ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 25/03/2019 06:19

Konventa e LSI, Kryemadhi: Të sakrifikojmë edhe jetën

Konventa e LSI, Kryemadhi: Të sakrifikojmë edhe jetën
Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim ka ashpërsuar tonet ndaj Qeverisë “Rama”, duke thënë se vendi është në një situatë të vëshirë.
Top Channel | 12-Jan-2019 14:08
Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim ka ashpërsuar tonet ndaj Qeverisë “Rama”, duke thënë se vendi është në një situatë të vëshirë.

Emri i ri i Maqedonisë, Ruçi telefonon Talat Xhaferin
Kreu i Kuvendit të Shqipërisë, Gramoz Ruci ka telefonuar homologun maqedonas Talat Xhaferi pas miratimit të ndryshimeve kushtetuese me të cilat zyrtarisht Maqedonia do të quhet Republika e Maqedonisë së Veriut. Ruci ...
Telegraf | 12-Jan-2019 20:52
Kreu i Kuvendit të Shqipërisë, Gramoz Ruci ka telefonuar homologun maqedonas Talat Xhaferi pas miratimit të ndryshimeve kushtetuese me të cilat zyrtarisht Maqedonia do të quhet Republika e Maqedonisë së Veriut. Ruci ...

Liderët botërorë përgëzojnë Shkupin për emrin “Maqedonia e Veriut”
Kryeministrin Zoran Zaev dhe qytetarët e Maqedonisë në përgjithësi, i kanë uruar personalite të larta ndërkombëtare lidhur me vendimin e Kuvendit të Maqedonisë për votimin e ndryshimeve kushtetuese për ndërrimin emrit ...
Mapo | 12-Jan-2019 11:18
Kryeministrin Zoran Zaev dhe qytetarët e Maqedonisë në përgjithësi, i kanë uruar personalite të larta ndërkombëtare lidhur me vendimin e Kuvendit të Maqedonisë për votimin e ndryshimeve kushtetuese për ndërrimin emrit ...

Presidenti Meta përshëndet miratimin e ndryshimeve kushtetuese nga Parlamenti i Maqedonisë
Presidenti i Republikës, Ilir Meta, përshëndet konsensusin e arritur në Parlamentin e Maqedonisë dhe votimin në favor të ndryshimeve kushtetuese që do t’i japin jetë Marrëveshjes së Prespës dhe i çelin Maqedonisë ...
Top Channel | 12-Jan-2019 03:41
Presidenti i Republikës, Ilir Meta, përshëndet konsensusin e arritur në Parlamentin e Maqedonisë dhe votimin në favor të ndryshimeve kushtetuese që do t’i japin jetë Marrëveshjes së Prespës dhe i çelin Maqedonisë ...

Shkupi miraton “Maqedoninë Veriore”, tani është radha e Athinës
Parlamenti i Maqedonisë miratoi ndryshimet kushtetuese për të mundësuar ndryshimin e emrit të vendit në Republika e Maqedonisë së Veriut, sipas marrëveshjes së arritur në Prespë me fqinjin jugor të saj, Greqinë. Shkupi ...
Top Channel | 12-Jan-2019 01:57
Parlamenti i Maqedonisë miratoi ndryshimet kushtetuese për të mundësuar ndryshimin e emrit të vendit në Republika e Maqedonisë së Veriut, sipas marrëveshjes së arritur në Prespë me fqinjin jugor të saj, Greqinë. Shkupi ...

ShBA përshëndesin miratimin e ndryshimeve kushtetuese
Sekretari shtetëror i SHBA-së, Mike Pompeo përmes një komunikate ka përshëndetur votimin e ndryshimeve kushtetuese të nevojshme për miratimin e Marrëveshjes së Prespës. “Shtetet e Bashkuara përshëndesin vendimin e ...
Telegrafi | 12-Jan-2019 20:18
Sekretari shtetëror i SHBA-së, Mike Pompeo përmes një komunikate ka përshëndetur votimin e ndryshimeve kushtetuese të nevojshme për miratimin e Marrëveshjes së Prespës. “Shtetet e Bashkuara përshëndesin vendimin e ...

Serwer: Vendimi i Kuvendit është hap i rëndësishëm dhe vital në rrugën e Maqedonisë drejt NATO-s dhe BE-së
“Miratimi i ndryshimeve kushtetuese në Kuvendin e Maqedonisë është i hap i rëndësishëm dhe vital drejt anëtarësimit të Maqedonisë në NATO dhe BE. Bravo!”, deklaroi Daniel Serwer, profesor i universitetit John Hopkins në ...
Telegrafi | 12-Jan-2019 19:17
“Miratimi i ndryshimeve kushtetuese në Kuvendin e Maqedonisë është i hap i rëndësishëm dhe vital drejt anëtarësimit të Maqedonisë në NATO dhe BE. Bravo!”, deklaroi Daniel Serwer, profesor i universitetit John Hopkins në ...

Zaev: Maqedonia e Veriut i tha po anëtarësimit në NATO e BE
“Pas vendimit historik të Parlamentit të Maqedonisë konfirmuam se bashkë jemi duke e çuar vendin drejt ardhmërisë së dëshiruar në familjen evropiane”, tha Kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev një ditë pasi u miratuan ...
TV Klan | 12-Jan-2019 20:22
“Pas vendimit historik të Parlamentit të Maqedonisë konfirmuam se bashkë jemi duke e çuar vendin drejt ardhmërisë së dëshiruar në familjen evropiane”, tha Kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev një ditë pasi u miratuan ...

Meta: Vendim historik dhe i rëndësishëm për Maqedoninë
Kryetari i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta e përshëndeti votimin e ndryshimeve kushtetuese në Kuvendin e Maqedonisë që, siç tha ai do t’i japin jetë marrëveshjes së Prespës dhe do t’i çelin Maqedonisë rrugën ...
Telegrafi | 12-Jan-2019 12:36
Kryetari i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta e përshëndeti votimin e ndryshimeve kushtetuese në Kuvendin e Maqedonisë që, siç tha ai do t’i japin jetë marrëveshjes së Prespës dhe do t’i çelin Maqedonisë rrugën ...

Marrëveshja e Prespës, Meta:Vendim historik për të gjithë rajonin
TIRANE Presidenti i Republikës, Ilir Meta, përshëndet konsensusin e arritur në Parlamentin e Maqedonisë dhe votimin në favor të ndryshimeve kushtetuese që do t’i japin jetë Marrëveshjes së Prespës dhe i çelin ...
BalkanWeb | 11-Jan-2019 23:23
TIRANE Presidenti i Republikës, Ilir Meta, përshëndet konsensusin e arritur në Parlamentin e Maqedonisë dhe votimin në favor të ndryshimeve kushtetuese që do t’i japin jetë Marrëveshjes së Prespës dhe i çelin ...

Analistët: Ndryshimi i emrit të Maqedonisë, realitet i ri premtues
Miratimi i ndryshimeve kushtetuese në Maqedoni është përshëndetur nga qendrat ndërkombëtare të vendosjes, si një akt që përfundimisht zhbllokon integrimin euroatlantik të vendit i cili, konform Marrëveshjes së Prespës ...
ABCNews | 12-Jan-2019 15:49
Miratimi i ndryshimeve kushtetuese në Maqedoni është përshëndetur nga qendrat ndërkombëtare të vendosjes, si një akt që përfundimisht zhbllokon integrimin euroatlantik të vendit i cili, konform Marrëveshjes së Prespës ...

MAY: Vota pozitive për Marrëveshjen e Prespës, moment historik (FOTO)
Vota pozitive për Marrëveshjen e Prespës është një moment historik për Maqedoninë. Urime për Parlamentin maqedonas dhe për Qeverinë e kryeministrit Zoran Zaev, ka shkruar sot në Twitter kryeministrin britanik Theresa ...
Medial | 12-Jan-2019 23:13
Vota pozitive për Marrëveshjen e Prespës është një moment historik për Maqedoninë. Urime për Parlamentin maqedonas dhe për Qeverinë e kryeministrit Zoran Zaev, ka shkruar sot në Twitter kryeministrin britanik Theresa ...

May: Vota pozitive për Marrëveshjen e Prespës, moment historik për Maqedoninë
Vota pozitive për Marrëveshjen e Prespës është një moment historik për Maqedoninë. Urime për Parlamentin maqedonas dhe për Qeverinë e kryeministrit Zoran Zaev, ka shkruar sot në Twitter kryeministrin britanik Theresa ...
Lajm Press | 12-Jan-2019 22:12
Vota pozitive për Marrëveshjen e Prespës është një moment historik për Maqedoninë. Urime për Parlamentin maqedonas dhe për Qeverinë e kryeministrit Zoran Zaev, ka shkruar sot në Twitter kryeministrin britanik Theresa ...

Emri i ri i Maqedonisë, reagojnë liderët europianë
Mbarë Europa ka përshëndetur votimin që Parlamenti i Maqedonisë i bëri ndryshimeve kushtetuese që rrjedhin nga Marrëveshja e Prespës, duke e cilësuar atë një hap vendimtar drejt së ardhmes europiane. “Udhëheqësit ...
ABCNews | 12-Jan-2019 11:18
Mbarë Europa ka përshëndetur votimin që Parlamenti i Maqedonisë i bëri ndryshimeve kushtetuese që rrjedhin nga Marrëveshja e Prespës, duke e cilësuar atë një hap vendimtar drejt së ardhmes europiane. “Udhëheqësit ...

May: Vota pozitive për Marrëveshjen e Prespës, moment historik për Maqedoninë
Vota pozitive për Marrëveshjen e Prespës është një moment historik për Maqedoninë. Urime për Parlamentin maqedonas dhe për Qeverinë e kryeministrit Zoran Zaev, ka shkruar sot në Twitter kryeministrin britanik Theresa ...
Shprehja | 12-Jan-2019 22:10
Vota pozitive për Marrëveshjen e Prespës është një moment historik për Maqedoninë. Urime për Parlamentin maqedonas dhe për Qeverinë e kryeministrit Zoran Zaev, ka shkruar sot në Twitter kryeministrin britanik Theresa ...

May: Vota pozitive për Marrëveshjen e Prespës, moment historik
Kryeministria e Britanisë, Theresa May ka theksuar se vota pozitive për Marrëveshjen e Prespës është një moment historik për Maqedoninë.
Kosova Press | 12-Jan-2019 22:10
Kryeministria e Britanisë, Theresa May ka theksuar se vota pozitive për Marrëveshjen e Prespës është një moment historik për Maqedoninë.

May: Vota pozitive për Marrëveshjen e Prespës, moment historik për Maqedoninë
Vota pozitive për Marrëveshjen e Prespës është një moment historik për Maqedoninë. Urime për Parlamentin maqedonas dhe për Qeverinë e kryeministrit Zoran Zaev, ka shkruar sot në Twitter kryeministrin britanik Theresa ...
Ina-Online | 12-Jan-2019 21:55
Vota pozitive për Marrëveshjen e Prespës është një moment historik për Maqedoninë. Urime për Parlamentin maqedonas dhe për Qeverinë e kryeministrit Zoran Zaev, ka shkruar sot në Twitter kryeministrin britanik Theresa ...

Ndryshimet kushtetuese kaluan në Kuvend, pritet ratifikimi në Kuvendin e Greqisë
Kuvendi i Maqedonisë dje i miratoi ndryshimet kushtetuese që dilnin nga marrëveshja me Greqinë për zgjidhjen e çështjes së emrit, me çka Maqedonia e kreu obligimin e saj ndërsa tani pritet ratifikimi i marrëveshjes në ...
Telegrafi | 12-Jan-2019 09:38
Kuvendi i Maqedonisë dje i miratoi ndryshimet kushtetuese që dilnin nga marrëveshja me Greqinë për zgjidhjen e çështjes së emrit, me çka Maqedonia e kreu obligimin e saj ndërsa tani pritet ratifikimi i marrëveshjes në ...

Serwer: Vendimi i Kuvendit është hap i rëndësishëm dhe vital në rrugën e Maqedonisë drejt NATO-s dhe BE-së
“Miratimi i ndryshimeve kushtetuese në Kuvendin e Maqedonisë është i hap i rëndësishëm dhe vital drejt anëtarësimit të Maqedonisë në NATO dhe BE. Bravo!”, deklaroi Daniel Serwer, profesor i universitetit John Hopkins në ...
Shprehja | 12-Jan-2019 21:47
“Miratimi i ndryshimeve kushtetuese në Kuvendin e Maqedonisë është i hap i rëndësishëm dhe vital drejt anëtarësimit të Maqedonisë në NATO dhe BE. Bravo!”, deklaroi Daniel Serwer, profesor i universitetit John Hopkins në ...

Emri i ri i Maqedonisë, Ruçi telefonon Talat Xhaferin
TIRANE Kreu i Kuvendit të Shqipërisë, Gramoz Ruci ka telefonuar homologun maqedonas Talat Xhaferi pas miratimit të ndryshimeve kushtetuese me të cilat zyrtarisht Maqedonia do të quhet Republika e Maqedonisë së Veriut. ...
BalkanWeb | 11-Jan-2019 22:26
TIRANE Kreu i Kuvendit të Shqipërisë, Gramoz Ruci ka telefonuar homologun maqedonas Talat Xhaferi pas miratimit të ndryshimeve kushtetuese me të cilat zyrtarisht Maqedonia do të quhet Republika e Maqedonisë së Veriut. ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved