ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 16/01/2019 04:53

Taksa bëhet “sherr” mes partnerëve të koalicionit

Taksa bëhet “sherr” mes partnerëve të koalicionit
Qeveria e Kosovës në mbledhjen e saj ka shtyrë për miratim propozim vendimin lidhur me mallrat që kanë hyrë në territorin e Republikës së Kosovës para vendosjes së masës prej 100% për produktet e importuara me origjinë ...
Arbresh | 12-Jan-2019 08:17
Qeveria e Kosovës në mbledhjen e saj ka shtyrë për miratim propozim vendimin lidhur me mallrat që kanë hyrë në territorin e Republikës së Kosovës para vendosjes së masës prej 100% për produktet e importuara me origjinë ...

Tahiri kundërshton propozimin për ndryshim të taksës ndaj Serbisë, thotë se nxit kalimin ilegal të mallrave
Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka kundërshtuar një propozim të Qeverisë, përmes së cilit ekzekutivi lejonte hyrjen e mallrave nga Serbia dhe Bosnja, që janë në Doganën e Kosovës. Tahiri konsideron se propozimi ...
Telegrafi | 11-Jan-2019 16:39
Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka kundërshtuar një propozim të Qeverisë, përmes së cilit ekzekutivi lejonte hyrjen e mallrave nga Serbia dhe Bosnja, që janë në Doganën e Kosovës. Tahiri konsideron se propozimi ...

Abelard Tahiri: Çdo vendim selektiv ndaj regjimit të taksës është dekurajues për prodhuesit vendor
Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka bërë të ditur se në mbledhjen e Qeverisë ka kundërshtuar propozimin për ndryshimin selektiv të regjimit të taksës prej 100 për qind ndaj produkteve të Serbisë dhe Bosnjës. Sipas ...
Klan Kosova | 11-Jan-2019 16:35
Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka bërë të ditur se në mbledhjen e Qeverisë ka kundërshtuar propozimin për ndryshimin selektiv të regjimit të taksës prej 100 për qind ndaj produkteve të Serbisë dhe Bosnjës. Sipas ...

Tahiri: E kundërshtoj fuqishëm vendimin selektiv për taksën
Abelard Tahiri ka kundërshtuar sot një propozim të Qeverisë, përmes së cilit ekzekutivi lejonte hyrjen e mallrave nga Serbia dhe Bosnja, mallra që janë në Doganën e Kosovës. I pari i Drejtësisë në ekzekutivin e vendit, ...
Arbresh | 11-Jan-2019 16:19
Abelard Tahiri ka kundërshtuar sot një propozim të Qeverisë, përmes së cilit ekzekutivi lejonte hyrjen e mallrave nga Serbia dhe Bosnja, mallra që janë në Doganën e Kosovës. I pari i Drejtësisë në ekzekutivin e vendit, ...

Ministrat nga PDK’ja debatojnë për produktet që kanë hyrë nga Serbia para taksës
Kryeministri Ramush Haradinaj tha sot se mallrat që kanë hyrë në territorin e Republikës së Kosovës para vendosjes së masës prej 100% për produktet e importuara me origjinë nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina kanë ...
Lajm Press | 11-Jan-2019 16:13
Kryeministri Ramush Haradinaj tha sot se mallrat që kanë hyrë në territorin e Republikës së Kosovës para vendosjes së masës prej 100% për produktet e importuara me origjinë nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina kanë ...

Mallrat serbe që kanë hyrë para vendimit për taksën, mbesin të pazhdoganuara
Në mbledhjen e Qeverisë, është miratuar propozim -vendimin për t’i propozuar Kuvendit të Kosovës zgjatjen e ndarjeve buxhetore për muajin shkurt të vitit 2019 të përcaktuara me ligjin e buxhetit të vitit 2018, ...
Klan Kosova | 11-Jan-2019 15:27
Në mbledhjen e Qeverisë, është miratuar propozim -vendimin për t’i propozuar Kuvendit të Kosovës zgjatjen e ndarjeve buxhetore për muajin shkurt të vitit 2019 të përcaktuara me ligjin e buxhetit të vitit 2018, ...

Mallrat serbe që kanë hyrë para vendimit për taksën 100%, mbesin të pazhdoganuara
Qeverisë e Kosovës ka miratuar propozim-vendimin për t’i propozuar Kuvendit të Kosovës zgjatjen e ndarjeve buxhetore për muajin shkurt të vitit 2019 të përcaktuara me ligjin e buxhetit të vitit 2018. Lidhur me buxhetin ...
Telegrafi | 11-Jan-2019 14:50
Qeverisë e Kosovës ka miratuar propozim-vendimin për t’i propozuar Kuvendit të Kosovës zgjatjen e ndarjeve buxhetore për muajin shkurt të vitit 2019 të përcaktuara me ligjin e buxhetit të vitit 2018. Lidhur me buxhetin ...

Mbahet mbledhja e parë e Qeverisë së Kosovës për 2019
Kabineti i Qeverisë së Kosovës gjatë ditës së sotme ka mbajt mbledhjen e parë për vitin 2019, njofton Klan Kosova. Kështu kabineti qeveritar ka miratuar koncept-dokumentin për administrimin e resurseve ujore, i cili ka ...
Klan Kosova | 11-Jan-2019 14:58
Kabineti i Qeverisë së Kosovës gjatë ditës së sotme ka mbajt mbledhjen e parë për vitin 2019, njofton Klan Kosova. Kështu kabineti qeveritar ka miratuar koncept-dokumentin për administrimin e resurseve ujore, i cili ka ...

Qeveria do të diskutojë për taksën me Serbinë
Në mbledhjen e sotme të qeverisë u parapa të diskutohet edhe për masën doganore ndaj produkteve serbe dhe boshnjake që hyjnë në Kosovë. Megjithatë u vendos që të shtyhet për në mbledhjen e ardhshme Pika e diskutimit ...
Lajm Press | 11-Jan-2019 14:13
Në mbledhjen e sotme të qeverisë u parapa të diskutohet edhe për masën doganore ndaj produkteve serbe dhe boshnjake që hyjnë në Kosovë. Megjithatë u vendos që të shtyhet për në mbledhjen e ardhshme Pika e diskutimit ...

?Mallrat serbe që kanë hyrë para vendimit për taksën, mbesin të pazhdoganuara
Në mbledhjen e Qeverisë, është miratuar propozim -vendimin për t’i propozuar Kuvendit të Kosovës zgjatjen e ndarjeve buxhetore për muajin shkurt të vitit 2019 të përcaktuara me ligjin e buxhetit të vitit 2018. Lidhur me ...
Lajm Press | 11-Jan-2019 14:13
Në mbledhjen e Qeverisë, është miratuar propozim -vendimin për t’i propozuar Kuvendit të Kosovës zgjatjen e ndarjeve buxhetore për muajin shkurt të vitit 2019 të përcaktuara me ligjin e buxhetit të vitit 2018. Lidhur me ...

“Sherr” ndërmjet ministrave për taksën
Qeveria e Kosovës ka shtyer për miratim shqyrtimin e propozim vendimit lidhur me mallrat që kanë hyrë në territorin e Republikës së Kosovës para vendosjes së masës prej 100% për produktet e importuara me origjinë nga ...
Arbresh | 11-Jan-2019 14:12
Qeveria e Kosovës ka shtyer për miratim shqyrtimin e propozim vendimit lidhur me mallrat që kanë hyrë në territorin e Republikës së Kosovës para vendosjes së masës prej 100% për produktet e importuara me origjinë nga ...

Qeveria vendos për mallrat serbe që kanë hyrë para vendimit për taksën
Në mbledhjen e Qeverisë, është miratuar propozim - vendimin për t’i propozuar Kuvendit të Kosovës zgjatjen e ndarjeve buxhetore për muajin shkurt të vitit 2019 të përcaktuara me ligjin e buxhetit të vitit 2018. Lidhur ...
Zhurnal | 11-Jan-2019 14:05
Në mbledhjen e Qeverisë, është miratuar propozim - vendimin për t’i propozuar Kuvendit të Kosovës zgjatjen e ndarjeve buxhetore për muajin shkurt të vitit 2019 të përcaktuara me ligjin e buxhetit të vitit 2018. Lidhur ...

Hamza e Tahiri përplasen për mallrat që kanë hyrë në Kosovë para vendosjes së taksës
Kryeministri Ramush Haradinaj tha sot se mallrat që kanë hyrë në territorin e Republikës së Kosovës para vendosjes së masës prej 100% për produktet e importuara me origjinë nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovia kanë mbetur ...
Zeri | 11-Jan-2019 13:27
Kryeministri Ramush Haradinaj tha sot se mallrat që kanë hyrë në territorin e Republikës së Kosovës para vendosjes së masës prej 100% për produktet e importuara me origjinë nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovia kanë mbetur ...

Mallrat serbe që kanë hyrë para vendimit për taksën, mbesin të pazhdoganuara
Në mbledhjen e Qeverisë, është miratuar propozim -vendimin për t’i propozuar Kuvendit të Kosovës zgjatjen e ndarjeve buxhetore për muajin shkurt të vitit 2019 të përcaktuara me ligjin e buxhetit të vitit 2018.
Kosova Press | 11-Jan-2019 13:26
Në mbledhjen e Qeverisë, është miratuar propozim -vendimin për t’i propozuar Kuvendit të Kosovës zgjatjen e ndarjeve buxhetore për muajin shkurt të vitit 2019 të përcaktuara me ligjin e buxhetit të vitit 2018.

Buxheti në procedim, kërkohet që mjetet e shkurtit të ndahen me buxhetin e vitit 2018
Qeveria e Kosovës ka miratuar shqyrtimin e propozim vendimit për ti propozuar Kuvendit të Republikës së Kosovës zgjatjen e ndarjeve buxhetore për muajin shkurt të vitit 2019 të përcaktuara me ligjin numr 06/L-020 për ...
Arbresh | 11-Jan-2019 12:32
Qeveria e Kosovës ka miratuar shqyrtimin e propozim vendimit për ti propozuar Kuvendit të Republikës së Kosovës zgjatjen e ndarjeve buxhetore për muajin shkurt të vitit 2019 të përcaktuara me ligjin numr 06/L-020 për ...

Tarifa 100 për qind nuk duhet të largohet pavarësisht presioneve të Bashkimit Evropian
Vendosja e taksës prej 100 për qind nga Qeveria e Kosovë për mallrat që importohen nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina para më shumë se një muaji ka dhënë efektet e veta. Përveç reagimeve të Serbisë, taksa ka ngjallur ...
Gazeta Ekonomia | 10-Jan-2019 17:03
Vendosja e taksës prej 100 për qind nga Qeveria e Kosovë për mallrat që importohen nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina para më shumë se një muaji ka dhënë efektet e veta. Përveç reagimeve të Serbisë, taksa ka ngjallur ...

Qeveria e Kosovës nuk ndryshon qëndrim për taksën ndaj Serbisë
Komisioneri për Zgjerim dhe Politika të Jashtme Fqinjësore, Johannes Hahn sot tha se është duke pritur përgjigje nga Kosova lidhur me taksën për produktet që importohen nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina. Hahn ka thënë ...
Lajm Press | 09-Jan-2019 23:19
Komisioneri për Zgjerim dhe Politika të Jashtme Fqinjësore, Johannes Hahn sot tha se është duke pritur përgjigje nga Kosova lidhur me taksën për produktet që importohen nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina. Hahn ka thënë ...

Qeveria e Kosovës nuk ndryshon qëndrim për taksën ndaj Serbisë
Komisioneri për Zgjerim dhe Politika të Jashtme Fqinjësore, Johannes Hahn sot tha se është duke pritur përgjigje nga Kosova lidhur me taksën për produktet që importohen nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina. Hahn ka thënë ...
Arbresh | 09-Jan-2019 20:13
Komisioneri për Zgjerim dhe Politika të Jashtme Fqinjësore, Johannes Hahn sot tha se është duke pritur përgjigje nga Kosova lidhur me taksën për produktet që importohen nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina. Hahn ka thënë ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved