ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 16/01/2019 05:01

Zhvillime dramatike për Gjykatën Speciale: Mësohet kur ngriten aktakuzat e para

Zhvillime dramatike për Gjykatën Speciale: Mësohet kur ngriten aktakuzat e para
Këtë fundjavë drejt Hagës do të udhëtojnë ish-eprorët e lartë të UÇK-së Rrustem Mustafa dhe Sami Lushtaku, të cilët të hënën e ardhshme do të merren në pyetje nga prokurorët e Speciales. Në fillim të javës së ardhshme ...
Gazeta Monitor | 12-Jan-2019 12:06
Këtë fundjavë drejt Hagës do të udhëtojnë ish-eprorët e lartë të UÇK-së Rrustem Mustafa dhe Sami Lushtaku, të cilët të hënën e ardhshme do të merren në pyetje nga prokurorët e Speciales. Në fillim të javës së ardhshme ...

Mospërballja me Gjykatën Speciale në dëm të Kosovës
Këtë fundjavë drejt Hagës do të udhëtojnë ish-eprorët e lartë të UÇK-së Rrustem Mustafa dhe Sami Lushtaku, të cilët të hënën e ardhshme do të merren në pyetje nga prokurorët e Speciales. Në fillim të javës së ardhshme ...
Zeri | 12-Jan-2019 11:54
Këtë fundjavë drejt Hagës do të udhëtojnë ish-eprorët e lartë të UÇK-së Rrustem Mustafa dhe Sami Lushtaku, të cilët të hënën e ardhshme do të merren në pyetje nga prokurorët e Speciales. Në fillim të javës së ardhshme ...

Avokati: Aktakuzat e para të Speciales pritet të ngriten javën e ardhshme
Prishtinë, 12 jnar 2019 – Avokati nga Prishtina Tomë Gashi, i cili ka qenë mbrojtës i disa ish-komandatëve dhe ish-pjesëtarëve të UÇK-së në proceset gjyqësore në Kosovë, ka thënë se shumica e të ftuarve për intervistë ...
Illyriapress | 12-Jan-2019 11:45
Prishtinë, 12 jnar 2019 – Avokati nga Prishtina Tomë Gashi, i cili ka qenë mbrojtës i disa ish-komandatëve dhe ish-pjesëtarëve të UÇK-së në proceset gjyqësore në Kosovë, ka thënë se shumica e të ftuarve për intervistë ...

Ish-komandanti i UÇK, Lushtaku, përballja e parë me Gjykatën Speciale
Këtë fundjavë drejt Hagës do të udhëtojnë ish-eprorët e lartë të UÇK-së Rrustem Mustafa dhe Sami Lushtaku, të cilët të hënën e ardhshme do të merren në pyetje nga prokurorët e Speciales. Në fillim të javës së ardhshme ...
Java News | 12-Jan-2019 11:28
Këtë fundjavë drejt Hagës do të udhëtojnë ish-eprorët e lartë të UÇK-së Rrustem Mustafa dhe Sami Lushtaku, të cilët të hënën e ardhshme do të merren në pyetje nga prokurorët e Speciales. Në fillim të javës së ardhshme ...

Tomë Gashi tregon kur do të ngriten aktakuzat e para nga Specialja
Këtë fundjavë drejt Hagës do të udhëtojnë ish-eprorët e lartë të UÇK-së Rrustem Mustafa dhe Sami Lushtaku, të cilët të hënën e ardhshme do të merren në pyetje nga prokurorët e Speciales. Në fillim të javës së ardhshme ...
Telegrafi | 12-Jan-2019 10:54
Këtë fundjavë drejt Hagës do të udhëtojnë ish-eprorët e lartë të UÇK-së Rrustem Mustafa dhe Sami Lushtaku, të cilët të hënën e ardhshme do të merren në pyetje nga prokurorët e Speciales. Në fillim të javës së ardhshme ...

Të hënën në Gjykatën Speciale në Hagë nisin intervistimet e para
Prishtinë, 12 janar 2019 – Rrustem Mustafa, ish-komandant i Zonës Operative të Llapit, dhe Sami Lushtaku, ish-komandant i Zonës Operative të Drenicës, pritet të udhëtojnë këtë fundjavë për në Hagë, me ftesë të Zyrës së ...
Illyriapress | 12-Jan-2019 10:53
Prishtinë, 12 janar 2019 – Rrustem Mustafa, ish-komandant i Zonës Operative të Llapit, dhe Sami Lushtaku, ish-komandant i Zonës Operative të Drenicës, pritet të udhëtojnë këtë fundjavë për në Hagë, me ftesë të Zyrës së ...

Të hënën përballja e parë me Gjykatën Speciale
Ish-komandant i Zonës Operative të Llapit Rrustem Mustafa dhe Sami Lushtaku, ish-komandant i Zonës Operative të Drenicës, këtë fundjavë pritet të udhëtojnë për në Hagë pas ftesës që kanë marrë nga Gjykata Speciale. ...
BalkanWeb | 12-Jan-2019 08:22
Ish-komandant i Zonës Operative të Llapit Rrustem Mustafa dhe Sami Lushtaku, ish-komandant i Zonës Operative të Drenicës, këtë fundjavë pritet të udhëtojnë për në Hagë pas ftesës që kanë marrë nga Gjykata Speciale. ...

Ja kur ngrihen aktakuzat e para nga Gjykata Speciale
Këtë fundjavë drejt Hagës do të udhëtojnë ish-eprorët e lartë të UÇK-së Rrustem Mustafa dhe Sami Lushtaku, të cilët të hënën e ardhshme do të merren në pyetje nga prokurorët e Speciales. Në fillim të javës së ardhshme ...
Zeri | 12-Jan-2019 10:18
Këtë fundjavë drejt Hagës do të udhëtojnë ish-eprorët e lartë të UÇK-së Rrustem Mustafa dhe Sami Lushtaku, të cilët të hënën e ardhshme do të merren në pyetje nga prokurorët e Speciales. Në fillim të javës së ardhshme ...

Dy ish-komandantë të UÇK-së gati të merren në pyetje në Hagë
Ish-komandantët e UÇK-së Rrustem Mustafa dhe Sami Lushtaku do të shkojnë në Hagë gjatë fundjavës për t’u marrë në pyetje nga Zyra e Prokurorit të Specializuar, e cila po heton krime të kryera gjatë dhe pas kohës së ...
GazetaTema | 11-Jan-2019 20:38
Ish-komandantët e UÇK-së Rrustem Mustafa dhe Sami Lushtaku do të shkojnë në Hagë gjatë fundjavës për t’u marrë në pyetje nga Zyra e Prokurorit të Specializuar, e cila po heton krime të kryera gjatë dhe pas kohës së ...

Përballja e parë me Specialen
Këtë fundjavë drejt Hagës do të udhëtojnë ish-eprorët e lartë të UÇK-së Rrustem Mustafa dhe Sami Lushtaku, të cilët të hënën e ardhshme do të merren në pyetje nga prokurorët e Speciales. Në fillim të javës së ardhshme ...
Ina-Online | 12-Jan-2019 10:14
Këtë fundjavë drejt Hagës do të udhëtojnë ish-eprorët e lartë të UÇK-së Rrustem Mustafa dhe Sami Lushtaku, të cilët të hënën e ardhshme do të merren në pyetje nga prokurorët e Speciales. Në fillim të javës së ardhshme ...

Më 28 janar do të mbahet seanca për të akuzuarit në lidhje me veteranët e rrejshëm
Seanca ku do të vendoset për kërkesën e prokurorisë për masë të përkohshme lidhur me veteranët e dyshuar si të rrejshëm do të mbahet më 28 janar. Prokurori i Prokurorisë Speciale, Sylë Hoxha në një përgjigje për ...
Arbresh | 12-Jan-2019 09:16
Seanca ku do të vendoset për kërkesën e prokurorisë për masë të përkohshme lidhur me veteranët e dyshuar si të rrejshëm do të mbahet më 28 janar. Prokurori i Prokurorisë Speciale, Sylë Hoxha në një përgjigje për ...

Të hënën përballja e parë me Gjykatën Speciale
Ish-komandant i Zonës Operative të Llapit Rrustem Mustafa dhe Sami Lushtaku, ish-komandant i Zonës Operative të Drenicës, këtë fundjavë pritet të udhëtojnë për në Hagë pas ftesës që kanë marrë nga Gjykata Speciale. ...
Lapsi | 12-Jan-2019 08:54
Ish-komandant i Zonës Operative të Llapit Rrustem Mustafa dhe Sami Lushtaku, ish-komandant i Zonës Operative të Drenicës, këtë fundjavë pritet të udhëtojnë për në Hagë pas ftesës që kanë marrë nga Gjykata Speciale. ...

Të hënën përballja e parë me Gjykatën Speciale
Rrustem Mustafa, ish-komandant i Zonës Operative të Llapit, dhe Sami Lushtaku, ish-komandant i Zonës Operative të Drenicës, këtë fundjavë pritet të udhëtojnë për në Hagë pas ftesës që kanë marrë nga Gjykata Speciale. ...
Telegrafi | 12-Jan-2019 08:13
Rrustem Mustafa, ish-komandant i Zonës Operative të Llapit, dhe Sami Lushtaku, ish-komandant i Zonës Operative të Drenicës, këtë fundjavë pritet të udhëtojnë për në Hagë pas ftesës që kanë marrë nga Gjykata Speciale. ...

Të hënën përballja e parë me Gjykatën Speciale
Ish-komandant i Zonës Operative të Llapit Rrustem Mustafa dhe Sami Lushtaku, ish-komandant i Zonës Operative të Drenicës, këtë fundjavë pritet të udhëtojnë për në Hagë pas ftesës që kanë marrë nga Gjykata Speciale. ...
Koha Jone | 12-Jan-2019 09:10
Ish-komandant i Zonës Operative të Llapit Rrustem Mustafa dhe Sami Lushtaku, ish-komandant i Zonës Operative të Drenicës, këtë fundjavë pritet të udhëtojnë për në Hagë pas ftesës që kanë marrë nga Gjykata Speciale. ...

Përballja e parë me Gjykatën Speciale
Këtë fundjavë drejt Hagës do të udhëtojnë ish-eprorët e lartë të UÇK-së Rrustem Mustafa dhe Sami Lushtaku, të cilët të hënën e ardhshme do të merren në pyetje nga prokurorët e Speciales. Në fillim të javës së ardhshme ...
Arbresh | 12-Jan-2019 08:13
Këtë fundjavë drejt Hagës do të udhëtojnë ish-eprorët e lartë të UÇK-së Rrustem Mustafa dhe Sami Lushtaku, të cilët të hënën e ardhshme do të merren në pyetje nga prokurorët e Speciales. Në fillim të javës së ardhshme ...

Mustafa e Lushtaku nisen në vikend për Hagë, të hënën fillon intervistimi nga Specialja
Ish-komandantët e UÇK-së, Rrustem Mustafa dhe Sami Lushtaku, pritet që në këtë vikend të nisen drejt Hagës, ku të hënën do të intervistohen nga Zyra e Prokurorit të Specializuar. Avokati i Mustafës dhe Lushtakut, ...
Telegrafi | 11-Jan-2019 10:52
Ish-komandantët e UÇK-së, Rrustem Mustafa dhe Sami Lushtaku, pritet që në këtë vikend të nisen drejt Hagës, ku të hënën do të intervistohen nga Zyra e Prokurorit të Specializuar. Avokati i Mustafës dhe Lushtakut, ...

Përballja e parë me Specialen
Këtë fundjavë drejt Hagës do të udhëtojnë ish-eprorët e lartë të UÇK-së Rrustem Mustafa dhe Sami Lushtaku, të cilët të hënën e ardhshme do të merren në pyetje nga prokurorët e Speciales. Në fillim të javës së ardhshme ...
Klan Kosova | 12-Jan-2019 08:07
Këtë fundjavë drejt Hagës do të udhëtojnë ish-eprorët e lartë të UÇK-së Rrustem Mustafa dhe Sami Lushtaku, të cilët të hënën e ardhshme do të merren në pyetje nga prokurorët e Speciales. Në fillim të javës së ardhshme ...

Gucati fton veteranët e UÇK-së të bashkëpunojnë me Gjykatën Speciale për hir të shtetit
Kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Hysni Gucati, ka ftuar veteranët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës që të bashkëpunojnë me drejtësinë. Në këtë intervistë dhënë për gazetën “Epoka e re”, ai ka ...
Telegrafi | 11-Jan-2019 08:08
Kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Hysni Gucati, ka ftuar veteranët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës që të bashkëpunojnë me drejtësinë. Në këtë intervistë dhënë për gazetën “Epoka e re”, ai ka ...

Përballja e parë me Specialen
Këtë fundjavë drejt Hagës do të udhëtojnë ish-eprorët e lartë të UÇK-së Rrustem Mustafa dhe Sami Lushtaku, të cilët të hënën e ardhshme do të merren në pyetje nga prokurorët e Speciales. Në fillim të javës së ardhshme ...
Zeri | 12-Jan-2019 07:57
Këtë fundjavë drejt Hagës do të udhëtojnë ish-eprorët e lartë të UÇK-së Rrustem Mustafa dhe Sami Lushtaku, të cilët të hënën e ardhshme do të merren në pyetje nga prokurorët e Speciales. Në fillim të javës së ardhshme ...

Nehat Thaçi: Nga Haga nuk kemi pranuar ftesë për Sylejman Selimin
Drejtori i Burgjeve të Kosovës, Nehat Thaçi, ka thënë se nuk kanë marrë asnjë ftesë në institucionin të cilin e drejton që Sylejman Selimi të dërgohet në Hagë. “Deri më tani Shërbimi Korrektues i Kosovës nuk ka pranuar ...
Telegrafi | 10-Jan-2019 23:58
Drejtori i Burgjeve të Kosovës, Nehat Thaçi, ka thënë se nuk kanë marrë asnjë ftesë në institucionin të cilin e drejton që Sylejman Selimi të dërgohet në Hagë. “Deri më tani Shërbimi Korrektues i Kosovës nuk ka pranuar ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved