ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 22/01/2019 12:10

Situata në Inxhinierinë e Ndërtimit në foto

Situata në Inxhinierinë e Ndërtimit në foto
Disa studentë të Fakultetit të Arkitekturës janë futur në ambientet e Universitetit të Inxhinierisë, ndërsa janë konfrontuar me administratorët, që nuk e kanë lejuar një gjë të tillë.
Top Channel | 11-Jan-2019 22:05
Disa studentë të Fakultetit të Arkitekturës janë futur në ambientet e Universitetit të Inxhinierisë, ndërsa janë konfrontuar me administratorët, që nuk e kanë lejuar një gjë të tillë.

Rriten tensionet, konfrontime mes policisë private e studentëve
TIRANE Studentët e fakulteteve kryesore në vend, konkretisht të Juridikut, Ekonomikut, Inxhinierisë dhe Arkitekturës vijojnë ngujimin në fakultetet përkatëse. Studentët e Inxhinierisë thonë se policia private po i ...
BalkanWeb | 11-Jan-2019 20:46
TIRANE Studentët e fakulteteve kryesore në vend, konkretisht të Juridikut, Ekonomikut, Inxhinierisë dhe Arkitekturës vijojnë ngujimin në fakultetet përkatëse. Studentët e Inxhinierisë thonë se policia private po i ...

“Po na dhunojnë e provokojnë”, studentët përplasen me policët civilë…
Studentët e fakulteteve kryesore në vend, konkretisht të Juridikut, Ekonomikut, Inxhinierisë dhe Arkitekturës vijojnë ngujimin në fakultetet përkatëse. Studentët e Inxhinierisë thonë se policia private po i dhunon dhe ...
Mapo | 11-Jan-2019 20:58
Studentët e fakulteteve kryesore në vend, konkretisht të Juridikut, Ekonomikut, Inxhinierisë dhe Arkitekturës vijojnë ngujimin në fakultetet përkatëse. Studentët e Inxhinierisë thonë se policia private po i dhunon dhe ...

Ngujohen studentët e Ekonomikut e Juridikut: Të shtyhet sezoni
TIRANË Studentët e Ekonomikut dhe të Juridikut janë ngujuar në fakultetet përkatëse që prej mëngjesit të sotëm, ndërsa shprehen se do të qëndrojnë deri në mëngjes të ngujuar. Ata kanë bllokuar hollin dhe derën e ...
BalkanWeb | 11-Jan-2019 13:16
TIRANË Studentët e Ekonomikut dhe të Juridikut janë ngujuar në fakultetet përkatëse që prej mëngjesit të sotëm, ndërsa shprehen se do të qëndrojnë deri në mëngjes të ngujuar. Ata kanë bllokuar hollin dhe derën e ...

Lirimi i hapësirave të Juridikut, Strazimiri: Qeveria ka përdhosur tempullin e dijes
Policia private ka ndërhyrë gjatë natës për të liruar hapësirat e bllokuara me karrige nga ana e studentëve të Fakultetit të Drejtësisë. Por ky veprim është kundërshtuar nga studentët të cilët ndodheshin brenda ...
Top Channel | 11-Jan-2019 10:52
Policia private ka ndërhyrë gjatë natës për të liruar hapësirat e bllokuara me karrige nga ana e studentëve të Fakultetit të Drejtësisë. Por ky veprim është kundërshtuar nga studentët të cilët ndodheshin brenda ...

Lirimi i hapësirave të Juridikut, Strazimiri: Qeveria ka përdhosur tempullin e dijes
Policia private ka ndërhyrë gjatë natës për të liruar hapësirat e bllokuara me karrige nga ana e studentëve të Fakultetit të Drejtësisë. Por ky veprim është kundërshtuar nga studentët të cilët ndodheshin brenda ...
Mapo | 11-Jan-2019 11:32
Policia private ka ndërhyrë gjatë natës për të liruar hapësirat e bllokuara me karrige nga ana e studentëve të Fakultetit të Drejtësisë. Por ky veprim është kundërshtuar nga studentët të cilët ndodheshin brenda ...

VIDEO/ Mëngjesi nis më përleshje mes studentëve dhe policisë tek Juridiku, për të mbrojtur “barrikadën”
Studentët e Juridikut të ngujuar prej mëngjesit të djeshëm në Fakultet e kanë nisur aksionin sot herët në mëngjes për zhvendosjen e karrigeve dhe bankave në hyrjen e Fakultetit. Kjo ka sjellë tensione dhe përplasje mes ...
Telegraf | 11-Jan-2019 11:55
Studentët e Juridikut të ngujuar prej mëngjesit të djeshëm në Fakultet e kanë nisur aksionin sot herët në mëngjes për zhvendosjen e karrigeve dhe bankave në hyrjen e Fakultetit. Kjo ka sjellë tensione dhe përplasje mes ...

Kush po e urdhëron policinë të rrahë studentët?
Universitetet e Tiranës, janë të rrethuara nga forcat e Policisë së Shtetit, direkt pasi protesta në fakultete filloi të zgjerohej. Dje ajo ka filluar brenda godinës së Fakultetit Juridik, dhe sot kanë qenë studentët e ...
Telegraf | 11-Jan-2019 11:13
Universitetet e Tiranës, janë të rrethuara nga forcat e Policisë së Shtetit, direkt pasi protesta në fakultete filloi të zgjerohej. Dje ajo ka filluar brenda godinës së Fakultetit Juridik, dhe sot kanë qenë studentët e ...

VIDEO: Tensione te Juridiku gjatë natës, studentët përplasen me policinë private
Është tensionuar situata tek Fakulteti i Drejtësisë gjatë orëve të vona të natës. Policia private që ruan ambientet e Fakultetit ka ndërhyrë duke hequr bankat e vendosura nga grupi i studentëve gjatë ditës për të ...
GazetaTema | 11-Jan-2019 09:25
Është tensionuar situata tek Fakulteti i Drejtësisë gjatë orëve të vona të natës. Policia private që ruan ambientet e Fakultetit ka ndërhyrë duke hequr bankat e vendosura nga grupi i studentëve gjatë ditës për të ...

Policia private tek Juridiku, përplasje me studentët gjatë natës – VIDEO
Teksa një ditë më parë studentë të Fakultetit të Drejtësisë u izoluan brenda ambienteve të këtij institucionit arsimor duke bllokuar dyert dhe korridoret me banka, policia private ka ndërhyrë gjatë natës për të liruar ...
Top Channel | 11-Jan-2019 09:02
Teksa një ditë më parë studentë të Fakultetit të Drejtësisë u izoluan brenda ambienteve të këtij institucionit arsimor duke bllokuar dyert dhe korridoret me banka, policia private ka ndërhyrë gjatë natës për të liruar ...

Përplasje tek Ekonomiku, policia private dhe ajo e rendit konfrontohen me studentët
Studentët janë përplasur sërish me rojet e policisë private edhe mëngjesin e kësaj të enjteje. Në Fakultetin e Ekonomikut, studentët teksa kanë kërkuar që të vijohet me bojkotin e procesit mësimor nuk janë lejuar nga ...
VizionPlus | 11-Jan-2019 09:59
Studentët janë përplasur sërish me rojet e policisë private edhe mëngjesin e kësaj të enjteje. Në Fakultetin e Ekonomikut, studentët teksa kanë kërkuar që të vijohet me bojkotin e procesit mësimor nuk janë lejuar nga ...

A do funksionojë strategjia e re e studentëve?
Studentë nga fakultete të ndryshme të Tiranës kanë nisur zaptimin e godinave për të theksuar se kërkesat e tyre nuk përmbushen nga kompromisi që u ka ofruar atyre kryeministri Edi Rama. Fakulteti i Shkencave Sociale të ...
Mapo | 11-Jan-2019 09:03
Studentë nga fakultete të ndryshme të Tiranës kanë nisur zaptimin e godinave për të theksuar se kërkesat e tyre nuk përmbushen nga kompromisi që u ka ofruar atyre kryeministri Edi Rama. Fakulteti i Shkencave Sociale të ...

Përplasje mes policisë dhe studentëve të Fakultetit të Drejtësisë
Bojkot të mësimit dhe përplasje me forcat e rendit u shoqërua protesta e së premtes nga studentët e Fakultetit të Drejtësisë. Të hënën pritet të merret vendimi nga Këshillat Studentore nëse do të vijojë me bojkot apo do ...
ABCNews | 11-Jan-2019 18:18
Bojkot të mësimit dhe përplasje me forcat e rendit u shoqërua protesta e së premtes nga studentët e Fakultetit të Drejtësisë. Të hënën pritet të merret vendimi nga Këshillat Studentore nëse do të vijojë me bojkot apo do ...

Ngujohen një grup studentësh tek Ekonomiku
Një grup Studentësh të Fakultetit të Ekonomisë ne universitetin e Tiranës, vijojnë të qëndrojnë brenda mjediseve të ndërtesës që nga mbrëmja e djeshme. Sot në mëngjes grupi i studentëve është vendosur në hollin e katit ...
ABCNews | 11-Jan-2019 15:26
Një grup Studentësh të Fakultetit të Ekonomisë ne universitetin e Tiranës, vijojnë të qëndrojnë brenda mjediseve të ndërtesës që nga mbrëmja e djeshme. Sot në mëngjes grupi i studentëve është vendosur në hollin e katit ...

Situatë e tensionuar në disa Fakultete
Studentët janë ngujuar edhe sot në disa në fakultetete duke bojkotuar mësimin. Situatë e tensionuar ka qenë pas mesnate në ambientet e Fakultetit të Drejtësisë, ku studentët ishin të mbledhur brenda sallës. Policia ...
TV Klan | 11-Jan-2019 12:23
Studentët janë ngujuar edhe sot në disa në fakultetete duke bojkotuar mësimin. Situatë e tensionuar ka qenë pas mesnate në ambientet e Fakultetit të Drejtësisë, ku studentët ishin të mbledhur brenda sallës. Policia ...

Studentët vazhdojnë ‘ngujimin’ tek Juridiku: I kemi duart me gjak
Studentët e juridikut vijojnë të qëndrojnë të “ngujuar” brenda ambjenetve të Fakultetit të Drejtësisë që nga dita e djeshme. Një prej studentëve tha për gazetarin Erjon Skëndaj se ata do të vazhdojnë të mbajnë gjallë ...
Telegraf | 11-Jan-2019 09:08
Studentët e juridikut vijojnë të qëndrojnë të “ngujuar” brenda ambjenetve të Fakultetit të Drejtësisë që nga dita e djeshme. Një prej studentëve tha për gazetarin Erjon Skëndaj se ata do të vazhdojnë të mbajnë gjallë ...

Reportazh / Ngujimet, çfarë po ndodh brenda disa prej fakulteteve
Ivana Dervishi* Fakulteti i Shkencave Sociale të enjten pati hyrje-dalje të shumta studentësh, por ndryshe nga shpërndarja e zakonshme në klasa, ata qenë mbledhur në një sallë pranë hollit kryesor, ku së bashku me ...
Gazeta Dita | 12-Jan-2019 06:27
Ivana Dervishi* Fakulteti i Shkencave Sociale të enjten pati hyrje-dalje të shumta studentësh, por ndryshe nga shpërndarja e zakonshme në klasa, ata qenë mbledhur në një sallë pranë hollit kryesor, ku së bashku me ...

Përplasje mes studentëve të ngujuar dhe policisë në Tiranë
Tiranë, 11 janar 2019 – Studentët e universiteteve publike të Shqipërisë po vazhdojnë protestën e tyre brenda auditorëve të fakulteteve. Grupe të studentëve janë ngujuar në hollet e fakulteteve kryesore në vend, si në ...
Illyriapress | 11-Jan-2019 21:59
Tiranë, 11 janar 2019 – Studentët e universiteteve publike të Shqipërisë po vazhdojnë protestën e tyre brenda auditorëve të fakulteteve. Grupe të studentëve janë ngujuar në hollet e fakulteteve kryesore në vend, si në ...

Policia private futet me forcë në sallën e studentëve të Juridikut
TIRANE Pak pas mesnate ka ndodhur një përplasje mes rojeve të sigurise private dhe studentëve të Juridikut që janë të ngujuar në Universitet që prej mëngjesit të djeshëm. Gazetari Erjon Skëndaj raporton për BlkanWeb se ...
BalkanWeb | 11-Jan-2019 01:28
TIRANE Pak pas mesnate ka ndodhur një përplasje mes rojeve të sigurise private dhe studentëve të Juridikut që janë të ngujuar në Universitet që prej mëngjesit të djeshëm. Gazetari Erjon Skëndaj raporton për BlkanWeb se ...

Tensione të Juridiku gjatë natës, studentët përplasen me policinë private (Video)
Ashtu siç patën deklaruar, studentët e Fakultetit të Drejtësi kanë qëndruar gjatë gjithë natës në ambientet e Universitetit. Mësohet se gjatë natës është tensionuar situata tek Fakulteti i Drejtësisë. Mësohet se policia ...
Gazeta Shqip | 11-Jan-2019 09:51
Ashtu siç patën deklaruar, studentët e Fakultetit të Drejtësi kanë qëndruar gjatë gjithë natës në ambientet e Universitetit. Mësohet se gjatë natës është tensionuar situata tek Fakulteti i Drejtësisë. Mësohet se policia ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved