ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 21/04/2019 18:46

Haiti, protestuesit kërkojnë dorëheqjen e presidentit

Haiti, protestuesit kërkojnë dorëheqjen e presidentit
Protestuesit opozitarë në Haiti kanë djegur goma dhe kanë hedhur gurë, duke i bërë thirrje presidentit të këtij shteti, Jovenel Moise që të japë dorëheqje. Të paktën katër persona janë vrarë dhe dhjetëra të tjerë janë ...
Gazeta Shqip | 11-Feb-2019 12:54
Protestuesit opozitarë në Haiti kanë djegur goma dhe kanë hedhur gurë, duke i bërë thirrje presidentit të këtij shteti, Jovenel Moise që të japë dorëheqje. Të paktën katër persona janë vrarë dhe dhjetëra të tjerë janë ...

Protestuesit në Haiti kërkojnë dorëheqjen e presidentit
Protestuesit opozitarë në Haiti kanë djegur goma dhe kanë hedhur gurë, duke i bërë thirrje presidentit të këtij shteti, Jovenel Moise që të japë dorëheqje. Të paktën katër persona janë vrarë dhe dhjetëra të tjerë janë ...
Gazeta Observer | 11-Feb-2019 12:22
Protestuesit opozitarë në Haiti kanë djegur goma dhe kanë hedhur gurë, duke i bërë thirrje presidentit të këtij shteti, Jovenel Moise që të japë dorëheqje. Të paktën katër persona janë vrarë dhe dhjetëra të tjerë janë ...

Protestë kundër presidentit të korruptuar, vriten 4 persona
Demonstruesit e opozitës në Haiti kanë djegur goma dhe hedhin gurë, duke i kërkuar presidentit Jovenel Moise të japë dorëheqjen. Të paktën katër vetë janë vrarë dhe dhjetëra të tjerë janë plagosur në katër ditë protesta ...
Lajm Press | 11-Feb-2019 12:08
Demonstruesit e opozitës në Haiti kanë djegur goma dhe hedhin gurë, duke i kërkuar presidentit Jovenel Moise të japë dorëheqjen. Të paktën katër vetë janë vrarë dhe dhjetëra të tjerë janë plagosur në katër ditë protesta ...

Protestuesit në Haiti kërkojnë dorëheqjen e presidentit
Protestuesit opozitarë në Haiti kanë djegur goma dhe kanë hedhur gurë, duke i bërë thirrje presidentit të këtij shteti, Jovenel Moise që të japë dorëheqje. Të paktën katër persona janë vrarë dhe dhjetëra të tjerë janë ...
Lajm Press | 11-Feb-2019 09:57
Protestuesit opozitarë në Haiti kanë djegur goma dhe kanë hedhur gurë, duke i bërë thirrje presidentit të këtij shteti, Jovenel Moise që të japë dorëheqje. Të paktën katër persona janë vrarë dhe dhjetëra të tjerë janë ...

Protestat kundër presidentit në Haiti, të paktën katër të vrarë
Të paktën katër persona janë vrarë dhe dhjetëra të tjerë janë plagosur në protestat që kanë hyrë në ditën e katërt në kryeqytetin, Port-au-Prince të Haitit si dhe qytete tjera tëvendit. Protestuesit opozitarë kanë ...
RTSH | 11-Feb-2019 09:51
Të paktën katër persona janë vrarë dhe dhjetëra të tjerë janë plagosur në protestat që kanë hyrë në ditën e katërt në kryeqytetin, Port-au-Prince të Haitit si dhe qytete tjera tëvendit. Protestuesit opozitarë kanë ...

Protesta të përgjakshme në Haiti, 4 të vdekur
Protestues të shumtë të opozitës në Haiti kanë zhvilluar protesta të përgjakshme. Ata kanë hedhur gurë nëpër rrugë, kanë djegur goma dhe kanë bërë akte të tjera kundërshtuese, të cilat nga qeveria janë quajtur si ...
Gazeta Observer | 11-Feb-2019 09:43
Protestues të shumtë të opozitës në Haiti kanë zhvilluar protesta të përgjakshme. Ata kanë hedhur gurë nëpër rrugë, kanë djegur goma dhe kanë bërë akte të tjera kundërshtuese, të cilat nga qeveria janë quajtur si ...

Protestë kundër presidentit të korruptuar, vriten 4 persona
Demonstruesit e opozitës në Haiti kanë djegur goma dhe hedhin gurë, duke i kërkuar presidentit Jovenel Moise të japë dorëheqjen. Të paktën katër vetë janë vrarë dhe dhjetëra të tjerë janë plagosur në katër ditë protesta ...
Java News | 11-Feb-2019 09:32
Demonstruesit e opozitës në Haiti kanë djegur goma dhe hedhin gurë, duke i kërkuar presidentit Jovenel Moise të japë dorëheqjen. Të paktën katër vetë janë vrarë dhe dhjetëra të tjerë janë plagosur në katër ditë protesta ...

Protestuesit në Haiti kërkojnë dorëheqjen e presidentit
Protestuesit opozitarë në Haiti kanë djegur goma dhe kanë hedhur gurë, duke i bërë thirrje presidentit të këtij shteti, Jovenel Moise që të japë dorëheqje. Të paktën katër persona janë vrarë dhe dhjetëra të tjerë janë ...
Zhurnal | 11-Feb-2019 09:28
Protestuesit opozitarë në Haiti kanë djegur goma dhe kanë hedhur gurë, duke i bërë thirrje presidentit të këtij shteti, Jovenel Moise që të japë dorëheqje. Të paktën katër persona janë vrarë dhe dhjetëra të tjerë janë ...

Protestuesit në Haiti kërkojnë dorëheqjen e presidentit
Protestuesit opozitarë në Haiti kanë djegur goma dhe kanë hedhur gurë, duke i bërë thirrje presidentit të këtij shteti, Jovenel Moise që të japë dorëheqje. Të paktën katër persona janë vrarë dhe dhjetëra të tjerë janë ...
Portalb | 11-Feb-2019 08:41
Protestuesit opozitarë në Haiti kanë djegur goma dhe kanë hedhur gurë, duke i bërë thirrje presidentit të këtij shteti, Jovenel Moise që të japë dorëheqje. Të paktën katër persona janë vrarë dhe dhjetëra të tjerë janë ...

Në Haiti kërkohet dorëheqja e presidentit
Protestuesit opozitarë në Haiti kanë djegur goma dhe kanë hedhur gurë, duke i bërë thirrje presidentit të këtij shteti, Jovenel Moise që të japë dorëheqje. Të paktën katër persona janë vrarë dhe dhjetëra të tjerë janë ...
EkonomiaOnline | 11-Feb-2019 08:33
Protestuesit opozitarë në Haiti kanë djegur goma dhe kanë hedhur gurë, duke i bërë thirrje presidentit të këtij shteti, Jovenel Moise që të japë dorëheqje. Të paktën katër persona janë vrarë dhe dhjetëra të tjerë janë ...

Në Haiti kërkohet dorëheqja e presidentit
Protestuesit opozitarë në Haiti kanë djegur goma dhe kanë hedhur gurë, duke i bërë thirrje presidentit të këtij shteti, Jovenel Moise që të japë dorëheqje. Të paktën katër persona janë vrarë dhe dhjetëra të tjerë janë ...
Arbresh | 11-Feb-2019 08:30
Protestuesit opozitarë në Haiti kanë djegur goma dhe kanë hedhur gurë, duke i bërë thirrje presidentit të këtij shteti, Jovenel Moise që të japë dorëheqje. Të paktën katër persona janë vrarë dhe dhjetëra të tjerë janë ...

Protestuesit në Haiti kërkojnë dorëheqjen e presidentit
Protestuesit opozitarë në Haiti kanë djegur goma dhe kanë hedhur gurë, duke i bërë thirrje presidentit të këtij shteti, Jovenel Moise që të japë dorëheqje. Të paktën katër persona janë vrarë dhe dhjetëra të tjerë janë ...
Medial | 11-Feb-2019 08:25
Protestuesit opozitarë në Haiti kanë djegur goma dhe kanë hedhur gurë, duke i bërë thirrje presidentit të këtij shteti, Jovenel Moise që të japë dorëheqje. Të paktën katër persona janë vrarë dhe dhjetëra të tjerë janë ...

Protestuesit në Haiti kërkojnë dorëheqjen e presidentit
Të paktën katër persona janë vrarë dhe dhjetëra të tjerë janë plagosur në protestat që kanë hyrë në ditën e katërt në kryeqytetin, Port-au-Prince si dhe qytete tjera. Shumë banorë të Haitit akuzojnë Moise dhe zyrtarë ...
Lajminet | 11-Feb-2019 08:25
Të paktën katër persona janë vrarë dhe dhjetëra të tjerë janë plagosur në protestat që kanë hyrë në ditën e katërt në kryeqytetin, Port-au-Prince si dhe qytete tjera. Shumë banorë të Haitit akuzojnë Moise dhe zyrtarë ...

Në Haiti kërkohet dorëheqja e presidentit
Protestuesit opozitarë në Haiti kanë djegur goma dhe kanë hedhur gurë, duke i bërë thirrje presidentit të këtij shteti, Jovenel Moise që të japë dorëheqje. Të paktën katër persona janë vrarë dhe dhjetëra të tjerë janë ...
Koha.net | 11-Feb-2019 08:25
Protestuesit opozitarë në Haiti kanë djegur goma dhe kanë hedhur gurë, duke i bërë thirrje presidentit të këtij shteti, Jovenel Moise që të japë dorëheqje. Të paktën katër persona janë vrarë dhe dhjetëra të tjerë janë ...

Protestuesit në Haiti kërkojnë dorëheqjen e presidentit
Protestuesit opozitarë në Haiti kanë djegur goma dhe kanë hedhur gurë, duke i bërë thirrje presidentit të këtij shteti, Jovenel Moise që të japë dorëheqje. Të paktën katër persona janë vrarë dhe dhjetëra të tjerë janë ...
Radio Evropa e Lire | 11-Feb-2019 08:15
Protestuesit opozitarë në Haiti kanë djegur goma dhe kanë hedhur gurë, duke i bërë thirrje presidentit të këtij shteti, Jovenel Moise që të japë dorëheqje. Të paktën katër persona janë vrarë dhe dhjetëra të tjerë janë ...

Protestat e opozitës vijojnë në Berat, Durrës dhe Elbasan
Protestat e organizuara nga opozita në qytete të ndryshme të Shqipërisë kanë vijuar në Berat ku fermerët kanë hedhur në rrugë prodhimet e tyre, si dhe në Elbasan ku qytetarët bllokuan rrugën nacionale në Papër. Tubim ...
ABCNews | 10-Feb-2019 20:22
Protestat e organizuara nga opozita në qytete të ndryshme të Shqipërisë kanë vijuar në Berat ku fermerët kanë hedhur në rrugë prodhimet e tyre, si dhe në Elbasan ku qytetarët bllokuan rrugën nacionale në Papër. Tubim ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved