ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 22/01/2019 11:09

Bora zbardh edhe Llogoranë – VIDEO

Bora zbardh edhe Llogoranë – VIDEO
Zonat bregdetare duket se i kishin shpëtuar reshjeve të dendura të dëborës, por Llogoraja nuk i ka "shpëtuar".
Top Channel | 11-Jan-2019 13:12
Zonat bregdetare duket se i kishin shpëtuar reshjeve të dendura të dëborës, por Llogoraja nuk i ka "shpëtuar".

Bora zbardh edhe Llogaranë – VIDEO
Zonat bregdetare duket se i kishin shpëtuar reshjeve të dendura të dëborës, por Llogaraja nuk i ka "shpëtuar".
Top Channel | 11-Jan-2019 12:29
Zonat bregdetare duket se i kishin shpëtuar reshjeve të dendura të dëborës, por Llogaraja nuk i ka "shpëtuar".

Pas dëborës, rikthehen reshjet e shiut në Gjirokastër
Në Gjirokastër dy ditë pas reshjeve të dendura të dëborës situata ka shkuar drejt përmirësimit falë edhe reshjeve të shiut që ranë gjatë gjithë ditës së djeshme. Akset nacionale janë të gjitha të kalueshme pa zinxhirë, ...
BalkanWeb | 11-Jan-2019 10:08
Në Gjirokastër dy ditë pas reshjeve të dendura të dëborës situata ka shkuar drejt përmirësimit falë edhe reshjeve të shiut që ranë gjatë gjithë ditës së djeshme. Akset nacionale janë të gjitha të kalueshme pa zinxhirë, ...

Dëbora “mbërthen” vendin, ARRSH: Në disa zona trashësia 1 metër
TIRANË Temperaturat e ulëta dhe moti me reshje dëbore ka penalizuar shumë banorë të qarqeve të vendit nga veri në jug. Aty ku raportohen probleme më shumë janë pjesët dhe akset që lidhin qytete, por edhe rrugët ...
BalkanWeb | 11-Jan-2019 09:59
TIRANË Temperaturat e ulëta dhe moti me reshje dëbore ka penalizuar shumë banorë të qarqeve të vendit nga veri në jug. Aty ku raportohen probleme më shumë janë pjesët dhe akset që lidhin qytete, por edhe rrugët ...

Vijojnë reshjet e borës, ja situata në akset rrugore
Reshjet e dendura të dëborës kanë vijuar kryesisht në zonën verilindore të Shqipërisë duke krijuar probleme në disa akse. Ndërkohë që në disa zona të tjera reshjet e shiut kanë favorizuar largimin e borës nga rruga.
Top Channel | 11-Jan-2019 09:51
Reshjet e dendura të dëborës kanë vijuar kryesisht në zonën verilindore të Shqipërisë duke krijuar probleme në disa akse. Ndërkohë që në disa zona të tjera reshjet e shiut kanë favorizuar largimin e borës nga rruga.

Acari bllokon Elbasanin, 3299 familje pa energji elektrike
Moti i ftohtë dhe temperaturat e ulëta që po mbizotërojnë prej tre ditësh kanë penalizuar një sërë qarqesh, ndërsa shumë shkolla raportohen të mbyllura në zona e thella. Gazetari i “BalkanWeb”, Fatmir Popja njofton se ...
BalkanWeb | 11-Jan-2019 09:44
Moti i ftohtë dhe temperaturat e ulëta që po mbizotërojnë prej tre ditësh kanë penalizuar një sërë qarqesh, ndërsa shumë shkolla raportohen të mbyllura në zona e thella. Gazetari i “BalkanWeb”, Fatmir Popja njofton se ...

Gjendja e rrugëve – ARRSH: Vijon pastrimi dhe hedhja e kripës. Akset ku duhet të përdorni zinxhirë
Reshjet e borës që kanë përfshirë vendin kanë sjellë vështirësi në qarkullimin e automjeteve. Autoriteti Rrugor Shqiptar njofton se vijon puna për pastrimin e rrugëve dhe hedhjen e kripës nga kontraktorët. Sa i takon ...
Mapo | 11-Jan-2019 10:11
Reshjet e borës që kanë përfshirë vendin kanë sjellë vështirësi në qarkullimin e automjeteve. Autoriteti Rrugor Shqiptar njofton se vijon puna për pastrimin e rrugëve dhe hedhjen e kripës nga kontraktorët. Sa i takon ...

Dëbora në Shkodër, trotuaret të bllokuara
Trotuaret e Shkodrës rrezikojnë të kthehen në pista patinazhi, pasi në mbi 90 % të territorit ato janë të mbuluara nga dëbora. Reshjet kanë pushuar por frika është se temperaturat e ulëta dhe ngricat mund të ...
Telegraf | 11-Jan-2019 20:21
Trotuaret e Shkodrës rrezikojnë të kthehen në pista patinazhi, pasi në mbi 90 % të territorit ato janë të mbuluara nga dëbora. Reshjet kanë pushuar por frika është se temperaturat e ulëta dhe ngricat mund të ...

Fshatrat e thellë në Pogradec, Korçë e Devoll humbasin komunikimin me qytetet
Fshatra të njësive administrative Dardhas, Velçan, Trebinjë e Proptisht në Pogradec, prej ditësh janë të izoluar nga bora e ngricat. Për të shkuar drejt fshatrave të njësisë Dardhas, por ka qenë e pamundur për të ...
VizionPlus | 11-Jan-2019 16:47
Fshatra të njësive administrative Dardhas, Velçan, Trebinjë e Proptisht në Pogradec, prej ditësh janë të izoluar nga bora e ngricat. Për të shkuar drejt fshatrave të njësisë Dardhas, por ka qenë e pamundur për të ...

Pushojnë reshjet e borës në Dibër, po ndërhyhet për hapjen e rrugëve
Reshjet e borës në Dibër kanë pushuar dhe gjatë natës nuk ka patur situatë të rënduar. Gjatë ditës së sotme pritet ndërhyrja e Emergjencave për të hapur rrugët drejt fshatrave dhe disa rrugë të qytetit, ndërsa një pjesë ...
Mapo | 11-Jan-2019 09:59
Reshjet e borës në Dibër kanë pushuar dhe gjatë natës nuk ka patur situatë të rënduar. Gjatë ditës së sotme pritet ndërhyrja e Emergjencave për të hapur rrugët drejt fshatrave dhe disa rrugë të qytetit, ndërsa një pjesë ...

Olta Xhaçka në Dibër, shënjestron firmat mirëmbajtëse të rrugëve
Situata e krijuar nga dëbora në veri të vendit mbetet problematike.shumë fshatra janë të izoluar për shkak të trashësisë së madhe të dëborës. Ndërkohë këtë të premte Ministrja Olta Xhaçka ishte sot në qarkun e Dibrës ...
VizionPlus | 11-Jan-2019 16:47
Situata e krijuar nga dëbora në veri të vendit mbetet problematike.shumë fshatra janë të izoluar për shkak të trashësisë së madhe të dëborës. Ndërkohë këtë të premte Ministrja Olta Xhaçka ishte sot në qarkun e Dibrës ...

Reshjet e dëborës, mbeten të bllokuara disa fshatra
Në Bulqizë vijon të jetë një situatë e rënduar nga moti i keq. Shumë fshatra të njësive administrative janë të bllokuar.
Top Channel | 11-Jan-2019 08:54
Në Bulqizë vijon të jetë një situatë e rënduar nga moti i keq. Shumë fshatra të njësive administrative janë të bllokuar.

Përmirësohet moti por jo gjendja e fshatrave të thellë dhe e rrugëve në qarkun Shkodër
Dita e premte ka sjelle, permiresim te kushteve atmosferike ne Shkoder, ku temperaturat kane pesuar rritje. Gjithsesi situata mbetet problematike ne njesite administrative te bashkise se Shkodres. Kjo e fundit, permes ...
VizionPlus | 11-Jan-2019 13:18
Dita e premte ka sjelle, permiresim te kushteve atmosferike ne Shkoder, ku temperaturat kane pesuar rritje. Gjithsesi situata mbetet problematike ne njesite administrative te bashkise se Shkodres. Kjo e fundit, permes ...

Situata në juglindje/ Akset nacionale të kalueshme, por disa fshatra jane izoluar totalisht
Të gjitha akset nacionale të qarkut të Korçës janë të kalueshme dhe qarkullimi kryhet normalisht, me përjashtim të aksit Boboshticë- Dardhë ku qarkullimi duhet të kryhet me zinxhirë. 27 mjete borëpastruese të firmave ...
VizionPlus | 11-Jan-2019 13:18
Të gjitha akset nacionale të qarkut të Korçës janë të kalueshme dhe qarkullimi kryhet normalisht, me përjashtim të aksit Boboshticë- Dardhë ku qarkullimi duhet të kryhet me zinxhirë. 27 mjete borëpastruese të firmave ...

Dëbora bllokon rrugët. Probleme në Korçë, Librazhd, Gjirokastër dhe Shkodër
Situata në Qarkun e Elbasanit vazhdon të jetë e rënduar, sidomos në Bashkinë e Librazhdit dhe atë të Prrenjasit. 8 km larg Librazhdit, trashësia e dëborës është rreth gjysmë metri. Rruga nga Stëbleva në drejtim të ...
Top Channel | 10-Jan-2019 21:10
Situata në Qarkun e Elbasanit vazhdon të jetë e rënduar, sidomos në Bashkinë e Librazhdit dhe atë të Prrenjasit. 8 km larg Librazhdit, trashësia e dëborës është rreth gjysmë metri. Rruga nga Stëbleva në drejtim të ...

Situata në akset rrugore në vend, ARRSH bën njoftim me rëndësi
Autoriteti Rrugor Shqiptar ka bërë një parantezë të të gjithë situatës në akset rrugore në vend. Në një njoftim në faqen e “Facebook”, ARRSH ka bërë me dije se situata është përkeqësuar akoma më shumë në Qarkun e ...
VizionPlus | 11-Jan-2019 10:52
Autoriteti Rrugor Shqiptar ka bërë një parantezë të të gjithë situatës në akset rrugore në vend. Në një njoftim në faqen e “Facebook”, ARRSH ka bërë me dije se situata është përkeqësuar akoma më shumë në Qarkun e ...

Pas dëborës, rikthehen reshjet e shiut në Gjirokastër
Në Gjirokastër dy ditë pas reshjeve të dendura të dëborës situata ka shkuar drejt përmirësimit falë edhe reshjeve të shiut që ranë gjatë gjithë ditës së djeshme. Akset nacionale janë të gjitha të kalueshme pa zinxhirë, ...
Telegraf | 11-Jan-2019 10:29
Në Gjirokastër dy ditë pas reshjeve të dendura të dëborës situata ka shkuar drejt përmirësimit falë edhe reshjeve të shiut që ranë gjatë gjithë ditës së djeshme. Akset nacionale janë të gjitha të kalueshme pa zinxhirë, ...

Bora dhe i ftohti bllokojnë Elbasanin, mbi 3 mijë familje, pa energji elektrike
Moti i acartë dhe temperaturat e ulëta kanë mbërthyer një pjesë të mirë të vendit duke krijuar problem të shumta. Bëhet e ditur se mbi 3 mijë familje në fshatrat malore të bashkive të Elbasanit, Librazhdit dhe ...
Telegraf | 11-Jan-2019 10:15
Moti i acartë dhe temperaturat e ulëta kanë mbërthyer një pjesë të mirë të vendit duke krijuar problem të shumta. Bëhet e ditur se mbi 3 mijë familje në fshatrat malore të bashkive të Elbasanit, Librazhdit dhe ...

Acari bllokon Elbasanin, 3299 familje pa energji elektrike
Moti i ftohtë dhe temperaturat e ulëta që po mbizotërojnë prej tre ditësh kanë penalizuar një sërë qarqesh, ndërsa shumë shkolla raportohen të mbyllura në zona e thella. Raportohet se 3299 familje në fshatrat malore të ...
Telegraf | 11-Jan-2019 10:03
Moti i ftohtë dhe temperaturat e ulëta që po mbizotërojnë prej tre ditësh kanë penalizuar një sërë qarqesh, ndërsa shumë shkolla raportohen të mbyllura në zona e thella. Raportohet se 3299 familje në fshatrat malore të ...

Moti i keq, ARRSH: Në këtë aks rrugor ka rënie ortekësh!
TIRANE Ndëkohë që moti i keq ka paralizuar lëvizjen dhe qarkullimin në zona të ndryshme të vendit, Autoriteti Rrugor Shqiptar bën një përmbledhje të situatës së përgjithshme në akset kryesore të vendit. ARRSH njofton se ...
BalkanWeb | 10-Jan-2019 17:35
TIRANE Ndëkohë që moti i keq ka paralizuar lëvizjen dhe qarkullimin në zona të ndryshme të vendit, Autoriteti Rrugor Shqiptar bën një përmbledhje të situatës së përgjithshme në akset kryesore të vendit. ARRSH njofton se ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved