ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 23/02/2019 23:38

Haradinaj: investitorët e huaj e kanë partner të përhershëm Qeverinë

Haradinaj: investitorët e huaj e kanë partner të përhershëm Qeverinë
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj po vazhdon takimet për siç thotë ai, fuqizimin e sektorit ekonomik në vend dhe mbështetjen e investimeve të huaja. i radhës është ai me Jonathan Mitchell dhe Naim Rrustemin, ...
Telegrafi | 22-Jan-2019 10:35
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj po vazhdon takimet për siç thotë ai, fuqizimin e sektorit ekonomik në vend dhe mbështetjen e investimeve të huaja. i radhës është ai me Jonathan Mitchell dhe Naim Rrustemin, ...

Haradinaj: Investitorët e huaj kanë partner të përhershëm Qeverinë e vendit
Kryeminsitri i vendit, Ramush Haradinaj ka zhvilluar një takim me Jonathan Mitchell dhe Naim Rrustemin nga kompania “Fox Marble”. Lajmin për këtë takim, shefi i Qeverisë e ka bërë të ditur në një postim në Facebook. “Në ...
Klan Kosova | 22-Jan-2019 10:13
Kryeminsitri i vendit, Ramush Haradinaj ka zhvilluar një takim me Jonathan Mitchell dhe Naim Rrustemin nga kompania “Fox Marble”. Lajmin për këtë takim, shefi i Qeverisë e ka bërë të ditur në një postim në Facebook. “Në ...

Haradinaj: investitorët e huaj e kanë partner të përhershëm Qeverinë
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj po vazhdon takimet për siç thotë ai, fuqizimin e sektorit ekonomik në vend dhe mbështetjen e investimeve të huaja.
Kosova Press | 22-Jan-2019 10:13
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj po vazhdon takimet për siç thotë ai, fuqizimin e sektorit ekonomik në vend dhe mbështetjen e investimeve të huaja.

Kryeministri: Investitorët e huaj në Kosovë kanë partner të përhershëm Qeverinë e vendit
Kryeminsitri i vendit, Ramush Haradinaj ka zhvilluar një takim me Jonathan Mitchell dhe Naim Rrustemin që janë pjesë të “Fox Marble”. Në këtë takim është bidesuar për mundësinë e zgjerimit të investimeve në vend. “Sot ...
Arbresh | 22-Jan-2019 10:05
Kryeminsitri i vendit, Ramush Haradinaj ka zhvilluar një takim me Jonathan Mitchell dhe Naim Rrustemin që janë pjesë të “Fox Marble”. Në këtë takim është bidesuar për mundësinë e zgjerimit të investimeve në vend. “Sot ...

Investimet po vijnë nga Lindja, ekspertët: Perëndimorët i largon infrastruktura e burokracia
Që nga rënia e komunizmit, pjesa dërrmuese e investimeve të huaja në Shqipëri kanë ardhur nga vendet e Bashkimit Europian. Por, vitet e fundit, gjeografia e kapitalit të huaj po ndryshon. “Vendet tradicionale ose ...
24 Ore | 19-Jan-2019 20:11
Që nga rënia e komunizmit, pjesa dërrmuese e investimeve të huaja në Shqipëri kanë ardhur nga vendet e Bashkimit Europian. Por, vitet e fundit, gjeografia e kapitalit të huaj po ndryshon. “Vendet tradicionale ose ...

Malushaj: Paqëndrueshmëria frikëson investitorët
Rënia e investimeve të huaja në vitin që lamë pas po vlerësohet të jetë rezultat i mungesës së ofertës së mirëfilltë dhe mungesës së një ligji efikas për të investuar në Kosovë. Ndërsa një nga shkaktarët tjerë del të ...
Kosova Press | 19-Jan-2019 13:22
Rënia e investimeve të huaja në vitin që lamë pas po vlerësohet të jetë rezultat i mungesës së ofertës së mirëfilltë dhe mungesës së një ligji efikas për të investuar në Kosovë. Ndërsa një nga shkaktarët tjerë del të ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved