ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 06/12/2019 17:23

Haziri: SBASHK dhe Qeveria të hapin dialogun dhe të ndërpritet greva sa më parë

Haziri: SBASHK dhe Qeveria të hapin dialogun dhe të ndërpritet greva sa më parë
Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka apeluar Sindikatën e Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe Kulturës (SBASHK), Ministrinë e Arsimit dhe Qeverinë e Kosovës që të hapin dialogun për të gjetur zgjidhjen në ...
Telegrafi | 22-Jan-2019 11:55
Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka apeluar Sindikatën e Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe Kulturës (SBASHK), Ministrinë e Arsimit dhe Qeverinë e Kosovës që të hapin dialogun për të gjetur zgjidhjen në ...

Qeveria i përgjigjet SBASHK-ut: Oferta ishte rreth 20 milionë euro, s’ka kapacitete buxhetore për më shumë
Ka filluar java e dytë e grevës së arsimit dhe ende nuk dihet se kur do të fillojë mësimi në shkollat e Kosovës pasi që Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës ende nuk ka pranuar ofertën e qeverisë për ...
Telegrafi | 22-Jan-2019 11:55
Ka filluar java e dytë e grevës së arsimit dhe ende nuk dihet se kur do të fillojë mësimi në shkollat e Kosovës pasi që Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës ende nuk ka pranuar ofertën e qeverisë për ...

Kurti: Mësimdhënësit ta vazhdojnë grevën me kusht që ta vendosin theksin te zvogëlimi i pagave të oborrit qeveritar
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti duke komentuar grevën e SBASHK-ut në arsim, ka thënë se në këtë situatë të dyja palët kanë të drejtë. Ai nëpërmjet një postimi në rrjetin social Facebook ka thënë se ...
Telegrafi | 22-Jan-2019 11:12
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti duke komentuar grevën e SBASHK-ut në arsim, ka thënë se në këtë situatë të dyja palët kanë të drejtë. Ai nëpërmjet një postimi në rrjetin social Facebook ka thënë se ...

Kryetari i Deçanit: Në pjesën më të madhe të shkollave ka filluar mësimi
Në komunën e Deçanit, greva e mësimdhënësve po shkon drejt fundit. Sipas kryetarit të kësaj komune, Bashkim Ramosaj, atje ka filluar mësimi në pjesën më të madhe të shkollave. Ramosaj ka thënë për Telegrafin se edhe ...
Telegrafi | 22-Jan-2019 09:15
Në komunën e Deçanit, greva e mësimdhënësve po shkon drejt fundit. Sipas kryetarit të kësaj komune, Bashkim Ramosaj, atje ka filluar mësimi në pjesën më të madhe të shkollave. Ramosaj ka thënë për Telegrafin se edhe ...

Nënkryetarja e AAK-së akuzon SBASHK-un për manipulim me mësimdhënësit
Nënkryetarja e AAK-së, Magbule Shkodra, që njëherësh është edhe zëvendësministre në Ministrinë e Zhvillimit Rajonal, ka kërkuar që të ndërprehet greva në arsim dhe njëkohësisht ka fajësuar SBASHK-un për manipulim të ...
Telegrafi | 21-Jan-2019 17:49
Nënkryetarja e AAK-së, Magbule Shkodra, që njëherësh është edhe zëvendësministre në Ministrinë e Zhvillimit Rajonal, ka kërkuar që të ndërprehet greva në arsim dhe njëkohësisht ka fajësuar SBASHK-un për manipulim të ...

SBASHK: Nëse kemi presion nga prindërit, ligji na lejon të mos paraqitemi në shkolla
Këshilli i SBASHK-ut ka vizituar çerdhen “Xixëllonjat” në ditën e shtatë të grevës, me këtë rast gjatë këtij takimi, ftuan të gjithë mësimdhënësit të vazhdojnë grevën. Ahmet Pllana, që udhëheq me SBAShK-un në Prishtinë, ...
Arbresh | 22-Jan-2019 12:02
Këshilli i SBASHK-ut ka vizituar çerdhen “Xixëllonjat” në ditën e shtatë të grevës, me këtë rast gjatë këtij takimi, ftuan të gjithë mësimdhënësit të vazhdojnë grevën. Ahmet Pllana, që udhëheq me SBAShK-un në Prishtinë, ...

Haziri apel SBASHK-ut, MASHT-it dhe Qeverisë për grevën
Kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri, i ka bërë apel SBASHK-ut, ministrisë së Arsimit dhe Qeverisë që të hapin dialogun për të gjetur zgjidhjen në mënyrë që greva të ndërpritet në favor të kërkesave të arsimtarëve. Komuna ...
Klan Kosova | 22-Jan-2019 12:02
Kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri, i ka bërë apel SBASHK-ut, ministrisë së Arsimit dhe Qeverisë që të hapin dialogun për të gjetur zgjidhjen në mënyrë që greva të ndërpritet në favor të kërkesave të arsimtarëve. Komuna ...

Bytyqi pas takimit me SBASHK-un: Presim që nesër të filloj mësimi
Ministri i Arsimit, Shyqiri Bytyqi ka mbajtur sot një takim me këshillin grevist të SBASHK-ut, ku është diskutuar për gjendjen aktuale në arsim. Bytyqi përmes një postimi në Facebook, ka bërë të ditur se në takim është ...
Telegrafi | 21-Jan-2019 17:02
Ministri i Arsimit, Shyqiri Bytyqi ka mbajtur sot një takim me këshillin grevist të SBASHK-ut, ku është diskutuar për gjendjen aktuale në arsim. Bytyqi përmes një postimi në Facebook, ka bërë të ditur se në takim është ...

Kosovë, Haradinaj rrit pagat e mësuesve
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj paraqiti ofertën e qeverisë për rritjen e pagave në sektorin e arsimit dhe i bëri thirrje mësuesve t’i japin fund grevës.
Top Channel | 21-Jan-2019 09:22
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj paraqiti ofertën e qeverisë për rritjen e pagave në sektorin e arsimit dhe i bëri thirrje mësuesve t’i japin fund grevës.

Kurti kundër Haradinajt, fton që greva të vazhdojë
Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka dalur në përkrahje të grevës së mësimdhënësve të arsimit, duke thënë se greva duhet të vazhdohet deri në realizimin e kërkesave dhe ta vendosin theksin te zvogëlimi i ...
Koha Jone | 22-Jan-2019 11:51
Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka dalur në përkrahje të grevës së mësimdhënësve të arsimit, duke thënë se greva duhet të vazhdohet deri në realizimin e kërkesave dhe ta vendosin theksin te zvogëlimi i ...

Haziri: SBASHK e Qeveria të hapin dialogun dhe të ndërpritet greva
Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka apeluar Sindikatën e Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe Kulturës (SBASHK), Ministrinë e Arsimit dhe Qeverinë e Kosovës që të hapin dialogun për të gjetur zgjidhjen në ...
Kosova Press | 22-Jan-2019 11:44
Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka apeluar Sindikatën e Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe Kulturës (SBASHK), Ministrinë e Arsimit dhe Qeverinë e Kosovës që të hapin dialogun për të gjetur zgjidhjen në ...

Greva, SBAShK-u fton mësimdhënësit të mosndikohen
Këshilli i SBASHK-ut ka vizituar çerdhen “Xixëllonjat” në ditën e shtatët të grevës, me këtë rast gjatë këtij takimi, ftuan të gjithë mësimdhënësit të vazhdojnë grevën. Ahmet Pllana, që udhëheq me SBAShK-un në ...
Klan Kosova | 22-Jan-2019 11:35
Këshilli i SBASHK-ut ka vizituar çerdhen “Xixëllonjat” në ditën e shtatët të grevës, me këtë rast gjatë këtij takimi, ftuan të gjithë mësimdhënësit të vazhdojnë grevën. Ahmet Pllana, që udhëheq me SBAShK-un në ...

Kurti i porosit mësimdhënësit të vazhdojnë grevën
Lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka thënë se derisa "Prindërit janë të brengosur që fëmijët po u mbeten pa mësim, mësimdhënësit janë të brengosur se po mbeten me paga të ulëta". Kurti përmes një postimi në Facebook ...
Zeri | 22-Jan-2019 11:32
Lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka thënë se derisa "Prindërit janë të brengosur që fëmijët po u mbeten pa mësim, mësimdhënësit janë të brengosur se po mbeten me paga të ulëta". Kurti përmes një postimi në Facebook ...

Deçani bënë thirrje për ndërprerje të grevës, kryetari i Sindikatës në këtë komunë jep dorëheqje
Kryetari i Komunës së Deçanit, Bashkim Ramosaj përmes një shkrimi në llogarinë e tij Facebook ka njoftuar rreth takimit që ka pasur me përfaqësuesit e SBASHKU-ut në këtë komunë, ndërsa janë dakorduar që greva e ...
Telegrafi | 21-Jan-2019 16:25
Kryetari i Komunës së Deçanit, Bashkim Ramosaj përmes një shkrimi në llogarinë e tij Facebook ka njoftuar rreth takimit që ka pasur me përfaqësuesit e SBASHKU-ut në këtë komunë, ndërsa janë dakorduar që greva e ...

Kurti: Pabarazia vs varfëria?
Publikuar E martë, 22 Janar, 2019 11:28 Share Lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti, përmes një postimi në Facebook, duke u marrë me grevën në arsim, ndër të tjera konstaton se ndërsa “Prindërit janë të brengosur që ...
TetovaSot | 22-Jan-2019 11:32
Publikuar E martë, 22 Janar, 2019 11:28 Share Lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti, përmes një postimi në Facebook, duke u marrë me grevën në arsim, ndër të tjera konstaton se ndërsa “Prindërit janë të brengosur që ...

Inspektorët shëndetësorë në grevë për paga
Inspektorët shëndetësorë, të pakënaqur me nivelin e pagave, dje kanë hyrë në grevë të përgjithshme. Sipas tyre, është e papranueshme që pagat të jenë më të vogla se të infermierëve, raporton Ekonomia Online. Diana ...
Klan Kosova | 22-Jan-2019 11:20
Inspektorët shëndetësorë, të pakënaqur me nivelin e pagave, dje kanë hyrë në grevë të përgjithshme. Sipas tyre, është e papranueshme që pagat të jenë më të vogla se të infermierëve, raporton Ekonomia Online. Diana ...

Hoti i kujton Qeverisë marrëveshjen me SBASHK-un, jep zgjidhjen për grevën në arsim
Shefi i grupit parlamentar të LDK-së Avdullah Hoti, ia ka rikujtuar Qeverisë Haradinaj nënshkrimin e marrëveshjes me SBASHK-un kur e kishin koalicionin PAN e cila do t’i garantonte mësimdhënësve rritje të pagave për 30 ...
Zeri | 22-Jan-2019 11:01
Shefi i grupit parlamentar të LDK-së Avdullah Hoti, ia ka rikujtuar Qeverisë Haradinaj nënshkrimin e marrëveshjes me SBASHK-un kur e kishin koalicionin PAN e cila do t’i garantonte mësimdhënësve rritje të pagave për 30 ...

Haradinaj ua bën të qartë mësimdhënësve se nuk mund t’u rriten pagat
Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, u ka bërë thirrje mësimdhënësve që nga nesër të rifillojnë procesin mësimor, pasi sipas tij nuk ka mundësi që të rritën më shumë pagat për ta. Kreu i Qeverisë teksa ka folur për ...
Shenja | 22-Jan-2019 10:59
Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, u ka bërë thirrje mësimdhënësve që nga nesër të rifillojnë procesin mësimor, pasi sipas tij nuk ka mundësi që të rritën më shumë pagat për ta. Kreu i Qeverisë teksa ka folur për ...

Qeveria: Kemi rritur pagat për arsimtarët për 20 milionë euro në vit, ftojmë SBASHK-un ta ndërpresë grevën
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se Qeveria ka marrë një vendim për të rritur pagat e mësimdhënësve dhe ka bërë thirrje që të ndërpritet greva. Ai pas një takimi me kryetarin e SBASHK-ut, Rrahman ...
Shenja | 22-Jan-2019 10:59
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se Qeveria ka marrë një vendim për të rritur pagat e mësimdhënësve dhe ka bërë thirrje që të ndërpritet greva. Ai pas një takimi me kryetarin e SBASHK-ut, Rrahman ...

Kurti del në përkrahje të grevës në arsim, por ka një kërkesë
Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka dalë në përkrahje të grevës së mësimdhënësve të arsimit, duke thënë se greva duhet të vazhdohet deri në realizimin e kërkesave dhe ta vendosin theksin te zvogëlimi i pagave ...
EkonomiaOnline | 22-Jan-2019 10:52
Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka dalë në përkrahje të grevës së mësimdhënësve të arsimit, duke thënë se greva duhet të vazhdohet deri në realizimin e kërkesave dhe ta vendosin theksin te zvogëlimi i pagave ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved