ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 16/02/2019 18:09

Ambasada e SHBA-së konfirmon anulimin e vizitës së gjeneralit amerikan

Ambasada e SHBA-së konfirmon anulimin e vizitës së gjeneralit amerikan
Ambasada amerikane në Prishtinë, ka konfirmuar anulimin e vizitës në Kosovë të komandantit të Gardës Kombëtare të Iowas, gjeneralit Timothy Orr. Richard Mei, zëdhënës i ambasadës së SHBA-së në Prishtinë, ka thënë për ...
InFokusi | 11-Feb-2019 13:24
Ambasada amerikane në Prishtinë, ka konfirmuar anulimin e vizitës në Kosovë të komandantit të Gardës Kombëtare të Iowas, gjeneralit Timothy Orr. Richard Mei, zëdhënës i ambasadës së SHBA-së në Prishtinë, ka thënë për ...

Taksa, gjenerali amerikan anulon vizitën në Kosovë
Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Rrahman Rama, ka njoftuar presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, përmes një letre se Qeveria amerikane ka marrë vendim që të anulojë vizitën e gjeneralit amerikan të Gardës ...
Alsat-M | 11-Feb-2019 13:14
Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Rrahman Rama, ka njoftuar presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, përmes një letre se Qeveria amerikane ka marrë vendim që të anulojë vizitën e gjeneralit amerikan të Gardës ...

Konfirmohet: SHBA mund ta ndërpresë bashkëpunimin me FSK-në
Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Rrahman Rama, ka njoftuar presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, përmes një letre (mund ta shihni më poshtë) se Qeveria amerikane ka marrë vendim që të anulojë vizitën e ...
Zeri | 11-Feb-2019 13:01
Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Rrahman Rama, ka njoftuar presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, përmes një letre (mund ta shihni më poshtë) se Qeveria amerikane ka marrë vendim që të anulojë vizitën e ...

“Hiqni taksën të bëjmë kompromis”, Vuçiç: Nuk lejoj askënd të shkatërrojë Serbinë
Presidenti i Serbisë Aleksander Vuçiç, ka deklaruar se vendi i tij gjithmonë do të tentojë që të bëjë kompromis me Kosovën me kushtin që Prishtina zyrtare të shfuqizojë taksën që ka vendosur ndaj mallrave serbe. ...
VizionPlus | 11-Feb-2019 13:01
Presidenti i Serbisë Aleksander Vuçiç, ka deklaruar se vendi i tij gjithmonë do të tentojë që të bëjë kompromis me Kosovën me kushtin që Prishtina zyrtare të shfuqizojë taksën që ka vendosur ndaj mallrave serbe. ...

Taksa ndaj Serbisë, gjenerali amerikan anulon vizitën në Kosovë
Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Rrahman Rama, ka njoftuar presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, përmes një letre (mund ta shihni më poshtë) se Qeveria amerikane ka marrë vendim që të anulojë vizitën e ...
Lexo | 11-Feb-2019 12:59
Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Rrahman Rama, ka njoftuar presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, përmes një letre (mund ta shihni më poshtë) se Qeveria amerikane ka marrë vendim që të anulojë vizitën e ...

Ambasada e ShBA-së konfirmon anulimin e vizitës së gjeneralit amerikan
Ambasada amerikane në Prishtinë, ka konfirmuar anulimin e vizitës në Kosovë të komandantit të Gardës Kombëtare të Iowas, gjeneralit Timothy Orr. Richard Mei, zëdhënës i ambasadës së ShBA-së në Prishtinë, ka thënë për ...
EkonomiaOnline | 11-Feb-2019 12:58
Ambasada amerikane në Prishtinë, ka konfirmuar anulimin e vizitës në Kosovë të komandantit të Gardës Kombëtare të Iowas, gjeneralit Timothy Orr. Richard Mei, zëdhënës i ambasadës së ShBA-së në Prishtinë, ka thënë për ...

Taksa ndaj Serbisë, gjenerali amerikan anulon vizitën në Kosovë
KOSOVE Gjenerali amerikan, Timothy Orr anulon vizitën në Kosovë, në shenjë pakënaqësie me vendimin e Qeverisë së Kosovës, për vendosje të taksës në produktet e Serbisë dhe Bosnjë e Hercegovinës. Lajmi është njoftuar nga ...
BalkanWeb | 11-Feb-2019 12:11
KOSOVE Gjenerali amerikan, Timothy Orr anulon vizitën në Kosovë, në shenjë pakënaqësie me vendimin e Qeverisë së Kosovës, për vendosje të taksës në produktet e Serbisë dhe Bosnjë e Hercegovinës. Lajmi është njoftuar nga ...

Gjenerali amerikan anulon vizitën në Kosovë për shkak të taksës së vendosur ndaj Serbisë
Anulon vizitën për në Kosovë, gjenerali amerikan, Timothy Orr. Vendimi i tij vjen si shenjë pakënaqësie ndaj Qeverisë së Kosovës, për vendosjen e taksës në produktet e Serbisë dhe Bosnjë e Hercegovinës. Lajmi është ...
Lapsi | 11-Feb-2019 12:52
Anulon vizitën për në Kosovë, gjenerali amerikan, Timothy Orr. Vendimi i tij vjen si shenjë pakënaqësie ndaj Qeverisë së Kosovës, për vendosjen e taksës në produktet e Serbisë dhe Bosnjë e Hercegovinës. Lajmi është ...

Gjenerali amerikan anulon vizitën në Kosovë për shkak të taksës
Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Rrahman Rama, ka njoftuar presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, përmes një letre (mund ta shihni më poshtë) se Qeveria amerikane ka marrë vendim që të anulojë vizitën e ...
Arbresh | 11-Feb-2019 12:48
Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Rrahman Rama, ka njoftuar presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, përmes një letre (mund ta shihni më poshtë) se Qeveria amerikane ka marrë vendim që të anulojë vizitën e ...

Vuçiç: Do tentojmë kompromis me Kosovën nëse shfuqizohet taksa
SERBI Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç ka thënë se shteti i tij gjithmonë do të tentojë që të bëj kompromis me Kosovën vetëm nëse kjo e fundit e shfuqizon taksën që ka vendosur ndaj mallrave serbe. “Ne po presim ...
BalkanWeb | 11-Feb-2019 07:43
SERBI Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç ka thënë se shteti i tij gjithmonë do të tentojë që të bëj kompromis me Kosovën vetëm nëse kjo e fundit e shfuqizon taksën që ka vendosur ndaj mallrave serbe. “Ne po presim ...

Komandanti i lartë amerikan anulon vizitën në Kosovë për shkak të tarifës ndaj Serbisë
Gjenerali amerikan i Gardës Nacionale të Ioëas,Timothy Orr ka anuluar vizitën e tij në Kosovë, në shenjë pakënaqësie me vendimin e Qeverisë së Kosovës, për vendosje të taksës në produktet e Serbisë dhe Bosnjë e ...
VizionPlus | 11-Feb-2019 11:49
Gjenerali amerikan i Gardës Nacionale të Ioëas,Timothy Orr ka anuluar vizitën e tij në Kosovë, në shenjë pakënaqësie me vendimin e Qeverisë së Kosovës, për vendosje të taksës në produktet e Serbisë dhe Bosnjë e ...

Ambasada e SHBA-së konfirmon anulimin e vizitës së gjeneralit amerikan
Ambasada amerikane në Prishtinë, ka konfirmuar anulimin e vizitës në Kosovë të komandantit të Gardës Kombëtare të Iowas, gjeneralit Timothy Orr. Arzen Randobrava, zëdhënës i ambasadës së SHBA-së në Prishtinë, ka thënë ...
Koha.net | 11-Feb-2019 12:45
Ambasada amerikane në Prishtinë, ka konfirmuar anulimin e vizitës në Kosovë të komandantit të Gardës Kombëtare të Iowas, gjeneralit Timothy Orr. Arzen Randobrava, zëdhënës i ambasadës së SHBA-së në Prishtinë, ka thënë ...

Taksa, gjenerali amerikan anulon vizitën në Kosovë
KOSOVE Gjenerali major Timothy Orr, i cili ishte i ftuar të merrte pjesë në 11-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës, ka anuluar vizitën e tij. Mësohet se arsyeja e anulimit të vizitës është mos heqja e taksës nga Qeveria e ...
BalkanWeb | 10-Feb-2019 20:14
KOSOVE Gjenerali major Timothy Orr, i cili ishte i ftuar të merrte pjesë në 11-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës, ka anuluar vizitën e tij. Mësohet se arsyeja e anulimit të vizitës është mos heqja e taksës nga Qeveria e ...

Taksa ndaj Serbisë, gjenerali amerikan anulon vizitën në Kosovë
Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Rrahman Rama, ka njoftuar presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, përmes një letre (mund ta shihni më poshtë) se Qeveria amerikane ka marrë vendim që të anulojë vizitën e ...
Java News | 11-Feb-2019 12:23
Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Rrahman Rama, ka njoftuar presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, përmes një letre (mund ta shihni më poshtë) se Qeveria amerikane ka marrë vendim që të anulojë vizitën e ...

Pas kthimit nga Uashingtoni, Thaçi: Duhet të pezullojmë taksën ndaj mallrave serbe
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi tha se ka marrë porosi të qartë në Uashington se pa pezullimin e tarifës doganore ndaj mallrave nga Serbia dhe Bosnjë e Hercegovina, nuk mund të vazhdojë dialogu në Bruksel.
Top Channel | 09-Feb-2019 02:36
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi tha se ka marrë porosi të qartë në Uashington se pa pezullimin e tarifës doganore ndaj mallrave nga Serbia dhe Bosnjë e Hercegovina, nuk mund të vazhdojë dialogu në Bruksel.

Gjenerali amerikan anulon vizitën në Kosovë për shkak të taksës
Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Rrahman Rama ka njoftuar presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, përmes një letre se qeveria amerikane ka marrë vendim që të anulojë vizitën e gjeneralit amerikan të Gardës ...
TV Klan | 11-Feb-2019 12:07
Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Rrahman Rama ka njoftuar presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, përmes një letre se qeveria amerikane ka marrë vendim që të anulojë vizitën e gjeneralit amerikan të Gardës ...

Taksa ndaj Serbisë, gjenerali amerikan anulon vizitën në Kosovë
Gjenerali amerikan, Timothy Orr anulon vizitën në Kosovë, në shenjë pakënaqësie me vendimin e Qeverisë së Kosovës, për vendosje të taksës në produktet e Serbisë dhe Bosnjë e Hercegovinës. Lajmi është njoftuar nga kreu i ...
Koha Jone | 11-Feb-2019 12:23
Gjenerali amerikan, Timothy Orr anulon vizitën në Kosovë, në shenjë pakënaqësie me vendimin e Qeverisë së Kosovës, për vendosje të taksës në produktet e Serbisë dhe Bosnjë e Hercegovinës. Lajmi është njoftuar nga kreu i ...

Gjenerali amerikan, Timothy Orr, anulon vizitën në Kosovë- shkak tarifa
Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Rrahman Rama, ka njoftuar presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, përmes një letre se gjenerali amerikan i Gardës Nacionale të Iowas, Timothy Orr, ka anuluar vizitën e tij në ...
Gazeta Observer | 11-Feb-2019 12:00
Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Rrahman Rama, ka njoftuar presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, përmes një letre se gjenerali amerikan i Gardës Nacionale të Iowas, Timothy Orr, ka anuluar vizitën e tij në ...

Gjenerali amerikan anulon vizitën në Kosovë për shkak të taksës
Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Rrahman Rama, ka njoftuar presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, përmes një letre (mund ta shihni më poshtë) se Qeveria amerikane ka marrë vendim që të anulojë vizitën e ...
Radio Evropa e Lire | 11-Feb-2019 11:31
Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Rrahman Rama, ka njoftuar presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, përmes një letre (mund ta shihni më poshtë) se Qeveria amerikane ka marrë vendim që të anulojë vizitën e ...

Gjenerali amerikan anulon vizitën në Kosovë, këshilltari i Thaçit: Shkak taksa me Serbinë
Zyrtarë të ambasadës amerikane në Prishtinë kanë njoftuar komandantin e FSK-së, gjeneralin Rrahman Rama, se vizita e komandantit të Gardës Kombëtare të Iowas, gjenerali majori Timothy Orr, e planifikuar të realizohet më ...
Lexo | 11-Feb-2019 11:26
Zyrtarë të ambasadës amerikane në Prishtinë kanë njoftuar komandantin e FSK-së, gjeneralin Rrahman Rama, se vizita e komandantit të Gardës Kombëtare të Iowas, gjenerali majori Timothy Orr, e planifikuar të realizohet më ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved