ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 25/03/2019 06:29

Flet studentja e dhunuar: Padrejtësi, protesta ishte paqësore

Flet studentja e dhunuar: Padrejtësi, protesta ishte paqësore
TIRANE Emisioni “Kjo Javë” ka zhvilluar një lidhje me skype me studentët e ngujuar brenda Fakultetit Juridik, ku iu janë bashkuar edhe ata të Shkencave të Natyrës. Një nga studentet e ngujuar, rrëfeu episodin e ...
BalkanWeb | 12-Jan-2019 18:42
TIRANE Emisioni “Kjo Javë” ka zhvilluar një lidhje me skype me studentët e ngujuar brenda Fakultetit Juridik, ku iu janë bashkuar edhe ata të Shkencave të Natyrës. Një nga studentet e ngujuar, rrëfeu episodin e ...

Video/ Studentët marrin vendimin: Ja çfarë do të ndodhë me protestën
Studentët pritet të vijojnë protestën e tyre në formën e bojkotit të fakulteteve dhe ngujimin brenda tyre. Në një lidhje me emisionin “Kjo Javë” në emisionin News24, një studente nga Fakulteti i Drejtësisë në ...
Mapo | 12-Jan-2019 19:04
Studentët pritet të vijojnë protestën e tyre në formën e bojkotit të fakulteteve dhe ngujimin brenda tyre. Në një lidhje me emisionin “Kjo Javë” në emisionin News24, një studente nga Fakulteti i Drejtësisë në ...

‘Ngujimi’, studenti: I kemi futur ushqimet nga dritaret e tualeteve
TIRANE Ndërkohë që ngujimi nëpër auditore vazhdon, një nga studentët e Fakultetit të Arkitekturës ka zbuluar sesi kanë arritur të fusin ushqimet nga dritaret e banjove. “Duke qenë se studentët kanë vazhduar me bojktotin ...
BalkanWeb | 12-Jan-2019 11:26
TIRANE Ndërkohë që ngujimi nëpër auditore vazhdon, një nga studentët e Fakultetit të Arkitekturës ka zbuluar sesi kanë arritur të fusin ushqimet nga dritaret e banjove. “Duke qenë se studentët kanë vazhduar me bojktotin ...

Vazhdon ngujimi i studentëve, Fakultetit Ekonomik i vihet dryni
Prej orëve të para të mëngjesit të së shtunës, Fakulteti i Ekonomikut është i mbyllur me dry edhe pse brenda fakultetit ndodhen me dhjetëra studentë të ngujuar, në ditën e tyre të tretë. Studentët deklarojnë se janë ...
Mapo | 12-Jan-2019 12:01
Prej orëve të para të mëngjesit të së shtunës, Fakulteti i Ekonomikut është i mbyllur me dry edhe pse brenda fakultetit ndodhen me dhjetëra studentë të ngujuar, në ditën e tyre të tretë. Studentët deklarojnë se janë ...

Studentët në ditën e 3 të ngujimit
Vijon për të tretën ditë rradhazi ngujimi i studentëve brenda auditorëve të fakulteteve. Studentët duken të mbuluar me batanije, ndërkohë që ngujimi i tyre ka vazhduar pa ndërprerje. Mësohet se me studentët janë ...
Telegraf | 12-Jan-2019 19:36
Vijon për të tretën ditë rradhazi ngujimi i studentëve brenda auditorëve të fakulteteve. Studentët duken të mbuluar me batanije, ndërkohë që ngujimi i tyre ka vazhduar pa ndërprerje. Mësohet se me studentët janë ...

Dita 3 e ngujimit, si e kaluan natën studentët e Juridikut
TIRANE Në ditën e tretë të protestës, studentë të Juridikut kanë kaluar natën të ngujuar në fakultet. Në një raportim live për ‘News24’ nga jashtë ambienteve të këtij fakulteti, gazetari Ergys Gjençaj tha se një grup i ...
BalkanWeb | 12-Jan-2019 10:07
TIRANE Në ditën e tretë të protestës, studentë të Juridikut kanë kaluar natën të ngujuar në fakultet. Në një raportim live për ‘News24’ nga jashtë ambienteve të këtij fakulteti, gazetari Ergys Gjençaj tha se një grup i ...

Përplasja me studentët, Koni: Policët sjellje të papërgjegjshme
TIRANE Pas përplasjeve verbale dhe fizike mes disa studentëve të fakultetit të Ekonomikut dhe Drejtësisë me punonjës të forcave të rendit, ka reaguar rektori i Universitetit të Tiranës, Mynyr Koni. Ky i fundit përmes ...
BalkanWeb | 12-Jan-2019 08:55
TIRANE Pas përplasjeve verbale dhe fizike mes disa studentëve të fakultetit të Ekonomikut dhe Drejtësisë me punonjës të forcave të rendit, ka reaguar rektori i Universitetit të Tiranës, Mynyr Koni. Ky i fundit përmes ...

Situata në Inxhinierinë e Ndërtimit në foto
Disa studentë të Fakultetit të Arkitekturës janë futur në ambientet e Universitetit të Inxhinierisë, ndërsa janë konfrontuar me administratorët, që nuk e kanë lejuar një gjë të tillë.
Top Channel | 11-Jan-2019 22:05
Disa studentë të Fakultetit të Arkitekturës janë futur në ambientet e Universitetit të Inxhinierisë, ndërsa janë konfrontuar me administratorët, që nuk e kanë lejuar një gjë të tillë.

Studentët në ngujim: Ja hapi i radhës që do të ndërmarrim
Vijojnë protestën studentët e fakulteteve të ndryshme të Universitetit të Tiranës ku përmes bojkotit dhe ngujimit nëpër institucionet ku ata studiojnë, shprehen të vendosur për t’i qëndruar deri në fund kauzës së tyre ...
Telegraf | 12-Jan-2019 11:25
Vijojnë protestën studentët e fakulteteve të ndryshme të Universitetit të Tiranës ku përmes bojkotit dhe ngujimit nëpër institucionet ku ata studiojnë, shprehen të vendosur për t’i qëndruar deri në fund kauzës së tyre ...

Studentët ngujohen me forcë tek Inxhinieria, përplasen me policinë private
Rreth 40 studentë janë ngujuar tek Universiteti i Inxhinierisë mbrëmjen e sotme. Në momentet që kanë tentuar të dalin jashtë për të marrë ushqim, ata janë përplasur me punonjësit e policisë private. Burime për gazetën ...
Top Channel | 11-Jan-2019 21:05
Rreth 40 studentë janë ngujuar tek Universiteti i Inxhinierisë mbrëmjen e sotme. Në momentet që kanë tentuar të dalin jashtë për të marrë ushqim, ata janë përplasur me punonjësit e policisë private. Burime për gazetën ...

VIDEO: Studentët ngujohen me forcë tek Inxhinieria, përplasen me policinë private
Rreth 40 studentë janë ngujuar tek Universiteti i Inxhinierisë mbrëmjen e sotme. Në momentet që kanë tentuar të dalin jashtë për të marrë ushqim, ata janë përplasur me punonjësit e policisë private. Burime për “Shqip”, ...
GazetaTema | 11-Jan-2019 21:33
Rreth 40 studentë janë ngujuar tek Universiteti i Inxhinierisë mbrëmjen e sotme. Në momentet që kanë tentuar të dalin jashtë për të marrë ushqim, ata janë përplasur me punonjësit e policisë private. Burime për “Shqip”, ...

Rriten tensionet, konfrontime mes policisë private e studentëve
TIRANE Studentët e fakulteteve kryesore në vend, konkretisht të Juridikut, Ekonomikut, Inxhinierisë dhe Arkitekturës vijojnë ngujimin në fakultetet përkatëse. Studentët e Inxhinierisë thonë se policia private po i ...
BalkanWeb | 11-Jan-2019 20:46
TIRANE Studentët e fakulteteve kryesore në vend, konkretisht të Juridikut, Ekonomikut, Inxhinierisë dhe Arkitekturës vijojnë ngujimin në fakultetet përkatëse. Studentët e Inxhinierisë thonë se policia private po i ...

Dita e tretë e ngujimit të studentëve në Tiranë
Në ditën e tretë të protestës, studentë të Juridikut kanë kaluar natën të ngujuar në fakultet. Mësohet se një grup i vogël studentësh kishin kaluar natën brenda godinës, ndërsa pritet që në orët në vijim atyre t’iu ...
Telegrafi | 12-Jan-2019 11:46
Në ditën e tretë të protestës, studentë të Juridikut kanë kaluar natën të ngujuar në fakultet. Mësohet se një grup i vogël studentësh kishin kaluar natën brenda godinës, ndërsa pritet që në orët në vijim atyre t’iu ...

“Po na dhunojnë e provokojnë”, studentët përplasen me policët civilë…
Studentët e fakulteteve kryesore në vend, konkretisht të Juridikut, Ekonomikut, Inxhinierisë dhe Arkitekturës vijojnë ngujimin në fakultetet përkatëse. Studentët e Inxhinierisë thonë se policia private po i dhunon dhe ...
Mapo | 11-Jan-2019 20:58
Studentët e fakulteteve kryesore në vend, konkretisht të Juridikut, Ekonomikut, Inxhinierisë dhe Arkitekturës vijojnë ngujimin në fakultetet përkatëse. Studentët e Inxhinierisë thonë se policia private po i dhunon dhe ...

Protesta e studentëve, ngujimi në auditore vijon edhe në fundjavë
Ngujimi i studentëve nëpër auditore i nisur të enjten ka vazhduar edhe në fundjave në Fakultetin Ekonomik dhe atë të Drejtësisë në kryeqytet. Studentët shprehen për vijim të bojkotit deri në përmbushjen e plotë të ...
ABCNews | 12-Jan-2019 17:19
Ngujimi i studentëve nëpër auditore i nisur të enjten ka vazhduar edhe në fundjave në Fakultetin Ekonomik dhe atë të Drejtësisë në kryeqytet. Studentët shprehen për vijim të bojkotit deri në përmbushjen e plotë të ...

Vijon ngujimi i studentëve në 2 fakultete
Një grup studentësh të fakultetit Ekonomik dhe në atë Juridik prej dy ditësh vijojnë të qëndrojnë të ngujuar brenda ambienteve të shkollës. Tek fakulteti i Drejtësisë, dera kryesore vijon të jetë e bllokuar me karrige ...
TV Klan | 12-Jan-2019 15:41
Një grup studentësh të fakultetit Ekonomik dhe në atë Juridik prej dy ditësh vijojnë të qëndrojnë të ngujuar brenda ambienteve të shkollës. Tek fakulteti i Drejtësisë, dera kryesore vijon të jetë e bllokuar me karrige ...

Ngujimi i studentëve: Dera me zinxhirë, ushqimet i futem nga dritarja e banjos (VIDEO)
Studentët vazhdojnë protestën tashmë duke u ngujuar brenda fakulteteve të tyre. Kështu e kanë kaluar natën të ngujuar studentet e Drejtësisë, të Ekonomisë dhe të Arkitekturës. Mbrëmjen e djeshme u njohëm me shqetësimin ...
Lapsi | 12-Jan-2019 12:14
Studentët vazhdojnë protestën tashmë duke u ngujuar brenda fakulteteve të tyre. Kështu e kanë kaluar natën të ngujuar studentet e Drejtësisë, të Ekonomisë dhe të Arkitekturës. Mbrëmjen e djeshme u njohëm me shqetësimin ...

Vazhdon ngujimi, studentët: Nuk na lejojnë të marrim ushqime!
TIRANE Vazhdon ngujimi i studentëve. Gazetarja Dorjana Bezat e pranishme pranë universitetit të Arkitekturës, raporton për “Balkan Web” se studentët shprehen se rojet nuk i lejojnë të dalin, aq më tepër të marrin ...
BalkanWeb | 11-Jan-2019 19:29
TIRANE Vazhdon ngujimi i studentëve. Gazetarja Dorjana Bezat e pranishme pranë universitetit të Arkitekturës, raporton për “Balkan Web” se studentët shprehen se rojet nuk i lejojnë të dalin, aq më tepër të marrin ...

Vazhdon ngujimi, studentët: Nuk na lejojnë të marrim ushqime!
Vazhdon ngujimi i studentëve. Gazetarja Dorjana Bezat e pranishme pranë universitetit të Arkitekturës, raporton për “Balkan Web” se studentët shprehen se rojet nuk i lejojnë të dalin, aq më tepër të marrin ushqime. ...
Mapo | 11-Jan-2019 19:59
Vazhdon ngujimi i studentëve. Gazetarja Dorjana Bezat e pranishme pranë universitetit të Arkitekturës, raporton për “Balkan Web” se studentët shprehen se rojet nuk i lejojnë të dalin, aq më tepër të marrin ushqime. ...

Studentët e Ekonomikut përplasen me rojet e sigurisë
Studentët e Ekonomikut dhe Juridikut e kanë kaluar mbrëmjen e së premtes në fakultet. Ata janë të vendosur në qëndrimin e tyre për realizimin e 8 pikave të paraqitura më herët qeverisë Rama. Ndërsa mëngjesin e kësaj të ...
Gazeta Shqip | 12-Jan-2019 09:24
Studentët e Ekonomikut dhe Juridikut e kanë kaluar mbrëmjen e së premtes në fakultet. Ata janë të vendosur në qëndrimin e tyre për realizimin e 8 pikave të paraqitura më herët qeverisë Rama. Ndërsa mëngjesin e kësaj të ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved