ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 16/01/2019 04:28

Shkupi pranon urime të shumta për emrin e ri,“Maqedonia e Veriut”

Shkupi pranon urime të shumta për emrin e ri,“Maqedonia e Veriut”
Shkup, 11 janar 2019 – Qendrat dhe organizatat më të rëndësishme në botë e kanë mirëpritur miratimin e emrit të ri të Maqedonisë, Maqedonia e Veriut. Ndër të parët që i kanë përgëzuar autoritet dhe forcat politike në ...
Illyriapress | 12-Jan-2019 01:13
Shkup, 11 janar 2019 – Qendrat dhe organizatat më të rëndësishme në botë e kanë mirëpritur miratimin e emrit të ri të Maqedonisë, Maqedonia e Veriut. Ndër të parët që i kanë përgëzuar autoritet dhe forcat politike në ...

Hashim Thaçi: Parlamenti i Republikës së Maqedonisë dëshmoi guxim, urime Maqedoni
Shkup, 11 janar - Presidenti i Republikës së Kosovës Hashim Thaçi, përshëndet marrëveshjen e arritur në Parlamentin e Maqedonisë dhe votimin në favor të ndryshimeve kushtetuese që do t’i japin jetë Marrëveshjes së ...
Zhurnal | 12-Jan-2019 01:13
Shkup, 11 janar - Presidenti i Republikës së Kosovës Hashim Thaçi, përshëndet marrëveshjen e arritur në Parlamentin e Maqedonisë dhe votimin në favor të ndryshimeve kushtetuese që do t’i japin jetë Marrëveshjes së ...

Bushati: Kontributi i partive shqiptare edhe një herë u tregua faktor vendimtar
Tirana zyrtare ka përshëndetur miratimin e ndryshimeve kushtetuese në Kuvend, me të cilat është zyrtarizuar emri Republika e Maqedonisë së Veriut. Ministri për Evropë dhe Punë të Jashtme i Shqipërisë Ditmir Bushat, ...
Shprehja | 12-Jan-2019 01:09
Tirana zyrtare ka përshëndetur miratimin e ndryshimeve kushtetuese në Kuvend, me të cilat është zyrtarizuar emri Republika e Maqedonisë së Veriut. Ministri për Evropë dhe Punë të Jashtme i Shqipërisë Ditmir Bushat, ...

Meta përshëndet miratimin e ndryshimeve kushtetuese nga Parlamenti i Maqedonisë
Tiranë, 12 janar – Presidenti i Republikës, Ilir Meta, përshëndet konsensusin e arritur në Parlamentin e Maqedonisë dhe votimin në favor të ndryshimeve kushtetuese që do t’i japin jetë Marrëveshjes së Prespës dhe i ...
Koha.mk | 12-Jan-2019 00:06
Tiranë, 12 janar – Presidenti i Republikës, Ilir Meta, përshëndet konsensusin e arritur në Parlamentin e Maqedonisë dhe votimin në favor të ndryshimeve kushtetuese që do t’i japin jetë Marrëveshjes së Prespës dhe i ...

Zaev: I hapëm dyert e NATO-s dhe të BE-së
Pasi që Kuvendi i Maqedonisë miratoi ndryshimet kushtetuese, të cilat dalin nga Marrëveshja e Prespës, kryeministri Zoran Zaev ka uruar qytetarët dhe deputetët për përgjegjësinë e ndërmarrë.
Kosova Press | 11-Jan-2019 23:44
Pasi që Kuvendi i Maqedonisë miratoi ndryshimet kushtetuese, të cilat dalin nga Marrëveshja e Prespës, kryeministri Zoran Zaev ka uruar qytetarët dhe deputetët për përgjegjësinë e ndërmarrë.

Meta përshëndet miratimin e ndryshimeve kushtetuese nga Parlamenti i Maqedonisë
Presidenti i Republikës, Ilir Meta, përshëndet konsensusin e arritur në Parlamentin e Maqedonisë dhe votimin në favor të ndryshimeve kushtetuese që do t’i japin jetë Marrëveshjes së Prespës dhe i çelin Maqedonisë ...
Medial | 11-Jan-2019 23:39
Presidenti i Republikës, Ilir Meta, përshëndet konsensusin e arritur në Parlamentin e Maqedonisë dhe votimin në favor të ndryshimeve kushtetuese që do t’i japin jetë Marrëveshjes së Prespës dhe i çelin Maqedonisë ...

Marrëveshja e Prespës, Meta:Vendim historik për të gjithë rajonin
TIRANE Presidenti i Republikës, Ilir Meta, përshëndet konsensusin e arritur në Parlamentin e Maqedonisë dhe votimin në favor të ndryshimeve kushtetuese që do t’i japin jetë Marrëveshjes së Prespës dhe i çelin ...
BalkanWeb | 11-Jan-2019 23:23
TIRANE Presidenti i Republikës, Ilir Meta, përshëndet konsensusin e arritur në Parlamentin e Maqedonisë dhe votimin në favor të ndryshimeve kushtetuese që do t’i japin jetë Marrëveshjes së Prespës dhe i çelin ...

Thaçi:Maqedonia bëri një hap të madh përpara drejt integrimit të vendit në strukturat euroatlantike
Prishtinë, 11 janar 2019 (MEDIAL) – Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka përshëndetur votimin në Kuvendin e Maqedonisë për amendamentet kushtetuese me të cilat Maqedonia i dha fund kontestit shumëvjeçar me Greqinë ...
Medial | 11-Jan-2019 23:39
Prishtinë, 11 janar 2019 (MEDIAL) – Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka përshëndetur votimin në Kuvendin e Maqedonisë për amendamentet kushtetuese me të cilat Maqedonia i dha fund kontestit shumëvjeçar me Greqinë ...

Limaj përshëndet vendimin e Kuvendit të Maqedonisë për ndryshimin e emrit
Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka përshëndetur vendimin e Kuvendit të Maqedonisë për ndryshimin e emrit. Limaj ka thëne se deputetët e Kuvendit të Maqedonisë Veriore, me votën e tyre pro marrëveshjes ...
Medial | 11-Jan-2019 23:39
Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka përshëndetur vendimin e Kuvendit të Maqedonisë për ndryshimin e emrit. Limaj ka thëne se deputetët e Kuvendit të Maqedonisë Veriore, me votën e tyre pro marrëveshjes ...

Presidenti Ilir Meta përshëndet miratimin e ndryshimeve kushtetuese nga Parlamenti i Maqedonisë
Presidenti i Republikës, Sh.T.Z Ilir Meta, përshëndet konsensusin e arritur në Parlamentin e Maqedonisë dhe votimin në favor të ndryshimeve kushtetuese që do t’i japin jetë Marrëveshjes së Prespës dhe i çelin Maqedonisë ...
Telegraf | 11-Jan-2019 23:22
Presidenti i Republikës, Sh.T.Z Ilir Meta, përshëndet konsensusin e arritur në Parlamentin e Maqedonisë dhe votimin në favor të ndryshimeve kushtetuese që do t’i japin jetë Marrëveshjes së Prespës dhe i çelin Maqedonisë ...

Berisha: Vendim historik i parlamentit të Republikës së Maqedonisë Veriore
Ish kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha ka uruar votimin për ndryshimet kushtetuese në Republikën e Maqedonisë së Veriut. Sipas Berishës ky është vendimi i historik, dhe se me këto ndryshime, Republikës se ...
Medial | 11-Jan-2019 23:39
Ish kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha ka uruar votimin për ndryshimet kushtetuese në Republikën e Maqedonisë së Veriut. Sipas Berishës ky është vendimi i historik, dhe se me këto ndryshime, Republikës se ...

Parlamenti Maqedonas, miraton ndryshimet kushtetuese
Me 81 vota pro, parlamenti maqedonas miratoi mbrëmjen e kësaj të premteje ndryshimet kushtetuese të cilat finalizojnë ndryshimin e emrit të vendit nga ish-Republika Jugosllave e Maqedonisë në Maqedoninë e Veriut, sipas ...
RTSH | 11-Jan-2019 23:37
Me 81 vota pro, parlamenti maqedonas miratoi mbrëmjen e kësaj të premteje ndryshimet kushtetuese të cilat finalizojnë ndryshimin e emrit të vendit nga ish-Republika Jugosllave e Maqedonisë në Maqedoninë e Veriut, sipas ...

Maqedonia me emër të ri, Kryemadhi: Kontribut për paqen në rajon!
TIRANE Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka përshëndetur miratimin e ndryshimeve kushtetuese nga Kuvendi i Maqedonisë duke u quajtur zyrtarisht Republika e Maqedonisë Veriore. Përmes një postimi në Twittter, Krymadhi ...
BalkanWeb | 11-Jan-2019 21:28
TIRANE Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka përshëndetur miratimin e ndryshimeve kushtetuese nga Kuvendi i Maqedonisë duke u quajtur zyrtarisht Republika e Maqedonisë Veriore. Përmes një postimi në Twittter, Krymadhi ...

Pacolli mirëpret votimin e ndryshimeve kushtetuese në Maqedoni
Shefi i diplomacisë së Kosovës, Behgjet Pacolli ka mirëpritur guximin që të kanë treguar udhëheqësit e Maqedonisë për marrjen e vendimit historik, për ndryshime kushtetuese. Në një postim në Facebook, ai ka thënë se kjo ...
Gazeta Monitor | 11-Jan-2019 23:29
Shefi i diplomacisë së Kosovës, Behgjet Pacolli ka mirëpritur guximin që të kanë treguar udhëheqësit e Maqedonisë për marrjen e vendimit historik, për ndryshime kushtetuese. Në një postim në Facebook, ai ka thënë se kjo ...

Emri i Maqedonisë, Basha: Hap historik për konsolidimin e rajonit
TIRANE Kreu i PD, Lulzim Basha ka përshëndetur miratimin e ndryshimeve kushtetuese nga Kuvendi i Maqedonisë duke u quajtur zyrtarisht Republika e Maqedonisë Veriore. Përmes një postimi në Twittter, Basha thotë se ky akt ...
BalkanWeb | 11-Jan-2019 20:03
TIRANE Kreu i PD, Lulzim Basha ka përshëndetur miratimin e ndryshimeve kushtetuese nga Kuvendi i Maqedonisë duke u quajtur zyrtarisht Republika e Maqedonisë Veriore. Përmes një postimi në Twittter, Basha thotë se ky akt ...

Maqedonia ndryshon emrin, Bushati: Kontributi i partive shqiptare, vendimtar
Ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati, përshëndeti ndryshimet kushtetuese në Maqedoni për të mundësuar ndryshimin e emrit të vendit në Republika e Maqedonisë së Veriut, sipas marrëveshjes së arritur në Prespë me fqinjin ...
Top Channel | 11-Jan-2019 19:58
Ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati, përshëndeti ndryshimet kushtetuese në Maqedoni për të mundësuar ndryshimin e emrit të vendit në Republika e Maqedonisë së Veriut, sipas marrëveshjes së arritur në Prespë me fqinjin ...

Emri i ri i Maqedonisë, Bushati: Shqiptarët faktor vendimtar
TIRANE Ministri i jashtëm në detyrë Ditmir Bushati ka përshëndetur miratimin ndryshimeve kushtetuese nga Kuvendi i Maqedonisë duke u quajtur zyrtarisht Republika e Maqedonisë së Veriut. Përmes një postimi në Twitter, ...
BalkanWeb | 11-Jan-2019 19:54
TIRANE Ministri i jashtëm në detyrë Ditmir Bushati ka përshëndetur miratimin ndryshimeve kushtetuese nga Kuvendi i Maqedonisë duke u quajtur zyrtarisht Republika e Maqedonisë së Veriut. Përmes një postimi në Twitter, ...

Maqedonia e Veriut, ish-ministri: Forcë shtytëse partitë shqiptare
TIRANE Pasi Kuvendi i Maqedonisë miratoi me 81 vota pro ndryshimet kushtetuese duke zyrtarizuar emrin e ri të shtetit Republika e Maqedonisë së Veriut, vjen një reagim nga ish-ministri i Jashtëm Tritan Shehu. Përmes një ...
BalkanWeb | 11-Jan-2019 19:46
TIRANE Pasi Kuvendi i Maqedonisë miratoi me 81 vota pro ndryshimet kushtetuese duke zyrtarizuar emrin e ri të shtetit Republika e Maqedonisë së Veriut, vjen një reagim nga ish-ministri i Jashtëm Tritan Shehu. Përmes një ...

Zyrtarisht Maqedonia e Veriut, votohen ndryshimet kushtetuese
SHKUP Kuvendi i Maqedonisë me 81 vota pro miratoi ndryshimet kushtetuese duke zyrtarizuar emrin e ri të shtetit Republika e Maqedonisë së Veriut. Deputetët me shumicë votash kanë miratuar amendament 33, 34,35, 36 të ...
BalkanWeb | 11-Jan-2019 19:19
SHKUP Kuvendi i Maqedonisë me 81 vota pro miratoi ndryshimet kushtetuese duke zyrtarizuar emrin e ri të shtetit Republika e Maqedonisë së Veriut. Deputetët me shumicë votash kanë miratuar amendament 33, 34,35, 36 të ...

Maqedonia ndryshon emrin, miratohen me 81 vota amendamentet kushtetuese
Parlamenti i Maqedonisë ka miratuar pasditen e kësaj të premteje ndryshimet kushtetuese për të mundësuar ndryshimin e emrit të vendit, në Republika e Maqedonisë së Veriut, sipas marrëveshjes së arritur në Prespë me ...
Top Channel | 11-Jan-2019 19:11
Parlamenti i Maqedonisë ka miratuar pasditen e kësaj të premteje ndryshimet kushtetuese për të mundësuar ndryshimin e emrit të vendit, në Republika e Maqedonisë së Veriut, sipas marrëveshjes së arritur në Prespë me ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved