ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/04/2019 22:52

LDK: Sektori i shëndetësisë është në kolaps

LDK: Sektori i shëndetësisë është në kolaps
Prishtinë, 11 shkurt - Grupi i Parlamentar i LDK-së ka ngritur problemet në sektorin e shëndetësisë, të cilat sipas këtij grupi po kalojnë në heshtje dhe konsiderojnë se qeveria ka dështuar në këtë sektor, gjatë vitit ...
Zhurnal | 11-Feb-2019 11:35
Prishtinë, 11 shkurt - Grupi i Parlamentar i LDK-së ka ngritur problemet në sektorin e shëndetësisë, të cilat sipas këtij grupi po kalojnë në heshtje dhe konsiderojnë se qeveria ka dështuar në këtë sektor, gjatë vitit ...

LDK e quan manipulues ministrin Ismaili
Grupi i Parlamentar i LDK-së në një konferencë për medie ka folur për parregullësit në sistemin shëndetësor. Doktor Haxhi Avdyli nga LDK ka thënë se ligjet më të rëndësishme ende nuk janë në agjendë legjislative të ...
InFokusi | 11-Feb-2019 11:24
Grupi i Parlamentar i LDK-së në një konferencë për medie ka folur për parregullësit në sistemin shëndetësor. Doktor Haxhi Avdyli nga LDK ka thënë se ligjet më të rëndësishme ende nuk janë në agjendë legjislative të ...

LDK-ja në Ferizaj akuzon Komunën për kontrata pa mbulueshmëri financiare
Subjekti opozitar, Lidhja Demokratike e Kosovës, dega në Ferizaj, ka akuzuar Ekzekutivin e Komunës për një varg projektesh kapitale, me arsyetimin se janë zhvilluar disa procedura pa mbulueshmëri financiare. Sipas ...
EkonomiaOnline | 11-Feb-2019 11:11
Subjekti opozitar, Lidhja Demokratike e Kosovës, dega në Ferizaj, ka akuzuar Ekzekutivin e Komunës për një varg projektesh kapitale, me arsyetimin se janë zhvilluar disa procedura pa mbulueshmëri financiare. Sipas ...

LDK-ja në Ferizaj akuzon Komunën për kontrata pa mbulueshmëri financiare
Subjekti opozitar, Lidhja Demokratike e Kosovës, dega në Ferizaj, ka akuzuar Ekzekutivin e Komunës për një varg projektesh kapitale, me arsyetimin se janë zhvilluar disa procedura pa mbulueshmëri financiare. Sipas ...
Koha.net | 11-Feb-2019 11:04
Subjekti opozitar, Lidhja Demokratike e Kosovës, dega në Ferizaj, ka akuzuar Ekzekutivin e Komunës për një varg projektesh kapitale, me arsyetimin se janë zhvilluar disa procedura pa mbulueshmëri financiare. Sipas ...

LDK: Sektori i shëndetësisë është në kolaps
Grupi i Parlamentar i LDK-së ka ngritur problemet në sektorin e shëndetësisë, të cilat sipas këtij grupi po kalojnë në heshtje dhe konsiderojnë se qeveria ka dështuar në këtë sektor, gjatë vitit që lamë pas. Deputeti i ...
Koha.net | 11-Feb-2019 11:04
Grupi i Parlamentar i LDK-së ka ngritur problemet në sektorin e shëndetësisë, të cilat sipas këtij grupi po kalojnë në heshtje dhe konsiderojnë se qeveria ka dështuar në këtë sektor, gjatë vitit që lamë pas. Deputeti i ...

LDK: Sektori i shëndetësisë është në kolaps
Grupi i Parlamentar i LDK-së ka ngritur problemet në sektorin e shëndetësisë, të cilat sipas këtij grupi po kalojnë në heshtje dhe konsiderojnë se qeveria ka dështuar në këtë sektor, gjatë vitit që lamë pas.
Kosova Press | 11-Feb-2019 11:01
Grupi i Parlamentar i LDK-së ka ngritur problemet në sektorin e shëndetësisë, të cilat sipas këtij grupi po kalojnë në heshtje dhe konsiderojnë se qeveria ka dështuar në këtë sektor, gjatë vitit që lamë pas.

LDK akuzon Ministrinë e Shëndetësisë, e quan të dështuar vitin 2018
LDK ka mbajtur një konferencë për media ku janë bërë akuza ndaj punës në Ministrinë e Shëndetësisë. LDK ka hedhur kritika në drejtim të Ministrisë së Shëndetësisë. Sipas deputetit Haxhi Avdyli dhe Naser Rugovës kjo ...
Zeri | 11-Feb-2019 10:50
LDK ka mbajtur një konferencë për media ku janë bërë akuza ndaj punës në Ministrinë e Shëndetësisë. LDK ka hedhur kritika në drejtim të Ministrisë së Shëndetësisë. Sipas deputetit Haxhi Avdyli dhe Naser Rugovës kjo ...

LDK akuzon Ministrinë e Shëndetësisë, e quan të dështuar vitin 2018
LDK ka hedhur kritika në drejtim të Ministrisë së Shëndetësisë. Sipas deputetit Haxhi Avdyli dhe Naser Rugovës kjo Ministri është duke u mburrur me projektet që siç thanë ata kanë qenë të planifikuara më herët e që janë ...
Shprehja | 11-Feb-2019 10:39
LDK ka hedhur kritika në drejtim të Ministrisë së Shëndetësisë. Sipas deputetit Haxhi Avdyli dhe Naser Rugovës kjo Ministri është duke u mburrur me projektet që siç thanë ata kanë qenë të planifikuara më herët e që janë ...

LDK: Ministri Ismajli po manipulon me qytetarët, shëndetësia në kolaps
Grupi i Parlamentar i LDK-së në një konferencë për medie ka folur për parregullsitë në sistemin shëndetësor. Doktor Haxhi Avdyli nga LDK ka thënë se ligjet më të rëndësishme ende nuk janë në agjendë legjislative të ...
Gazeta Observer | 11-Feb-2019 10:36
Grupi i Parlamentar i LDK-së në një konferencë për medie ka folur për parregullsitë në sistemin shëndetësor. Doktor Haxhi Avdyli nga LDK ka thënë se ligjet më të rëndësishme ende nuk janë në agjendë legjislative të ...

LDK bën thirrje që të mos denigrohet dhe të mos shkatërrohet sistemi shëndetësorë
Deputeti Haxhi Avdyli si dhe deputeti Naser Rugova nga Lidhja Demokratike e Kosovës kanë mbajtur sot një konferencë për media. Tema për të cilën folën të dy deputetët është Ligji për Pagat, si dhe pakënaqësitë e ...
Indeks Online | 11-Feb-2019 10:34
Deputeti Haxhi Avdyli si dhe deputeti Naser Rugova nga Lidhja Demokratike e Kosovës kanë mbajtur sot një konferencë për media. Tema për të cilën folën të dy deputetët është Ligji për Pagat, si dhe pakënaqësitë e ...

LDK: Viti 2018, vit i dështimit në shëndetësi dhe pa reformë substanciale
Deputeti Haxhi Avdyli nga Lidhja Demokratike e Kosovës tha se viti 2018 ka qenë vit i dështuar në shëndetësi dhe pa ndonjë reformë substanciale. Avdyli në një konferencë për media tha se problemet në sektorin e ...
AlMaKos | 11-Feb-2019 10:34
Deputeti Haxhi Avdyli nga Lidhja Demokratike e Kosovës tha se viti 2018 ka qenë vit i dështuar në shëndetësi dhe pa ndonjë reformë substanciale. Avdyli në një konferencë për media tha se problemet në sektorin e ...

LDK: Ministri Ismajli po manipulon me qytetarët, shëndetësia në kolaps
Grupi i Parlamentar i LDK-së në një konferencë për medie ka folur për parregullësit në sistemin shëndetësor. Doktor Haxhi Avdyli nga LDK ka thënë se ligjet më të rëndësishme ende nuk janë në agjendë legjislative të MSH. ...
InFokusi | 11-Feb-2019 10:33
Grupi i Parlamentar i LDK-së në një konferencë për medie ka folur për parregullësit në sistemin shëndetësor. Doktor Haxhi Avdyli nga LDK ka thënë se ligjet më të rëndësishme ende nuk janë në agjendë legjislative të MSH. ...

LDK: Viti 2018 i dështuar për sektorin e shëndetësisë, po manipulohet me çmimin e barnave
Deputeti i LDK-së, Haxhi Avdyli e ka quajtur vitin 2018 të dështuar në sektorin e shëndetësisë.Ai në një konferencë për media ka shprehur shqetësimin edhe për mosardhjen dhe vonesat e Projektligjit për Sigurimet ...
EkonomiaOnline | 11-Feb-2019 10:27
Deputeti i LDK-së, Haxhi Avdyli e ka quajtur vitin 2018 të dështuar në sektorin e shëndetësisë.Ai në një konferencë për media ka shprehur shqetësimin edhe për mosardhjen dhe vonesat e Projektligjit për Sigurimet ...

LDK: Ministri Ismajli po manipulon me qytetarët, shëndetësia në kolaps
Grupi i Parlamentar i LDK-së në një konferencë për medie ka folur për parregullësit në sistemin shëndetësor. Doktor Haxhi Avdyli nga LDK ka thënë se ligjet më të rëndësishme ende nuk janë në agjendë legjislative të MSH. ...
Arbresh | 11-Feb-2019 10:22
Grupi i Parlamentar i LDK-së në një konferencë për medie ka folur për parregullësit në sistemin shëndetësor. Doktor Haxhi Avdyli nga LDK ka thënë se ligjet më të rëndësishme ende nuk janë në agjendë legjislative të MSH. ...

LDK: Viti 2018, vit i dështimit në shëndetësi dhe pa reformë substanciale
Deputeti Haxhi Avdyli nga Lidhja Demokratike e Kosovës tha se viti 2018 ka qenë vit i dështuar në shëndetësi dhe pa ndonjë reformë substanciale. Avdyli në një konferencë për media tha se problemet në sektorin e ...
Telegrafi | 11-Feb-2019 10:22
Deputeti Haxhi Avdyli nga Lidhja Demokratike e Kosovës tha se viti 2018 ka qenë vit i dështuar në shëndetësi dhe pa ndonjë reformë substanciale. Avdyli në një konferencë për media tha se problemet në sektorin e ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved