ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 24/02/2019 00:58

Google, gjobitet në BE me 50 mln euro për të dhënat personale

Google, gjobitet në BE me 50 mln euro për të dhënat personale
Gjiganti amerikan “Google” u penalizua me një gjobë rekord prej 50 milionë euro të vendosura nga autoriteti francez për mbrojtjen e të dhënave private pasi e konsideron të pamjaftueshëm informacionin për shfrytëzimin e ...
GazetaTema | 22-Jan-2019 10:05
Gjiganti amerikan “Google” u penalizua me një gjobë rekord prej 50 milionë euro të vendosura nga autoriteti francez për mbrojtjen e të dhënave private pasi e konsideron të pamjaftueshëm informacionin për shfrytëzimin e ...

Franca gjobit Google me 50 milion euro
FRANCE Mbikëqyrësi i mbrojtjes së të dhënave të Francës po godet Google me një gjobë të pashembullt, duke përmendur dështimin e kompanisë për të përmbushur standardet e privatësisë dhe transparencës me informacionin e ...
BalkanWeb | 22-Jan-2019 08:39
FRANCE Mbikëqyrësi i mbrojtjes së të dhënave të Francës po godet Google me një gjobë të pashembullt, duke përmendur dështimin e kompanisë për të përmbushur standardet e privatësisë dhe transparencës me informacionin e ...

Google, gjobitet në BE me 50 mln euro për të dhënat personale
Gjiganti amerikan “Google” u penalizua me një gjobë rekord prej 50 milionë euro të vendosura nga autoriteti francez për mbrojtjen e të dhënave private pasi e konsideron të pamjaftueshëm informacionin për shfrytëzimin e ...
BalkanWeb | 22-Jan-2019 07:31
Gjiganti amerikan “Google” u penalizua me një gjobë rekord prej 50 milionë euro të vendosura nga autoriteti francez për mbrojtjen e të dhënave private pasi e konsideron të pamjaftueshëm informacionin për shfrytëzimin e ...

“Google” gjobitet nga BE, për mbrojtjen e të dhënave personale
Gjiganti amerikan ‘’Google’’ u penalizua me një gjobë rekord prej 50 milionë euro të vendosura nga autoriteti francez për mbrojtjen e të dhënave private pasi e konsideron të pamjaftueshëm informacionin për shfrytëzimin ...
RTSH | 22-Jan-2019 11:01
Gjiganti amerikan ‘’Google’’ u penalizua me një gjobë rekord prej 50 milionë euro të vendosura nga autoriteti francez për mbrojtjen e të dhënave private pasi e konsideron të pamjaftueshëm informacionin për shfrytëzimin ...

Franca gjobit Google për këtë arsye
Autoritetet Franceze kanë gjobitur Google me 50 milion euro. Kompania nuk ka përmbushur dot obligimet e GDPR. Gjoba është më e madhe dhënë për këtë rast dhe përbën precedent. Autoritetet thonë se gjoba u vendos për ...
Zhurnal | 22-Jan-2019 10:35
Autoritetet Franceze kanë gjobitur Google me 50 milion euro. Kompania nuk ka përmbushur dot obligimet e GDPR. Gjoba është më e madhe dhënë për këtë rast dhe përbën precedent. Autoritetet thonë se gjoba u vendos për ...

BE gjobit ‘Google’ me 50 mln euro për të dhënat personale
Gjiganti amerikan “Google” u penalizua me një gjobë rekord prej 50 milionë euro të vendosura nga autoriteti francez për mbrojtjen e të dhënave private pasi e konsideron të pamjaftueshëm informacionin për shfrytëzimin e ...
Lajm Press | 22-Jan-2019 09:42
Gjiganti amerikan “Google” u penalizua me një gjobë rekord prej 50 milionë euro të vendosura nga autoriteti francez për mbrojtjen e të dhënave private pasi e konsideron të pamjaftueshëm informacionin për shfrytëzimin e ...

Çfarë po ndodh me Google? Gjobitet me 50 milionë euro, ja shkaku
Google është gjobitur me 50 milionë euro nga rregullatori francez CNIL, për një shkelje të rregullave të BE për mbrojtjen e të dhënave. CNIL tha se kishte vendosur gjobën për “mungesë transparence, informim të ...
Telegraf | 21-Jan-2019 21:10
Google është gjobitur me 50 milionë euro nga rregullatori francez CNIL, për një shkelje të rregullave të BE për mbrojtjen e të dhënave. CNIL tha se kishte vendosur gjobën për “mungesë transparence, informim të ...

BE gjobit ‘Google’ me 50 mln euro për të dhënat personale
Gjiganti amerikan “Google” u penalizua me një gjobë rekord prej 50 milionë euro të vendosura nga autoriteti francez për mbrojtjen e të dhënave private pasi e konsideron të pamjaftueshëm informacionin për shfrytëzimin e ...
Java News | 22-Jan-2019 08:27
Gjiganti amerikan “Google” u penalizua me një gjobë rekord prej 50 milionë euro të vendosura nga autoriteti francez për mbrojtjen e të dhënave private pasi e konsideron të pamjaftueshëm informacionin për shfrytëzimin e ...

Franca gjobit Google për një arsye të fortë
Autoritetet Franceze kanë gjobitur Google me 50 milion euro. Kompania nuk ka përmbushur dot obligimet e GDPR. Gjoba është më e madhe dhënë për këtë rast dhe përbën precedent. Autoritetet thonë se gjoba u vendos për ...
Ina-Online | 22-Jan-2019 05:20
Autoritetet Franceze kanë gjobitur Google me 50 milion euro. Kompania nuk ka përmbushur dot obligimet e GDPR. Gjoba është më e madhe dhënë për këtë rast dhe përbën precedent. Autoritetet thonë se gjoba u vendos për ...

Google fshin mijëra aplikacione nga PlayStore për të mbrojtur privatësinë
Mijëra aplikacione do të fshihen muajt e ardhshëm nëse ato nuk do të përditësojnë lejet e nevojshme për përdoruesit. Arsyeja e këtij ndryshimi strategjie nga kompania e Mountain View është për të mbrojtur të dhënat e ...
Lajmi i Fundit | 21-Jan-2019 23:23
Mijëra aplikacione do të fshihen muajt e ardhshëm nëse ato nuk do të përditësojnë lejet e nevojshme për përdoruesit. Arsyeja e këtij ndryshimi strategjie nga kompania e Mountain View është për të mbrojtur të dhënat e ...

Google gjobitet me 50 milionë euro
Google është gjobitur me 50 milionë euro nga rregullatori francez CNIL, për një shkelje të rregullave të BE për mbrojtjen e të dhënave. CNIL tha se kishte vendosur gjobën për “mungesë transparence, informim të ...
Koha Jone | 21-Jan-2019 20:40
Google është gjobitur me 50 milionë euro nga rregullatori francez CNIL, për një shkelje të rregullave të BE për mbrojtjen e të dhënave. CNIL tha se kishte vendosur gjobën për “mungesë transparence, informim të ...

Facebook mund të gjobitet mbi 22 milionë dollarë për dështimin në mbrojtjen e privatësisë së përdoruesve
Publikuar E shtunë, 19 Janar, 2019 20:53 Share Rrjeti social Facebook mund të ndëshkohet me një gjobë rekorde për shkelje të një marrëveshjeje ligjore për të mbrojtur të dhënat personale dhe privatësinë e përdoruesve. ...
TetovaSot | 21-Jan-2019 19:02
Publikuar E shtunë, 19 Janar, 2019 20:53 Share Rrjeti social Facebook mund të ndëshkohet me një gjobë rekorde për shkelje të një marrëveshjeje ligjore për të mbrojtur të dhënat personale dhe privatësinë e përdoruesve. ...

Franca gjobit Google për një arsye të fortë
Autoritetet Franceze kanë gjobitur Google me 50 milion euro. Kompania nuk ka përmbushur dot obligimet e GDPR. Gjoba është më e madhe dhënë për këtë rast dhe përbën precedent. Autoritetet thonë se gjoba u vendos për ...
Medial | 21-Jan-2019 18:45
Autoritetet Franceze kanë gjobitur Google me 50 milion euro. Kompania nuk ka përmbushur dot obligimet e GDPR. Gjoba është më e madhe dhënë për këtë rast dhe përbën precedent. Autoritetet thonë se gjoba u vendos për ...

Rusi, procedurë administrative ndaj Twitter dhe Facebook
Rusia ka filluar procedurë administrative ndaj mediave sociale më të njohura në botë, Twitter dhe Facebook, për shkak se nuk kanë përmbushur detyrimet ligjore, transmeton AA. Këtë e bëri të ditur Shërbimi Federal për ...
Shenja | 21-Jan-2019 17:16
Rusia ka filluar procedurë administrative ndaj mediave sociale më të njohura në botë, Twitter dhe Facebook, për shkak se nuk kanë përmbushur detyrimet ligjore, transmeton AA. Këtë e bëri të ditur Shërbimi Federal për ...

Google fshin mijëra aplikacione nga PlayStore për të mbrojtur privatësinë
Mijëra aplikacione do të fshihen muajt e ardhshëm nëse ato nuk do të përditësojnë lejet e nevojshme për përdoruesit. Arsyeja e këtij ndryshimi strategjie nga kompania e Mountain View është për të mbrojtur të dhënat e ...
Gazeta Ekonomia | 21-Jan-2019 17:08
Mijëra aplikacione do të fshihen muajt e ardhshëm nëse ato nuk do të përditësojnë lejet e nevojshme për përdoruesit. Arsyeja e këtij ndryshimi strategjie nga kompania e Mountain View është për të mbrojtur të dhënat e ...

Franca gjobit me 50 milion euro Google
Franca gjobit me 50 milionë euro gjigandin e teknologjisë dhe informacionit . Kjo vjen pasi ka dështuar të mbrojë të dhënat e përdoruesve francezë. Duke iu referuar Autoritetit të Mbrojtjes së të Dhënave, Google ka ...
Lajm Press | 21-Jan-2019 16:19
Franca gjobit me 50 milionë euro gjigandin e teknologjisë dhe informacionit . Kjo vjen pasi ka dështuar të mbrojë të dhënat e përdoruesve francezë. Duke iu referuar Autoritetit të Mbrojtjes së të Dhënave, Google ka ...

Google fshin mijëra aplikacione nga PlayStore për të mbrojtur privatësinë
Mijëra aplikacione do të fshihen muajt e ardhshëm nëse ato nuk do të përditësojnë lejet e nevojshme për përdoruesit. Arsyeja e këtij ndryshimi strategjie nga kompania e Mountain View është për të mbrojtur të dhënat e ...
Telegrafi | 21-Jan-2019 15:15
Mijëra aplikacione do të fshihen muajt e ardhshëm nëse ato nuk do të përditësojnë lejet e nevojshme për përdoruesit. Arsyeja e këtij ndryshimi strategjie nga kompania e Mountain View është për të mbrojtur të dhënat e ...

Rusi, procedurë administrative ndaj Twitter dhe Facebook
Rusia ka filluar procedurë administrative ndaj mediave sociale më të njohura në botë, Twitter dhe Facebook, për shkak se nuk kanë përmbushur detyrimet ligjore, transmeton Anadolu Agency. Këtë e bëri të ditur Shërbimi ...
GazetaTema | 21-Jan-2019 14:20
Rusia ka filluar procedurë administrative ndaj mediave sociale më të njohura në botë, Twitter dhe Facebook, për shkak se nuk kanë përmbushur detyrimet ligjore, transmeton Anadolu Agency. Këtë e bëri të ditur Shërbimi ...

Facebook mund të gjobitet për dështimin në mbrojtjen e privatësisë
Rrjeti social Facebook mund të ndëshkohet me një gjobë rekorde për shkelje të një marrëveshjeje ligjore për të mbrojtur të dhënat personale dhe privatësinë e përdoruesve. Dënimi, i caktuar përmes Komisionit Federal të ...
Flaka | 19-Jan-2019 23:02
Rrjeti social Facebook mund të ndëshkohet me një gjobë rekorde për shkelje të një marrëveshjeje ligjore për të mbrojtur të dhënat personale dhe privatësinë e përdoruesve. Dënimi, i caktuar përmes Komisionit Federal të ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved