ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 16/02/2019 18:09

Gruaja e Barack Obamës bën befasinë më të bukur në Grammy

Gruaja e Barack Obamës bën befasinë më të bukur në Grammy
Këngëtarja shqiptare me famë botërore Dua Lipa arrit që të fitoj dy çmime ‘ Grammy ‘, duke hyrë në histori si femra e parë shqiptare që ka marrë këtë çmim, shkruan GazetaBlic. Artistja nga Kosova ka fituar çmimin për ‘ ...
GazetaBlic | 11-Feb-2019 13:18
Këngëtarja shqiptare me famë botërore Dua Lipa arrit që të fitoj dy çmime ‘ Grammy ‘, duke hyrë në histori si femra e parë shqiptare që ka marrë këtë çmim, shkruan GazetaBlic. Artistja nga Kosova ka fituar çmimin për ‘ ...

Sali Berisha për Dua Lipën: Çika e Kosovës ngjitet në zenitin e suksesit
Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha iu bashkua personaliteve shqiptare me urimet për yllin e ri kosovar, Dua Lipa e cila mbrëmë bëri historinë. Artistja e re, rrëmbeu dy çmime, duke u bërë shqiptarja e parë që ...
Indeks Online | 11-Feb-2019 13:12
Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha iu bashkua personaliteve shqiptare me urimet për yllin e ri kosovar, Dua Lipa e cila mbrëmë bëri historinë. Artistja e re, rrëmbeu dy çmime, duke u bërë shqiptarja e parë që ...

Rozana Radi tregon se cila është dhurata më e mirë që ka marrë
Rozana Radi i është përgjigjur pyetjeve të ndjekësve në Instagram, shkruan . Këngëtarja ishte e hapur ndaj pyetjeve të tyre, andaj i është përgjigjur me sinqeritet për çdo gjë që ata donin të dinin. Një prej tyre e pyet ...
Lajminet | 11-Feb-2019 13:11
Rozana Radi i është përgjigjur pyetjeve të ndjekësve në Instagram, shkruan . Këngëtarja ishte e hapur ndaj pyetjeve të tyre, andaj i është përgjigjur me sinqeritet për çdo gjë që ata donin të dinin. Një prej tyre e pyet ...

Bebe Rexha shkëlqen në tapetin e kuq të Grammy Awards
Bebe Rexha sapo ka arritur në tapetin e kuq të ceremonisë së 61-të të Grammy Awards, shkruan KultPlus, përcjell gazeta KOHA. Ajo dhe Dua Lipa janë dy artistet e parapara shqiptare që nominohen nga akademia muzikore ...
Lajm Press | 11-Feb-2019 13:09
Bebe Rexha sapo ka arritur në tapetin e kuq të ceremonisë së 61-të të Grammy Awards, shkruan KultPlus, përcjell gazeta KOHA. Ajo dhe Dua Lipa janë dy artistet e parapara shqiptare që nominohen nga akademia muzikore ...

Kylie Jenner me veshje katastrofale në “Grammy Awards”
Mbrëmë është mbajtur ceremonia e 61-të e ndarjes së çmimeve Grammy Awards. Tashmë mediat kanë nisur të shkruajnë për dukjet e yjeve botërore gjatë parakalimit në qilimin e kuq në Los Angeles. Dua Lipa dhe Bebe Rexha ...
AlMaKos | 11-Feb-2019 13:08
Mbrëmë është mbajtur ceremonia e 61-të e ndarjes së çmimeve Grammy Awards. Tashmë mediat kanë nisur të shkruajnë për dukjet e yjeve botërore gjatë parakalimit në qilimin e kuq në Los Angeles. Dua Lipa dhe Bebe Rexha ...

Kylie Jenner me veshje katastrofale në “Grammy Awards”
Mbrëmë është mbajtur ceremonia e 61-të e ndarjes së çmimeve Grammy Awards. Tashmë mediat kanë nisur të shkruajnë për dukjet e yjeve botërore gjatë parakalimit në qilimin e kuq në Los Angeles. Dua Lipa dhe Bebe Rexha ...
Telegrafi | 11-Feb-2019 13:06
Mbrëmë është mbajtur ceremonia e 61-të e ndarjes së çmimeve Grammy Awards. Tashmë mediat kanë nisur të shkruajnë për dukjet e yjeve botërore gjatë parakalimit në qilimin e kuq në Los Angeles. Dua Lipa dhe Bebe Rexha ...

Berisha uron Dua Lipën: Çika e Kosovës në zenitin e suksesit
Ish-kryeministri, Sali Berisha është i njohur për promovimin që iu bën talenteve shqiptare që shkëlqejnë kryesisht në fushën e muzikës e bëhen të njohura botërisht. Atij nuk i ka shpëtuar sot as lajmi për Dua Lipën e ...
BalkanWeb | 11-Feb-2019 12:45
Ish-kryeministri, Sali Berisha është i njohur për promovimin që iu bën talenteve shqiptare që shkëlqejnë kryesisht në fushën e muzikës e bëhen të njohura botërisht. Atij nuk i ka shpëtuar sot as lajmi për Dua Lipën e ...

Dukagjin Lipa i emocionuar pas triumfit të së bijës në eventin prestigjioz
Dua Lipa ka shënuar sukses të madh në ceremoninë e ndarjes së çmimeve “Grammy”, që u mbajt në Los Angeles, shkruan lajmi.net. Këngëtarja shqiptare arriti që nga ky event të largohet me dy trofe në duar, atë për “Këngën ...
Lajm Press | 11-Feb-2019 13:03
Dua Lipa ka shënuar sukses të madh në ceremoninë e ndarjes së çmimeve “Grammy”, që u mbajt në Los Angeles, shkruan lajmi.net. Këngëtarja shqiptare arriti që nga ky event të largohet me dy trofe në duar, atë për “Këngën ...

Pak para se të shkonte në Grammy Bebe Rexha po hante këtë ushqim tipik shqiptar
Dy vajzat shqiptare, ishin dy nga protagonistet kryesore mbrëmë në ndarjen e çmimeve Grammy. Dua Lipa e Bebe Rexha, po i jepnin zë edhe bagazhit të tyre etnik meqë ato vazhdimisht kanë potencuar se vijnë nga familje ...
Prive | 11-Feb-2019 13:01
Dy vajzat shqiptare, ishin dy nga protagonistet kryesore mbrëmë në ndarjen e çmimeve Grammy. Dua Lipa e Bebe Rexha, po i jepnin zë edhe bagazhit të tyre etnik meqë ato vazhdimisht kanë potencuar se vijnë nga familje ...

Triumfi i Dua Lipës, Ramush Haradinaj: Kosova është me fat
KOSOVË Triumfi i këngëtares me origjinë nga Kosova, Dua Lipa në çmimin prestigjioz “Grammy Awards” ka bërë krenarë të gjithë shqiptarët. Por ky sukses nuk kishte se si të kalonte në heshtje në vendin e origjinës. ...
BalkanWeb | 11-Feb-2019 11:32
KOSOVË Triumfi i këngëtares me origjinë nga Kosova, Dua Lipa në çmimin prestigjioz “Grammy Awards” ka bërë krenarë të gjithë shqiptarët. Por ky sukses nuk kishte se si të kalonte në heshtje në vendin e origjinës. ...

Këto janë fjalët e Era Istrefit pas suksesit të Duas në “Grammy”
Era Istrefi përmes një komenti në postimin e Duas në Instagram, uroi këngëtaren për arritjen, shkruan lajmi.net. “Urimeeee”, ka shkruar Era mbi postimin e Duas, duke ia lënë edhe disa figura të zemrave. Kujtojmë që Dua ...
Lajm Press | 11-Feb-2019 12:59
Era Istrefi përmes një komenti në postimin e Duas në Instagram, uroi këngëtaren për arritjen, shkruan lajmi.net. “Urimeeee”, ka shkruar Era mbi postimin e Duas, duke ia lënë edhe disa figura të zemrave. Kujtojmë që Dua ...

Dua Lipa artistja e re më e mirë në Grammy 2019
Pasi mori çmimin, Dua Lipa tha: “Jam nervoze dhe mirenjohese pasi kam marre nje nga shperblimet me te medha te çmimeve Grammy”. Gjithashtu ne postimin ne Instagram Dua falenderoi familjen, fansat dhe gjithe artistet me ...
ikub.al | 11-Feb-2019 09:47
Pasi mori çmimin, Dua Lipa tha: “Jam nervoze dhe mirenjohese pasi kam marre nje nga shperblimet me te medha te çmimeve Grammy”. Gjithashtu ne postimin ne Instagram Dua falenderoi familjen, fansat dhe gjithe artistet me ...

Lorik Cana uron në mënyrë të veçantë Dua Lipën
Dua Lipa ka arritur që fitojë dy çmime “Grammy”, atë për “Këngën më të mirë në zhanrin dance” dhe “Artisten më të mirë të re”, shkruan lajmi.net. Këngëtarja ka bërë krenarë gjithë shqiptarët, pasi ka bërë historinë si ...
Lajm Press | 11-Feb-2019 12:59
Dua Lipa ka arritur që fitojë dy çmime “Grammy”, atë për “Këngën më të mirë në zhanrin dance” dhe “Artisten më të mirë të re”, shkruan lajmi.net. Këngëtarja ka bërë krenarë gjithë shqiptarët, pasi ka bërë historinë si ...

Pas fitores flet Dua Lipa: Nuk ka rëndësi prej nga vini, gjithmonë ndiqeni ëndrrën
Dua Lipa ka fituar dy çmime Grammy gjatë natës së mbrëmshme në LA. Dua Lipa ka pasur një natë me të vërtetë të suksesshme, më të suksesshmen madje deri tani në karrierën e saj. Ajo është bërë fituese e dy çmimeve Grammy ...
Telegraf | 11-Feb-2019 12:10
Dua Lipa ka fituar dy çmime Grammy gjatë natës së mbrëmshme në LA. Dua Lipa ka pasur një natë me të vërtetë të suksesshme, më të suksesshmen madje deri tani në karrierën e saj. Ajo është bërë fituese e dy çmimeve Grammy ...

Rrëmbeu dy çmime ”Grammy”, Berisha: Një urim për superyllin botëror Dua Lipa
Për suksesin e Dua Lipës gëzon dhe ish-kryeministri Sali Berisha. Pa denoncime të “qytetarit dixhital’, Berisha hapësirën në facebook ia ka dedikuar këngëtares shqiptare me origjinë nga Kosova. ”Një urim për superyllin ...
Koha Jone | 11-Feb-2019 12:58
Për suksesin e Dua Lipës gëzon dhe ish-kryeministri Sali Berisha. Pa denoncime të “qytetarit dixhital’, Berisha hapësirën në facebook ia ka dedikuar këngëtares shqiptare me origjinë nga Kosova. ”Një urim për superyllin ...

Dua Lipa bën historinë, fiton “Grammy”-n e dytë në karrierë
Artistja shqiptare me fame botërore, Dua Lipa, ka shkruar historinë duke u bërë shqiptarja e parë që rrëmben një çmim të dytë “Grammy”. Ajo u shpall fituese në mbrëmjen më të madhe muzikore e vitit Grammy Awards 2019 në ...
BalkanWeb | 11-Feb-2019 07:39
Artistja shqiptare me fame botërore, Dua Lipa, ka shkruar historinë duke u bërë shqiptarja e parë që rrëmben një çmim të dytë “Grammy”. Ajo u shpall fituese në mbrëmjen më të madhe muzikore e vitit Grammy Awards 2019 në ...

FOTOT/ S’mori asnjë çmim Grammy, Bebe Rexha: Për mua fitore janë nominimet
Bebe Rexha ishte nominuar në dy kategori në Grammy Awards. Por këngëtarja me origjinë shqiptare nuk mundi të fitonte asnjë çmim në eventin e madh muzikor që u mbajt në Staples Center në Los Angeles më 10 shkurt. Bebe në ...
GazetaTema | 11-Feb-2019 09:44
Bebe Rexha ishte nominuar në dy kategori në Grammy Awards. Por këngëtarja me origjinë shqiptare nuk mundi të fitonte asnjë çmim në eventin e madh muzikor që u mbajt në Staples Center në Los Angeles më 10 shkurt. Bebe në ...

Fitoi dy çmime “Grammy”, ja çfarë i shkruan Ledri, Duas
Dua Lipa pas suksesit të arritur në edicionin e 61-të të “Grammy Awards”, ka pranuar shumë urime nga familjarët, fansat, miqtë dhe kolegët, shkruan lajmi.net. Ledri Vula e ka uruar këngëtaren përmes një komenti mbi ...
Lajm Press | 11-Feb-2019 12:49
Dua Lipa pas suksesit të arritur në edicionin e 61-të të “Grammy Awards”, ka pranuar shumë urime nga familjarët, fansat, miqtë dhe kolegët, shkruan lajmi.net. Ledri Vula e ka uruar këngëtaren përmes një komenti mbi ...

Performanca magjike e Dua Lipës në skenën e “Grammy Awards”
Dua Lipa ka dhuruar performancë madhështore në skenën e ceremonisë “Grammy Awards”. Dua Lipa ka arritur suksesin më të madh në karrierën e saj, duke fituar dy çmime “Grammy”, shkruan lajmi.net. Këngëtarja njëherësh ...
Lajm Press | 11-Feb-2019 12:49
Dua Lipa ka dhuruar performancë madhështore në skenën e ceremonisë “Grammy Awards”. Dua Lipa ka arritur suksesin më të madh në karrierën e saj, duke fituar dy çmime “Grammy”, shkruan lajmi.net. Këngëtarja njëherësh ...

Dua Lipa shkruan historinë në “Grammy Awards”
Një ceremoni që arriti ta mbante mbërthyer publikun anembanë botës ajo e “Grammy Awards” në këtë edicion të 61-të. Alicia Keys, Lady Gaga, Jennifer Lopez, Jada Pinkett Smith dhe Michelle Obama ishin vetëm surpriza e ...
TV Klan | 11-Feb-2019 12:19
Një ceremoni që arriti ta mbante mbërthyer publikun anembanë botës ajo e “Grammy Awards” në këtë edicion të 61-të. Alicia Keys, Lady Gaga, Jennifer Lopez, Jada Pinkett Smith dhe Michelle Obama ishin vetëm surpriza e ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved