ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 25/03/2019 06:29

Zyliha Miloti feston 73-vjetorin e lindjes

Zyliha Miloti feston 73-vjetorin e lindjes
Ajo lindi ne Shkoder, me 11 janar 1946 . Mbaroi liceun artistik “Jordan Misja”, me 1965 per aktore dhe nga viti 1967 e ne vijim paraqitet si nje nga aktoret ma te suksesshme te Estrades Profesioniste te Shkodres per ...
ikub.al | 12-Jan-2019 22:38
Ajo lindi ne Shkoder, me 11 janar 1946 . Mbaroi liceun artistik “Jordan Misja”, me 1965 per aktore dhe nga viti 1967 e ne vijim paraqitet si nje nga aktoret ma te suksesshme te Estrades Profesioniste te Shkodres per ...

Zyliha Miloti, vitet e bukura të një aktoreje
Zyliha Miloti ” Mjeshtre e Madhe” ka ditëlindjen. Aktorja e njohur lindi më 11 janar 1946, në Shkodër. Mbaron shkollën e mesme “Jordan Misja” në vitin 1965 . Në vitin 1967 e në vijim paraqitet si një nga aktoret më të ...
Gazeta Shqip | 11-Jan-2019 22:54
Zyliha Miloti ” Mjeshtre e Madhe” ka ditëlindjen. Aktorja e njohur lindi më 11 janar 1946, në Shkodër. Mbaron shkollën e mesme “Jordan Misja” në vitin 1965 . Në vitin 1967 e në vijim paraqitet si një nga aktoret më të ...

FOTO / Aktorja Zyliha Miloti feston 73-vjetorin e lindjes
E paarritshme në skenë, gjithmonë e respektuar dhe modeste, ikona e humorit shqiptar, Zyliha Miloti feston sot 73 – vjetorin e lindjes. Teatri Migjeni ka nxjerr në faqen e tij një kolazh fotosh të artistes Zyliha Miloti ...
Java News | 11-Jan-2019 13:56
E paarritshme në skenë, gjithmonë e respektuar dhe modeste, ikona e humorit shqiptar, Zyliha Miloti feston sot 73 – vjetorin e lindjes. Teatri Migjeni ka nxjerr në faqen e tij një kolazh fotosh të artistes Zyliha Miloti ...

2018-a viti i humbjeve të mëdha të artistëve shqiptarë…!
2018-ta ishte një vit që shënjoi humbje të mëdha në radhën e artistëve të shquar shqiptarë. Figura të nderuara që kanë dhënë një kontribut të jashtëzakonshëm në artin shqiptar ndër breza, fatkeqësisht u ndanë nga jeta. ...
Intervista | 10-Jan-2019 12:47
2018-ta ishte një vit që shënjoi humbje të mëdha në radhën e artistëve të shquar shqiptarë. Figura të nderuara që kanë dhënë një kontribut të jashtëzakonshëm në artin shqiptar ndër breza, fatkeqësisht u ndanë nga jeta. ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved