ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 22/01/2019 12:20

Reagime në Kosovë për ngërçin Rama-Meta për Cakajn

Reagime në Kosovë për ngërçin Rama-Meta për Cakajn
Mosdekretimi i të propozuarit për ministër të Punëve të Jashtme në qeverinë “Rama”, Gent Cakaj, nga presidenti Ilir Meta, ka ngjallur reagime të shumta në Kosovë.
Top Channel | 11-Jan-2019 19:53
Mosdekretimi i të propozuarit për ministër të Punëve të Jashtme në qeverinë “Rama”, Gent Cakaj, nga presidenti Ilir Meta, ka ngjallur reagime të shumta në Kosovë.

“Meta i ka sugjeruar Ramës ta bëjë Cakajn ministër të Kulturës”
Arben Cici, shef i kabinetit të presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta, ka folur rreth vendimit të Metës për të mos e dekretuar kosovarin Gent Cakaj si ministër të Jashtëm të Shqipërisë, duke përmendur papërvojën e tij ...
BalkanWeb | 10-Jan-2019 21:59
Arben Cici, shef i kabinetit të presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta, ka folur rreth vendimit të Metës për të mos e dekretuar kosovarin Gent Cakaj si ministër të Jashtëm të Shqipërisë, duke përmendur papërvojën e tij ...

Skandal pas skandali: Mirë Cakajn, po Bushatin pse nuk e shkarkon Meta (dhe si e nxjerr bllof, këshilltari i tij)
Shkelja më e madhe kushtetuese e Ilir Metës nuk është se nuk ka lejuar emërimin e Gent Cakajt si ministër i Jashtëm. Një gjë të tillë ai e bëri edhe me Sandër Lleshajn. Ajo që është më e rëndë në këtë rast, është fakti ...
GazetaTema | 11-Jan-2019 10:18
Shkelja më e madhe kushtetuese e Ilir Metës nuk është se nuk ka lejuar emërimin e Gent Cakajt si ministër i Jashtëm. Një gjë të tillë ai e bëri edhe me Sandër Lleshajn. Ajo që është më e rëndë në këtë rast, është fakti ...

Detaje të tjera të takimit kokë më kokë Meta-Rama: Ndiq shembullin e Tsipras në Greqi, ministrin e Jashtëm bëje vetë
Vendimi i Presidentit, Ilir Meta, për të refuzuar dekretimin e Gent Cakajt si ministër i Jashtëm, ka ardhur pas takimit që kreu i shtetit zhvilloi një ditë më parë me Kryeministrin Edi Rama. Bënet e ditur se vendimin ...
GazetaTema | 10-Jan-2019 23:42
Vendimi i Presidentit, Ilir Meta, për të refuzuar dekretimin e Gent Cakajt si ministër i Jashtëm, ka ardhur pas takimit që kreu i shtetit zhvilloi një ditë më parë me Kryeministrin Edi Rama. Bënet e ditur se vendimin ...

Deputeti i LSI: S’duam ministër që plotëson orekset seksuale të Ramës
Mosdekretimi i Gent Cakajt si Ministër i Jashtëm, ka hapur një debat politik në vend. Deputeti i LSI-së, Endrit Braimllari mbështet qëndrimin e Presidentit për të mos dekretuar Cakajn si Ministër të Jashtëm. Përmes një ...
BalkanWeb | 10-Jan-2019 19:26
Mosdekretimi i Gent Cakajt si Ministër i Jashtëm, ka hapur një debat politik në vend. Deputeti i LSI-së, Endrit Braimllari mbështet qëndrimin e Presidentit për të mos dekretuar Cakajn si Ministër të Jashtëm. Përmes një ...

Prapaskenat, drejtori i kabinetit të Metës: Presidenti i sugjeroi Kryeministrit ta bëjë Cakajn ministër Kulture
Arben Cici, shef i kabinetit të presidentit Ilir Meta, ka folur rreth vendimit të Metës për të mos e dekretuar Gent Cakaj si ministër të Jashtëm të Shqipërisë, duke përmendur papërvojën e tij dhe deklaratat e tij pro ...
GazetaTema | 10-Jan-2019 21:59
Arben Cici, shef i kabinetit të presidentit Ilir Meta, ka folur rreth vendimit të Metës për të mos e dekretuar Gent Cakaj si ministër të Jashtëm të Shqipërisë, duke përmendur papërvojën e tij dhe deklaratat e tij pro ...

‘Cakaj’/ Ngjela: Gjithë problemi është tek ndryshimi i kufijve
TIRANE I ftuar në rubrikën ‘Opinion’ në News24, avokati Spartak Ngjela komentoi vendimin e presidentit Ilir Meta për të mos dekretuar Gent Cakajn si ministër të jashtëm si dhe debatin e shkaktuar. Ngjela tha se i gjithë ...
BalkanWeb | 10-Jan-2019 18:16
TIRANE I ftuar në rubrikën ‘Opinion’ në News24, avokati Spartak Ngjela komentoi vendimin e presidentit Ilir Meta për të mos dekretuar Gent Cakajn si ministër të jashtëm si dhe debatin e shkaktuar. Ngjela tha se i gjithë ...

Debati real që qëndron pas sherrit për Gent Cakajn
Nga Skënder Minxhozi Një mesazh i ardhur nga një emër i papritur në debatin Meta-Rama për ministrin e Jashtëm, Edita Tahiri, duket se qëllonte në shënjestrën reale të sherrit më të fundit që ka mbërthyer Tiranën ...
GazetaTema | 10-Jan-2019 20:08
Nga Skënder Minxhozi Një mesazh i ardhur nga një emër i papritur në debatin Meta-Rama për ministrin e Jashtëm, Edita Tahiri, duket se qëllonte në shënjestrën reale të sherrit më të fundit që ka mbërthyer Tiranën ...

Shqipëria zhytet në në krizë kushtetuese
Kryeministri Edi Rama e konsideroi vendimin e Presidentit Meta për mosdekretimin e Gent Cakajt si ministër “antikushtetues” dhe “të turpshëm”, ndërsa Shqipëria hyri në një qorrsokak kushtetues i cili për momentin nuk ...
Mapo | 10-Jan-2019 19:51
Kryeministri Edi Rama e konsideroi vendimin e Presidentit Meta për mosdekretimin e Gent Cakajt si ministër “antikushtetues” dhe “të turpshëm”, ndërsa Shqipëria hyri në një qorrsokak kushtetues i cili për momentin nuk ...

1.5 milionë shqiptarë të Amerikës mbështesin qëndrimin e Presidentit
Gani VILA 1.5 milionë shqiptarë të Amerikës mbështesin qëndrimin korrekt të Presidentit Meta Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka refuzuar të dekretojë kandidaturën e Gent Cakajt si Ministër i Jashtëm i Shqipërisë, ...
Telegraf | 11-Jan-2019 09:43
Gani VILA 1.5 milionë shqiptarë të Amerikës mbështesin qëndrimin korrekt të Presidentit Meta Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka refuzuar të dekretojë kandidaturën e Gent Cakajt si Ministër i Jashtëm i Shqipërisë, ...

Shefi i Kabinetit të Presidentit: Meta i propozoi Ramës ta bëjë Cakajn Ministër të Kulturës
Drejtori i Kabinetit të Presidentit të Republikës, Arben Cici, gjatë një prononcimi në emisionin “Pressing” të televizionin “T7” ka folur në lidhje me vendimin e Presidentit Meta për të refuzuar propozimin e ...
Telegraf | 10-Jan-2019 22:54
Drejtori i Kabinetit të Presidentit të Republikës, Arben Cici, gjatë një prononcimi në emisionin “Pressing” të televizionin “T7” ka folur në lidhje me vendimin e Presidentit Meta për të refuzuar propozimin e ...

‘Cakaj’/ Analisti nga Kosova: Baton Haxhiu, këlyshi i Stanishiçit
TIRANE Analisti politik nga Kosova, Faik Krasniqi ka reaguar pas vendimit të presidentit Ilir Meta për të mos dekretuar Gent Cakajn si ministër të jashtëm si dhe debatit të krijuar. Baton Haxhiu i dërguar letër ...
BalkanWeb | 10-Jan-2019 17:41
TIRANE Analisti politik nga Kosova, Faik Krasniqi ka reaguar pas vendimit të presidentit Ilir Meta për të mos dekretuar Gent Cakajn si ministër të jashtëm si dhe debatit të krijuar. Baton Haxhiu i dërguar letër ...

Cici: Meta i ka sugjeruar Ramës ta bëjë Cakajn ministër të Kulturës
Arben Cici, shef i kabinetit të presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta, ka folur rreth vendimit të Metës për të mos e dekretuar kosovarin Gent Cakaj si ministër të Jashtëm të Shqipërisë, duke përmendur papërvojën e tij ...
Telegraf | 10-Jan-2019 22:01
Arben Cici, shef i kabinetit të presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta, ka folur rreth vendimit të Metës për të mos e dekretuar kosovarin Gent Cakaj si ministër të Jashtëm të Shqipërisë, duke përmendur papërvojën e tij ...

‘Cakaj’, Mërtiri: Nuk ja ka fajin Meta se s’kishte certifikatë
Sociologu dhe aktivisti i shoqërisë civile, Ergys Mërtiri ka komentuar vendimin e Presidentit Ilir Meta për të mos dekretuar Gent Cakajn në postin e ministrit të jashtëm. Përmes një postimi në facebook, Ergys Mërtiri ...
Mapo | 10-Jan-2019 17:26
Sociologu dhe aktivisti i shoqërisë civile, Ergys Mërtiri ka komentuar vendimin e Presidentit Ilir Meta për të mos dekretuar Gent Cakajn në postin e ministrit të jashtëm. Përmes një postimi në facebook, Ergys Mërtiri ...

Mosdekretimi i Gent Cakaj, Mediu: Vendimi i Metës në përputhje me Kushtetutën
Fatmir Mediu, kryetar i Partisë Republikane shprehet se Meta ka vepruar në përputhje me Kushtetutën, pasi ka bërë të gjitha verifikimet për kandidaturën e Cakajt. Ai u shpreh se është hera e parë që një president rrëzon ...
Telegraf | 10-Jan-2019 18:55
Fatmir Mediu, kryetar i Partisë Republikane shprehet se Meta ka vepruar në përputhje me Kushtetutën, pasi ka bërë të gjitha verifikimet për kandidaturën e Cakajt. Ai u shpreh se është hera e parë që një president rrëzon ...

Braimllari: Nuk na duhet një Ministër që plotëson orekset seksuale të Edi Ramës
Presidenti Ilir Meta nuk ka dekretuar propzimin e Edi Ramës, Gent Cakaj, për Ministër të Jashtëm dhe kryeministri nuk e priti mirë duke reaguar në Twitter, ku e quan turp. Ja statusi i plotë i Brahimllarit Edi Rama me ...
Telegraf | 10-Jan-2019 18:41
Presidenti Ilir Meta nuk ka dekretuar propzimin e Edi Ramës, Gent Cakaj, për Ministër të Jashtëm dhe kryeministri nuk e priti mirë duke reaguar në Twitter, ku e quan turp. Ja statusi i plotë i Brahimllarit Edi Rama me ...

Deklarata e Gent Cakajt për ndryshimin e kufijve në Ballkan, për të cilën supozohet se presidenti Meta nuk e dekretoi (Video)
Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, e kishte propozuar Gent Cakajn për ministër të Punëve të Jashtme, por qëndrimet e tij rreth ndryshimit të kufijve në Ballkanin Perëndimor në një emision televiziv, “supozohet” se ...
Telegrafi | 11-Jan-2019 14:26
Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, e kishte propozuar Gent Cakajn për ministër të Punëve të Jashtme, por qëndrimet e tij rreth ndryshimit të kufijve në Ballkanin Perëndimor në një emision televiziv, “supozohet” se ...

‘Cakaj’, Mërtiri: Nuk ja ka fajin Meta se s’kishte certifikatë
TIRANE Sociologu dhe aktivisti i shoqërisë civile, Ergys Mërtiri ka komentuar vendimin e Presidentit Ilir Meta për të mos dekretuar Gent Cakajn në postin e ministrit të jashtëm. Përmes një postimi në facebook, Ergys ...
BalkanWeb | 10-Jan-2019 16:59
TIRANE Sociologu dhe aktivisti i shoqërisë civile, Ergys Mërtiri ka komentuar vendimin e Presidentit Ilir Meta për të mos dekretuar Gent Cakajn në postin e ministrit të jashtëm. Përmes një postimi në facebook, Ergys ...

Elona Guri: Mos dekretimi i Gent Cakaj, vendim patriotik për tu vlerësuar i Presidentit Meta
Elona Guri ka reaguar ashpër ndaj kryeministrit Rama dhe Baton Haxhiut, duke i cilësuar këta të fundit si zëdhënësa të miellit të Kolumbisë dhe Serbisë. Guri ka shkruar se të dy duan të shpërbëjnë kufinjtë për ti ...
Telegraf | 10-Jan-2019 18:08
Elona Guri ka reaguar ashpër ndaj kryeministrit Rama dhe Baton Haxhiut, duke i cilësuar këta të fundit si zëdhënësa të miellit të Kolumbisë dhe Serbisë. Guri ka shkruar se të dy duan të shpërbëjnë kufinjtë për ti ...

Nis ‘lufta’ e ‘meme-ve’ për Ramën dhe Batonin
Rrjetet sociale “masakrojnë” Ramën. Reagimi i kryeministrit Rama lidhur me vendimin e Presidentit Meta për të refuzuar propozimin për emërimin e Gent Cakaj në postin e ministrit të Jashtëm po bëhet virale në rrjet. ...
Telegraf | 10-Jan-2019 17:53
Rrjetet sociale “masakrojnë” Ramën. Reagimi i kryeministrit Rama lidhur me vendimin e Presidentit Meta për të refuzuar propozimin për emërimin e Gent Cakaj në postin e ministrit të Jashtëm po bëhet virale në rrjet. ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved