ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 25/03/2019 06:39

Ky është avokati që do ta mbrojë Sami Lushtakun këtë javë në Hagë

Ky është avokati që do ta mbrojë Sami Lushtakun këtë javë në Hagë
Geoffrey Nice, prokurori që ishte bërë i famshëm në Hagë në betejën e tij ndaj Millosheviqit, është avokat i Sami Lushtakut në Hagë. Avokati britanik ishte angazhuar nga Qeveria për përgatitur dokumentacion në mbrojtje ...
Arbresh | 12-Jan-2019 21:59
Geoffrey Nice, prokurori që ishte bërë i famshëm në Hagë në betejën e tij ndaj Millosheviqit, është avokat i Sami Lushtakut në Hagë. Avokati britanik ishte angazhuar nga Qeveria për përgatitur dokumentacion në mbrojtje ...

Ky është avokati që do ta mbrojë Sami Lushtakun këtë javë në Hagë
Geoffrey Nice, prokurori që ishte bërë i famshëm në Hagë në betejën e tij ndaj Millosheviqit, është avokat i Sami Lushtakut në Hagë. Avokati britanik ishte angazhuar nga Qeveria për përgatitur dokumentacion në mbrojtje ...
Zeri | 12-Jan-2019 21:48
Geoffrey Nice, prokurori që ishte bërë i famshëm në Hagë në betejën e tij ndaj Millosheviqit, është avokat i Sami Lushtakut në Hagë. Avokati britanik ishte angazhuar nga Qeveria për përgatitur dokumentacion në mbrojtje ...

Të hënën përballja e parë me Gjykatën Speciale
Ish-komandant i Zonës Operative të Llapit Rrustem Mustafa dhe Sami Lushtaku, ish-komandant i Zonës Operative të Drenicës, këtë fundjavë pritet të udhëtojnë për në Hagë pas ftesës që kanë marrë nga Gjykata Speciale. ...
BalkanWeb | 12-Jan-2019 08:22
Ish-komandant i Zonës Operative të Llapit Rrustem Mustafa dhe Sami Lushtaku, ish-komandant i Zonës Operative të Drenicës, këtë fundjavë pritet të udhëtojnë për në Hagë pas ftesës që kanë marrë nga Gjykata Speciale. ...

Dy ish- komandantët e UÇK-së nesër para Gjykatës Speciale në Hagë
Dy ish- komandantët e UÇK-së, Sami Lushtaku e Rrustem Mustafa do të udhëtojnë nesër për në Gjykatën Speciale pasi janë ftuar nga kjo e fundit. Lajmin e ka konfirmuar edhe avokati i dy ish- komandantëve, Arianit Koci.“Po ...
Lajm Press | 12-Jan-2019 21:35
Dy ish- komandantët e UÇK-së, Sami Lushtaku e Rrustem Mustafa do të udhëtojnë nesër për në Gjykatën Speciale pasi janë ftuar nga kjo e fundit. Lajmin e ka konfirmuar edhe avokati i dy ish- komandantëve, Arianit Koci.“Po ...

Kryetari i OVL të UÇK tregon numrin e ish-pjesëtarëve të UÇK-së, të ftuar nga Specialja
Kryetari i OVL- UÇK, Hysni Gucati ka treguar se sipas listës që posedon ai, 11 pjesëtarë të UÇK-së, janë thirrur nga Gjykata Speciale. “Nuk dua të spekuloj por, për momentin janë ftuar diku 11 vetë, i dimë emrat dhe ...
Telegrafi | 12-Jan-2019 15:14
Kryetari i OVL- UÇK, Hysni Gucati ka treguar se sipas listës që posedon ai, 11 pjesëtarë të UÇK-së, janë thirrur nga Gjykata Speciale. “Nuk dua të spekuloj por, për momentin janë ftuar diku 11 vetë, i dimë emrat dhe ...

Geoffrey Nice mbron Sami Lushtakun këtë javë në Hagë
Geoffrey Nice, prokurori që ishte bërë i famshëm në Hagë në betejën e tij ndaj Millosheviqit, është avokat i Sami Lushtakut në Hagë. Nice ka pasur probleme me Presidentin Thaçi gjatë vitit të kaluar për shkak të një ...
Gazeta Monitor | 12-Jan-2019 21:27
Geoffrey Nice, prokurori që ishte bërë i famshëm në Hagë në betejën e tij ndaj Millosheviqit, është avokat i Sami Lushtakut në Hagë. Nice ka pasur probleme me Presidentin Thaçi gjatë vitit të kaluar për shkak të një ...

Sami Lushtaku e Rrustem Mustafa nesër nisen drejt Hagës
Dy ish-komandantët e UÇK-së, Sami Lushtaku e Rrustem Mustafa do të udhëtojnë nesër për në Gjykatën Speciale pasi janë ftuar nga kjo e fundit. Lajmin e ka konfirmuar edhe avokati i dy ish- komandantëve, Arianit Koci. “Po ...
Albportali | 12-Jan-2019 21:27
Dy ish-komandantët e UÇK-së, Sami Lushtaku e Rrustem Mustafa do të udhëtojnë nesër për në Gjykatën Speciale pasi janë ftuar nga kjo e fundit. Lajmin e ka konfirmuar edhe avokati i dy ish- komandantëve, Arianit Koci. “Po ...

?Nesër udhëtojnë drejtë Hagës Sami Lushtaku dhe Rrustem Mustafa
Nesër drejtë Hagës do të udhëtojnë dy komandantët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Sami Lushtaku dhe Rrustem Mustafa.
Kosova Press | 12-Jan-2019 19:40
Nesër drejtë Hagës do të udhëtojnë dy komandantët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Sami Lushtaku dhe Rrustem Mustafa.

Dy ish- komandantët e UÇK-së nesër para Gjykatës Speciale në Hagë
Dy ish- komandantët e UÇK-së, Sami Lushtaku e Rrustem Mustafa do të udhëtojnë nesër për në Gjykatën Speciale pasi janë ftuar nga kjo e fundit. Lajmin e ka konfirmuar edhe avokati i dy ish- komandantëve, Arianit Koci.“Po ...
Ina-Online | 12-Jan-2019 17:07
Dy ish- komandantët e UÇK-së, Sami Lushtaku e Rrustem Mustafa do të udhëtojnë nesër për në Gjykatën Speciale pasi janë ftuar nga kjo e fundit. Lajmin e ka konfirmuar edhe avokati i dy ish- komandantëve, Arianit Koci.“Po ...

Lushtaku e Mustafa nesër udhëtojnë për në Hagë
Dy ish- komandantët e UÇK-së, Sami Lushtaku e Rrustem Mustafa do të udhëtojnë nesër për në Gjykatën Speciale pasi janë ftuar nga kjo e fundit. Lajmin për kallxo.com e ka konfirmuar edhe avokati i dy ish- komandantëve, ...
Gazeta Monitor | 12-Jan-2019 16:06
Dy ish- komandantët e UÇK-së, Sami Lushtaku e Rrustem Mustafa do të udhëtojnë nesër për në Gjykatën Speciale pasi janë ftuar nga kjo e fundit. Lajmin për kallxo.com e ka konfirmuar edhe avokati i dy ish- komandantëve, ...

Lushtaku dhe Mustafa udhëtojnë për në Hagë
Dy ish- komandantët e UÇK-së, Sami Lushtaku e Rrustem Mustafa do të udhëtojnë nesër për në Gjykatën Speciale pasi janë ftuar nga kjo e fundit. Lajmin për kallxo.com e ka konfirmuar edhe avokati i dy ish- komandantëve, ...
Arbresh | 12-Jan-2019 15:58
Dy ish- komandantët e UÇK-së, Sami Lushtaku e Rrustem Mustafa do të udhëtojnë nesër për në Gjykatën Speciale pasi janë ftuar nga kjo e fundit. Lajmin për kallxo.com e ka konfirmuar edhe avokati i dy ish- komandantëve, ...

Tomë Gashi tregon kur do të ngriten aktakuzat e para nga Specialja
Këtë fundjavë drejt Hagës do të udhëtojnë ish-eprorët e lartë të UÇK-së Rrustem Mustafa dhe Sami Lushtaku, të cilët të hënën e ardhshme do të merren në pyetje nga prokurorët e Speciales. Në fillim të javës së ardhshme ...
Telegrafi | 12-Jan-2019 10:54
Këtë fundjavë drejt Hagës do të udhëtojnë ish-eprorët e lartë të UÇK-së Rrustem Mustafa dhe Sami Lushtaku, të cilët të hënën e ardhshme do të merren në pyetje nga prokurorët e Speciales. Në fillim të javës së ardhshme ...

Remi e Lushtaku nesër nisen drejt Hagës
Dy ish- komandantët e UÇK-së, Sami Lushtaku e Rrustem Mustafa do të udhëtojnë nesër për në Gjykatën Speciale pasi janë ftuar nga kjo e fundit. Lajmin e ka konfirmuar edhe avokati i dy ish- komandantëve, Arianit Koci. ...
Zhurnal | 12-Jan-2019 15:58
Dy ish- komandantët e UÇK-së, Sami Lushtaku e Rrustem Mustafa do të udhëtojnë nesër për në Gjykatën Speciale pasi janë ftuar nga kjo e fundit. Lajmin e ka konfirmuar edhe avokati i dy ish- komandantëve, Arianit Koci. ...

Milaim Zeka tha se Kadri Veselit i ka ardhur ftesa nga Gjykata Speciale, heshtin nga PDK
Ftesat nga Gjykata Speciale tanimë kanë arritur me shumicë në Kosovë.Dy prej ish komandantëve madje janë nisur për në Hagë, ku të hënën i pret intervistimi.Një ftesë mendohet të ketë ardhur edhe në adresë të kryetarit ...
Lajm Press | 12-Jan-2019 15:51
Ftesat nga Gjykata Speciale tanimë kanë arritur me shumicë në Kosovë.Dy prej ish komandantëve madje janë nisur për në Hagë, ku të hënën i pret intervistimi.Një ftesë mendohet të ketë ardhur edhe në adresë të kryetarit ...

11 pjesëtarë të UÇK-së janë të thirrur për në Hagë
Kryetari i OVL- UÇK, Hysni Gucati ka treguar se sipas listës që posedon, 11 pjesëtarë të UÇK-së, janë thirrur nga Gjykata Speciale.“Nuk dua të spekuloj por, për momentin janë ftuar diku 11 vetë, i dimë emrat dhe ...
Lajm Press | 12-Jan-2019 15:51
Kryetari i OVL- UÇK, Hysni Gucati ka treguar se sipas listës që posedon, 11 pjesëtarë të UÇK-së, janë thirrur nga Gjykata Speciale.“Nuk dua të spekuloj por, për momentin janë ftuar diku 11 vetë, i dimë emrat dhe ...

E konfirmuar: Këta komandantë nesër i përgjigjen Speciales
Dy ish- komandantët e UÇK-së, Sami Lushtaku e Rrustem Mustafa do të udhëtojnë nesër për në Gjykatën Speciale pasi janë ftuar nga kjo e fundit. Lajmin e ka konfirmuar edhe avokati i dy ish- komandantëve, Arianit Koci. ...
Zeri | 12-Jan-2019 15:50
Dy ish- komandantët e UÇK-së, Sami Lushtaku e Rrustem Mustafa do të udhëtojnë nesër për në Gjykatën Speciale pasi janë ftuar nga kjo e fundit. Lajmin e ka konfirmuar edhe avokati i dy ish- komandantëve, Arianit Koci. ...

Dy ish-komandantë të UÇK-së gati të merren në pyetje në Hagë
Ish-komandantët e UÇK-së Rrustem Mustafa dhe Sami Lushtaku do të shkojnë në Hagë gjatë fundjavës për t’u marrë në pyetje nga Zyra e Prokurorit të Specializuar, e cila po heton krime të kryera gjatë dhe pas kohës së ...
GazetaTema | 11-Jan-2019 20:38
Ish-komandantët e UÇK-së Rrustem Mustafa dhe Sami Lushtaku do të shkojnë në Hagë gjatë fundjavës për t’u marrë në pyetje nga Zyra e Prokurorit të Specializuar, e cila po heton krime të kryera gjatë dhe pas kohës së ...

11 pjesëtarë të UÇK-së janë të thirrur për në Hagë
Kryetari i OVL- UÇK, Hysni Gucati ka treguar se sipas listës që posedon, 11 pjesëtarë të UÇK-së, janë thirrur nga Gjykata Speciale. “Nuk dua të spekuloj por, për momentin janë ftuar diku 11 vetë, i dimë emrat dhe ...
Arbresh | 12-Jan-2019 15:21
Kryetari i OVL- UÇK, Hysni Gucati ka treguar se sipas listës që posedon, 11 pjesëtarë të UÇK-së, janë thirrur nga Gjykata Speciale. “Nuk dua të spekuloj por, për momentin janë ftuar diku 11 vetë, i dimë emrat dhe ...

Kaq pjesëtarë të UÇK-së janë ftuar në Hagë
Kryetari i OVL- UÇK, Hysni Gucati ka treguar se sipas listës që posedon, 11 pjesëtarë të UÇK-së, janë thirrur nga Gjykata Speciale. “Nuk dua të spekuloj por, për momentin janë ftuar diku 11 vetë, i dimë emrat dhe ...
Zeri | 12-Jan-2019 15:21
Kryetari i OVL- UÇK, Hysni Gucati ka treguar se sipas listës që posedon, 11 pjesëtarë të UÇK-së, janë thirrur nga Gjykata Speciale. “Nuk dua të spekuloj por, për momentin janë ftuar diku 11 vetë, i dimë emrat dhe ...

Zhvillime dramatike për Gjykatën Speciale: Mësohet kur ngriten aktakuzat e para
Këtë fundjavë drejt Hagës do të udhëtojnë ish-eprorët e lartë të UÇK-së Rrustem Mustafa dhe Sami Lushtaku, të cilët të hënën e ardhshme do të merren në pyetje nga prokurorët e Speciales. Në fillim të javës së ardhshme ...
Gazeta Monitor | 12-Jan-2019 12:06
Këtë fundjavë drejt Hagës do të udhëtojnë ish-eprorët e lartë të UÇK-së Rrustem Mustafa dhe Sami Lushtaku, të cilët të hënën e ardhshme do të merren në pyetje nga prokurorët e Speciales. Në fillim të javës së ardhshme ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved