ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 22/01/2019 11:56

“Washington Post”: Shqipëria, vendi me tradita të vjetra dhe plazhet të lira

“Washington Post”: Shqipëria, vendi me tradita të vjetra dhe plazhet të lira
Turizmi dhe traditat në Shqipëri duket se kanë tërhequr vëmendjen e prestigjozes amerikane “Washington Post”. Në një artikull të fundit prestigjozja ka shkruar për turizmin në Shqipëri ku evidentohen jo vetëm bukuritë ...
VizionPlus | 12-Jan-2019 16:13
Turizmi dhe traditat në Shqipëri duket se kanë tërhequr vëmendjen e prestigjozes amerikane “Washington Post”. Në një artikull të fundit prestigjozja ka shkruar për turizmin në Shqipëri ku evidentohen jo vetëm bukuritë ...

Muhamed Zeqiri në lojë për kandidat konsensual për president?
Burime partiake kanë thënë për Gazetën Lajm se deputeti dhe nënkryetari i LSDM-së, Muhamed Zeqiri është në mesin e kandidatëve më serioz për kandidat konsensual në zgjedhjet presidenciale që do të mbahen në pranverë. ...
Albportali | 13-Jan-2019 02:23
Burime partiake kanë thënë për Gazetën Lajm se deputeti dhe nënkryetari i LSDM-së, Muhamed Zeqiri është në mesin e kandidatëve më serioz për kandidat konsensual në zgjedhjet presidenciale që do të mbahen në pranverë. ...

Gjesti i vitit: Ia shlyen borxhet ish skuadrës dhe kthehet për të luajtur falas për ta
Futbolli polak po kalon një periudhë të vështirë, me Wisla Krakow që po shkon drejt falimentimit. Çështja kryesore është nëse kjo skuadër do të mund ta çojë sezonin deri në fund, dhe negociatat për shitjen e tij tashmë ...
Albportali | 13-Jan-2019 00:40
Futbolli polak po kalon një periudhë të vështirë, me Wisla Krakow që po shkon drejt falimentimit. Çështja kryesore është nëse kjo skuadër do të mund ta çojë sezonin deri në fund, dhe negociatat për shitjen e tij tashmë ...

Gjesti i vitit: Ia shlyen borxhet ish skuadrës dhe kthehet për të luajtur falas për ta
Gjesti i vitit: Ia shlyen borxhet ish skuadrës dhe kthehet për të luajtur falas për ta Wisla Krakow, një nga klubet më të mëdha polake, është pranë falimentimit. Futbolli polak po kalon një periudhë të vështirë, me ...
Medial | 13-Jan-2019 00:38
Gjesti i vitit: Ia shlyen borxhet ish skuadrës dhe kthehet për të luajtur falas për ta Wisla Krakow, një nga klubet më të mëdha polake, është pranë falimentimit. Futbolli polak po kalon një periudhë të vështirë, me ...

Fjolla Morina: Gratë mendojnë se ua marr burrat, por jam…
Ajo ka treguar se nuk është vajzë ekstravagante siç e bëjnë të tjerët por është tërësisht ndryshe, shkruan lajmi.net. Ndër të tjera, Fjolla shprehet se është shumë e ndrojtur, nuk është ajo vajza që “gratë thonë se kjo ...
Albportali | 13-Jan-2019 00:24
Ajo ka treguar se nuk është vajzë ekstravagante siç e bëjnë të tjerët por është tërësisht ndryshe, shkruan lajmi.net. Ndër të tjera, Fjolla shprehet se është shumë e ndrojtur, nuk është ajo vajza që “gratë thonë se kjo ...

Identifikohet emri i biznesmenit që i rrëmbyen djalin
Shqipëri – Paraprakisht deklarohet se tre persona të armatosur e të maskuar, pasi kanë ndjekur lëvizjet e një biznesmeni që ka aktivitet në fushën e transportit ndërkombëtar, i kanë zënë pritë pranë shtëpisë. Në çastin ...
Albportali | 13-Jan-2019 00:24
Shqipëri – Paraprakisht deklarohet se tre persona të armatosur e të maskuar, pasi kanë ndjekur lëvizjet e një biznesmeni që ka aktivitet në fushën e transportit ndërkombëtar, i kanë zënë pritë pranë shtëpisë. Në çastin ...

Shqiprim Arifi tregon se a do të kthehet lapidari i UÇPMB-së në Preshevë
Heqja e lapidarit të ushtarëve të UÇPMB-së në Preshevë ishte temë e cila kishte shkaktuar reagime të mëdha në opinionin shqiptar. Në lidhje me këtë çështje, në një intervistë për lajmi.net ka folur kryetari i komunës së ...
Albportali | 13-Jan-2019 00:24
Heqja e lapidarit të ushtarëve të UÇPMB-së në Preshevë ishte temë e cila kishte shkaktuar reagime të mëdha në opinionin shqiptar. Në lidhje me këtë çështje, në një intervistë për lajmi.net ka folur kryetari i komunës së ...

Shqiprim Arifi tregon se a do të kthehet lapidari i UÇPMB-së në Preshevë
Heqja e lapidarit të ushtarëve të UÇPMB-së në Preshevë ishte temë e cila kishte shkaktuar reagime të mëdha në opinionin shqiptar. Në lidhje me këtë çështje, në një intervistë për lajmi.net ka folur kryetari i komunës së ...
Arbresh | 13-Jan-2019 00:04
Heqja e lapidarit të ushtarëve të UÇPMB-së në Preshevë ishte temë e cila kishte shkaktuar reagime të mëdha në opinionin shqiptar. Në lidhje me këtë çështje, në një intervistë për lajmi.net ka folur kryetari i komunës së ...

Gjesti i vitit: Ia shlyen borxhet ish skuadrës dhe kthehet për të luajtur falas për ta
Futbolli polak po kalon një periudhë të vështirë, me Wisla Krakow që po shkon drejt falimentimit. Çështja kryesore është nëse kjo skuadër do të mund ta çojë sezonin deri në fund, dhe negociatat për shitjen e tij tashmë ...
Lajminet | 12-Jan-2019 23:59
Futbolli polak po kalon një periudhë të vështirë, me Wisla Krakow që po shkon drejt falimentimit. Çështja kryesore është nëse kjo skuadër do të mund ta çojë sezonin deri në fund, dhe negociatat për shitjen e tij tashmë ...

Shqiprim Arifi tregon se a do të kthehet lapidari i UÇPMB’së në Preshevë
Heqja e lapidarit të ushtarëve të UÇPMB-së në Preshevë ishte temë e cila kishte shkaktuar reagime të mëdha në opinionin shqiptar. Në lidhje me këtë çështje, në një intervistë për lajmi.net ka folur kryetari i komunës së ...
Zeri | 12-Jan-2019 23:51
Heqja e lapidarit të ushtarëve të UÇPMB-së në Preshevë ishte temë e cila kishte shkaktuar reagime të mëdha në opinionin shqiptar. Në lidhje me këtë çështje, në një intervistë për lajmi.net ka folur kryetari i komunës së ...

Albërie Hadërgjonaj : Po mori pjesë Aurela, harroje që e fiton “Kënga Magjike”
Këngëtarja e njohur, ka folur për shumë çështje përfshirë edhe festivalin “Kënga Magjike 2018”, shkruan lajmi.net. Ajo ka treguar se nëse është Aurela Gaçe dhe Flori të tjerët nuk mund ta fitojnë asnjëherë këtë ...
Albportali | 12-Jan-2019 23:49
Këngëtarja e njohur, ka folur për shumë çështje përfshirë edhe festivalin “Kënga Magjike 2018”, shkruan lajmi.net. Ajo ka treguar se nëse është Aurela Gaçe dhe Flori të tjerët nuk mund ta fitojnë asnjëherë këtë ...

‘Dietat po ju bëjnë më të shëndoshë’, paralajmërojnë ekspertët
Dr Aria Campbell-Danesh argumenton se dieta në të vërtetë mund të kontribuojë në epideminë e obezitetit të Britanisë. Në një pjesë për MailOnline, ai thotë se dy të tretat e dietarëve rimarrin më shumë peshë sesa ...
Albportali | 12-Jan-2019 23:28
Dr Aria Campbell-Danesh argumenton se dieta në të vërtetë mund të kontribuojë në epideminë e obezitetit të Britanisë. Në një pjesë për MailOnline, ai thotë se dy të tretat e dietarëve rimarrin më shumë peshë sesa ...

Bologna 0-2 Juventus, notat e lojtarëve
Kampionët e Serie A, edhe pse me disa ndryshme në formacion, ia doli të marrë fitore të merituar në ‘Renato Dell’Ara’. Bernardeschi dhe Kaen shënuan për fitoren e Juventusit. Në pjesën e dytë, trajneri Massimiliano ...
Albportali | 12-Jan-2019 23:28
Kampionët e Serie A, edhe pse me disa ndryshme në formacion, ia doli të marrë fitore të merituar në ‘Renato Dell’Ara’. Bernardeschi dhe Kaen shënuan për fitoren e Juventusit. Në pjesën e dytë, trajneri Massimiliano ...

Juve prek çerekfinalen në Kupën e Italisë,kalon tej edhe Milan e Lacio
Juventus ka kaluar në çerekfinale të Kupës së Italisë, pasi ka mposhtur 0-2 Bolognan në udhëtim. ‘Zonja e Vjetër’ edhe pse startoi pa Cristiano Ronaldon dhe disa lojtarë tjerë të skuadrës së parë, nuk e vuri asnjëherë ...
Albportali | 12-Jan-2019 23:28
Juventus ka kaluar në çerekfinale të Kupës së Italisë, pasi ka mposhtur 0-2 Bolognan në udhëtim. ‘Zonja e Vjetër’ edhe pse startoi pa Cristiano Ronaldon dhe disa lojtarë tjerë të skuadrës së parë, nuk e vuri asnjëherë ...

Veç tre prokurorë hetojnë krimet e luftës (VIDEO)
Prokuroria Speciale në departamentin e saj për krime lufte ka shtuar edhe dy prokurorë. Gjithsej për t’i hetuar krimet e luftës janë veç 3 prokurorë. Por, nga shoqëria civile thonë se shtimi i dy prokurorëve nuk është ...
Albportali | 12-Jan-2019 23:28
Prokuroria Speciale në departamentin e saj për krime lufte ka shtuar edhe dy prokurorë. Gjithsej për t’i hetuar krimet e luftës janë veç 3 prokurorë. Por, nga shoqëria civile thonë se shtimi i dy prokurorëve nuk është ...

‘Dietat po ju bëjnë më të shëndoshë’, paralajmërojnë ekspertët
Dr Aria Campbell-Danesh argumenton se dieta në të vërtetë mund të kontribuojë në epideminë e obezitetit të Britanisë. Në një pjesë për MailOnline, ai thotë se dy të tretat e dietarëve rimarrin më shumë peshë sesa ...
Lajminet | 12-Jan-2019 22:32
Dr Aria Campbell-Danesh argumenton se dieta në të vërtetë mund të kontribuojë në epideminë e obezitetit të Britanisë. Në një pjesë për MailOnline, ai thotë se dy të tretat e dietarëve rimarrin më shumë peshë sesa ...

Flaka Krelani ekspozon trupin në temperatura minus
Meqë është aktive në rrjetet sociale, Flaka sjell imazhe dhe video të ndryshme për ndjekësit e saj, shkruan lajmi.net. Në këto ditë dimri, Krelani duket se nuk e ndien të ftohtit pasi ka pozuar e zhveshur në mes të ...
Albportali | 12-Jan-2019 22:29
Meqë është aktive në rrjetet sociale, Flaka sjell imazhe dhe video të ndryshme për ndjekësit e saj, shkruan lajmi.net. Në këto ditë dimri, Krelani duket se nuk e ndien të ftohtit pasi ka pozuar e zhveshur në mes të ...

Pesë mënyra për të bërë pozicionin e seksit cowgirl edhe më të mirë
Cowgirl është pozicioni i dytë sekret seksual i Britanisë, zbulon një sondazh i Lovehoney. Shumë çifte kryejnë rregullisht këtë lëvizje, e cila përfshin gratë që mbizotërojnë partnerët e tyre, transmeton lajmi.net. Por ...
Albportali | 12-Jan-2019 22:29
Cowgirl është pozicioni i dytë sekret seksual i Britanisë, zbulon një sondazh i Lovehoney. Shumë çifte kryejnë rregullisht këtë lëvizje, e cila përfshin gratë që mbizotërojnë partnerët e tyre, transmeton lajmi.net. Por ...

PSG vendos rekord të ri në Ligue 1
Skuadra e drejtuar nga Thumas Tuchel, ka shënuar fitoren e radhës në ligë, duke e mundur 0-3 Amiens. Me këtë fitore, PSG ka arritur në kuotën e 50 pikëve pas 18 ndeshjeve. Kjo e arritur është një rekord në futbollin ...
Albportali | 12-Jan-2019 22:29
Skuadra e drejtuar nga Thumas Tuchel, ka shënuar fitoren e radhës në ligë, duke e mundur 0-3 Amiens. Me këtë fitore, PSG ka arritur në kuotën e 50 pikëve pas 18 ndeshjeve. Kjo e arritur është një rekord në futbollin ...

Kush është infermieri dibran, 2 orë rrugë në këmbë në mbi 1 metër e gjysmë borë për të shpëtuar pacienten
Quhet Ruzhdi Bruci, infermier pranë Qendrës Shëndetësore Selishtë në Dibër, ku trashësia e borës ka arritur deri në 1 metër e gjysmë. Duke sfiduar çdo vështirësi të motit ai ka ecur për dy orë në këmbë mes një acari dhe ...
Albportali | 12-Jan-2019 22:29
Quhet Ruzhdi Bruci, infermier pranë Qendrës Shëndetësore Selishtë në Dibër, ku trashësia e borës ka arritur deri në 1 metër e gjysmë. Duke sfiduar çdo vështirësi të motit ai ka ecur për dy orë në këmbë mes një acari dhe ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved