ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 25/03/2019 06:39

Presidenti Meta përshëndet miratimin e ndryshimeve kushtetuese nga Parlamenti i Maqedonisë

Presidenti Meta përshëndet miratimin e ndryshimeve kushtetuese nga Parlamenti i Maqedonisë
Presidenti i Republikës, Ilir Meta, përshëndet konsensusin e arritur në Parlamentin e Maqedonisë dhe votimin në favor të ndryshimeve kushtetuese që do t’i japin jetë Marrëveshjes së Prespës dhe i çelin Maqedonisë ...
Top Channel | 12-Jan-2019 03:41
Presidenti i Republikës, Ilir Meta, përshëndet konsensusin e arritur në Parlamentin e Maqedonisë dhe votimin në favor të ndryshimeve kushtetuese që do t’i japin jetë Marrëveshjes së Prespës dhe i çelin Maqedonisë ...

Shkupi miraton “Maqedoninë Veriore”, tani është radha e Athinës
Parlamenti i Maqedonisë miratoi ndryshimet kushtetuese për të mundësuar ndryshimin e emrit të vendit në Republika e Maqedonisë së Veriut, sipas marrëveshjes së arritur në Prespë me fqinjin jugor të saj, Greqinë. Shkupi ...
Top Channel | 12-Jan-2019 01:57
Parlamenti i Maqedonisë miratoi ndryshimet kushtetuese për të mundësuar ndryshimin e emrit të vendit në Republika e Maqedonisë së Veriut, sipas marrëveshjes së arritur në Prespë me fqinjin jugor të saj, Greqinë. Shkupi ...

Marrëveshja e Prespës, Meta:Vendim historik për të gjithë rajonin
TIRANE Presidenti i Republikës, Ilir Meta, përshëndet konsensusin e arritur në Parlamentin e Maqedonisë dhe votimin në favor të ndryshimeve kushtetuese që do t’i japin jetë Marrëveshjes së Prespës dhe i çelin ...
BalkanWeb | 11-Jan-2019 23:23
TIRANE Presidenti i Republikës, Ilir Meta, përshëndet konsensusin e arritur në Parlamentin e Maqedonisë dhe votimin në favor të ndryshimeve kushtetuese që do t’i japin jetë Marrëveshjes së Prespës dhe i çelin ...

Emri i ri i Maqedonisë, Ruçi telefonon Talat Xhaferin
TIRANE Kreu i Kuvendit të Shqipërisë, Gramoz Ruci ka telefonuar homologun maqedonas Talat Xhaferi pas miratimit të ndryshimeve kushtetuese me të cilat zyrtarisht Maqedonia do të quhet Republika e Maqedonisë së Veriut. ...
BalkanWeb | 11-Jan-2019 22:26
TIRANE Kreu i Kuvendit të Shqipërisë, Gramoz Ruci ka telefonuar homologun maqedonas Talat Xhaferi pas miratimit të ndryshimeve kushtetuese me të cilat zyrtarisht Maqedonia do të quhet Republika e Maqedonisë së Veriut. ...

Presidenti Ilir Meta përshëndet miratimin e ndryshimeve kushtetuese nga Parlamenti i Maqedonisë
Presidenti i Republikës, Sh.T.Z Ilir Meta, përshëndet konsensusin e arritur në Parlamentin e Maqedonisë dhe votimin në favor të ndryshimeve kushtetuese që do t’i japin jetë Marrëveshjes së Prespës dhe i çelin Maqedonisë ...
Telegraf | 11-Jan-2019 23:22
Presidenti i Republikës, Sh.T.Z Ilir Meta, përshëndet konsensusin e arritur në Parlamentin e Maqedonisë dhe votimin në favor të ndryshimeve kushtetuese që do t’i japin jetë Marrëveshjes së Prespës dhe i çelin Maqedonisë ...

Historike, votohet “Republika e Maqedonisë së Veriut”
Kuvendi i Maqedonisë me 81 vota “pro”, ka miratuar ndryshimin e Kushtetutës për zbatimin e marrëveshjes me Greqinë për zgjidhjen e kontestit 27-vjeçar të emrit. Ndryshimet kushtetuese që dalin nga Marrëveshja e Prespës ...
TV Klan | 11-Jan-2019 23:48
Kuvendi i Maqedonisë me 81 vota “pro”, ka miratuar ndryshimin e Kushtetutës për zbatimin e marrëveshjes me Greqinë për zgjidhjen e kontestit 27-vjeçar të emrit. Ndryshimet kushtetuese që dalin nga Marrëveshja e Prespës ...

Emri i ri i Maqedonisë, Kryemadhi: Kontribut për paqen në rajon!
Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka përshëndetur miratimin e ndryshimeve kushtetuese nga Kuvendi i Maqedonisë duke u quajtur zyrtarisht Republika e Maqedonisë Veriore. Përmes një postimi në Twittter, Krymadhi e ...
Gazeta Shqip | 11-Jan-2019 22:54
Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka përshëndetur miratimin e ndryshimeve kushtetuese nga Kuvendi i Maqedonisë duke u quajtur zyrtarisht Republika e Maqedonisë Veriore. Përmes një postimi në Twittter, Krymadhi e ...

“Republika e Maqedonisë së Veriut”, Bushati: Kontributi i partive shqiptare, vendimtar
Ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati, ka përshëndetur ndryshimet kushtetuese në Maqedoni. Sipas marrëveshjes së arritur në Prespë me fqinjin jugor të saj, Greqinë, tashmë emri i vendit është Republika e Maqedonisë së ...
VizionPlus | 11-Jan-2019 21:48
Ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati, ka përshëndetur ndryshimet kushtetuese në Maqedoni. Sipas marrëveshjes së arritur në Prespë me fqinjin jugor të saj, Greqinë, tashmë emri i vendit është Republika e Maqedonisë së ...

Baily uron për ndryshimet kushtetuese: Presim që Maqedonia e Veriut të bëhet anëtare e NATO-s (Video)
Ambasadori amerikan në Shkup Jess Baily, përmes një video-deklarate ka uruar qytetarët dhe deputetët e Maqedonisë për votimin e ndryshimeve kushtetuese, në pajtim me marrëveshjen me Greqinë. Baily thotë se ky është ...
Shprehja | 12-Jan-2019 03:41
Ambasadori amerikan në Shkup Jess Baily, përmes një video-deklarate ka uruar qytetarët dhe deputetët e Maqedonisë për votimin e ndryshimeve kushtetuese, në pajtim me marrëveshjen me Greqinë. Baily thotë se ky është ...

Mogherini dhe Hahn: Ndryshimet kushtetuese hap historik për Maqedoninë
Përfaqësuesja e lartë e BE-së Federica Mogherini dhe eurokomesari Johannes Hahn, përmes një deklarate të përbashkët kanë uruar Kuvendin e Maqedonisë për votimin e ndryshimeve kushtetuese. Sipas tyre, ky është hap kyç në ...
Shprehja | 12-Jan-2019 02:51
Përfaqësuesja e lartë e BE-së Federica Mogherini dhe eurokomesari Johannes Hahn, përmes një deklarate të përbashkët kanë uruar Kuvendin e Maqedonisë për votimin e ndryshimeve kushtetuese. Sipas tyre, ky është hap kyç në ...

Veseli: Ndryshimi i emrit të Maqedonisë, sjell paqe e stabilitet në rajon
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka uruar Maqedoninë për votimin për ndryshim të emrit. Ai përmes një postimi në faqen e tij në Facebook, shkruan se ky vendim zhbllokon rrugën e integrimeve për Maqedoninë ...
Shprehja | 12-Jan-2019 01:59
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka uruar Maqedoninë për votimin për ndryshim të emrit. Ai përmes një postimi në faqen e tij në Facebook, shkruan se ky vendim zhbllokon rrugën e integrimeve për Maqedoninë ...

Qeveria me deklaratë pas miratimit të emrit të Maqedonia e Veriut
Qeveria e Maqedonisë ka uruar gjithë qytetarët dhe deputetët për përgjegjësinë e ndërmarr me të cilën vendit i hapen dyert e BE-së dhe NATO-së. “Qytetarët e Republikës së Maqedonisë, nëpërmjet përfaqësuesve të tyre në ...
Albportali | 12-Jan-2019 01:24
Qeveria e Maqedonisë ka uruar gjithë qytetarët dhe deputetët për përgjegjësinë e ndërmarr me të cilën vendit i hapen dyert e BE-së dhe NATO-së. “Qytetarët e Republikës së Maqedonisë, nëpërmjet përfaqësuesve të tyre në ...

Shkupi pranon urime të shumta për emrin e ri,“Maqedonia e Veriut”
Shkup, 11 janar 2019 – Qendrat dhe organizatat më të rëndësishme në botë e kanë mirëpritur miratimin e emrit të ri të Maqedonisë, Maqedonia e Veriut. Ndër të parët që i kanë përgëzuar autoritet dhe forcat politike në ...
Illyriapress | 12-Jan-2019 01:13
Shkup, 11 janar 2019 – Qendrat dhe organizatat më të rëndësishme në botë e kanë mirëpritur miratimin e emrit të ri të Maqedonisë, Maqedonia e Veriut. Ndër të parët që i kanë përgëzuar autoritet dhe forcat politike në ...

Maqedonia me emër të ri, Kryemadhi: Kontribut për paqen në rajon!
TIRANE Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka përshëndetur miratimin e ndryshimeve kushtetuese nga Kuvendi i Maqedonisë duke u quajtur zyrtarisht Republika e Maqedonisë Veriore. Përmes një postimi në Twittter, Krymadhi ...
BalkanWeb | 11-Jan-2019 21:28
TIRANE Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka përshëndetur miratimin e ndryshimeve kushtetuese nga Kuvendi i Maqedonisë duke u quajtur zyrtarisht Republika e Maqedonisë Veriore. Përmes një postimi në Twittter, Krymadhi ...

Hashim Thaçi: Parlamenti i Republikës së Maqedonisë dëshmoi guxim, urime Maqedoni
Shkup, 11 janar - Presidenti i Republikës së Kosovës Hashim Thaçi, përshëndet marrëveshjen e arritur në Parlamentin e Maqedonisë dhe votimin në favor të ndryshimeve kushtetuese që do t’i japin jetë Marrëveshjes së ...
Zhurnal | 12-Jan-2019 01:13
Shkup, 11 janar - Presidenti i Republikës së Kosovës Hashim Thaçi, përshëndet marrëveshjen e arritur në Parlamentin e Maqedonisë dhe votimin në favor të ndryshimeve kushtetuese që do t’i japin jetë Marrëveshjes së ...

Bushati: Kontributi i partive shqiptare edhe një herë u tregua faktor vendimtar
Tirana zyrtare ka përshëndetur miratimin e ndryshimeve kushtetuese në Kuvend, me të cilat është zyrtarizuar emri Republika e Maqedonisë së Veriut. Ministri për Evropë dhe Punë të Jashtme i Shqipërisë Ditmir Bushat, ...
Shprehja | 12-Jan-2019 01:09
Tirana zyrtare ka përshëndetur miratimin e ndryshimeve kushtetuese në Kuvend, me të cilat është zyrtarizuar emri Republika e Maqedonisë së Veriut. Ministri për Evropë dhe Punë të Jashtme i Shqipërisë Ditmir Bushat, ...

Meta përshëndet miratimin e ndryshimeve kushtetuese nga Parlamenti i Maqedonisë
Tiranë, 12 janar – Presidenti i Republikës, Ilir Meta, përshëndet konsensusin e arritur në Parlamentin e Maqedonisë dhe votimin në favor të ndryshimeve kushtetuese që do t’i japin jetë Marrëveshjes së Prespës dhe i ...
Koha.mk | 12-Jan-2019 00:06
Tiranë, 12 janar – Presidenti i Republikës, Ilir Meta, përshëndet konsensusin e arritur në Parlamentin e Maqedonisë dhe votimin në favor të ndryshimeve kushtetuese që do t’i japin jetë Marrëveshjes së Prespës dhe i ...

Zaev: I hapëm dyert e NATO-s dhe të BE-së
Pasi që Kuvendi i Maqedonisë miratoi ndryshimet kushtetuese, të cilat dalin nga Marrëveshja e Prespës, kryeministri Zoran Zaev ka uruar qytetarët dhe deputetët për përgjegjësinë e ndërmarrë.
Kosova Press | 11-Jan-2019 23:44
Pasi që Kuvendi i Maqedonisë miratoi ndryshimet kushtetuese, të cilat dalin nga Marrëveshja e Prespës, kryeministri Zoran Zaev ka uruar qytetarët dhe deputetët për përgjegjësinë e ndërmarrë.

Meta përshëndet miratimin e ndryshimeve kushtetuese nga Parlamenti i Maqedonisë
Presidenti i Republikës, Ilir Meta, përshëndet konsensusin e arritur në Parlamentin e Maqedonisë dhe votimin në favor të ndryshimeve kushtetuese që do t’i japin jetë Marrëveshjes së Prespës dhe i çelin Maqedonisë ...
Medial | 11-Jan-2019 23:39
Presidenti i Republikës, Ilir Meta, përshëndet konsensusin e arritur në Parlamentin e Maqedonisë dhe votimin në favor të ndryshimeve kushtetuese që do t’i japin jetë Marrëveshjes së Prespës dhe i çelin Maqedonisë ...

Thaçi:Maqedonia bëri një hap të madh përpara drejt integrimit të vendit në strukturat euroatlantike
Prishtinë, 11 janar 2019 (MEDIAL) – Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka përshëndetur votimin në Kuvendin e Maqedonisë për amendamentet kushtetuese me të cilat Maqedonia i dha fund kontestit shumëvjeçar me Greqinë ...
Medial | 11-Jan-2019 23:39
Prishtinë, 11 janar 2019 (MEDIAL) – Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka përshëndetur votimin në Kuvendin e Maqedonisë për amendamentet kushtetuese me të cilat Maqedonia i dha fund kontestit shumëvjeçar me Greqinë ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved