ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 18/08/2019 19:20

Pedagogu: Të tregohet dinjitet, ja si sabotohet protesta

Pedagogu: Të tregohet dinjitet, ja si sabotohet protesta
TIRANE Gjatë një lidhje direkte me Skype për emisionin ‘A Show’ me Adi Krastën në News24, pedagogu i Universiteti të Tiranës, Ervin Goci tha se pedagogët duhet të tregojnë dinjitet në grevën e tyre tek Filologjiku, ...
BalkanWeb | 21-Jan-2019 21:18
TIRANE Gjatë një lidhje direkte me Skype për emisionin ‘A Show’ me Adi Krastën në News24, pedagogu i Universiteti të Tiranës, Ervin Goci tha se pedagogët duhet të tregojnë dinjitet në grevën e tyre tek Filologjiku, ...

Prof. Artan Fuga: Unë sot jam në grevë
Si anëtar i thjeshtë, i barabartë, përtej ndarjeve departamentale, i asamblesë të fakultetit histori – filologji të Universitetit të Tiranës. Sepse unë refuzoj të bëj mësim në një universitet që kthehet në një regjim ...
Telegraf | 22-Jan-2019 08:59
Si anëtar i thjeshtë, i barabartë, përtej ndarjeve departamentale, i asamblesë të fakultetit histori – filologji të Universitetit të Tiranës. Sepse unë refuzoj të bëj mësim në një universitet që kthehet në një regjim ...

Unë sot jam në grevë
Unë sot jam në grevë, si antar i thjeshtë, i barabartë, përtej ndarjeve departamentale, i asamblesë të fakultetit histori – filologji të Universitetit të Tiranës. Sepse unë refuzoj të bëj mësim në një universitet që ...
BalkanWeb | 21-Jan-2019 17:09
Unë sot jam në grevë, si antar i thjeshtë, i barabartë, përtej ndarjeve departamentale, i asamblesë të fakultetit histori – filologji të Universitetit të Tiranës. Sepse unë refuzoj të bëj mësim në një universitet që ...

Unë sot jam në grevë
Nga Artan FUGA Unë sot jam në grevë, si anëtar i thjeshtë, i barabartë, përtej ndarjeve departamentale, i asamblesë të fakultetit histori – filologji të Universitetit të Tiranës. Sepse unë refuzoj të bëj mësim në një ...
Gazeta Shqip | 22-Jan-2019 10:58
Nga Artan FUGA Unë sot jam në grevë, si anëtar i thjeshtë, i barabartë, përtej ndarjeve departamentale, i asamblesë të fakultetit histori – filologji të Universitetit të Tiranës. Sepse unë refuzoj të bëj mësim në një ...

EMRAT/ Nga Valentina Duka, tek Gjekmarkaj: “Pedagogët” e “pavarur” që protestojnë në vend të studentëve
Ndërkohë që protesta e studentëve tashmë është mbyllur dhe kanë mbetur vetëm një grusht të rinj, që kanë zaptuar me forcë Universitetet, në lojë janë hedhur disa pedagogë të Histori-Filologjikut. Ata kanë zëvendësuar ...
GazetaTema | 21-Jan-2019 12:19
Ndërkohë që protesta e studentëve tashmë është mbyllur dhe kanë mbetur vetëm një grusht të rinj, që kanë zaptuar me forcë Universitetet, në lojë janë hedhur disa pedagogë të Histori-Filologjikut. Ata kanë zëvendësuar ...

VIDEO/ Studentët e drejtësisë në kor: Juridiku bojkoton
Studentët e Juridikut janë mbledhur në klasa dhe thërrasin njëzëri: “Juridiku bojkoton”. Me brohoritje dhe duartrokitje ata vazhdojnë bojkotin e mësimit, sikurse disa fakultete të tjera në vend. Kujtojmë se studentët ...
Telegraf | 21-Jan-2019 13:29
Studentët e Juridikut janë mbledhur në klasa dhe thërrasin njëzëri: “Juridiku bojkoton”. Me brohoritje dhe duartrokitje ata vazhdojnë bojkotin e mësimit, sikurse disa fakultete të tjera në vend. Kujtojmë se studentët ...

Studentët organizohen nëpër fakultete.“Juridiku bojkoton”
Fakulteti i Juridikut i bashkohet bojkotit të mësimit. Për shkak të mosplotësimit të kushteve nga qeveria studentët vazhdojnë protestën e tyre në formën e bojkotit. Studentët e fakultetit Juridik janë mbledhur nëpër ...
Standard | 22-Jan-2019 09:49
Fakulteti i Juridikut i bashkohet bojkotit të mësimit. Për shkak të mosplotësimit të kushteve nga qeveria studentët vazhdojnë protestën e tyre në formën e bojkotit. Studentët e fakultetit Juridik janë mbledhur nëpër ...

Unë sot jam në grevë!
Nga Artan Fuga Unë sot jam në grevë, si antar i thjeshtë, i barabartë, përtej ndarjeve departamentale, i asamblesë të fakultetit histori – filologji të Universitetit të Tiranës. Sepse unë refuzoj të bëj mësim në një ...
Telegraf | 21-Jan-2019 12:26
Nga Artan Fuga Unë sot jam në grevë, si antar i thjeshtë, i barabartë, përtej ndarjeve departamentale, i asamblesë të fakultetit histori – filologji të Universitetit të Tiranës. Sepse unë refuzoj të bëj mësim në një ...

Zëri Amerikës: Qeveria hapi një përplasje të re me pedagogët, shkel autonominë në Universitet…
Nga VOA Pedagogët e fakultetit të Histori-Filologjisë në Universitetin e Tiranës zhvilluan sot grevë njëditore në mbështetje të protestave studentore, dhe në kundërshtim të disa vendimeve qeveritare, që shkelin, sipas ...
Standard | 22-Jan-2019 09:49
Nga VOA Pedagogët e fakultetit të Histori-Filologjisë në Universitetin e Tiranës zhvilluan sot grevë njëditore në mbështetje të protestave studentore, dhe në kundërshtim të disa vendimeve qeveritare, që shkelin, sipas ...

Nga ARTAN FUGA/ Unë sot jam në grevë
Unë sot jam në grevë, si antar i thjeshtë, i barabartë, përtej ndarjeve departamentale, i asamblesë të fakultetit histori – filologji të Universitetit të Tiran ës. Sepse unë refuzoj të bëj mësim në një universitet që ...
Standard | 22-Jan-2019 09:49
Unë sot jam në grevë, si antar i thjeshtë, i barabartë, përtej ndarjeve departamentale, i asamblesë të fakultetit histori – filologji të Universitetit të Tiran ës. Sepse unë refuzoj të bëj mësim në një universitet që ...

Pedagogu: Të tregohet dinjitet, ja si po sabotohet protesta
Gjatë një lidhje direkte me Skype për emisionin ‘A Show’ me Adi Krastën në News24, pedagogu i Universiteti të Tiranës, Ervin Goci tha se pedagogët duhet të tregojnë dinjitet në grevën e tyre tek Filologjiku, ndërsa ...
Koha Jone | 21-Jan-2019 21:34
Gjatë një lidhje direkte me Skype për emisionin ‘A Show’ me Adi Krastën në News24, pedagogu i Universiteti të Tiranës, Ervin Goci tha se pedagogët duhet të tregojnë dinjitet në grevën e tyre tek Filologjiku, ndërsa ...

Fakulteti i Histori-Filologjisë, në protestë pedagogë e studentë
Studentëve në Fakultetin e Historisë dhe Filologjisë në protestë këtë të hënë i janë bashkuar edhe pedagogët. Këta kërkojnë shfuqizimin e Ligjit të Arsimit të Lartë. Ndërkohë në Fakultetin e Drejtesisë përplasja mes ...
ABCNews | 21-Jan-2019 16:33
Studentëve në Fakultetin e Historisë dhe Filologjisë në protestë këtë të hënë i janë bashkuar edhe pedagogët. Këta kërkojnë shfuqizimin e Ligjit të Arsimit të Lartë. Ndërkohë në Fakultetin e Drejtesisë përplasja mes ...

Pedagogu: Të tregohet dinjitet, ja si sabotohet një protestë
Gjatë një lidhje direket me Skype për emisionin ‘A Show’ me Adi Krastën në News24, pedagogu i Universiteti të Tiranës, Ervin Goci tha se pedagogët duhet të tregojnë dinjitet në grevën e tyre tek Filologjiku, ndërsa ...
Gazeta55 | 21-Jan-2019 21:24
Gjatë një lidhje direket me Skype për emisionin ‘A Show’ me Adi Krastën në News24, pedagogu i Universiteti të Tiranës, Ervin Goci tha se pedagogët duhet të tregojnë dinjitet në grevën e tyre tek Filologjiku, ndërsa ...

Studentët e fakultetit të Drejtësisë vijojnë me bojkotin
Studentët e fakultetit Juridik janë mbledhur nëpër klasa duke thërritur në korr: “Juridiku bojkoton”. Ata kanë vazhduar bojkotin, ngjashëm me disa fakultete të tjera në vend. Në fakultetin Histori-Filologji, pedagogë ...
Lapsi | 21-Jan-2019 16:25
Studentët e fakultetit Juridik janë mbledhur nëpër klasa duke thërritur në korr: “Juridiku bojkoton”. Ata kanë vazhduar bojkotin, ngjashëm me disa fakultete të tjera në vend. Në fakultetin Histori-Filologji, pedagogë ...

Zëri Amerikës: Qeveria bëri kundër, jo vetëm studentët, por edhe pedagogët
Nga VOA/ Pedagogët e fakultetit të Histori-Filologjisë në Universitetin e Tiranës zhvilluan sot grevë njëditore në mbështetje të protestave studentore, dhe në kundërshtim të disa vendimeve qeveritare, që shkelin, sipas ...
Koha Jone | 21-Jan-2019 19:52
Nga VOA/ Pedagogët e fakultetit të Histori-Filologjisë në Universitetin e Tiranës zhvilluan sot grevë njëditore në mbështetje të protestave studentore, dhe në kundërshtim të disa vendimeve qeveritare, që shkelin, sipas ...

Pedagogët e Filologjikut në grevë
Greva e paralajmëruar e pedagogeve të Fakultetit të Historisë dhe të Filologjisë nisi mëngjesin e kësaj të hëne. Për rreth 90 minuta ata qëndruan përpara godinës së fakultetit duke ripërsëritur mosdakortësinë me Ligjin ...
TV Klan | 21-Jan-2019 15:40
Greva e paralajmëruar e pedagogeve të Fakultetit të Historisë dhe të Filologjisë nisi mëngjesin e kësaj të hëne. Për rreth 90 minuta ata qëndruan përpara godinës së fakultetit duke ripërsëritur mosdakortësinë me Ligjin ...

Grevë e pedagogëve të Falkultetit Histori-Filologji
Në Tiranë, pedagogët e Fakultetit Histori - Filologji iu bashkuan sot protestës së studentëve me një grevë njëditore. Ata kërkojnë rishikimin e ligjit për arsimin e lartë, duke theksuar se, me vendimet e fundit, qeveria ...
Zeri Amerikes | 21-Jan-2019 19:51
Në Tiranë, pedagogët e Fakultetit Histori - Filologji iu bashkuan sot protestës së studentëve me një grevë njëditore. Ata kërkojnë rishikimin e ligjit për arsimin e lartë, duke theksuar se, me vendimet e fundit, qeveria ...

Grevë njëditore e pedagogëve të Fakultetit të Histori-Filologjisë
Tiranë, 21 janar 2019 – Pedagogët e fakultetit të Histori-Filologjisë në Universitetin e Tiranës zhvilluan sot grevë njëditore në mbështetje të protestave studentore, dhe në kundërshtim të disa vendimeve qeveritare, që ...
Illyriapress | 21-Jan-2019 19:40
Tiranë, 21 janar 2019 – Pedagogët e fakultetit të Histori-Filologjisë në Universitetin e Tiranës zhvilluan sot grevë njëditore në mbështetje të protestave studentore, dhe në kundërshtim të disa vendimeve qeveritare, që ...

Unë sot jam në grevë
Nga Artan Fuga Unë sot jam në grevë, si antar i thjeshtë, i barabartë, përtej ndarjeve departamentale, i asamblesë të fakultetit histori – filologji të Universitetit të Tiranës. Sepse unë refuzoj të bëj mësim në një ...
Java News | 21-Jan-2019 19:10
Nga Artan Fuga Unë sot jam në grevë, si antar i thjeshtë, i barabartë, përtej ndarjeve departamentale, i asamblesë të fakultetit histori – filologji të Universitetit të Tiranës. Sepse unë refuzoj të bëj mësim në një ...

Tiranë: Pedagogët e Filologjisë në grevë njëditore
Protesta e studentëve të universiteteve publike është në javën e gjashtë të saj, qyshkur nisi nga fillimi i dhjetorit.
Zeri Amerikes | 21-Jan-2019 19:02
Protesta e studentëve të universiteteve publike është në javën e gjashtë të saj, qyshkur nisi nga fillimi i dhjetorit.

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved