehtësuar tensionet në rajonin e Katalonjës. Thirrja për ...

Partitë e djathta kërkojnë dorëheqjen e kryeministrit spanjoll
Mijëra vetë marshuan të dielën në kryeqytetin e Spanjës, Madrid, duke iu përgjigjur thirrjes së partive politike të krahut të djathtë, për të protestuar negociatat e qeverisë me separatistët katalonjas. Me flamuj ...
Medial | 11-Feb-2019 01:03
Mijëra vetë marshuan të dielën në kryeqytetin e Spanjës, Madrid, duke iu përgjigjur thirrjes së partive politike të krahut të djathtë, për të protestuar negociatat e qeverisë me separatistët katalonjas. Me flamuj ...

Protesta masive në Madrid kundër politikave të bisedimeve për Katalonian
Mijëra protestues u mblodhën në Madrid të dielën për të kundërshtuar planin e Qeverisë spanjolle të uljes së tensioneve në rajonin e Katalonisë. Partia Qendrore Djathtiste dhe Partia Qytetare, kanë thirrur protestën ...
VizionPlus | 10-Feb-2019 19:39
Mijëra protestues u mblodhën në Madrid të dielën për të kundërshtuar planin e Qeverisë spanjolle të uljes së tensioneve në rajonin e Katalonisë. Partia Qendrore Djathtiste dhe Partia Qytetare, kanë thirrur protestën ...

Partitë e djathta kërkojnë dorëheqjen e kryeministrit spanjoll
Me flamuj spanjollë në duar, përkrahësit e Partisë Popullore konservatore dhe Vox të së djathtës së skajshme, dolën në rrugët e Madridit për të kërkuar dorëheqjen e kryeministrit Pedro Sanchez. Javën e kaluar me ...
Lajminet | 10-Feb-2019 23:56
Me flamuj spanjollë në duar, përkrahësit e Partisë Popullore konservatore dhe Vox të së djathtës së skajshme, dolën në rrugët e Madridit për të kërkuar dorëheqjen e kryeministrit Pedro Sanchez. Javën e kaluar me ...

Protesta masive në Madrid kundër planit të kryeministrit Sanchez
Mijëra persona u mblodhën në qendër të Madridit në një protestë të organizuar nga partitë e qendrës së djathtë, kundër planit të qeverisë spanjolle për t’i lehtësuar tensionet në rajonin e Katalonjës. Thirrja për ...
Koha.net | 10-Feb-2019 23:33
Mijëra persona u mblodhën në qendër të Madridit në një protestë të organizuar nga partitë e qendrës së djathtë, kundër planit të qeverisë spanjolle për t’i lehtësuar tensionet në rajonin e Katalonjës. Thirrja për ...

Protestat kundër qeverisë në Madrid
Dhjetra mijëra persona u mblodhën në Madrid në një protestë të organizuar nga partitë e krahut të djathtë kundër planit të qëverisë spanjolle që synon reduktimin e tensioneve në krahinën e Katalonjjës. Partia Popullore ...
RTSH | 10-Feb-2019 22:19
Dhjetra mijëra persona u mblodhën në Madrid në një protestë të organizuar nga partitë e krahut të djathtë kundër planit të qëverisë spanjolle që synon reduktimin e tensioneve në krahinën e Katalonjjës. Partia Popullore ...

Protesta masive në Madrid kundër politikave të bisedimeve për Kataloninë
Mijëra protestues u mblodhën në Madrid të dielën për të kundërshtuar planin e Qeverisë spanjolle të uljes së tensioneve në rajonin e Katalonisë. Partia Qendrore Djathtiste dhe Partia Qytetare, kanë thirrur protestën ...
Koha.mk | 10-Feb-2019 20:31
Mijëra protestues u mblodhën në Madrid të dielën për të kundërshtuar planin e Qeverisë spanjolle të uljes së tensioneve në rajonin e Katalonisë. Partia Qendrore Djathtiste dhe Partia Qytetare, kanë thirrur protestën ...

Spanjë, opozita në protestë kundër bisedimeve me Katalonjën
Dhjetëra mijëra vetë mbushën rrugët e Madridit në një protestë të organizuar nga Partitë e djathta kundër planeve të qeverisë për të zbutur tensionet me Katalonjën. Partia Popullore PP dhe Ciudadanos (Qytetarët) ishin ...
Aktuale.MK | 10-Feb-2019 20:31
Dhjetëra mijëra vetë mbushën rrugët e Madridit në një protestë të organizuar nga Partitë e djathta kundër planeve të qeverisë për të zbutur tensionet me Katalonjën. Partia Popullore PP dhe Ciudadanos (Qytetarët) ishin ...

Spanjë, opozita në protestë kundër bisedimeve me Katalonjën
Dhjetëra mijëra vetë mbushën rrugët e Madridit në një protestë të organizuar nga Partitë e djathta kundër planeve të qeverisë për të zbutur tensionet me Katalonjën. Partia Popullore PP dhe Ciudadanos (Qytetarët) ishin ...
TetovaSot | 10-Feb-2019 20:25
Dhjetëra mijëra vetë mbushën rrugët e Madridit në një protestë të organizuar nga Partitë e djathta kundër planeve të qeverisë për të zbutur tensionet me Katalonjën. Partia Popullore PP dhe Ciudadanos (Qytetarët) ishin ...

‘Katalonia’, protesta masive në Spanjë kundër bisedimeve
SPANJE Mijëra protestues janë mbledhur në Madrid të dielën në shenjë qëndresë kundër planit të Qeverisë spanjolle të uljes së tensioneve në rajonin e Katalonisë. Partia Qendrore Djathtiste dhe Partia Qytetare, kanë ...
BalkanWeb | 10-Feb-2019 18:00
SPANJE Mijëra protestues janë mbledhur në Madrid të dielën në shenjë qëndresë kundër planit të Qeverisë spanjolle të uljes së tensioneve në rajonin e Katalonisë. Partia Qendrore Djathtiste dhe Partia Qytetare, kanë ...

Spanjë: Protesta të së djathtës ndaj negociatave me Katalonjën
Mijëra vetë marshuan të dielën në kryeqytetin e Spanjës, Madrid, duke iu përgjigjur thirrjes së partive politike të krahut të djathtë, për të protestuar negocitatat e qeverisë me separatistët katalonjas. Me flamuj ...
Zeri Amerikes | 10-Feb-2019 20:12
Mijëra vetë marshuan të dielën në kryeqytetin e Spanjës, Madrid, duke iu përgjigjur thirrjes së partive politike të krahut të djathtë, për të protestuar negocitatat e qeverisë me separatistët katalonjas. Me flamuj ...

Spanjë, opozita në protestë kundër bisedimeve me Katalonjën
Dhjetëra mijëra vetë mbushën rrugët e Madridit në një protestë të organizuar nga Partitë e djathta kundër planeve të qeverisë për të zbutur tensionet me Katalonjën. Partia Popullore PP dhe Ciudadanos (Qytetarët) ishin ...
Gazeta Observer | 10-Feb-2019 20:05
Dhjetëra mijëra vetë mbushën rrugët e Madridit në një protestë të organizuar nga Partitë e djathta kundër planeve të qeverisë për të zbutur tensionet me Katalonjën. Partia Popullore PP dhe Ciudadanos (Qytetarët) ishin ...

Spanjë, opozita në protestë kundër bisedimeve me Katalonjën
Dhjetëra mijëra persona mbushën rrugët e Madridit në një protestë të organizuar nga Partitë e djathta kundër planeve të qeverisë për të zbutur tensionet me Katalonjën. Partia Popullore PP dhe Ciudadanos (Qytetarët) ...
InFokusi | 10-Feb-2019 19:59
Dhjetëra mijëra persona mbushën rrugët e Madridit në një protestë të organizuar nga Partitë e djathta kundër planeve të qeverisë për të zbutur tensionet me Katalonjën. Partia Popullore PP dhe Ciudadanos (Qytetarët) ...

‘Katalonia’, protesta masive në Spanjë kundër bisedimeve
Mijëra protestues janë mbledhur në Madrid të dielën në shenjë qëndresë kundër planit të Qeverisë spanjolle të uljes së tensioneve në rajonin e Katalonisë. Partia Qendrore Djathtiste dhe Partia Qytetare, kanë thirrur ...
Telegraf | 10-Feb-2019 18:05
Mijëra protestues janë mbledhur në Madrid të dielën në shenjë qëndresë kundër planit të Qeverisë spanjolle të uljes së tensioneve në rajonin e Katalonisë. Partia Qendrore Djathtiste dhe Partia Qytetare, kanë thirrur ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved