ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 22/01/2019 12:28

“Zëri i Amerikës”: Ja pse Ilir Meta nuk e shkarkon Ditmir Bushatin

“Zëri i Amerikës”: Ja pse Ilir Meta nuk e shkarkon Ditmir Bushatin
Fakti që për 7 muaj me radhë, në postin zëvendësministrit të Jashtëm, zoti Gent Cakaj kishte shmangur sipas presidentit të Republikës, pajisjen me certifikatë sigurie, ishte një nga shkaqet zyrtare që cuan në vendimin e ...
GazetaTema | 11-Jan-2019 20:02
Fakti që për 7 muaj me radhë, në postin zëvendësministrit të Jashtëm, zoti Gent Cakaj kishte shmangur sipas presidentit të Republikës, pajisjen me certifikatë sigurie, ishte një nga shkaqet zyrtare që cuan në vendimin e ...

Shërbimet në Shqipëri dhe DSIK-ja e kryeministrisë
Të marrësh dëshmin e penalitetit, duhet të presësh 10 ditë deri 2 javë! Të marrësh vërtetim që ke mbaruar ose jo shërbimin Ushtarak të duhen 1 deri 2 javë (me mik)! Të marrësh vërtetim që ke mbaruar shkollën e mesme, ...
Telegraf | 12-Jan-2019 14:53
Të marrësh dëshmin e penalitetit, duhet të presësh 10 ditë deri 2 javë! Të marrësh vërtetim që ke mbaruar ose jo shërbimin Ushtarak të duhen 1 deri 2 javë (me mik)! Të marrësh vërtetim që ke mbaruar shkollën e mesme, ...

Zëri i Amerikës: Meta nuk po i lë mundësi Ramës që Cakaj të drejtojë diplomacinë
VOA Në Shqipëri presidenti Ilir Meta ju drejtua sot parlamentit me kërkesën për një hetim parlamentar lidhur me veprimtarinë e Drejtorisë së Sigurimit të Informacionit të Klasifikuar për procedurat e ndjekura për ...
Mapo | 11-Jan-2019 19:12
VOA Në Shqipëri presidenti Ilir Meta ju drejtua sot parlamentit me kërkesën për një hetim parlamentar lidhur me veprimtarinë e Drejtorisë së Sigurimit të Informacionit të Klasifikuar për procedurat e ndjekura për ...

Kërkohet hetim për verifikimin e Çertifikatës të sigurisë për Gent Cakaj
Presidenti Meta kërkon ngritjen e Komisionit Hetimor Parlamentar për hetimin e veprimtarisë së Drejtorisë së Sigurimit të Informacionit të Klasifikuar (DSIK) Procesi i verifikimit të sigurisë për Gent Cakaj nuk garanton ...
Telegraf | 12-Jan-2019 14:24
Presidenti Meta kërkon ngritjen e Komisionit Hetimor Parlamentar për hetimin e veprimtarisë së Drejtorisë së Sigurimit të Informacionit të Klasifikuar (DSIK) Procesi i verifikimit të sigurisë për Gent Cakaj nuk garanton ...

PD, kërkesë Gramoz Ruçit për hetimin e Ramës për rastin “Cakaj”, pas thirrjes së Metës
Partia Demokratike ka dorëzuar në Kuvend kërkesën për ngritjen e një komisioni hetimor për të verifikuar nëse DSIK e ka zbatuar ligjin për pajisjen e zëvendësministrit të Jashtëm Gent Cakaj me certifikatë sigurie dhe si ...
GazetaTema | 11-Jan-2019 18:11
Partia Demokratike ka dorëzuar në Kuvend kërkesën për ngritjen e një komisioni hetimor për të verifikuar nëse DSIK e ka zbatuar ligjin për pajisjen e zëvendësministrit të Jashtëm Gent Cakaj me certifikatë sigurie dhe si ...

Hysi: Përplasja institucionale e padobishme, jemi në prag të hapjes së negociatave
Mosdekretimi i Gent Cakajt si ministër i Jashtëm i ka rritur në maksimum tensionet mes qeverisë dhe presidencës. Perplasja mes Metës dhe Ramës vijoi edhe këtë të premte në rrjetet sociale. Ndërsa në shenjestrën e ...
VizionPlus | 11-Jan-2019 20:50
Mosdekretimi i Gent Cakajt si ministër i Jashtëm i ka rritur në maksimum tensionet mes qeverisë dhe presidencës. Perplasja mes Metës dhe Ramës vijoi edhe këtë të premte në rrjetet sociale. Ndërsa në shenjestrën e ...

PD-LSI, kërkesë Kuvendit: Komision Hetimor për rastin “Cakaj”
Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste për Integrim kanë dorëzuar në Kuvend një kërkesë për ngritjen e një komisioni hetimor që do të verifikojë nëse DSIK e ka zbatuar ligjin për pajisjen e zëvendësministrit të ...
Top Channel | 11-Jan-2019 17:48
Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste për Integrim kanë dorëzuar në Kuvend një kërkesë për ngritjen e një komisioni hetimor që do të verifikojë nëse DSIK e ka zbatuar ligjin për pajisjen e zëvendësministrit të ...

“Komision Hetimor për rastin ‘Cakaj’”, PD-LSI kërkesë Kuvendit…
Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste për Integrim kanë dorëzuar sot në Kuvend një kërkesë për ngritjen e një komisioni hetimor që do të verifikojë nëse DSIK e ka zbatuar ligjin për pajisjen e zëvendësministrit të ...
Mapo | 11-Jan-2019 18:01
Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste për Integrim kanë dorëzuar sot në Kuvend një kërkesë për ngritjen e një komisioni hetimor që do të verifikojë nëse DSIK e ka zbatuar ligjin për pajisjen e zëvendësministrit të ...

PD-LSI kërkesë Kuvendit: Komision Hetimor për rastin ‘Cakaj’
Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste për Integrim kanë dorëzuar sot në Kuvend një kërkesë për ngritjen e një komisioni hetimor që do të verifikojë nëse DSIK e ka zbatuar ligjin për pajisjen e zëvendësministrit të ...
BalkanWeb | 11-Jan-2019 17:43
Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste për Integrim kanë dorëzuar sot në Kuvend një kërkesë për ngritjen e një komisioni hetimor që do të verifikojë nëse DSIK e ka zbatuar ligjin për pajisjen e zëvendësministrit të ...

Ish-kreu i SHIU: Pajisja me certifikatë sigurie brenda 24 orëve e Genti Cakës një skandal
Ish shefi i Shërbimit Informativ Ushtarak, Ylli Zyla, ka komentuar veprimin e DSIK-së për pajisjen brenda 24 orëve të Genti Cakës me pasaportë Sigurie. Sipas tij ky veprim është skandaloz. Ndërkohë Zyla ka komentuar ...
Telegraf | 11-Jan-2019 19:11
Ish shefi i Shërbimit Informativ Ushtarak, Ylli Zyla, ka komentuar veprimin e DSIK-së për pajisjen brenda 24 orëve të Genti Cakës me pasaportë Sigurie. Sipas tij ky veprim është skandaloz. Ndërkohë Zyla ka komentuar ...

‘Cakaj’, PD: Rama e ka shndërruar DSIK në kioskë dezinformuese
TIRANE Deputeti i PD, Flamur Noka thotë se DSIK pranoi vetë si e zeza mbi të bardhë se është në shkelje të ligjit dhe një vegël politike në duart e Edi Rames. Përmes një postimi në Facebook, duke iu referuar rastit ...
BalkanWeb | 11-Jan-2019 17:01
TIRANE Deputeti i PD, Flamur Noka thotë se DSIK pranoi vetë si e zeza mbi të bardhë se është në shkelje të ligjit dhe një vegël politike në duart e Edi Rames. Përmes një postimi në Facebook, duke iu referuar rastit ...

Certifikata e Cakaj/ Opozita-kuvendit: Hetim ndaj DSKI dhe Ramës
Opozita ka dorëzuar këtë të premte në Kuvend një kërkesë për ngritjen e një komisioni hetimor që do të verifikojë nëse DSIK e ka zbatuar ligjin për pajisjen e zëvendësministrit të Jashtëm Gent Cakaj me certifikatë ...
VizionPlus | 11-Jan-2019 18:11
Opozita ka dorëzuar këtë të premte në Kuvend një kërkesë për ngritjen e një komisioni hetimor që do të verifikojë nëse DSIK e ka zbatuar ligjin për pajisjen e zëvendësministrit të Jashtëm Gent Cakaj me certifikatë ...

PD nis mbledhjen e firmave për ngritjen e komisionit hetimor për DSIK-në
Partia Demokratike ka nisur mbledhjen e firmave për ngritjen e komisionit hetimor parlamentar për DSIK-në.
Top Channel | 11-Jan-2019 16:38
Partia Demokratike ka nisur mbledhjen e firmave për ngritjen e komisionit hetimor parlamentar për DSIK-në.

DSIK i përgjigjet Metës: Certifikata e sigurisë së Cakajt, sipas ligjit
Presidenti Ilir Meta i kërkoi sot kryeparlamentarit Gramoz Ruçi ngritjen e një Komisionit Parlamentar Hetimor, pasi Kreu i Shtetit ka dyshime të forta për mënyrën si u krye pajisja me çertifikatë sigurie e Gent Cakajt, ...
Top Channel | 11-Jan-2019 15:51
Presidenti Ilir Meta i kërkoi sot kryeparlamentarit Gramoz Ruçi ngritjen e një Komisionit Parlamentar Hetimor, pasi Kreu i Shtetit ka dyshime të forta për mënyrën si u krye pajisja me çertifikatë sigurie e Gent Cakajt, ...

Meta kërkoi hetim për rastin Cakaj, reagon DSIK sqaron procedurën
Pak pasi kreu i shtetit Ilir Meta iu drejtua me një letër kryeparlamentarit Gramoz Ruci dhe krerëve të grupeve parlamentare, në të cilën kërkonte ngritjen e një Komisioni Hetimor parlamentar për të hetuar punën e ...
Mapo | 11-Jan-2019 15:57
Pak pasi kreu i shtetit Ilir Meta iu drejtua me një letër kryeparlamentarit Gramoz Ruci dhe krerëve të grupeve parlamentare, në të cilën kërkonte ngritjen e një Komisioni Hetimor parlamentar për të hetuar punën e ...

Meta kërkoi hetim për rastin Cakaj, DSIK: Procedura sipas ligjit
TIRANE Pas kërkesës së Presidentit të Republikës, Drejtoria e Sigurimit të Informacionit të Klasifikuar, në reagimin zyrtar thekson se pajisja me Certifikatën e Sigurimit të për Gent Cakajn është kryer në përputhje me ...
BalkanWeb | 11-Jan-2019 15:42
TIRANE Pas kërkesës së Presidentit të Republikës, Drejtoria e Sigurimit të Informacionit të Klasifikuar, në reagimin zyrtar thekson se pajisja me Certifikatën e Sigurimit të për Gent Cakajn është kryer në përputhje me ...

Meta kërkoi hetim për rastin Cakajn, reagon DSIK: Veprimet në përputhje me ligjin
Drejtoria e Sigurimit të Informacionit të Klasifikuar kareaguar pasi kreu i shtetit Ilir Meta iu drejtua me një letër kryeparlamentarit Gramoz Ruci dhe krerëve të grupeve parlamentare, në të cilën kërkonte ngritjen e ...
GazetaTema | 11-Jan-2019 15:51
Drejtoria e Sigurimit të Informacionit të Klasifikuar kareaguar pasi kreu i shtetit Ilir Meta iu drejtua me një letër kryeparlamentarit Gramoz Ruci dhe krerëve të grupeve parlamentare, në të cilën kërkonte ngritjen e ...

Basha mbështet Komisionin Hetimor “Cakaj”: Hetim edhe Ramës e Bushatit
Paralelisht me kreun e shtetit edhe opozita kerkon ngritjen e nje komisioni hetimor parlamentar per drejtorine e sigurise se informacionit te klasifikuar dhe ceshtjen e Ministrit te Jashtem te propozuar Gent Cakaj. Pak ...
VizionPlus | 11-Jan-2019 16:47
Paralelisht me kreun e shtetit edhe opozita kerkon ngritjen e nje komisioni hetimor parlamentar per drejtorine e sigurise se informacionit te klasifikuar dhe ceshtjen e Ministrit te Jashtem te propozuar Gent Cakaj. Pak ...

Opozita, kërkesë Ruçit: Komision hetimor për rastin Cakaj
Opozita dorëzoi në Kuvend kërkesën për ngritjen e një komisioni hetimor për të verifikuar nëse DSIK e ka zbatuar ligjin për pajisjen e zëvendësministrit të Jashtëm Gent Cakaj me certifikatë sigurie dhe si është zbatuar ...
Gazeta Shqip | 11-Jan-2019 17:54
Opozita dorëzoi në Kuvend kërkesën për ngritjen e një komisioni hetimor për të verifikuar nëse DSIK e ka zbatuar ligjin për pajisjen e zëvendësministrit të Jashtëm Gent Cakaj me certifikatë sigurie dhe si është zbatuar ...

DSIK i përgjigjet Metës: Gent Cakaj i pajisur me certifikaten e sigurisë konform ligjit
Pas kerkeses se Presidentit te Republikes per ngritjen e komisionit hetimor per DSIK, kjo e fundit ka reaguar duke sqaruar pozicionin e saj. DSIK sqaron se pajisja me Certifikatën e Sigurimit të Personelit për z. Gent ...
VizionPlus | 11-Jan-2019 16:47
Pas kerkeses se Presidentit te Republikes per ngritjen e komisionit hetimor per DSIK, kjo e fundit ka reaguar duke sqaruar pozicionin e saj. DSIK sqaron se pajisja me Certifikatën e Sigurimit të Personelit për z. Gent ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved