ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 22/01/2019 11:09

Këshilli i Ambasadorëve, thirrje Ramës: Rivlerëso kandidaturën e Cakajt!

Këshilli i Ambasadorëve, thirrje Ramës: Rivlerëso kandidaturën e Cakajt!
Pas debatit që shkaktoi mosdekretimi nga Presidenti Ilir Meta i Gent Cakajt në postin e Ministrit të Jashtëm, ka ardhur reagimi nga Këshilli i Ambasadorëve Shqiptarë.
Top Channel | 11-Jan-2019 17:48
Pas debatit që shkaktoi mosdekretimi nga Presidenti Ilir Meta i Gent Cakajt në postin e Ministrit të Jashtëm, ka ardhur reagimi nga Këshilli i Ambasadorëve Shqiptarë.

Rama ironi me Metën: I ka vjedhur Doktorresha e Shkencave passwordin
E menjëhershme ka qenë përgjigja e kryeministrit Edi Rama pas deklaratave të Ilir Metës se asnjë fuqi në botë s’mund ta shantazhojë dot Presidentin. “Mos e merrni seriozisht ju lutem, ose i ka vjedhur Doktorresha e ...
BalkanWeb | 11-Jan-2019 11:15
E menjëhershme ka qenë përgjigja e kryeministrit Edi Rama pas deklaratave të Ilir Metës se asnjë fuqi në botë s’mund ta shantazhojë dot Presidentin. “Mos e merrni seriozisht ju lutem, ose i ka vjedhur Doktorresha e ...

Mosdekretimi i Cakajt/ Duma: Vendimi i Metës kushtetues
Mosdekretimi i Gent Cakajt në postin e Ministrit të Jashtëm ka përplasuar Presidentin Ilir Meta dhe kryeministrin Edi Rama. Pas replikave të një dite më parë Meta e Rama kanë vijuar akuzat në distancë. Sot kreu i ...
ABCNews | 11-Jan-2019 21:13
Mosdekretimi i Gent Cakajt në postin e Ministrit të Jashtëm ka përplasuar Presidentin Ilir Meta dhe kryeministrin Edi Rama. Pas replikave të një dite më parë Meta e Rama kanë vijuar akuzat në distancë. Sot kreu i ...

Vazhdon përplasja Rama-Meta për mosdekretimin e Gent Cakajt
Pas deklaratës së Presidentit të Shqipërisë Ilir Meta, se ‘nuk ka fuqi në botë t’i bëjë presion Presidentit të Republikës së Shqipërisë’, porosi kjo dërguar kryeministrit Edi Rama, është kundërpërgjigjur ky i fundit. Në ...
Telegrafi | 11-Jan-2019 12:15
Pas deklaratës së Presidentit të Shqipërisë Ilir Meta, se ‘nuk ka fuqi në botë t’i bëjë presion Presidentit të Republikës së Shqipërisë’, porosi kjo dërguar kryeministrit Edi Rama, është kundërpërgjigjur ky i fundit. Në ...

Përplasja Qeveri-Presidencë, Balla: Meta, kreu imagjinar i opozitës
Kreu i grupit parlamentar i Partisë Socialiste, Taulant Balla ndërhyn në përplasjen mes Kryeministrit Edi Rama dhe Presidentit Ilir Meta, pas refuzimit të kreut të shtetit për të dekretuar Gent Cakaj si ministër të ...
Gazeta Shqip | 11-Jan-2019 11:56
Kreu i grupit parlamentar i Partisë Socialiste, Taulant Balla ndërhyn në përplasjen mes Kryeministrit Edi Rama dhe Presidentit Ilir Meta, pas refuzimit të kreut të shtetit për të dekretuar Gent Cakaj si ministër të ...

Thellohet përplasja Rama-Meta
Mosdekretimi i Gent Cakajt si propozim i kryeministrit për ministër të jashtëm rikthen tensionet mes kreut të Shtetit dhe atij të qeveriseë. Pas deklaratave të një dite më parë në rrjetet sociale nga ana e Ramës, Meta ...
ABCNews | 11-Jan-2019 12:19
Mosdekretimi i Gent Cakajt si propozim i kryeministrit për ministër të jashtëm rikthen tensionet mes kreut të Shtetit dhe atij të qeveriseë. Pas deklaratave të një dite më parë në rrjetet sociale nga ana e Ramës, Meta ...

Thellohet përplasja Rama-Meta për Cakajn
Thellohet përplasja mes presidentit të Republikës Ilir Meta dhe kryeministrit Edi Rama për mosdekretimin e Genti Cakajt në postin e ministrit të Jashtëm. Pas replikave të një dite më parë Meta e Rama kanë vijuar akuzat ...
TV Klan | 11-Jan-2019 12:11
Thellohet përplasja mes presidentit të Republikës Ilir Meta dhe kryeministrit Edi Rama për mosdekretimin e Genti Cakajt në postin e ministrit të Jashtëm. Pas replikave të një dite më parë Meta e Rama kanë vijuar akuzat ...

Vazhdon përplasja Rama-Meta për mosdekretimin e Gent Cakajt
Pas deklaratës së Presidentit të Shqipërisë Ilir Meta, se ‘nuk ka fuqi në botë t’i bëjë presion Presidentit të Republikës së Shqipërisë’, porosi kjo dërguar kryeministrit Edi Rama, është kundërpërgjigjur ky i fundit. Në ...
Shenja | 11-Jan-2019 14:19
Pas deklaratës së Presidentit të Shqipërisë Ilir Meta, se ‘nuk ka fuqi në botë t’i bëjë presion Presidentit të Republikës së Shqipërisë’, porosi kjo dërguar kryeministrit Edi Rama, është kundërpërgjigjur ky i fundit. Në ...

Shpërthejnë memet: Thaçi në krevat e Vuçiç, ndërsa Batoni…
Pas refuzimit që kreu i shteti, Ilir Meta i bërë kandidaturës së Gent Cakajt, kanë plasur edhe memet në rrjetet sociale.
Telegraf | 11-Jan-2019 11:05
Pas refuzimit që kreu i shteti, Ilir Meta i bërë kandidaturës së Gent Cakajt, kanë plasur edhe memet në rrjetet sociale.

Meta shpërthen ndaj Ramës: Ai që kërcënon gjithëkënd, bëri gabimin fatal!
Presidenti Ilir Meta ka ashpërsuar tonet ndaj Kryeministrit Rama. Meta thotë se ai që kërcënon gjyqtare, prokurore, gazetare, beri gabimin fatal duke kercenuar Presidentin. Gjithçka erdhi pasi Meta nuk dekretoi të ...
Albportali | 11-Jan-2019 12:23
Presidenti Ilir Meta ka ashpërsuar tonet ndaj Kryeministrit Rama. Meta thotë se ai që kërcënon gjyqtare, prokurore, gazetare, beri gabimin fatal duke kercenuar Presidentin. Gjithçka erdhi pasi Meta nuk dekretoi të ...

Vazhdon përplasja Rama-Meta
Përplasja mes kryeministrit Edi Rama dhe presidentit Ilir Meta ka vazhduar ndërmjet rrjeteve sociale për shkak të refuzimit të Presidentit për dekretimin e Gent Cakajt si ministër i Jashtëm. Kryeministri i Shqipërisë e ...
EkonomiaOnline | 11-Jan-2019 11:56
Përplasja mes kryeministrit Edi Rama dhe presidentit Ilir Meta ka vazhduar ndërmjet rrjeteve sociale për shkak të refuzimit të Presidentit për dekretimin e Gent Cakajt si ministër i Jashtëm. Kryeministri i Shqipërisë e ...

Statusi i Metës për kërcënimin, Rama: Mos e merrni seriozisht
Përplasja Rama-Meta ka arritur në një tjetër nivel pas refuzimit të Presidentit për dekretimin e Gent Cakajt si ministër i Jashtëm. Teksa kryeministri Rama e ka cilësuar si një vendim të turpshëm dhe anti-kushtetues ...
Medial | 11-Jan-2019 11:49
Përplasja Rama-Meta ka arritur në një tjetër nivel pas refuzimit të Presidentit për dekretimin e Gent Cakajt si ministër i Jashtëm. Teksa kryeministri Rama e ka cilësuar si një vendim të turpshëm dhe anti-kushtetues ...

Rama nuk ndalet, i reagon sërish Ilir Metës
Kryeministri Edi Rama u është përgjigjur akuzave të presidentit Meta se po kërcënohet nga kreu i qeverisë pas refuzimit të kandidaturës së Gent Cakajt për ministër të Jashtëm. LEXO EDHE: Meta: Rama s’ka fuqi t’i bëjë ...
Zeri | 11-Jan-2019 11:41
Kryeministri Edi Rama u është përgjigjur akuzave të presidentit Meta se po kërcënohet nga kreu i qeverisë pas refuzimit të kandidaturës së Gent Cakajt për ministër të Jashtëm. LEXO EDHE: Meta: Rama s’ka fuqi t’i bëjë ...

Meta për mosdrekretimin e Cakajt: S’ka fuqi në botë që i bën shantazh Presidentit!
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta është shprehur me tone të ashpra përmes një statusi në rrjetin social “Facebook”. Duke folur për mosdekretimin e ministrit nga Kosova, Gent Cakaj si ministër të Punëve të Jashtme, Meta ...
Albportali | 11-Jan-2019 11:24
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta është shprehur me tone të ashpra përmes një statusi në rrjetin social “Facebook”. Duke folur për mosdekretimin e ministrit nga Kosova, Gent Cakaj si ministër të Punëve të Jashtme, Meta ...

Thellohet përplasja Rama – Meta, presidenti për kryeministrin: ky kërcënues!
Një mesazh i fundit i presidentit Meta në FB, duket se po e thellon më tej përplasjen e radhës mes tij dhe kryeministrit Rama. Me një gjuhë më shumë partiake se presidenciale, ish-kreu i LSI-së, partisë që është ...
Tesheshi | 11-Jan-2019 11:21
Një mesazh i fundit i presidentit Meta në FB, duket se po e thellon më tej përplasjen e radhës mes tij dhe kryeministrit Rama. Me një gjuhë më shumë partiake se presidenciale, ish-kreu i LSI-së, partisë që është ...

Rama, reagim ironik ndaj Metës: pse nuk duhet marrë seriozisht
Kryeministri Rama ka reaguar ndaj mesazhit të ashpër të presidentit Meta karshi tij, duke patur gjithnjë në sfond çështjen “Cakaj”, duke zgjedhur më shumë ironinë se të njëtën ashpërsi. “Mos e merrni seriozisht ju ...
Tesheshi | 11-Jan-2019 11:21
Kryeministri Rama ka reaguar ndaj mesazhit të ashpër të presidentit Meta karshi tij, duke patur gjithnjë në sfond çështjen “Cakaj”, duke zgjedhur më shumë ironinë se të njëtën ashpërsi. “Mos e merrni seriozisht ju ...

Rama – Metës: Mona të ka vjedhur FB, ose je në fazën ku do të merren armët
Vetëm pak minuta ka vonuar përgjigja e kryeministrit Edi Rama për PresidentinIlir Meta, i cili e nisi ditën duke vendosu pikat mbi (i), pasi i kujtoi shefit të qeverisë se “nuk ka fuqi në botë që e shantazhon”. E teksa ...
Lajm Press | 11-Jan-2019 11:15
Vetëm pak minuta ka vonuar përgjigja e kryeministrit Edi Rama për PresidentinIlir Meta, i cili e nisi ditën duke vendosu pikat mbi (i), pasi i kujtoi shefit të qeverisë se “nuk ka fuqi në botë që e shantazhon”. E teksa ...

REPLIKAT/ Rama i përgjigjet Metës: Mos e merrni seriozisht, është në fazën kur i bën thirrje popullit të rrëmbejë armët. Doktorresha i ka vjedhur passwordin
Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas akuzave të ashrpa të Ilir Metës në drejtim të tij. “Mos e merrni seriozisht ju lutem, ose i ka vjedhur Doktorresha e Shkencave passwordin e faqes zyrtare, ose pastaj eshte ne ate ...
GazetaTema | 11-Jan-2019 10:03
Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas akuzave të ashrpa të Ilir Metës në drejtim të tij. “Mos e merrni seriozisht ju lutem, ose i ka vjedhur Doktorresha e Shkencave passwordin e faqes zyrtare, ose pastaj eshte ne ate ...

Meta i kthen përgjigje Ramës (FOTO)
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, i është kundërpërgjigjur në mënyrë indirekte kryeministrit Edi Rama, pasi gjatë gjithë ditës së djeshme këta të dy, përfshirë edhe të tjerë, janë akuzuar dhe ofenduar pas vendimit të ...
Alsat-M | 11-Jan-2019 11:14
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, i është kundërpërgjigjur në mënyrë indirekte kryeministrit Edi Rama, pasi gjatë gjithë ditës së djeshme këta të dy, përfshirë edhe të tjerë, janë akuzuar dhe ofenduar pas vendimit të ...

Rama ironi me Metën: I ka vjedhur Doktorresha e Shkencave passwordin
Edi Rama iu përgjigj reagimit të Presidentit Ilir Meta, teksa ky i fundit deklaroi se askush nuk ka fuqi t’i bëjë presion dhe shantazh Presidentit të Republikës. Në një postim në rrjetet sociale, Rama shkruan se Ilir ...
Lapsi | 11-Jan-2019 10:30
Edi Rama iu përgjigj reagimit të Presidentit Ilir Meta, teksa ky i fundit deklaroi se askush nuk ka fuqi t’i bëjë presion dhe shantazh Presidentit të Republikës. Në një postim në rrjetet sociale, Rama shkruan se Ilir ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved