ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 17/01/2019 15:43

Shpallja e emergjencës kombëtare, Trump: I takon Kongresit

Shpallja e emergjencës kombëtare, Trump: I takon Kongresit
SHBA Presidenti amerikan, Donald Trump pohoi të premten në ditën e 21-ë të “shutdown” që ka mbyllur një pjesë të administratave federale, se nuk do të shpalltë kaq shpejt procedurën e emergjencës kombëtare, që do t’i ...
BalkanWeb | 12-Jan-2019 02:00
SHBA Presidenti amerikan, Donald Trump pohoi të premten në ditën e 21-ë të “shutdown” që ka mbyllur një pjesë të administratave federale, se nuk do të shpalltë kaq shpejt procedurën e emergjencës kombëtare, që do t’i ...

Dhoma e Përfaqësuesve të Kongresit të SHBA mbështet fundin e pjesshëm të bllokadës
Kongresi i udhëhequr nga demokratët ka miratuar një projekt-ligj që pjesërisht përfundon bllokadën 21-ditore të qeverisë dhe disa agjencive federale, raporton Reuters . Megjithatë, nuk është e sigurt se ky ligj do të ...
Tesheshi | 12-Jan-2019 01:19
Kongresi i udhëhequr nga demokratët ka miratuar një projekt-ligj që pjesërisht përfundon bllokadën 21-ditore të qeverisë dhe disa agjencive federale, raporton Reuters . Megjithatë, nuk është e sigurt se ky ligj do të ...

Trump anulon pjesëmarrjen në Forumin Ekonomik Botëror të Davosit
Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump të enjten anuloi një vizitë të planifikuar gjatë këtij muaji në Forumin Ekonomik Botëror në Davos, Zvicër, duke sinjalizuar se ishte i përgatitur për përballimin politik mbi mbylljen e ...
Arbresh | 12-Jan-2019 00:29
Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump të enjten anuloi një vizitë të planifikuar gjatë këtij muaji në Forumin Ekonomik Botëror në Davos, Zvicër, duke sinjalizuar se ishte i përgatitur për përballimin politik mbi mbylljen e ...

Trump: Nuk do të shpall kaq shpejt emergjencën kombëtare
Presidenti amerikan, Donald Trump pohoi sot në ditën e 21-ë të “shutdown” që ka mbyllur një pjesë të administratave federale, se nuk do të shpalltë kaq shpejt procedurën e emergjencës kombëtare, që do t’i jepte ...
Medial | 12-Jan-2019 00:13
Presidenti amerikan, Donald Trump pohoi sot në ditën e 21-ë të “shutdown” që ka mbyllur një pjesë të administratave federale, se nuk do të shpalltë kaq shpejt procedurën e emergjencës kombëtare, që do t’i jepte ...

Trump anulon pjesëmarrjen në Forumin Ekonomik Botëror të Davosit
Nuk është e qartë nëse mbyllja, tani në ditën e saj të 20-të, do të përfundojë para fillimit të takimit ekonomik global, i cili është planifikuar për 22 deri në 25 mars. Trump dhe demokratët e kongresit janë në një ...
Lajminet | 12-Jan-2019 00:00
Nuk është e qartë nëse mbyllja, tani në ditën e saj të 20-të, do të përfundojë para fillimit të takimit ekonomik global, i cili është planifikuar për 22 deri në 25 mars. Trump dhe demokratët e kongresit janë në një ...

Macron anulon Forumin e Davosit, mbledh sipërmarrësit e huaj
FRANCE Emmanuel Macron nuk do të jetë i pranishëm në Forumin e Davosit, ku merr pjesë elita e ekonomisë botërore, por do të mbledhë më 21 janar në Versajë 150 biznesmenë francezë dhe të huaj, për një edicion të ri të ...
BalkanWeb | 11-Jan-2019 18:23
FRANCE Emmanuel Macron nuk do të jetë i pranishëm në Forumin e Davosit, ku merr pjesë elita e ekonomisë botërore, por do të mbledhë më 21 janar në Versajë 150 biznesmenë francezë dhe të huaj, për një edicion të ri të ...

?Trump: Nuk do të shpall kaq shpejt emergjencën kombëtare
Presidenti amerikan, Donald Trump pohoi sot në ditën e 21-ë të “shutdown” që ka mbyllur një pjesë të administratave federale, se nuk do të shpalltë kaq shpejt procedurën e emergjencës kombëtare, që do t’i jepte ...
Zhurnal | 11-Jan-2019 23:41
Presidenti amerikan, Donald Trump pohoi sot në ditën e 21-ë të “shutdown” që ka mbyllur një pjesë të administratave federale, se nuk do të shpalltë kaq shpejt procedurën e emergjencës kombëtare, që do t’i jepte ...

Muri me Meksikën, Trump kërcënon se do deklarojë Emergjencën Kombëtare
Gjatë një vizite të enjten në kufirin jugor të Shteteve të Bashkuara, Presidenti Donald Trump përsëri kërcënoi përdorimin e autoritetit të tij për shpalljen e situatës së emergjencës, me qëllimin për të tejkaluar ...
GazetaTema | 11-Jan-2019 16:47
Gjatë një vizite të enjten në kufirin jugor të Shteteve të Bashkuara, Presidenti Donald Trump përsëri kërcënoi përdorimin e autoritetit të tij për shpalljen e situatës së emergjencës, me qëllimin për të tejkaluar ...

Trump: Nuk do të shpall kaq shpejt emergjencën kombëtare
Presidenti amerikan, Donald Trump pohoi sot në ditën e 21-ë të “shutdown” që ka mbyllur një pjesë të administratave federale, se nuk do të shpalltë kaq shpejt procedurën e emergjencës kombëtare, që do t’i jepte ...
Arbresh | 11-Jan-2019 23:25
Presidenti amerikan, Donald Trump pohoi sot në ditën e 21-ë të “shutdown” që ka mbyllur një pjesë të administratave federale, se nuk do të shpalltë kaq shpejt procedurën e emergjencës kombëtare, që do t’i jepte ...

SHBA, demokratët aprovojnë draftin për rihapjen e agjencive federale
Demokratët në Kongresin amerikan kanë aprovuar një projektligj që parashikon rifillimin e pjesshëm të punës në agjencitë federale. Por, kur numërohen rreth 800 mijë punonjës shtetërorë që kanë mbetur pa paga, pengesa ...
ABCNews | 11-Jan-2019 22:47
Demokratët në Kongresin amerikan kanë aprovuar një projektligj që parashikon rifillimin e pjesshëm të punës në agjencitë federale. Por, kur numërohen rreth 800 mijë punonjës shtetërorë që kanë mbetur pa paga, pengesa ...

?Trump: Nuk do të shpall kaq shpejt emergjencën kombëtare
Presidenti amerikan, Donald Trump pohoi sot në ditën e 21-ë të “shutdown” që ka mbyllur një pjesë të administratave federale, se nuk do të shpalltë kaq shpejt procedurën e emergjencës kombëtare, që do t’i jepte ...
Kosova Press | 11-Jan-2019 23:18
Presidenti amerikan, Donald Trump pohoi sot në ditën e 21-ë të “shutdown” që ka mbyllur një pjesë të administratave federale, se nuk do të shpalltë kaq shpejt procedurën e emergjencës kombëtare, që do t’i jepte ...

Trump: Së shpejti mund të shpall emergjencë për sigurinë kufitare
Presidenti i SHBA Donald Trump sinjalizoi të enjten se së shpejti mund të shpallë një emergjencë kombëtare dhe se do të përdorë fondet e ndërtimeve ushtarake për ngritjen e një muri përgjatë kufirit me Meksikën. Deri ...
BalkanWeb | 11-Jan-2019 06:51
Presidenti i SHBA Donald Trump sinjalizoi të enjten se së shpejti mund të shpallë një emergjencë kombëtare dhe se do të përdorë fondet e ndërtimeve ushtarake për ngritjen e një muri përgjatë kufirit me Meksikën. Deri ...

Shtëpia e Bardhë kërkon gjendjen e jashtëzakonshme?
Shtëpia e Bardhë po përgatitet të shpallë gjendjen e jashtëzakonshme, që do t’i mundësonte Presidentit Trump, të anashkalojë Kongresin për financimin e murit në kufirin me Meksikën. Dyshimet hidhen nga Washington Post ...
TV Klan | 11-Jan-2019 17:34
Shtëpia e Bardhë po përgatitet të shpallë gjendjen e jashtëzakonshme, që do t’i mundësonte Presidentit Trump, të anashkalojë Kongresin për financimin e murit në kufirin me Meksikën. Dyshimet hidhen nga Washington Post ...

Macron anulon Forumin e Davosit, mbledh sipërmarrësit e huaj në Versajë
Emmanuel Macron nuk do të jetë i pranishëm në Forumin e Davosit, ku merr pjesë elita e ekonomisë botërore, por do të mbledhë më 21 janar në Versajë 150 biznesmenë francezë dhe të huaj, për një edicion të ri të samitit ...
Medial | 11-Jan-2019 18:15
Emmanuel Macron nuk do të jetë i pranishëm në Forumin e Davosit, ku merr pjesë elita e ekonomisë botërore, por do të mbledhë më 21 janar në Versajë 150 biznesmenë francezë dhe të huaj, për një edicion të ri të samitit ...

Demokratët refuzojnë financimin e murit me Meksikën. Nervozohet Trump, braktis takimin
Nuk do të ketë fonde për murin me Meksikën, i theksuan presidentit të SHBA, Donald Trump udhëheqësit demokratë në Kongres, Nancy Pelosi dhe Chuck Schumer pas vizitës në Shtëpinë e Bardhë për të rihapur dialogun për ...
GazetaTema | 10-Jan-2019 12:18
Nuk do të ketë fonde për murin me Meksikën, i theksuan presidentit të SHBA, Donald Trump udhëheqësit demokratë në Kongres, Nancy Pelosi dhe Chuck Schumer pas vizitës në Shtëpinë e Bardhë për të rihapur dialogun për ...

Samiti i Davosit, Trump anulon pjesëmarrjen
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump ka anuluar pjesëmarrjen në Forumin Ekonomik në Davos të Zvicrës që do të mbahet në fund të janarit. Në një postim në Twitter, Trump shprehet se do ta anulojë samitin e ...
VizionPlus | 11-Jan-2019 09:17
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump ka anuluar pjesëmarrjen në Forumin Ekonomik në Davos të Zvicrës që do të mbahet në fund të janarit. Në një postim në Twitter, Trump shprehet se do ta anulojë samitin e ...

Trump viziton kufirin, paralajmëron se do të shpallë emergjencën kombëtare
Presidenti i SHBA Donald Trump ka kërcënuar përsëri se do të shpallë emergjencën kombëtare për t’i dhënë fund debatit për ndërtimin e murit pa miratimin e Kongresit. “Unë kam të drejtën absolute për të deklaruar një ...
VizionPlus | 11-Jan-2019 08:48
Presidenti i SHBA Donald Trump ka kërcënuar përsëri se do të shpallë emergjencën kombëtare për t’i dhënë fund debatit për ndërtimin e murit pa miratimin e Kongresit. “Unë kam të drejtën absolute për të deklaruar një ...

Presidenti Trump kërcënon se do të deklarojë Emergjencën Kombëtare
Gjatë një vizite të enjten në kufirin jugor të Shteteve të Bashkuara, Presidenti Donald Trump përsëri kërcënoi përdorimin e autoritetit të tij për shpalljen e situatës së emergjencës, me qëllimin për të tejkaluar ...
Lajm Press | 11-Jan-2019 16:45
Gjatë një vizite të enjten në kufirin jugor të Shteteve të Bashkuara, Presidenti Donald Trump përsëri kërcënoi përdorimin e autoritetit të tij për shpalljen e situatës së emergjencës, me qëllimin për të tejkaluar ...

Shtëpia e Bardhë kërkon të shpallë gjendjen e jashtëzakonshme
Mediat amerikane raportojnë se Shtëpia e Bardhë mund të shpallë gjendjen e jashtëzakonshme për emigrantët, për të përdorur fondin e fatkeqësive natyrore për të ndërtuar murin në kufi me Meksikën. Në këtë mënyrë nuk do ...
ABCNews | 11-Jan-2019 10:51
Mediat amerikane raportojnë se Shtëpia e Bardhë mund të shpallë gjendjen e jashtëzakonshme për emigrantët, për të përdorur fondin e fatkeqësive natyrore për të ndërtuar murin në kufi me Meksikën. Në këtë mënyrë nuk do ...

Mbyllja e qeverisë, Trump anulon pjesëmarrjen në Forumin e Davosit
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump ka anuluar pjesëmarrjen në Forumin Ekonomik Botëror në Davos të Zvicrës, që mbahet në fund të muajit janar. Ende mbetet e paqartë nëse mbyllja e pjesshme e qeverisë ...
Gazeta Shqip | 11-Jan-2019 09:51
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump ka anuluar pjesëmarrjen në Forumin Ekonomik Botëror në Davos të Zvicrës, që mbahet në fund të muajit janar. Ende mbetet e paqartë nëse mbyllja e pjesshme e qeverisë ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved