ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 02/06/2020 12:56

Kryetari i Deçanit: Në pjesën më të madhe të shkollave ka filluar mësimi

Kryetari i Deçanit: Në pjesën më të madhe të shkollave ka filluar mësimi
Në komunën e Deçanit, greva e mësimdhënësve po shkon drejt fundit. Sipas kryetarit të kësaj komune, Bashkim Ramosaj, atje ka filluar mësimi në pjesën më të madhe të shkollave. Ramosaj ka thënë për Telegrafin se edhe ...
Telegrafi | 22-Jan-2019 09:15
Në komunën e Deçanit, greva e mësimdhënësve po shkon drejt fundit. Sipas kryetarit të kësaj komune, Bashkim Ramosaj, atje ka filluar mësimi në pjesën më të madhe të shkollave. Ramosaj ka thënë për Telegrafin se edhe ...

Punëtorët teknik të shkollave protestojnë para Komunës së Prishtinës
Sindikata e Pavarur e Sektorit Privat të Kosovës do të protestojë sot para objektit të Komunës së Prishtinës, në shenjë pakënaqësie me mos pagesën prej katër për qind të rritjes së pagave për punëtorët teknikë të disa ...
Telegrafi | 22-Jan-2019 08:10
Sindikata e Pavarur e Sektorit Privat të Kosovës do të protestojë sot para objektit të Komunës së Prishtinës, në shenjë pakënaqësie me mos pagesën prej katër për qind të rritjes së pagave për punëtorët teknikë të disa ...

Nënkryetarja e AAK-së akuzon SBASHK-un për manipulim me mësimdhënësit
Nënkryetarja e AAK-së, Magbule Shkodra, që njëherësh është edhe zëvendësministre në Ministrinë e Zhvillimit Rajonal, ka kërkuar që të ndërprehet greva në arsim dhe njëkohësisht ka fajësuar SBASHK-un për manipulim të ...
Telegrafi | 21-Jan-2019 17:49
Nënkryetarja e AAK-së, Magbule Shkodra, që njëherësh është edhe zëvendësministre në Ministrinë e Zhvillimit Rajonal, ka kërkuar që të ndërprehet greva në arsim dhe njëkohësisht ka fajësuar SBASHK-un për manipulim të ...

Bytyqi pas takimit me SBASHK-un: Presim që nesër të filloj mësimi
Ministri i Arsimit, Shyqiri Bytyqi ka mbajtur sot një takim me këshillin grevist të SBASHK-ut, ku është diskutuar për gjendjen aktuale në arsim. Bytyqi përmes një postimi në Facebook, ka bërë të ditur se në takim është ...
Telegrafi | 21-Jan-2019 17:02
Ministri i Arsimit, Shyqiri Bytyqi ka mbajtur sot një takim me këshillin grevist të SBASHK-ut, ku është diskutuar për gjendjen aktuale në arsim. Bytyqi përmes një postimi në Facebook, ka bërë të ditur se në takim është ...

Kosovë, Haradinaj rrit pagat e mësuesve
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj paraqiti ofertën e qeverisë për rritjen e pagave në sektorin e arsimit dhe i bëri thirrje mësuesve t’i japin fund grevës.
Top Channel | 21-Jan-2019 09:22
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj paraqiti ofertën e qeverisë për rritjen e pagave në sektorin e arsimit dhe i bëri thirrje mësuesve t’i japin fund grevës.

Deçani bënë thirrje për ndërprerje të grevës, kryetari i Sindikatës në këtë komunë jep dorëheqje
Kryetari i Komunës së Deçanit, Bashkim Ramosaj përmes një shkrimi në llogarinë e tij Facebook ka njoftuar rreth takimit që ka pasur me përfaqësuesit e SBASHKU-ut në këtë komunë, ndërsa janë dakorduar që greva e ...
Telegrafi | 21-Jan-2019 16:25
Kryetari i Komunës së Deçanit, Bashkim Ramosaj përmes një shkrimi në llogarinë e tij Facebook ka njoftuar rreth takimit që ka pasur me përfaqësuesit e SBASHKU-ut në këtë komunë, ndërsa janë dakorduar që greva e ...

Kurti del në përkrahje të grevës në arsim, por ka një kërkesë
Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka dalë në përkrahje të grevës së mësimdhënësve të arsimit, duke thënë se greva duhet të vazhdohet deri në realizimin e kërkesave dhe ta vendosin theksin te zvogëlimi i pagave ...
EkonomiaOnline | 22-Jan-2019 10:52
Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka dalë në përkrahje të grevës së mësimdhënësve të arsimit, duke thënë se greva duhet të vazhdohet deri në realizimin e kërkesave dhe ta vendosin theksin te zvogëlimi i pagave ...

Kurti: Prindërit brengosen se fëmijët mbesin pa mësim, mësimdhënësit për pagat e ulëta
Lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti, përmes një postimi në Facebook, duke komentuar grevën në arsim, ka thënë se ndërsa prindërit janë të brengosur që fëmijët po u mbeten pa mësim, mësimdhënësit sipas tij janë të ...
Klan Kosova | 22-Jan-2019 10:52
Lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti, përmes një postimi në Facebook, duke komentuar grevën në arsim, ka thënë se ndërsa prindërit janë të brengosur që fëmijët po u mbeten pa mësim, mësimdhënësit sipas tij janë të ...

Dita e shtatët e grevës, SBAShK-ut fton mësimdhënësit të mosndikohen
Këshilli i SBASHK-ut ka vizituar çerdhen “Xixëllonjat” në ditën e shtatët të grevës, me këtë rast gjatë këtij takimi, ftuan të gjithë mësimdhënësit të vazhdojnë grevën, raporton Ekonomia Online. Ahmet Pllana, që udhëheq ...
EkonomiaOnline | 22-Jan-2019 10:49
Këshilli i SBASHK-ut ka vizituar çerdhen “Xixëllonjat” në ditën e shtatët të grevës, me këtë rast gjatë këtij takimi, ftuan të gjithë mësimdhënësit të vazhdojnë grevën, raporton Ekonomia Online. Ahmet Pllana, që udhëheq ...

Pabarazia vs varfëria?
Lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti, përmes një postimi në Facebook, duke u marrë me grevën në arsim, ndër të tjera konstaton se ndërsa “Prindërit janë të brengosur që fëmijët po u mbeten pa mësim, mësimdhënësit janë të ...
Arbresh | 22-Jan-2019 10:46
Lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti, përmes një postimi në Facebook, duke u marrë me grevën në arsim, ndër të tjera konstaton se ndërsa “Prindërit janë të brengosur që fëmijët po u mbeten pa mësim, mësimdhënësit janë të ...

Albin Kurti thotë se e ka gjetur zgjidhjen për grevën në arsim
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje thotë se për grevën e mësimdhënësve është fajtore Qeveria, e cila sipas tij nuk vlerëson shërbyesit publikë por ata politikë.
Kosova Press | 22-Jan-2019 10:38
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje thotë se për grevën e mësimdhënësve është fajtore Qeveria, e cila sipas tij nuk vlerëson shërbyesit publikë por ata politikë.

Kryetari i SBASHK-ut e ka një porosi për kryetarët e komunave
Në komunën e Deçanit mësimdhënësit kanë nisur punën e tyre, dhe se procesi mësimor po mbahet normalisht. Këtë e ka konfirmuar edhe vetë kryetari i kësaj komune, Bashkim Ramosaj. Nga ana tjetër, kryetari i SBASHK-ut, ...
Zeri | 22-Jan-2019 10:27
Në komunën e Deçanit mësimdhënësit kanë nisur punën e tyre, dhe se procesi mësimor po mbahet normalisht. Këtë e ka konfirmuar edhe vetë kryetari i kësaj komune, Bashkim Ramosaj. Nga ana tjetër, kryetari i SBASHK-ut, ...

Reagon SBASHK-u: Kryetarë të komunave, mos u përzini për grevën
Në komunën e Deçanit mësimdhënësit kanë nisur punën e tyre, dhe se procesi mësimor po mbahet normalisht. Këtë e ka konfirmuar për Indeksonline edhe vet kryetari i kësaj komune, Bashkim Ramosaj. Nga ana tjetër, kryetari ...
Arbresh | 22-Jan-2019 10:20
Në komunën e Deçanit mësimdhënësit kanë nisur punën e tyre, dhe se procesi mësimor po mbahet normalisht. Këtë e ka konfirmuar për Indeksonline edhe vet kryetari i kësaj komune, Bashkim Ramosaj. Nga ana tjetër, kryetari ...

SBASHK: Qeveria mashtroi me shifrat, në vend të 20 milionëve ofroi 12 milionë euro
Në mbledhjen e këshillit grevist të Sindikatës së Bashkuar për Arsim, Shkencë dhe Kulturë, u kritikua oferta e Qeverisë së Kosovës, përkatësisht kryeministrit Ramush Haradinaj, për rritjen e pagave për mësimdhënësit. ...
Telegrafi | 21-Jan-2019 15:57
Në mbledhjen e këshillit grevist të Sindikatës së Bashkuar për Arsim, Shkencë dhe Kulturë, u kritikua oferta e Qeverisë së Kosovës, përkatësisht kryeministrit Ramush Haradinaj, për rritjen e pagave për mësimdhënësit. ...

Mësimdhënësit drenicas, nuk ia përfillin kërkesën Ramiz Lladrovcit
Gjatë ditës së djeshme, kryetari i komunës së Drenasit u ka bërë thirrje mësimdhënësve të ndërprejnë grevën për të nisur procesin mësimor. Por, e njëjta kërkesë e Lladrovcit duket se ka hasur në veshë të shurdhër. Në ...
Medial | 22-Jan-2019 10:05
Gjatë ditës së djeshme, kryetari i komunës së Drenasit u ka bërë thirrje mësimdhënësve të ndërprejnë grevën për të nisur procesin mësimor. Por, e njëjta kërkesë e Lladrovcit duket se ka hasur në veshë të shurdhër. Në ...

Qeveria e Kosovës: Rrisim pagat në arsim, ndërprisni grevën
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj deklaroi se gjatë takimit me kryetarin e Sindikatës së Bashkuar për Arsim Shkencë dhe Kulturë, Rrahman Jashari, i ka prezantuar ofertën e Qeverisë, për rritjen e pagave në ...
BalkanWeb | 21-Jan-2019 07:43
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj deklaroi se gjatë takimit me kryetarin e Sindikatës së Bashkuar për Arsim Shkencë dhe Kulturë, Rrahman Jashari, i ka prezantuar ofertën e Qeverisë, për rritjen e pagave në ...

Në këtë komunë në shumicën e shkollave ka filluar mësimi
Komuna e Deçanit nuk po e përfill vazhdimin e grevës nga SBASHK-u. Shkollat nëpër fshatra dhe shumica e atyre në qytet kanë filluar procesin mësimor, njofton Klan Kosova Rreth kësaj ka folur Dafina Cacaj, shefe e ...
Zeri | 22-Jan-2019 09:49
Komuna e Deçanit nuk po e përfill vazhdimin e grevës nga SBASHK-u. Shkollat nëpër fshatra dhe shumica e atyre në qytet kanë filluar procesin mësimor, njofton Klan Kosova Rreth kësaj ka folur Dafina Cacaj, shefe e ...

Shumica e shkollave të Deçanit fillojnë mësimin
Prishtinë, 22 janar - Komuna e Deçanit nuk po e përfill vazhdimin e grevës nga SBASHK-u. Shkollat nëpër fshatra dhe shumica e atyre në qytet kanë filluar procesin mësimor, njofton Klan Kosova Rreth kësaj për ...
Zhurnal | 22-Jan-2019 09:39
Prishtinë, 22 janar - Komuna e Deçanit nuk po e përfill vazhdimin e grevës nga SBASHK-u. Shkollat nëpër fshatra dhe shumica e atyre në qytet kanë filluar procesin mësimor, njofton Klan Kosova Rreth kësaj për ...

Shumica e shkollave të Deçanit fillojnë mësimin
Komuna e Deçanit nuk po e përfill vazhdimin e grevës nga SBASHK-u. Shkollat nëpër fshatra dhe shumica e atyre në qytet kanë filluar procesin mësimor. Rreth kësaj për klankosova.tv ka folur Dafina Cacaj, shefe e ...
Arbresh | 22-Jan-2019 09:30
Komuna e Deçanit nuk po e përfill vazhdimin e grevës nga SBASHK-u. Shkollat nëpër fshatra dhe shumica e atyre në qytet kanë filluar procesin mësimor. Rreth kësaj për klankosova.tv ka folur Dafina Cacaj, shefe e ...

Masivizohen grevat në Kosovë
Institucionet publike arsimore dhe një pjesë e personelit mjekësor në Kosovë tashmë janë në javën e dytë të grevës me kërkesën për rritje të pagave. Grevës së mësimdhënësve gjatë ditës së djeshme i është bashkangjitur ...
Ina-Online | 22-Jan-2019 09:16
Institucionet publike arsimore dhe një pjesë e personelit mjekësor në Kosovë tashmë janë në javën e dytë të grevës me kërkesën për rritje të pagave. Grevës së mësimdhënësve gjatë ditës së djeshme i është bashkangjitur ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved