ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 16/01/2019 04:44

Përfundon greva e minatorëve të Trepçës

Përfundon greva e minatorëve të Trepçës
Minatorët e kombinatit “Trepça”, janë kthyer në vendet e tyre të punës, pas grevës që zgjati një javë në kërkim të plotësimit të kushteve të parashtruara. Lajmin e ka bërë të ditur për Radion Evropa e Lirë, kryetari i ...
TV Klan | 12-Jan-2019 11:53
Minatorët e kombinatit “Trepça”, janë kthyer në vendet e tyre të punës, pas grevës që zgjati një javë në kërkim të plotësimit të kushteve të parashtruara. Lajmin e ka bërë të ditur për Radion Evropa e Lirë, kryetari i ...

“Mbi 300 mijë euro humbje nga greva e minatorëve”
Greva e minatorëve të “Trepçës”, e nisur më 3 janar 2019, ka vazhduar edhe më tej, ndërkohë dy kërkesat e minatorëve grevistë mbesin kryesore për t’u plotësuar, në mënyrë që greva të ndërpritet. Minatorët edhe më tutje ...
Medial | 12-Jan-2019 11:16
Greva e minatorëve të “Trepçës”, e nisur më 3 janar 2019, ka vazhduar edhe më tej, ndërkohë dy kërkesat e minatorëve grevistë mbesin kryesore për t’u plotësuar, në mënyrë që greva të ndërpritet. Minatorët edhe më tutje ...

Minatorët e Trepçës vazhdojnë grevën
Minatorët e kombinatit metalurgjik Trepça në Kosovë kanë hyrë në ditën e gjashtë të grevës. Ata thonë se greva do të vazhdojë deri në plotësimin e kushteve të kërkuara. Minatorët janë duke kërkuar rritjen e pagave për ...
Shenja | 12-Jan-2019 09:05
Minatorët e kombinatit metalurgjik Trepça në Kosovë kanë hyrë në ditën e gjashtë të grevës. Ata thonë se greva do të vazhdojë deri në plotësimin e kushteve të kërkuara. Minatorët janë duke kërkuar rritjen e pagave për ...

Mbi 300 mijë euro humbje nga greva e minatorëve
Greva e minatorëve të “Trepçës”, e nisur më 3 janar 2019, ka vazhduar edhe më tej, ndërkohë dy kërkesat e minatorëve grevistë mbesin kryesore për t’u plotësuar, në mënyrë që greva të ndërpritet. Minatorët edhe më tutje ...
Arbresh | 12-Jan-2019 08:56
Greva e minatorëve të “Trepçës”, e nisur më 3 janar 2019, ka vazhduar edhe më tej, ndërkohë dy kërkesat e minatorëve grevistë mbesin kryesore për t’u plotësuar, në mënyrë që greva të ndërpritet. Minatorët edhe më tutje ...

Menaxhmenti: Mbi 300 mijë euro humbje nga greva e minatorëve
Greva e minatorëve të “Trepçës”, e nisur më 3 janar 2019, ka vazhduar edhe më tej, ndërkohë dy kërkesat e minatorëve grevistë mbesin kryesore për t’u plotësuar, në mënyrë që greva të ndërpritet. Minatorët edhe më tutje ...
Zeri | 12-Jan-2019 08:13
Greva e minatorëve të “Trepçës”, e nisur më 3 janar 2019, ka vazhduar edhe më tej, ndërkohë dy kërkesat e minatorëve grevistë mbesin kryesore për t’u plotësuar, në mënyrë që greva të ndërpritet. Minatorët edhe më tutje ...

Pas ndërprerjes së grevës, Lluka tregon kushtet që do t’ju plotësohen minatorëve
Pas disa ditëve grevë, minatorët e Trepçës e kanë ndërprerë grevën. Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka, ka thënë se pas takimeve me Këshillin Grevistë të Minatorëve, Sindikatën e Trepçës dhe Bordin e kësaj ...
Telegrafi | 11-Jan-2019 22:47
Pas disa ditëve grevë, minatorët e Trepçës e kanë ndërprerë grevën. Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka, ka thënë se pas takimeve me Këshillin Grevistë të Minatorëve, Sindikatën e Trepçës dhe Bordin e kësaj ...

Lluka: Trepça do të ringjallet dhe nuk ka alternativë tjetër
Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka, ka reaguar pas ndërprerjes së grevës së minatorëve të “Trepçës”. Lluka tha se “Sot u dëshmua që dialogu social është forma më e mirë e zgjidhjes së problemeve me ...
Klan Kosova | 11-Jan-2019 22:55
Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka, ka reaguar pas ndërprerjes së grevës së minatorëve të “Trepçës”. Lluka tha se “Sot u dëshmua që dialogu social është forma më e mirë e zgjidhjes së problemeve me ...

Ministri Lluka: Trepça do të bëhet një ndër ndërmarrjet kryesore në vend
Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka ka përshëndetur ndërprerjen e grevës së minatorëve të Trepçës dhe ka pohuar se minatorët do të kenë benefitet që u takojnë dhe që janë kërkuar për shumë vite, të cilat do të ...
Kosova Press | 11-Jan-2019 22:35
Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka ka përshëndetur ndërprerjen e grevës së minatorëve të Trepçës dhe ka pohuar se minatorët do të kenë benefitet që u takojnë dhe që janë kërkuar për shumë vite, të cilat do të ...

Lluka flet pas ndërprerjes së grevës në Trepçë, thotë se do të ketë ringjallje të saj
Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka ka folur pas takimit që kishte me minatorët e Trepçës, e që rezultoi me ndërprerjen e grevës nga këta të fundit. Përmes një postimi në Facebook, Lluka ka thënë se sot u ...
Arbresh | 11-Jan-2019 22:35
Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka ka folur pas takimit që kishte me minatorët e Trepçës, e që rezultoi me ndërprerjen e grevës nga këta të fundit. Përmes një postimi në Facebook, Lluka ka thënë se sot u ...

Arrihet marrëveshje me ministrinë, minatorët e Trepçës ndërpresin grevën
Minatorët e Trepçës e kanë ndërprerë grevën e tyre pas takimit që kishin me ministrin e Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Llukën. Kryetari i Sindikatës së Punëtorëve të Trepçës, Shyqri Sadiku, ka thënë për lajmi.net se greva ...
Gazeta Monitor | 11-Jan-2019 20:38
Minatorët e Trepçës e kanë ndërprerë grevën e tyre pas takimit që kishin me ministrin e Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Llukën. Kryetari i Sindikatës së Punëtorëve të Trepçës, Shyqri Sadiku, ka thënë për lajmi.net se greva ...

?Drejtori i Bordit të “Trepçës”: Është e pamundur rritja e pagave prej 20%
Drejtori i Bordit të Trepçës, Ardian Syla ka theksuar se humbjet të cilat janë duke u shkaktuar nga greva e minatorëve, rrezikojnë likuiditetin financiar të ndërmarrjes, duke rrezikuar edhe pagat e punëtorëve. “Ftojmë ...
Telegrafi | 10-Jan-2019 21:46
Drejtori i Bordit të Trepçës, Ardian Syla ka theksuar se humbjet të cilat janë duke u shkaktuar nga greva e minatorëve, rrezikojnë likuiditetin financiar të ndërmarrjes, duke rrezikuar edhe pagat e punëtorëve. “Ftojmë ...

Minatorët e Trepçës ndërpresin grevën
Minatorët e Trepçes kanë ndërprerë grevën e cila ka filluar javën e kaluar. Kryetari Sindikatës së Trepçes, Shyqri Sadiku, tha për klankosova.tv se pas takimit që kanë mbajt me Ministrin e Zhvillimit Ekonomik, Valdrin ...
Medial | 11-Jan-2019 19:59
Minatorët e Trepçes kanë ndërprerë grevën e cila ka filluar javën e kaluar. Kryetari Sindikatës së Trepçes, Shyqri Sadiku, tha për klankosova.tv se pas takimit që kanë mbajt me Ministrin e Zhvillimit Ekonomik, Valdrin ...

Minatorët e Trepçës ndërprenë grevën
Minatorët e Trepçës kanë ndërprerë grevën e cila ka filluar javën e kaluar. Kryetari Sindikatës së Trepçes, Shyqri Sadiku, tha për klankosova.tv se pas takimit që kanë mbajt me Ministrin e Zhvillimit Ekonomik, Valdrin ...
Arbresh | 11-Jan-2019 19:45
Minatorët e Trepçës kanë ndërprerë grevën e cila ka filluar javën e kaluar. Kryetari Sindikatës së Trepçes, Shyqri Sadiku, tha për klankosova.tv se pas takimit që kanë mbajt me Ministrin e Zhvillimit Ekonomik, Valdrin ...

Minatorët e Trepçës ndërprenë grevën
Minatorët e Trepçes kanë ndërprerë grevën e cila ka filluar javën e kaluar. Kryetari Sindikatës së Trepçes, Shyqri Sadiku, tha për klankosova.tv se pas takimit që kanë mbajt me Ministrin e Zhvillimit Ekonomik, Valdrin ...
Klan Kosova | 11-Jan-2019 19:33
Minatorët e Trepçes kanë ndërprerë grevën e cila ka filluar javën e kaluar. Kryetari Sindikatës së Trepçes, Shyqri Sadiku, tha për klankosova.tv se pas takimit që kanë mbajt me Ministrin e Zhvillimit Ekonomik, Valdrin ...

Drejtori i Bordit të Trepçës, Ardian Syla, fton punëtorët t’i kthehen punës
Drejtori i Bordit të Trepçës, Ardian Syla, ka theksuar se “për ti hapur rrugë zhvillimit të ndërmarrjes është zbatimi në plotni i Ligjit për Trepçën”. Ardian Syla ka theksuar po ashtu se “humbjet të cilat janë duke u ...
Medial | 10-Jan-2019 22:41
Drejtori i Bordit të Trepçës, Ardian Syla, ka theksuar se “për ti hapur rrugë zhvillimit të ndërmarrjes është zbatimi në plotni i Ligjit për Trepçën”. Ardian Syla ka theksuar po ashtu se “humbjet të cilat janë duke u ...

Minatorët e Trepçës në ditën e gjashtë të grevës
Minatorët e kombinatit metalurgjik Trepça në Kosovë kanë hyrë në ditën e gjashtë të grevës. Ata thonë se greva do të vazhdojë deri në plotësimin e kushteve të kërkuara. Minatorët janë duke kërkuar rritjen e pagave për ...
TV Klan | 10-Jan-2019 14:44
Minatorët e kombinatit metalurgjik Trepça në Kosovë kanë hyrë në ditën e gjashtë të grevës. Ata thonë se greva do të vazhdojë deri në plotësimin e kushteve të kërkuara. Minatorët janë duke kërkuar rritjen e pagave për ...

S’ka marrëveshje me minatorët e “Trepçës”, vazhdon greva
Qeveria e Kosovës nuk ka arritur marrëveshje me minatorët e kombinatit metalurgjik “Trepça”, për plotësimin e kërkesave të tyre dhe ndërprerjen e grevës. Ka pesë ditë që minatorët e këtij kombinati kanë hyrë në grevë ...
Monitor | 10-Jan-2019 11:07
Qeveria e Kosovës nuk ka arritur marrëveshje me minatorët e kombinatit metalurgjik “Trepça”, për plotësimin e kërkesave të tyre dhe ndërprerjen e grevës. Ka pesë ditë që minatorët e këtij kombinati kanë hyrë në grevë ...

Drejtori i Bordit të “Trepçës”: Është e pamundur ngritja e pagave
Drejtori i Bordit të Trepçës, Ardian Syla, ka theksuar se humbjet të cilat janë duke u shkaktuar nga greva e minatorëve, rrezikojnë likuiditetin financiar të ndërmarrjes, duke rrezikuar edhe pagat e punëtorëve. Më ...
Klan Kosova | 10-Jan-2019 22:07
Drejtori i Bordit të Trepçës, Ardian Syla, ka theksuar se humbjet të cilat janë duke u shkaktuar nga greva e minatorëve, rrezikojnë likuiditetin financiar të ndërmarrjes, duke rrezikuar edhe pagat e punëtorëve. Më ...

?Drejtori i Bordit të “Trepçës”: Është e pamundur ngritja e pagave
Drejtori i Bordit të Trepçës, Ardian Syla ka theksuar se humbjet të cilat janë duke u shkaktuar nga greva e minatorëve, rrezikojnë likuiditetin financiar të ndërmarrjes, duke rrezikuar edhe pagat e punëtorëve.
Kosova Press | 10-Jan-2019 21:25
Drejtori i Bordit të Trepçës, Ardian Syla ka theksuar se humbjet të cilat janë duke u shkaktuar nga greva e minatorëve, rrezikojnë likuiditetin financiar të ndërmarrjes, duke rrezikuar edhe pagat e punëtorëve.

Cila është zgjidhja e vetme për Trepçën? -Flet kryesuesi i Bordit të kësaj ndërmarrjeje
Ka disa ditë që minatorët e kombinatiti “Trepça”, këtij kombinati kanë hyrë në grevë të përgjithshme, duke kërkuar rritjen e pagave për 20 për qind, shkarkimin e Bordit të këtij kombinati, ndalimin e punësimit të stafit ...
Gazeta Monitor | 10-Jan-2019 20:08
Ka disa ditë që minatorët e kombinatiti “Trepça”, këtij kombinati kanë hyrë në grevë të përgjithshme, duke kërkuar rritjen e pagave për 20 për qind, shkarkimin e Bordit të këtij kombinati, ndalimin e punësimit të stafit ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved