ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 24/02/2019 00:17

21 janari dhe drita në fund të tunelit të drejtësisë!

21 janari dhe drita në fund të tunelit të drejtësisë!
Nga Alfred Peza Në ditën e përvjetorit të vrasjeve të 21 janarit, gjykatat shqiptare kanë shpallur fajtor, duke firmosur vendimin për dënimin e njërit prej liderëve kryesorë politikë në vend. Megjithëse vendimi kundër ...
GazetaTema | 21-Jan-2019 22:15
Nga Alfred Peza Në ditën e përvjetorit të vrasjeve të 21 janarit, gjykatat shqiptare kanë shpallur fajtor, duke firmosur vendimin për dënimin e njërit prej liderëve kryesorë politikë në vend. Megjithëse vendimi kundër ...

Gjyqtari që dënoi për shpifje Bashën nën ‘ethet’ e vettingut
Vendimin për të shpallur fajtor kreun e PD-së, Lulzim Basha për shifje ndaj kreut të grupit parlamentar të PS-së Taulant Balla për çështjen “Toyota Yaris” e dha sot në gjykatën e Tiranës gjyqtari Gerd Hoxha. Por kush ...
BalkanWeb | 21-Jan-2019 16:45
Vendimin për të shpallur fajtor kreun e PD-së, Lulzim Basha për shifje ndaj kreut të grupit parlamentar të PS-së Taulant Balla për çështjen “Toyota Yaris” e dha sot në gjykatën e Tiranës gjyqtari Gerd Hoxha. Por kush ...

Akuzat ndaj Shkëlzen Berishës, dënohet për “shpifje” juristi Romeo Kara
Gjykata e Tiranës vendosi të shpallë të fajshëm avokatin Romeo Kara për “shpifje” kundër Shkëlzen Berishës. Juristi Kara u padit nga djali i ish-kryeministrit, Sali Berisha, për shkak të disa deklaratave të thëna në ...
ABCNews | 21-Jan-2019 17:51
Gjykata e Tiranës vendosi të shpallë të fajshëm avokatin Romeo Kara për “shpifje” kundër Shkëlzen Berishës. Juristi Kara u padit nga djali i ish-kryeministrit, Sali Berisha, për shkak të disa deklaratave të thëna në ...

21 janari dhe drita në fund të tunelit të drejtësisë!
Nga Alfred Peza Në ditën e përvjetorit të vrasjeve të 21 janarit, gjykatat shqiptare kanë shpallur fajtor, duke firmosur vendimin për dënimin e njërit prej liderëve kryesorë politikë në vend. Megjithëse vendimi kundër ...
Java News | 22-Jan-2019 08:43
Nga Alfred Peza Në ditën e përvjetorit të vrasjeve të 21 janarit, gjykatat shqiptare kanë shpallur fajtor, duke firmosur vendimin për dënimin e njërit prej liderëve kryesorë politikë në vend. Megjithëse vendimi kundër ...

Rama: As Taulant Balla nuk do ta shkatërronte PD-në siç e shkatërroi Luli
Kryeministri Edi Rama tha në Parlament se edhe Taulant Ballës po t’ia kishte dhënë me letër për të shkatërruan PD-në nuk do ta bënte dot siç e ka bërë kreu i saj, Lulzim Basha. Rama: Këta kanë vetëm vjedhjen në gojë. Ky ...
Lajmi i Fundit | 21-Jan-2019 22:46
Kryeministri Edi Rama tha në Parlament se edhe Taulant Ballës po t’ia kishte dhënë me letër për të shkatërruan PD-në nuk do ta bënte dot siç e ka bërë kreu i saj, Lulzim Basha. Rama: Këta kanë vetëm vjedhjen në gojë. Ky ...

Mediat botërore i bëjnë “jehonë” dënimit për shpifje të Bashës
Gjykata e Tiranës ka dënuar sot për shpifje kreun e PD-së Lulzim Basha, pas padisë që bëri deputeti Taulant Balla në lidhje me akuzat e liderit demokrat për “Toyota Yaris”. Lajmi ka bërë xhiron e botës, duke u publikuar ...
Java News | 21-Jan-2019 20:30
Gjykata e Tiranës ka dënuar sot për shpifje kreun e PD-së Lulzim Basha, pas padisë që bëri deputeti Taulant Balla në lidhje me akuzat e liderit demokrat për “Toyota Yaris”. Lajmi ka bërë xhiron e botës, duke u publikuar ...

Shpifi ndaj Shkëlzen Berishës, dënohet ish-juristi i CEZ
TIRANË Një tjetër vendim për akuzën e shpifjes është dhënë sot nga Gjykata. Mësohet se Gjykata ka dënuar për shpifje ish-juristin e CEZ Romeo Kara, i cili akuzoi djalin e ish-kryeministrit shqiptar Shkëlzen Berisha. Ky ...
BalkanWeb | 21-Jan-2019 14:21
TIRANË Një tjetër vendim për akuzën e shpifjes është dhënë sot nga Gjykata. Mësohet se Gjykata ka dënuar për shpifje ish-juristin e CEZ Romeo Kara, i cili akuzoi djalin e ish-kryeministrit shqiptar Shkëlzen Berisha. Ky ...

Basha dënohet me 50 mijë lekë gjobë për shpifje kundër Taulant Ballës
Ky lajm u publikua fillimisht në www.reporter.al, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative. Gjykata e Tiranës e cilësoi fajtor kryetarin e Partisë Demokratike, Lulzim Basha për shpifje të kryer botërisht ndaj ...
Reporter | 21-Jan-2019 19:30
Ky lajm u publikua fillimisht në www.reporter.al, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative. Gjykata e Tiranës e cilësoi fajtor kryetarin e Partisë Demokratike, Lulzim Basha për shpifje të kryer botërisht ndaj ...

Radha e Ballës/ Dënohet për shpifje kundër Shkëlzen Berishës, Romeo Kara
Gjykata ka dënuar për shpifje juristin e OSHEE Romeo Kara. Juristi i OSHEE ishte denoncuar nga Shkelzen Berisha për shpifje dhe sot Gjykata ka dhënë vendimin. Këto shpifje u përdoren nga Taulant Balla si bazë ligjore ...
Gazeta55 | 21-Jan-2019 18:41
Gjykata ka dënuar për shpifje juristin e OSHEE Romeo Kara. Juristi i OSHEE ishte denoncuar nga Shkelzen Berisha për shpifje dhe sot Gjykata ka dhënë vendimin. Këto shpifje u përdoren nga Taulant Balla si bazë ligjore ...

Nuk ka kaluar ende në ‘sitën’ e Vettingut, kush është gjyqtari që dënoi Lulzim Bashën
Gjyqtari Hoxha ka vendosur sot që kreu i opozitës të dënohet me 50 mijë lekë gjobë, dhe e ka shpallur atë fajtor për akuzën e shpifjes. Gerd Hoxha mësohet se ende nuk e ka kaluar procesin e vetingut. Gjyqtari ka ...
Medial | 21-Jan-2019 16:34
Gjyqtari Hoxha ka vendosur sot që kreu i opozitës të dënohet me 50 mijë lekë gjobë, dhe e ka shpallur atë fajtor për akuzën e shpifjes. Gerd Hoxha mësohet se ende nuk e ka kaluar procesin e vetingut. Gjyqtari ka ...

Gjykata e Tiranës dënon me gjobë ish-juristin Romeo Kara
Gjykata e Tiranës ka dënuar me 50 mijë Lekë gjobë ish-juristin Romeo Kara. Ky i fundit është dënuar për shpifje nga togat e zeza, pas padisë që Shkëlzen Berisha depozitoi në gjykatë. Kara akuzonte djalin e ...
Lajmi i Fundit | 21-Jan-2019 16:18
Gjykata e Tiranës ka dënuar me 50 mijë Lekë gjobë ish-juristin Romeo Kara. Ky i fundit është dënuar për shpifje nga togat e zeza, pas padisë që Shkëlzen Berisha depozitoi në gjykatë. Kara akuzonte djalin e ...

Gjykata i jep të drejtë Shkëlzen Berishës, gjobë për shpifje ish-juristit të OSHEE-së
Tiranë, 21 janar - Gjykata e Tiranës ka dënuar me 50 mijë Lekë gjobë ish-juristin Romeo Kara. Ai është dënuar për shpifje nga gjykata, pas padisë që Shkëlzen Berisha depozitoi në gjykatë. Kara akuzonte djalin e ...
Zhurnal | 21-Jan-2019 16:13
Tiranë, 21 janar - Gjykata e Tiranës ka dënuar me 50 mijë Lekë gjobë ish-juristin Romeo Kara. Ai është dënuar për shpifje nga gjykata, pas padisë që Shkëlzen Berisha depozitoi në gjykatë. Kara akuzonte djalin e ...

Gjykata e Tiranës dënon me gjobë ish-juristin Romeo Kara
Gjykata e Tiranës ka dënuar me 50 mijë Lekë gjobë ish-juristin Romeo Kara. Ky i fundit është dënuar për shpifje nga togat e zeza, pas padisë që Shkëlzen Berisha depozitoi në gjykatë. Kara akuzonte djalin e ...
TV Klan | 21-Jan-2019 15:01
Gjykata e Tiranës ka dënuar me 50 mijë Lekë gjobë ish-juristin Romeo Kara. Ky i fundit është dënuar për shpifje nga togat e zeza, pas padisë që Shkëlzen Berisha depozitoi në gjykatë. Kara akuzonte djalin e ...

Romeo Kara dënohet për shpifje ndaj Shkëlzen Berishës
Një tjetër vendim për akuzën e shpifjes është dhënë sot nga Gjykata. Mësohet se Gjykata ka dënuar për shpifje ish-juristin e CEZ Romeo Kara, i cili akuzoi djalin e ish-kryeministrit shqiptar Shkëlzen Berisha. Ky i fundi ...
Medial | 21-Jan-2019 15:57
Një tjetër vendim për akuzën e shpifjes është dhënë sot nga Gjykata. Mësohet se Gjykata ka dënuar për shpifje ish-juristin e CEZ Romeo Kara, i cili akuzoi djalin e ish-kryeministrit shqiptar Shkëlzen Berisha. Ky i fundi ...

Gjykata e Tiranës dënon me gjobë ish-juristin Romeo Karaj
Gjykata e Tiranës ka dënuar me 50 mijë Lekë gjobë ish-juristin Romeo Karaj. Ky i fundit është dënuar për shpifje nga togat e zeza, pas padisë që Shkëlzen Berisha depozitoi në gjykatë. Kara akuzonte djalin e ...
Gazeta Dita | 21-Jan-2019 15:18
Gjykata e Tiranës ka dënuar me 50 mijë Lekë gjobë ish-juristin Romeo Karaj. Ky i fundit është dënuar për shpifje nga togat e zeza, pas padisë që Shkëlzen Berisha depozitoi në gjykatë. Kara akuzonte djalin e ...

Gjykata e Tiranës dënon Lulzim Bashën, Balla: Vendim historik
Gjykata e Tiranës ka dënuar sot për shpifje kreun e PD-së Lulzim Basha. Bëhet fjalë për shumën 50 mijë lekë gjobë për shkak të padisë që bëri deputeti Taulant Balla në lidhje me akuzat e liderit demokrat për “Toyota ...
Lajm Press | 21-Jan-2019 15:13
Gjykata e Tiranës ka dënuar sot për shpifje kreun e PD-së Lulzim Basha. Bëhet fjalë për shumën 50 mijë lekë gjobë për shkak të padisë që bëri deputeti Taulant Balla në lidhje me akuzat e liderit demokrat për “Toyota ...

S’ka kaluar ende vetingun, kush është gjyqtari që dënoi sot Lulzim Bashën
Gerd Hoxha, Kryetari i Unionit të Gjyqtarëve mori sot vendimin për të dënuar liderin e opozitës, Lulzim Basha. Gjyqtari Hoxha ka vendosur sot që kreu i opozitës të dënohet me 50 mijë lekë gjobë, dhe e ka shpallur atë ...
Koha Jone | 21-Jan-2019 15:12
Gerd Hoxha, Kryetari i Unionit të Gjyqtarëve mori sot vendimin për të dënuar liderin e opozitës, Lulzim Basha. Gjyqtari Hoxha ka vendosur sot që kreu i opozitës të dënohet me 50 mijë lekë gjobë, dhe e ka shpallur atë ...

Gjykata e Tiranës dënon Lulzim Bashën për shpifje, Balla: Vendim historik. Do ndërtoj një kopsht për fëmijë
Gjykata e Tiranës ka dënuar sot me 50 mijë lekë për shpifje kreun e Partisë Demokratike, Lulzim Basha. Gjykata dha sot vendimin për padinë e Taulant Ballës, ndaj kreut të PD-së, duke e gjetur fajtor për akuzën e ...
GazetaTema | 21-Jan-2019 13:54
Gjykata e Tiranës ka dënuar sot me 50 mijë lekë për shpifje kreun e Partisë Demokratike, Lulzim Basha. Gjykata dha sot vendimin për padinë e Taulant Ballës, ndaj kreut të PD-së, duke e gjetur fajtor për akuzën e ...

Dënimi i Lulzim Bashës për shpifje, reagon deputeti Gent Strazimiri
Deputeti i Partisë Demokratike, Gent Strazimiri në një postim në rrjetet sociale ka komentuar vendimin për kreun e Partisë Demokratike, Lulzim Basha, i cili u padit sot nga deputeti Taulant Balla në lidhje me akuzat e ...
Koha Jone | 21-Jan-2019 15:12
Deputeti i Partisë Demokratike, Gent Strazimiri në një postim në rrjetet sociale ka komentuar vendimin për kreun e Partisë Demokratike, Lulzim Basha, i cili u padit sot nga deputeti Taulant Balla në lidhje me akuzat e ...

Akuzat ndaj Shkëlzen Berishës, dënohet për shpifje ish-juristi i CEZ
Një tjetër vendim për akuzën e shpifjes është dhënë sot nga Gjykata. Për shpifje është dënuar ish-juristi i CEZ Romeo Kara. Ky i fundit akuzoi djalin e ish-kryeministrit shqiptar Shkëlzen Berisha. Ky i fundi e paditi ...
Lapsi | 21-Jan-2019 14:27
Një tjetër vendim për akuzën e shpifjes është dhënë sot nga Gjykata. Për shpifje është dënuar ish-juristi i CEZ Romeo Kara. Ky i fundit akuzoi djalin e ish-kryeministrit shqiptar Shkëlzen Berisha. Ky i fundi e paditi ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved