ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 16/01/2019 04:44

May: Vota pozitive për Marrëveshjen e Prespës, moment historik për Maqedoninë

May: Vota pozitive për Marrëveshjen e Prespës, moment historik për Maqedoninë
Vota pozitive për Marrëveshjen e Prespës është një moment historik për Maqedoninë. Urime për Parlamentin maqedonas dhe për Qeverinë e kryeministrit Zoran Zaev, ka shkruar sot në Twitter kryeministrin britanik Theresa ...
Albportali | 13-Jan-2019 01:23
Vota pozitive për Marrëveshjen e Prespës është një moment historik për Maqedoninë. Urime për Parlamentin maqedonas dhe për Qeverinë e kryeministrit Zoran Zaev, ka shkruar sot në Twitter kryeministrin britanik Theresa ...

MAY: Vota pozitive për Marrëveshjen e Prespës, moment historik (FOTO)
Vota pozitive për Marrëveshjen e Prespës është një moment historik për Maqedoninë. Urime për Parlamentin maqedonas dhe për Qeverinë e kryeministrit Zoran Zaev, ka shkruar sot në Twitter kryeministrin britanik Theresa ...
Medial | 12-Jan-2019 23:13
Vota pozitive për Marrëveshjen e Prespës është një moment historik për Maqedoninë. Urime për Parlamentin maqedonas dhe për Qeverinë e kryeministrit Zoran Zaev, ka shkruar sot në Twitter kryeministrin britanik Theresa ...

Pompeo: Nënshkrimi i marrëveshjes i hap rrugën Maqedonisë për në NATO e BE
Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo përshëndeti miratimin nga Parlamenti i Maqedonisë të amendamenteve kushtetuese të nevojshme për ratifikimin e Marrëveshjes së Prespës me Greqinë. “Udhëheqësit e Maqedonisë ...
TV Klan | 12-Jan-2019 23:06
Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo përshëndeti miratimin nga Parlamenti i Maqedonisë të amendamenteve kushtetuese të nevojshme për ratifikimin e Marrëveshjes së Prespës me Greqinë. “Udhëheqësit e Maqedonisë ...

May: Vota pozitive për Marrëveshjen e Prespës, moment historik për Maqedoninë
Vota pozitive për Marrëveshjen e Prespës është një moment historik për Maqedoninë. Urime për Parlamentin maqedonas dhe për Qeverinë e kryeministrit Zoran Zaev, ka shkruar sot në Twitter kryeministrin britanik Theresa ...
Lajm Press | 12-Jan-2019 22:12
Vota pozitive për Marrëveshjen e Prespës është një moment historik për Maqedoninë. Urime për Parlamentin maqedonas dhe për Qeverinë e kryeministrit Zoran Zaev, ka shkruar sot në Twitter kryeministrin britanik Theresa ...

May: Vota pozitive për Marrëveshjen e Prespës, moment historik për Maqedoninë
Vota pozitive për Marrëveshjen e Prespës është një moment historik për Maqedoninë. Urime për Parlamentin maqedonas dhe për Qeverinë e kryeministrit Zoran Zaev, ka shkruar sot në Twitter kryeministrin britanik Theresa ...
Shprehja | 12-Jan-2019 22:10
Vota pozitive për Marrëveshjen e Prespës është një moment historik për Maqedoninë. Urime për Parlamentin maqedonas dhe për Qeverinë e kryeministrit Zoran Zaev, ka shkruar sot në Twitter kryeministrin britanik Theresa ...

May: Vota pozitive për Marrëveshjen e Prespës, moment historik
Kryeministria e Britanisë, Theresa May ka theksuar se vota pozitive për Marrëveshjen e Prespës është një moment historik për Maqedoninë.
Kosova Press | 12-Jan-2019 22:10
Kryeministria e Britanisë, Theresa May ka theksuar se vota pozitive për Marrëveshjen e Prespës është një moment historik për Maqedoninë.

May: Vota pozitive për Marrëveshjen e Prespës, moment historik për Maqedoninë
Vota pozitive për Marrëveshjen e Prespës është një moment historik për Maqedoninë. Urime për Parlamentin maqedonas dhe për Qeverinë e kryeministrit Zoran Zaev, ka shkruar sot në Twitter kryeministrin britanik Theresa ...
Ina-Online | 12-Jan-2019 21:55
Vota pozitive për Marrëveshjen e Prespës është një moment historik për Maqedoninë. Urime për Parlamentin maqedonas dhe për Qeverinë e kryeministrit Zoran Zaev, ka shkruar sot në Twitter kryeministrin britanik Theresa ...

Serwer: Vendimi i Kuvendit është hap i rëndësishëm dhe vital në rrugën e Maqedonisë drejt NATO-s dhe BE-së
“Miratimi i ndryshimeve kushtetuese në Kuvendin e Maqedonisë është i hap i rëndësishëm dhe vital drejt anëtarësimit të Maqedonisë në NATO dhe BE. Bravo!”, deklaroi Daniel Serwer, profesor i universitetit John Hopkins në ...
Shprehja | 12-Jan-2019 21:47
“Miratimi i ndryshimeve kushtetuese në Kuvendin e Maqedonisë është i hap i rëndësishëm dhe vital drejt anëtarësimit të Maqedonisë në NATO dhe BE. Bravo!”, deklaroi Daniel Serwer, profesor i universitetit John Hopkins në ...

Shtetet e Bashkuara të Amerikës përshëndesin miratimin e ndryshimeve kushtetuese
Sekretari shtetëror i SHBA-së, Mike Pompeo përmes një komunikate ka përshëndetur votimin e ndryshimeve kushtetuese të nevojshme për miratimin e Marrëveshjes së Prespës. “Shtetet e Bashkuara përshëndesin vendimin e ...
Arbresh | 12-Jan-2019 21:47
Sekretari shtetëror i SHBA-së, Mike Pompeo përmes një komunikate ka përshëndetur votimin e ndryshimeve kushtetuese të nevojshme për miratimin e Marrëveshjes së Prespës. “Shtetet e Bashkuara përshëndesin vendimin e ...

Suksesi i Zaevit, “Tym i bardhë në Shkup, mjegull në Athinë”
Vetëm disa çaste pasi Parlamenti në Shkup votoi me 81 vota ndryshimet kushtetuese me bazë Marrëveshjen e Prespës, kryeministri grek Alexis Tsipras i ka telefonuar homologut të tij Zoran Zaev, duke e përgëzuar për ...
Top Channel | 12-Jan-2019 12:27
Vetëm disa çaste pasi Parlamenti në Shkup votoi me 81 vota ndryshimet kushtetuese me bazë Marrëveshjen e Prespës, kryeministri grek Alexis Tsipras i ka telefonuar homologut të tij Zoran Zaev, duke e përgëzuar për ...

Serwer: Vendimi i Kuvendit është hap i rëndësishëm dhe vital në rrugën e Maqedonisë drejt NATO-s dhe BE-së
“Miratimi i ndryshimeve kushtetuese në Kuvendin e Maqedonisë është i hap i rëndësishëm dhe vital drejt anëtarësimit të Maqedonisë në NATO dhe BE. Bravo!”, deklaroi Daniel Serwer, profesor i universitetit John Hopkins në ...
Lajm Press | 12-Jan-2019 21:35
“Miratimi i ndryshimeve kushtetuese në Kuvendin e Maqedonisë është i hap i rëndësishëm dhe vital drejt anëtarësimit të Maqedonisë në NATO dhe BE. Bravo!”, deklaroi Daniel Serwer, profesor i universitetit John Hopkins në ...

Ish-diplomati firmëtar, Kotzias: Maqedonia e re, e mirëpritur në jetën tonë
Marrëveshja e Prespës u nënshkrua në qershor të vitit 2018 nga dy kryeministrat respektivë të Maqedonisë dhe Greqisë, Zoran Zaev dhe Alexis Tsipras, të cilët shoqëroheshin në samit edhe nga ministrat e Jashtëm të të ...
Top Channel | 12-Jan-2019 09:16
Marrëveshja e Prespës u nënshkrua në qershor të vitit 2018 nga dy kryeministrat respektivë të Maqedonisë dhe Greqisë, Zoran Zaev dhe Alexis Tsipras, të cilët shoqëroheshin në samit edhe nga ministrat e Jashtëm të të ...

Të gjithë urojnë “Maqedoninë e Veriut”: Fund një prej grindjeve më të vjetra në Ballkan
Pas miratimit të ndryshimeve kushtetuese nga Kuvendi i Maqedonisë, mbrëmjen e së premtes, në drejtim të udhëheqësve të Republikës së Maqedonisë së Veriut tashmë kanë mbërritur përgëzimet e përfaqësuesve më të lartë të ...
Top Channel | 12-Jan-2019 08:58
Pas miratimit të ndryshimeve kushtetuese nga Kuvendi i Maqedonisë, mbrëmjen e së premtes, në drejtim të udhëheqësve të Republikës së Maqedonisë së Veriut tashmë kanë mbërritur përgëzimet e përfaqësuesve më të lartë të ...

Presidenti Meta përshëndet miratimin e ndryshimeve kushtetuese nga Parlamenti i Maqedonisë
Presidenti i Republikës, Ilir Meta, përshëndet konsensusin e arritur në Parlamentin e Maqedonisë dhe votimin në favor të ndryshimeve kushtetuese që do t’i japin jetë Marrëveshjes së Prespës dhe i çelin Maqedonisë ...
Top Channel | 12-Jan-2019 03:41
Presidenti i Republikës, Ilir Meta, përshëndet konsensusin e arritur në Parlamentin e Maqedonisë dhe votimin në favor të ndryshimeve kushtetuese që do t’i japin jetë Marrëveshjes së Prespës dhe i çelin Maqedonisë ...

Shkupi miraton “Maqedoninë Veriore”, tani është radha e Athinës
Parlamenti i Maqedonisë miratoi ndryshimet kushtetuese për të mundësuar ndryshimin e emrit të vendit në Republika e Maqedonisë së Veriut, sipas marrëveshjes së arritur në Prespë me fqinjin jugor të saj, Greqinë. Shkupi ...
Top Channel | 12-Jan-2019 01:57
Parlamenti i Maqedonisë miratoi ndryshimet kushtetuese për të mundësuar ndryshimin e emrit të vendit në Republika e Maqedonisë së Veriut, sipas marrëveshjes së arritur në Prespë me fqinjin jugor të saj, Greqinë. Shkupi ...

SHBA përshëndesin miratimin e ndryshimeve kushtetuese
Departamenti Amerikan i Shtetit ka dërguar një mesazh urimi pas miratimit në Kuvendin e Maqedonisë të ndryshimeve kushtetuese që i hapin rrugë ratifikimit të Marrëveshjes për emrin me Greqinë. “Udhëheqësit maqedonas ...
Koha.mk | 12-Jan-2019 21:34
Departamenti Amerikan i Shtetit ka dërguar një mesazh urimi pas miratimit në Kuvendin e Maqedonisë të ndryshimeve kushtetuese që i hapin rrugë ratifikimit të Marrëveshjes për emrin me Greqinë. “Udhëheqësit maqedonas ...

Marrëveshja e Prespës, Meta:Vendim historik për të gjithë rajonin
TIRANE Presidenti i Republikës, Ilir Meta, përshëndet konsensusin e arritur në Parlamentin e Maqedonisë dhe votimin në favor të ndryshimeve kushtetuese që do t’i japin jetë Marrëveshjes së Prespës dhe i çelin ...
BalkanWeb | 11-Jan-2019 23:23
TIRANE Presidenti i Republikës, Ilir Meta, përshëndet konsensusin e arritur në Parlamentin e Maqedonisë dhe votimin në favor të ndryshimeve kushtetuese që do t’i japin jetë Marrëveshjes së Prespës dhe i çelin ...

ShBA përshëndesin miratimin e ndryshimeve kushtetuese
Sekretari shtetëror i SHBA-së, Mike Pompeo përmes një komunikate ka përshëndetur votimin e ndryshimeve kushtetuese të nevojshme për miratimin e Marrëveshjes së Prespës. “Shtetet e Bashkuara përshëndesin vendimin e ...
Telegrafi | 12-Jan-2019 20:18
Sekretari shtetëror i SHBA-së, Mike Pompeo përmes një komunikate ka përshëndetur votimin e ndryshimeve kushtetuese të nevojshme për miratimin e Marrëveshjes së Prespës. “Shtetet e Bashkuara përshëndesin vendimin e ...

Emri i Maqedonisë, Basha: Hap historik për konsolidimin e rajonit
TIRANE Kreu i PD, Lulzim Basha ka përshëndetur miratimin e ndryshimeve kushtetuese nga Kuvendi i Maqedonisë duke u quajtur zyrtarisht Republika e Maqedonisë Veriore. Përmes një postimi në Twittter, Basha thotë se ky akt ...
BalkanWeb | 11-Jan-2019 20:03
TIRANE Kreu i PD, Lulzim Basha ka përshëndetur miratimin e ndryshimeve kushtetuese nga Kuvendi i Maqedonisë duke u quajtur zyrtarisht Republika e Maqedonisë Veriore. Përmes një postimi në Twittter, Basha thotë se ky akt ...

Maqedonia ndryshon emrin, Bushati: Kontributi i partive shqiptare, vendimtar
Ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati, përshëndeti ndryshimet kushtetuese në Maqedoni për të mundësuar ndryshimin e emrit të vendit në Republika e Maqedonisë së Veriut, sipas marrëveshjes së arritur në Prespë me fqinjin ...
Top Channel | 11-Jan-2019 19:58
Ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati, përshëndeti ndryshimet kushtetuese në Maqedoni për të mundësuar ndryshimin e emrit të vendit në Republika e Maqedonisë së Veriut, sipas marrëveshjes së arritur në Prespë me fqinjin ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved