ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 17/02/2019 08:54

Kërkesa e Luginës për t’u bashkuar me Kosovën, në Serbi quhet provokim

Kërkesa e Luginës për t’u bashkuar me Kosovën, në Serbi quhet provokim
Përfaqësuesit e Luginës së Preshevës pohojnë se banorët e të Luginës duan të bashkohen me Kosovën, por nuk duan të shkaktojnë ndarje shtesë. E këto deklarata të përfaqësuesve shqiptarë, i kanë quajtur si provokime, ...
InFokusi | 11-Feb-2019 20:07
Përfaqësuesit e Luginës së Preshevës pohojnë se banorët e të Luginës duan të bashkohen me Kosovën, por nuk duan të shkaktojnë ndarje shtesë. E këto deklarata të përfaqësuesve shqiptarë, i kanë quajtur si provokime, ...

Serbia e quan provokim kërkesën e banorëve të Luginës për t’u bashkuar me Kosovën
Përfaqësuesit e Luginës së Preshevës pohojnë se banorët e të Luginës duan të bashkohen me Kosovën, por nuk duan të shkaktojnë ndarje shtesë. E këto deklarata të përfaqësuesve shqiptarë, i kanë quajtur si provokime, ...
Arbresh | 11-Feb-2019 20:05
Përfaqësuesit e Luginës së Preshevës pohojnë se banorët e të Luginës duan të bashkohen me Kosovën, por nuk duan të shkaktojnë ndarje shtesë. E këto deklarata të përfaqësuesve shqiptarë, i kanë quajtur si provokime, ...

Në Serbi e quajnë provokim kërkesën e banorëve të Luginës për t’u bashkuar me Kosovën
Përfaqësuesit e Luginës së Preshevës pohojnë se banorët e të Luginës duan të bashkohen me Kosovën, por nuk duan të shkaktojnë ndarje shtesë. E këto deklarata të përfaqësuesve shqiptarë, i kanë quajtur si provokime, ...
Zeri | 11-Feb-2019 19:59
Përfaqësuesit e Luginës së Preshevës pohojnë se banorët e të Luginës duan të bashkohen me Kosovën, por nuk duan të shkaktojnë ndarje shtesë. E këto deklarata të përfaqësuesve shqiptarë, i kanë quajtur si provokime, ...

Zgjidhja të ruajë sovranitetin e Kosovës dhe jo dëmtimin e saj
Përfaqësuesit e Luginës së Preshevës kërkojnë që brenda kuadrit në procesin e dialogut që pritet të fillojë me Serbinë për arritjen e një marrëveshjeje historike gjithëpërfshirëse, të zgjidhet edhe problemi politik i ...
Lajm Press | 11-Feb-2019 11:33
Përfaqësuesit e Luginës së Preshevës kërkojnë që brenda kuadrit në procesin e dialogut që pritet të fillojë me Serbinë për arritjen e një marrëveshjeje historike gjithëpërfshirëse, të zgjidhet edhe problemi politik i ...

Përfaqësuesit e Luginës duan zgjidhje që ruan sovranitetin e Kosovës
Korrigjimi i kufirit me Serbinë, në dëm të territorit të Kosovës nuk është i pranueshëm as për Luginën e Preshevës. Përfaqësuesit e Luginës së Preshevës kërkojnë që brenda kuadrit në procesin e dialogut që pritet të ...
Koha.net | 11-Feb-2019 11:31
Korrigjimi i kufirit me Serbinë, në dëm të territorit të Kosovës nuk është i pranueshëm as për Luginën e Preshevës. Përfaqësuesit e Luginës së Preshevës kërkojnë që brenda kuadrit në procesin e dialogut që pritet të ...

Të zhdukurit shqiptarë në Luginë të Preshevës në gjurmët e jetës?
Uran Nuhiu, ka nëntëmbëdhjetë vite që e kërkon babanë e tij, Nebi Nuhiun por që atëherë ka hasur në vazhdimësi në dyer të hekurta. Sipas Uranit në vitin 2000, pjesëtarë civil dhe të uniformuar të policisë serbe e kishin ...
Ina-Online | 11-Feb-2019 10:37
Uran Nuhiu, ka nëntëmbëdhjetë vite që e kërkon babanë e tij, Nebi Nuhiun por që atëherë ka hasur në vazhdimësi në dyer të hekurta. Sipas Uranit në vitin 2000, pjesëtarë civil dhe të uniformuar të policisë serbe e kishin ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved