ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 21/07/2019 05:01

Gjenerimi Spontan, teoria se minjtë dhe kafshët e tjera lindin rëstësisht nga ushqimet e kalbura

Gjenerimi Spontan, teoria se minjtë dhe kafshët e tjera lindin rëstësisht nga ushqimet e kalbura
Seria: Teoritë e çmendura shkencore, që dikur pranoheshin si të vërteta Teoria e Gjenerimit Spontan, ishte besimi se organizmat e gjallë ishin krijuar nga një lëndë jo e gjallë. Për shembull, besohej se minjtë ishin ...
Bota.al | 11-Feb-2019 09:25
Seria: Teoritë e çmendura shkencore, që dikur pranoheshin si të vërteta Teoria e Gjenerimit Spontan, ishte besimi se organizmat e gjallë ishin krijuar nga një lëndë jo e gjallë. Për shembull, besohej se minjtë ishin ...

Ndjesia e mëmësisë: Përvojat e një gruaje shtatzënë, mund të ndryshonin fetusin brenda saj
Seria: Teoritë e çmendura shkencore, që dikur pranoheshin si të vërteta Deri në fillim të shekullit XX-të, njerëzit besonin se përvojat e një gruaje shtatzënë mund të ndryshonin fetusin brenda saj. Kjo teori quhej ...
Bota.al | 10-Feb-2019 22:01
Seria: Teoritë e çmendura shkencore, që dikur pranoheshin si të vërteta Deri në fillim të shekullit XX-të, njerëzit besonin se përvojat e një gruaje shtatzënë mund të ndryshonin fetusin brenda saj. Kjo teori quhej ...

Tiparet e ish të dashurit të një gruaje, transferohen tek fëmija i bashkëshortit
Telegonia, ishte besimi se tiparet nga një ish-partneri i një gruaje, mund të transferoheshin tek një fëmijë që ajo kishte me një burrë tjetër. Kjo teori u propozua nga shkencëtari dhe filozofi i njohur grek Aristoteli. ...
Lexo | 10-Feb-2019 20:56
Telegonia, ishte besimi se tiparet nga një ish-partneri i një gruaje, mund të transferoheshin tek një fëmijë që ajo kishte me një burrë tjetër. Kjo teori u propozua nga shkencëtari dhe filozofi i njohur grek Aristoteli. ...

Telegonia: Tiparet e ish të dashurit të një gruaje, transferohen tek fëmija i bashkëshortit
Seria: Teoritë e çmendura shkencore, që dikur pranoheshin si të vërteta Telegonia, ishte besimi se tiparet nga një ish-partneri i një gruaje, mund të transferoheshin tek një fëmijë që ajo kishte me një burrë tjetër. Kjo ...
Bota.al | 10-Feb-2019 18:11
Seria: Teoritë e çmendura shkencore, që dikur pranoheshin si të vërteta Telegonia, ishte besimi se tiparet nga një ish-partneri i një gruaje, mund të transferoheshin tek një fëmijë që ajo kishte me një burrë tjetër. Kjo ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved