ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 21/07/2019 04:21

Kiço Blushi, një emër i shquar i letërsisë dhe kulturës shqiptare

Kiço Blushi, një emër i shquar i letërsisë dhe kulturës shqiptare
Nga Prof. dr. Luan Malltezi Dy ditë më parë shtypi njoftoi papritur lexuesit shqiptarë për shuarjen e skenaristit, shkrimtarit dhe publicistit të talentuar Kiço Blushi. Miq të tij, të majtë e të djathtë, emra të shquar ...
GazetaTema | 10-Feb-2019 11:18
Nga Prof. dr. Luan Malltezi Dy ditë më parë shtypi njoftoi papritur lexuesit shqiptarë për shuarjen e skenaristit, shkrimtarit dhe publicistit të talentuar Kiço Blushi. Miq të tij, të majtë e të djathtë, emra të shquar ...

Veseli: Kiço Blushi la zbrazëtirë të madhe në kulturën shqiptare
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka shprehur ngushëllimet e tij për vdekjen e shkrimtarit dhe skenaristit të mirënjohur shqiptar, Kiço Blushi. Me anë të një statusi në rrjetin social “Facebook”, ...
BalkanWeb | 09-Feb-2019 17:14
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka shprehur ngushëllimet e tij për vdekjen e shkrimtarit dhe skenaristit të mirënjohur shqiptar, Kiço Blushi. Me anë të një statusi në rrjetin social “Facebook”, ...

“Pikëllim i madh”, Rexhep Qosja kujton Kiço Blushin
Akademiku i njohur Rexhep Qosja i bashkohet ngushëllimeve për ndarjen nga jeta të Kiço Blushit. Ai thotë se çmon rolin e madh të luajtuar nga gazetari, shkrimtari dhe skenaristi i njohur, Kiço Blushi, në jetën dhe në ...
BalkanWeb | 09-Feb-2019 14:19
Akademiku i njohur Rexhep Qosja i bashkohet ngushëllimeve për ndarjen nga jeta të Kiço Blushit. Ai thotë se çmon rolin e madh të luajtuar nga gazetari, shkrimtari dhe skenaristi i njohur, Kiço Blushi, në jetën dhe në ...

Rexhep Qosja mesazh për Kico Blushin: Pata fatin ta njoh
Në një mesazh ngushëllimi për ndarjen nga jeta të shkrimtarit të njohur Kico Blushi, akademiku Rexhep Qosja ka çmuar rolin e tij si skenaristit, publicistit dhe veprimtarit të shquar kulturor. “Të gjithë ata që e ...
BalkanWeb | 09-Feb-2019 13:57
Në një mesazh ngushëllimi për ndarjen nga jeta të shkrimtarit të njohur Kico Blushi, akademiku Rexhep Qosja ka çmuar rolin e tij si skenaristit, publicistit dhe veprimtarit të shquar kulturor. “Të gjithë ata që e ...

Veseli: Ndarja nga jeta e Blushit la një zbrazëtirë në botën e artit
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka ngushëlluar për vdekjen e shkrimtarit Kiço Blushi. Përmes një statusi në Facebook, ka thënë se ndarja nga jeta e shkrimtarit, skenaristit dhe publicistit të njohur Kiço ...
Telegrafi | 09-Feb-2019 16:56
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka ngushëlluar për vdekjen e shkrimtarit Kiço Blushi. Përmes një statusi në Facebook, ka thënë se ndarja nga jeta e shkrimtarit, skenaristit dhe publicistit të njohur Kiço ...

Përcillet në banesën e fundit Kiço Blushi
Është përcjellë për në banesën e fundit me trishtim dhe dhimbje shkrimtari, skenaristi dhe publicisti i njohur Kiço Blushi. Ai i dedikoi jetën e tij artit, kulturës dhe politikës. Kiço Blushi la pas një trashëgimi të ...
ABCNews | 09-Feb-2019 17:50
Është përcjellë për në banesën e fundit me trishtim dhe dhimbje shkrimtari, skenaristi dhe publicisti i njohur Kiço Blushi. Ai i dedikoi jetën e tij artit, kulturës dhe politikës. Kiço Blushi la pas një trashëgimi të ...

Kryetari i Kuvendit të Kosovës: Vdekja e Blushit, një zbrazëtirë e madhe në botën e artit
“Ndarja nga jeta e shkrimtarit, skenaristit dhe publicistit të njohur Kiço Blushi la një zbrazëtirë të madhe në botën e artit dhe kulturës shqiptare.” Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka shprehur ...
Standard | 10-Feb-2019 15:51
“Ndarja nga jeta e shkrimtarit, skenaristit dhe publicistit të njohur Kiço Blushi la një zbrazëtirë të madhe në botën e artit dhe kulturës shqiptare.” Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka shprehur ...

Kiço Blushi, një emër i shquar i letërsisë dhe kulturës shqiptare
Nga Prof. dr. Luan Malltezi/ Dy ditë më parë shtypi njoftoi papritur lexuesit shqiptarë për shuarjen e skenaristit, shkrimtarit dhe publicistit të talentuar Kiço Blushi. Miq të tij, të majtë e të djathtë, emra të ...
Lexo | 10-Feb-2019 12:39
Nga Prof. dr. Luan Malltezi/ Dy ditë më parë shtypi njoftoi papritur lexuesit shqiptarë për shuarjen e skenaristit, shkrimtarit dhe publicistit të talentuar Kiço Blushi. Miq të tij, të majtë e të djathtë, emra të ...

Ndahet nga jeta Kiço Blushi. Shkrimtar, publicist, skenarist dhe aktivist politik
Është shuar mbrëmjen e së premtes në moshën 75-vjeçare shkrimtari, publicisti dhe skenaristi i njohur Kiço Blushi. Firmën e tij mbajnë disa prej pasurive më të mëdha të kinematografisë shqiptare si “Nëntori i Dytë” apo ...
TetovaSot | 09-Feb-2019 20:39
Është shuar mbrëmjen e së premtes në moshën 75-vjeçare shkrimtari, publicisti dhe skenaristi i njohur Kiço Blushi. Firmën e tij mbajnë disa prej pasurive më të mëdha të kinematografisë shqiptare si “Nëntori i Dytë” apo ...

Kadri Veseli shkruan për vdekjen e shkrimtarit Blushi – la një zbrazëtirë në botën e artit
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli me rastin e vdekjes së shkrimtarit Kiço Blushi, ka thënë se ndarja nga jeta e shkrimtarit, skenaristit dhe publicistit të njohur la një zbrazëtirë të madhe në botën e artit ...
Medial | 09-Feb-2019 19:58
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli me rastin e vdekjes së shkrimtarit Kiço Blushi, ka thënë se ndarja nga jeta e shkrimtarit, skenaristit dhe publicistit të njohur la një zbrazëtirë të madhe në botën e artit ...

Rexhep Qosja: Vepra e Kiço Blushit do të mbes përgjithmonë
Akademiku nga Kosova Rexhep Qosja shpesh pikëllimin për ndarjen nga jeta të shkrimtarit Kiço Blushi, duke e quajtur një humbje të madhe. ”Me pikëllim të madh e mësova lajmin për ndarjen nga jeta të shkrimtarit, ...
Gazeta Shqip | 09-Feb-2019 14:48
Akademiku nga Kosova Rexhep Qosja shpesh pikëllimin për ndarjen nga jeta të shkrimtarit Kiço Blushi, duke e quajtur një humbje të madhe. ”Me pikëllim të madh e mësova lajmin për ndarjen nga jeta të shkrimtarit, ...

Kadri Veseli: Kiço Blushi la zbrazëti të madhe në kulturën shqiptare!
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka shprehur ngushëllimet e tij për vdekjen e shkrimtarit dhe skenaristit të mirënjohur shqiptar, Kiço Blushi. Me anë të një statusi në rrjetin social “Facebook”, ...
Java News | 09-Feb-2019 18:58
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka shprehur ngushëllimet e tij për vdekjen e shkrimtarit dhe skenaristit të mirënjohur shqiptar, Kiço Blushi. Me anë të një statusi në rrjetin social “Facebook”, ...

Veseli: Kiço Blushi la zbrazëti të madhe në kulturën shqiptare
KOSOVË Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka shprehur ngushëllimet e tij për vdekjen e shkrimtarit dhe skenaristit të mirënjohur shqiptar, Kiço Blushi. Me anë të një statusi në rrjetin social “Facebook”, ...
Medial | 09-Feb-2019 18:34
KOSOVË Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka shprehur ngushëllimet e tij për vdekjen e shkrimtarit dhe skenaristit të mirënjohur shqiptar, Kiço Blushi. Me anë të një statusi në rrjetin social “Facebook”, ...

“Blushi la zbrazëti të madhe në kulturën shqiptare”
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka shprehur ngushëllimet e tij për vdekjen e shkrimtarit dhe skenaristit të mirënjohur shqiptar, Kiço Blushi. Me anë të një statusi në rrjetin social “Facebook”, ...
Lexo | 09-Feb-2019 17:39
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka shprehur ngushëllimet e tij për vdekjen e shkrimtarit dhe skenaristit të mirënjohur shqiptar, Kiço Blushi. Me anë të një statusi në rrjetin social “Facebook”, ...

Lamtumirë Kiço Blushi, Berisha: Personalitet i shquar
Një mesazh ngushëllimi për ndarjen nga jeta të shkrimtarit dhe publicistit të njohur Kiço Blushi, ka shprehur edhe ish-kryeministri Berisha. Përmes një postimi në facebook Berisha shkruan se letrat e vendit humbën ...
BalkanWeb | 09-Feb-2019 11:45
Një mesazh ngushëllimi për ndarjen nga jeta të shkrimtarit dhe publicistit të njohur Kiço Blushi, ka shprehur edhe ish-kryeministri Berisha. Përmes një postimi në facebook Berisha shkruan se letrat e vendit humbën ...

Veseli: Ndarja nga jeta e Blushit la një zbrazëtirë në botën e artit
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka ngushëlluar për vdekjen e shkrimtarit Kiço Blushi. Përmes një statusi në Facebook, ka thënë se ndarja nga jeta e shkrimtarit, skenaristit dhe publicistit të njohur Kiço ...
Arbresh | 09-Feb-2019 17:13
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka ngushëlluar për vdekjen e shkrimtarit Kiço Blushi. Përmes një statusi në Facebook, ka thënë se ndarja nga jeta e shkrimtarit, skenaristit dhe publicistit të njohur Kiço ...

Mesazhi i Ruçit për humbjen e Kiço Blushit: Fisnikërove Kuvendin
TIRANE Kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçi shprehu sot dhimbjen për ndarjen nga jeta të Kiço Blushit dhe vlerësimet e tij për këtë personalitet të kulturës shqiptare. “Kiço Blushi ishte shkrimtari, dhe intelektuali i ...
BalkanWeb | 09-Feb-2019 11:41
TIRANE Kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçi shprehu sot dhimbjen për ndarjen nga jeta të Kiço Blushit dhe vlerësimet e tij për këtë personalitet të kulturës shqiptare. “Kiço Blushi ishte shkrimtari, dhe intelektuali i ...

Veseli: Ndarja nga jeta e Blushit la një zbrazëtirë në botën e artit
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli me rastin e vdekjes së shkrimtarit Kiço Blushi, ka thënë se ndarja nga jeta e shkrimtarit, skenaristit dhe publicistit të njohur Kiço Blushi la një zbrazëtirë të madhe në ...
InFokusi | 09-Feb-2019 16:53
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli me rastin e vdekjes së shkrimtarit Kiço Blushi, ka thënë se ndarja nga jeta e shkrimtarit, skenaristit dhe publicistit të njohur Kiço Blushi la një zbrazëtirë të madhe në ...

Veseli: Ndarja nga jeta e Blushit la një zbrazëtirë në botën e artit
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli me rastin e vdekjes së shkrimtarit Kiço Blushi, ka thënë se ndarja nga jeta e shkrimtarit, skenaristit dhe publicistit të njohur la një zbrazëtirë të madhe në botën e artit ...
Koha.net | 09-Feb-2019 16:48
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli me rastin e vdekjes së shkrimtarit Kiço Blushi, ka thënë se ndarja nga jeta e shkrimtarit, skenaristit dhe publicistit të njohur la një zbrazëtirë të madhe në botën e artit ...

Veseli: Ndarja nga jeta e Blushit la një zbrazëtirë në botën e artit
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli me rastin e vdekjes së shkrimtarit Kiço Blushi, ka thënë se ndarja nga jeta e shkrimtarit, skenaristit dhe publicistit të njohur Kiço Blushi la një zbrazëtirë të madhe në ...
Kosova Press | 09-Feb-2019 16:37
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli me rastin e vdekjes së shkrimtarit Kiço Blushi, ka thënë se ndarja nga jeta e shkrimtarit, skenaristit dhe publicistit të njohur Kiço Blushi la një zbrazëtirë të madhe në ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved