ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 25/03/2019 06:39

Haradinaj: Taksa nuk hiqet nëse Serbia nuk na njeh

Haradinaj: Taksa nuk hiqet nëse Serbia nuk na njeh
Kryeministri i vendit Ramush Haradinaj nuk ka dhënë asnjë koment në lidhje me qëndrimet e Bashkimit Evropian, përsa i përket kërkesave për tërheqjen e taksës 100% ndaj mallrave serbe. Ndër të tjera Haradinat është ...
VizionPlus | 11-Jan-2019 17:03
Kryeministri i vendit Ramush Haradinaj nuk ka dhënë asnjë koment në lidhje me qëndrimet e Bashkimit Evropian, përsa i përket kërkesave për tërheqjen e taksës 100% ndaj mallrave serbe. Ndër të tjera Haradinat është ...

Haradinaj: Përfshirja e LDK-së dhe VV-së do ta fuqizonte Kosovën në dialog
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, tha se përfshirja e dy partive më të mëdha opozitare, Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Lëvizjes Vetëvendosje, në procesin e dialogut me Serbinë, do ta fuqizonte pozicionin ...
GazetaTema | 11-Jan-2019 13:56
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, tha se përfshirja e dy partive më të mëdha opozitare, Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Lëvizjes Vetëvendosje, në procesin e dialogut me Serbinë, do ta fuqizonte pozicionin ...

Në dialog, me taksë
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, beson se dialogu me Serbinë mund të vazhdojë edhe përderisa taksa doganore ndaj këtij shteti është në fuqi. Haradinaj ka ftuar edhe dy partitë më të mëdha të opozitës, Lidhjen ...
Telegrafi | 11-Jan-2019 18:11
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, beson se dialogu me Serbinë mund të vazhdojë edhe përderisa taksa doganore ndaj këtij shteti është në fuqi. Haradinaj ka ftuar edhe dy partitë më të mëdha të opozitës, Lidhjen ...

Në dialog, me taksë
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, beson se dialogu me Serbinë mund të vazhdojë edhe përderisa taksa doganore ndaj këtij shteti është në fuqi. Haradinaj ka ftuar edhe dy partitë më të mëdha të opozitës, Lidhjen ...
EkonomiaOnline | 11-Jan-2019 19:29
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, beson se dialogu me Serbinë mund të vazhdojë edhe përderisa taksa doganore ndaj këtij shteti është në fuqi. Haradinaj ka ftuar edhe dy partitë më të mëdha të opozitës, Lidhjen ...

Në dialog, pa heqje të taksës
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, beson se dialogu me Serbinë mund të vazhdojë edhe përderisa taksa doganore ndaj këtij shteti është në fuqi. Haradinaj ka ftuar edhe dy partitë më të mëdha të opozitës, Lidhjen ...
Arbresh | 11-Jan-2019 17:41
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, beson se dialogu me Serbinë mund të vazhdojë edhe përderisa taksa doganore ndaj këtij shteti është në fuqi. Haradinaj ka ftuar edhe dy partitë më të mëdha të opozitës, Lidhjen ...

Haradinaj: Nuk do të hiqet taksa derisa njohja nga Serbia të mos jetë në tavolinë
Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj në një konferencë për media pas mbledhjes së Qeverisë së Kosovës përsëriti qëndrimin se taksa për produktet ndaj Serbisë nuk do të hiqet derisa njohja e shtetit të Kosovës të mos ...
Telegrafi | 11-Jan-2019 13:48
Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj në një konferencë për media pas mbledhjes së Qeverisë së Kosovës përsëriti qëndrimin se taksa për produktet ndaj Serbisë nuk do të hiqet derisa njohja e shtetit të Kosovës të mos ...

Taksa nuk e ndal dialogun
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, beson se dialogu me Serbinë mund të vazhdojë edhe përderisa taksa doganore ndaj këtij shteti është në fuqi. Haradinaj ka ftuar edhe dy partitë më të mëdha të opozitës, Lidhjen ...
Zeri | 11-Jan-2019 17:28
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, beson se dialogu me Serbinë mund të vazhdojë edhe përderisa taksa doganore ndaj këtij shteti është në fuqi. Haradinaj ka ftuar edhe dy partitë më të mëdha të opozitës, Lidhjen ...

Në dialog, pa heqje të taksës
Haradinaj ka ftuar edhe dy partitë më të mëdha të opozitës, Lidhjen Demokratike të Kosovës dhe Lëvizjen Vetëvendosje që t’i bashkohen Delegacionit të Kosovës në negociatat me Serbinë, ndonëse ka marrë përgjigje të ...
Shprehja | 11-Jan-2019 17:21
Haradinaj ka ftuar edhe dy partitë më të mëdha të opozitës, Lidhjen Demokratike të Kosovës dhe Lëvizjen Vetëvendosje që t’i bashkohen Delegacionit të Kosovës në negociatat me Serbinë, ndonëse ka marrë përgjigje të ...

Haradinaj: Nuk e heqim taksën pa na njohur si shtet
Kryeminsitri i Kosovës Haradinaj ka përsëritur edhe një herë se vendimi për taksën prej 100 për qind për mallrat serbe do të mbetet në fuqi deri sa Serbia ta njohë Kosovën. Haradinaj tha se pavarësisht krimeve që ...
Alsat-M | 11-Jan-2019 16:39
Kryeminsitri i Kosovës Haradinaj ka përsëritur edhe një herë se vendimi për taksën prej 100 për qind për mallrat serbe do të mbetet në fuqi deri sa Serbia ta njohë Kosovën. Haradinaj tha se pavarësisht krimeve që ...

?Haradinaj: Kosova nuk i nënshtrohet presionit të BE-së dhe Serbisë për taksën
Qëndrimi Bashkimit Evropian karshi kushtëzimit nga ana e Serbisë për të mos marrë pjesë në dialogun Kosovë-Serbi, derisa të shfuqizohet taksa e Qeverisës 100 përqind për prodhimet e Serbisë, kryeministri Ramush ...
Lajm Press | 11-Jan-2019 16:13
Qëndrimi Bashkimit Evropian karshi kushtëzimit nga ana e Serbisë për të mos marrë pjesë në dialogun Kosovë-Serbi, derisa të shfuqizohet taksa e Qeverisës 100 përqind për prodhimet e Serbisë, kryeministri Ramush ...

Abelard Tahiri kundërshton propozimin e Haradinajt për taksën
Kryeministri i vendit Ramush Haradinaj, sot në mbledhjen e Qeverisë ka kërkuar që, siç ka thënë, të mos dëmtohen sipërmarrësit në vend , të mos aplikohet masa e taksës 100 për qind për mallrat që kanë qenë në Kosovë. ...
Lajm Press | 11-Jan-2019 16:13
Kryeministri i vendit Ramush Haradinaj, sot në mbledhjen e Qeverisë ka kërkuar që, siç ka thënë, të mos dëmtohen sipërmarrësit në vend , të mos aplikohet masa e taksës 100 për qind për mallrat që kanë qenë në Kosovë. ...

Haradinaj: Nuk do ta heqim taksën ndaj Serbisë
Pas mbledhjes së parë për këtë vit të Qeverisë, kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë se derisa nuk ka njohje nga Serbia, taksa 100 përqind do të jetë në fuqi, percjell Fakte. Kryeministri Haradinaj ka thënë se nuk do ...
Ina-Online | 11-Jan-2019 15:51
Pas mbledhjes së parë për këtë vit të Qeverisë, kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë se derisa nuk ka njohje nga Serbia, taksa 100 përqind do të jetë në fuqi, percjell Fakte. Kryeministri Haradinaj ka thënë se nuk do ...

Kundërshtohet ndryshimi i vendimit për taksën
Kryeministri i vendit Ramush Haradinaj, sot në mbledhjen e Qeverisë ka kërkuar që të mos dëmtohen kompanitë vendore dhe të mos aplikohet masa e taksës 100 për qind për mallrat që kanë qenë në Kosovë deri në ditën kur ...
Kosova Press | 11-Jan-2019 15:48
Kryeministri i vendit Ramush Haradinaj, sot në mbledhjen e Qeverisë ka kërkuar që të mos dëmtohen kompanitë vendore dhe të mos aplikohet masa e taksës 100 për qind për mallrat që kanë qenë në Kosovë deri në ditën kur ...

Haradinaj: Përfshirja e LDK-së dhe VV-së do ta fuqizonte Kosovën në dialog
Prishtinë, 11 janar 2019 – Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, tha se përfshirja e dy partive më të mëdha opozitare, Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Lëvizjes Vetëvendosje, në procesin e dialogut me Serbinë, do ...
Illyriapress | 11-Jan-2019 15:12
Prishtinë, 11 janar 2019 – Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, tha se përfshirja e dy partive më të mëdha opozitare, Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Lëvizjes Vetëvendosje, në procesin e dialogut me Serbinë, do ...

Haradinaj: Kosova nuk i nënshtrohet presionit të BE-së dhe Serbisë për taksën
Qëndrimi Bashkimit Evropian karshi kushtëzimit nga ana e Serbisë për të mos marrë pjesë në dialogun Kosovë-Serbi, derisa të shfuqizohet taksa e Qeverisës 100 përqind për prodhimet e Serbisë, kryeministri Ramush ...
Kosova Press | 11-Jan-2019 14:57
Qëndrimi Bashkimit Evropian karshi kushtëzimit nga ana e Serbisë për të mos marrë pjesë në dialogun Kosovë-Serbi, derisa të shfuqizohet taksa e Qeverisës 100 përqind për prodhimet e Serbisë, kryeministri Ramush ...

Haradinaj: Akoma pranojmë trupa të pajetë nga Serbia, nuk e heqim taksën
Kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë se nuk ka asnjë koment në lidhje me qëndrimet e Bashkimit Evropian sa i përket kërkesave për tërheqjen e taksës 100% ndaj mallrave serbe. Ndërsa përmend se Kosova akoma merr trupa ...
Gazeta Monitor | 11-Jan-2019 14:43
Kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë se nuk ka asnjë koment në lidhje me qëndrimet e Bashkimit Evropian sa i përket kërkesave për tërheqjen e taksës 100% ndaj mallrave serbe. Ndërsa përmend se Kosova akoma merr trupa ...

Haradinaj: Akoma pranojmë trupa të pajetë nga Serbia, nuk e heqim taksën
Kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë se nuk ka asnjë koment në lidhje me qëndrimet e Bashkimit Evropian sa i përket kërkesave për tërheqjen e taksës 100% ndaj mallrave serbe. Ndërsa përmend se Kosova akoma merr trupa ...
Koha Jone | 11-Jan-2019 14:31
Kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë se nuk ka asnjë koment në lidhje me qëndrimet e Bashkimit Evropian sa i përket kërkesave për tërheqjen e taksës 100% ndaj mallrave serbe. Ndërsa përmend se Kosova akoma merr trupa ...

Kryeministri Haradinaj: Akoma pranojmë trupa të pajetë nga Serbia, nuk e heqim taksën
Kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë se nuk ka asnjë koment në lidhje me qëndrimet e Bashkimit Evropian sa i përket kërkesave për tërheqjen e taksës 100% ndaj mallrave serbe. Ndërsa përmend se Kosova akoma merr trupa ...
Arbresh | 11-Jan-2019 14:25
Kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë se nuk ka asnjë koment në lidhje me qëndrimet e Bashkimit Evropian sa i përket kërkesave për tërheqjen e taksës 100% ndaj mallrave serbe. Ndërsa përmend se Kosova akoma merr trupa ...

Haradinaj: Përfshirja e LDK-së dhe VV-së do ta fuqizonte Kosovën në dialog
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, tha se përfshirja e dy partive më të mëdha opozitare, Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Lëvizjes Vetëvendosje, në procesin e dialogut me Serbinë, do ta fuqizonte pozicionin ...
Zeri | 11-Jan-2019 14:12
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, tha se përfshirja e dy partive më të mëdha opozitare, Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Lëvizjes Vetëvendosje, në procesin e dialogut me Serbinë, do ta fuqizonte pozicionin ...

Haradinaj për kërkesat e BE-së: Kosova ende pranon trupa të pajetë në kufi të Serbisë, taksa nuk hiqet deri në njohje
”Ju e dini ne ende vazhdojmë të pranojmë trupa të pajetë në kufi të Serbisë. Kur isha kryeministër në 2004, kam shkuar në Merdarë e kam marr disa trupa të pajetë. Asnjë çertifikatë nuk iu është dhënë Kosovës se si kanë ...
Klan Kosova | 11-Jan-2019 13:48
”Ju e dini ne ende vazhdojmë të pranojmë trupa të pajetë në kufi të Serbisë. Kur isha kryeministër në 2004, kam shkuar në Merdarë e kam marr disa trupa të pajetë. Asnjë çertifikatë nuk iu është dhënë Kosovës se si kanë ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved