ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 22/01/2019 11:01

Merkel rikthehet në Greqi, Athina kërkon dëmet e luftës

Merkel rikthehet në Greqi, Athina kërkon dëmet e luftës
“Gjermania e njeh përgjegjësinë e saj historike për krimet e kryera nga nazistët në Greqi”, tha Kancelarja gjermane Angela Merkel të premten, në vizitën e parë të saj në Athinë që nga viti 2014.
Top Channel | 11-Jan-2019 17:53
“Gjermania e njeh përgjegjësinë e saj historike për krimet e kryera nga nazistët në Greqi”, tha Kancelarja gjermane Angela Merkel të premten, në vizitën e parë të saj në Athinë që nga viti 2014.

Merkel-Tsipras: Greqia ka rol të rëndësishëm në Ballkan
ërqafime dhe buzëqeshje në shkallët e pallatit “Maximos” në Athinë. Kryeministri grek, Alexis Tsipras priti në takim kancelaren gjermane, Angela Merkel në një frymëshumë pozitive duke thënë se vizita e saj i jep fund ...
Mapo | 11-Jan-2019 14:04
ërqafime dhe buzëqeshje në shkallët e pallatit “Maximos” në Athinë. Kryeministri grek, Alexis Tsipras priti në takim kancelaren gjermane, Angela Merkel në një frymëshumë pozitive duke thënë se vizita e saj i jep fund ...

Merkel: Pranojmë përgjegjësinë e krimeve naziste në Greqi
Gjermania pranon plotësisht përgjegjësinë e krimeve të kryera nga nazistët në Greqi, deklaroi sot kancelarja gjermane, Angela Merkel gjatë vizitës së saj të parë zyrtare në Athinë që prej vitit 2014. “Ne pranojmë ...
GazetaTema | 11-Jan-2019 12:47
Gjermania pranon plotësisht përgjegjësinë e krimeve të kryera nga nazistët në Greqi, deklaroi sot kancelarja gjermane, Angela Merkel gjatë vizitës së saj të parë zyrtare në Athinë që prej vitit 2014. “Ne pranojmë ...

Merkel: Mbështes me zemër detyrimin që kemi për krimet naziste
Kancelarja gjermane Angela Merkel vijon takimet në Athinë, në ditën e dytë të vizitës së saj zyrtare në Greqi. Ajo u prit nga Presidenti Prokopis Pavlokupos i cili e falenderoi kancelaren për mbështetjen që i ka dhënë ...
VizionPlus | 11-Jan-2019 13:48
Kancelarja gjermane Angela Merkel vijon takimet në Athinë, në ditën e dytë të vizitës së saj zyrtare në Greqi. Ajo u prit nga Presidenti Prokopis Pavlokupos i cili e falenderoi kancelaren për mbështetjen që i ka dhënë ...

Merkel: Greqia duhet të vazhdojë të reformohet
Greqia duhet të vazhdojë të reformohet ndonëse doli nga tetë vite masa shtrënguese për shkak të krizës ekonomike që e preku rëndë, deklaroi kancelarja gjermane gjatë një vizite në Athinë, ku u takua me kryeministrin ...
BalkanWeb | 11-Jan-2019 07:27
Greqia duhet të vazhdojë të reformohet ndonëse doli nga tetë vite masa shtrënguese për shkak të krizës ekonomike që e preku rëndë, deklaroi kancelarja gjermane gjatë një vizite në Athinë, ku u takua me kryeministrin ...

Edhe Shqipëria, pjesë e bisedës në takimin Merkel-Tsipras
Konferenca e përbashkët për shtyp e kryeministri Tsipras dhe kancelares, Merkel në Athinë, kishte përveç të tjerash edhe referime për Shqipërinë. Sipas kreut të qeverisë greke, vizioni i perspektivës evropiane të ...
Top Channel | 11-Jan-2019 01:08
Konferenca e përbashkët për shtyp e kryeministri Tsipras dhe kancelares, Merkel në Athinë, kishte përveç të tjerash edhe referime për Shqipërinë. Sipas kreut të qeverisë greke, vizioni i perspektivës evropiane të ...

Merkel takohet në Athinë me Presidentin e Greqisë, Pavlopoulos
Në takimin e saj në Athinë me presidentin grek Pavlopulos, kancelarja gjermane Anxhela Merkel ka përmendur dhe marrëveshjen e Prespës, duke thënë se është një zhvillim pozitiv jo vetëm për Athinën dhe Shkupin, por për ...
ABCNews | 11-Jan-2019 14:30
Në takimin e saj në Athinë me presidentin grek Pavlopulos, kancelarja gjermane Anxhela Merkel ka përmendur dhe marrëveshjen e Prespës, duke thënë se është një zhvillim pozitiv jo vetëm për Athinën dhe Shkupin, por për ...

Merkel mbështet Tsiprasin
Duke falenderuar kryemistrin Aleksis Tsipras për punën e mirë të bërë për të shpëtuar Greqinë nga kriza ekonomike, por edhe për të rritur rolin gjeopolitik të Athinës, kancelarja gjermane Angela Merkel ka shprehur ...
Top Channel | 10-Jan-2019 22:18
Duke falenderuar kryemistrin Aleksis Tsipras për punën e mirë të bërë për të shpëtuar Greqinë nga kriza ekonomike, por edhe për të rritur rolin gjeopolitik të Athinës, kancelarja gjermane Angela Merkel ka shprehur ...

Tsipras: Minoriteti, kusht për Shqipërinë
Kancelarja gjermane Angela Merkel u rikthye në Athinë, në të parën vizitë që pas çlirimit të vendit nga barra e rëndë e masave të kursimit. Një ndër temat më të rëndësishme ishte Ballkani Perëndimor. Kreu i qeverisë ...
TV Klan | 11-Jan-2019 12:46
Kancelarja gjermane Angela Merkel u rikthye në Athinë, në të parën vizitë që pas çlirimit të vendit nga barra e rëndë e masave të kursimit. Një ndër temat më të rëndësishme ishte Ballkani Perëndimor. Kreu i qeverisë ...

Merkel: Marrëveshja BE-Turqi për emigrantët, nuk po funksionon siç duhet
Kancelarja gjermane Angela Merkel tha të premten se marrëveshja midis Bashkimit Evropian dhe Turqisë për të frenuar flukset masive të emigrantëve, është jofunksionale dhe kritikoi sistemin ligjor të Greqisë, që ...
Medial | 12-Jan-2019 02:13
Kancelarja gjermane Angela Merkel tha të premten se marrëveshja midis Bashkimit Evropian dhe Turqisë për të frenuar flukset masive të emigrantëve, është jofunksionale dhe kritikoi sistemin ligjor të Greqisë, që ...

Merkel: Marrëveshja me Turqinë për emigrantët nuk funksionon
Kancelarja gjermane Angela Merkel deklaroi sot se marrëveshja mes Bashkimit Evropian dhe Turqisë për emigrantët është jofunksionale dhe e kritikoi sistemin juridik të Greqisë që realizon rezultate në deportimin e ...
Koha.mk | 11-Jan-2019 20:02
Kancelarja gjermane Angela Merkel deklaroi sot se marrëveshja mes Bashkimit Evropian dhe Turqisë për emigrantët është jofunksionale dhe e kritikoi sistemin juridik të Greqisë që realizon rezultate në deportimin e ...

Cipras dhe Kamenos do të takohen pas votimit në Parlamentin e Maqedonisë
Athinë, 11 janar - Partnerët e koalicionit në Qeverinë greke, Aleksis Cipras dhe Panos Kanenos, së pari do ta presin zgjidhjen tek ne dhe më pas do të realizojnë takim. Edhe pse ishte paralajmëruar jozyrtarisht për sot ...
Zhurnal | 11-Jan-2019 16:27
Athinë, 11 janar - Partnerët e koalicionit në Qeverinë greke, Aleksis Cipras dhe Panos Kanenos, së pari do ta presin zgjidhjen tek ne dhe më pas do të realizojnë takim. Edhe pse ishte paralajmëruar jozyrtarisht për sot ...

Merkel në Athinë: Gjermania, përgjegjëse për krimet naziste në Greqi! (Por grekët duan para, jo fjalë)
Gjermania “merr plotësisht përgjegjësinë për krimet” e kryera nga nazistët në Greqi, tha kancelarja gjermane Angela Merkel të premten, në ditën e dytë të vizitës së saj të parë zyrtare në Athinë që nga viti 2014. “Ne ...
Tesheshi | 11-Jan-2019 15:20
Gjermania “merr plotësisht përgjegjësinë për krimet” e kryera nga nazistët në Greqi, tha kancelarja gjermane Angela Merkel të premten, në ditën e dytë të vizitës së saj të parë zyrtare në Athinë që nga viti 2014. “Ne ...

Angela Merkel: Marrëveshja e Prespës është në dobi të gjithë Evropës
Vëmendja e mediave greke pas takimit të Angela Merkel dhe Aleksis Cipras e monopolizoi qëndrimin e kancelares gjermane në lidhje me Marrëveshjen e Prespës, dhe duket se pikërisht zgjidhja mes Maqedonisë dhe Greqisë ka ...
Alsat-M | 11-Jan-2019 14:35
Vëmendja e mediave greke pas takimit të Angela Merkel dhe Aleksis Cipras e monopolizoi qëndrimin e kancelares gjermane në lidhje me Marrëveshjen e Prespës, dhe duket se pikërisht zgjidhja mes Maqedonisë dhe Greqisë ka ...

Cipras dhe Kamenos do të takohen pas zgjidhjes në Parlamentin e Maqedonisë
Athinë, 11 janar -Partnerët e koalicionit në Qeverinë greke, Aleksis Cipras dhe Panos Kanenos, së pari do ta presin zgjidhjen tek ne dhe më pas do të realizojnë takim. Edhe pse ishte paralajmëruar jozyrtarisht për sot ...
Koha.mk | 11-Jan-2019 14:18
Athinë, 11 janar -Partnerët e koalicionit në Qeverinë greke, Aleksis Cipras dhe Panos Kanenos, së pari do ta presin zgjidhjen tek ne dhe më pas do të realizojnë takim. Edhe pse ishte paralajmëruar jozyrtarisht për sot ...

Merkel: Pranojmë përgjegjësi për krimet naziste në Greqi
Gjermania pranon plotësisht përgjegjësinë e krimeve të kryera nga nazistët në Greqi, deklaroi sot kancelarja gjermane, Angela Merkel gjatë vizitës së saj të parë zyrtare në Athinë që prej vitit 2014. “Ne pranojmë ...
Zhurnal | 11-Jan-2019 14:05
Gjermania pranon plotësisht përgjegjësinë e krimeve të kryera nga nazistët në Greqi, deklaroi sot kancelarja gjermane, Angela Merkel gjatë vizitës së saj të parë zyrtare në Athinë që prej vitit 2014. “Ne pranojmë ...

Tsipras: Minoriteti, kusht për Shqipërinë
Kancelarja gjermane Angela Merkel u rikthye në Athinë, në të parën vizitë që pas çlirimit të vendit nga barra e rëndë e masave të kursimit. Një ndër temat më të rëndësishme ishte Ballkani Perëndimor. Kreu i qeverisë ...
Java News | 11-Jan-2019 13:41
Kancelarja gjermane Angela Merkel u rikthye në Athinë, në të parën vizitë që pas çlirimit të vendit nga barra e rëndë e masave të kursimit. Një ndër temat më të rëndësishme ishte Ballkani Perëndimor. Kreu i qeverisë ...

Merkel në Athinë: Pranojmë përgjegjësinë e krimeve naziste në Greqi
Gjermania pranon plotësisht përgjegjësinë e krimeve të kryera nga nazistët në Greqi, deklaroi sot kancelarja gjermane, Angela Merkel gjatë vizitës së saj të parë zyrtare në Athinë që prej vitit 2014. “Ne pranojmë ...
Java News | 11-Jan-2019 13:34
Gjermania pranon plotësisht përgjegjësinë e krimeve të kryera nga nazistët në Greqi, deklaroi sot kancelarja gjermane, Angela Merkel gjatë vizitës së saj të parë zyrtare në Athinë që prej vitit 2014. “Ne pranojmë ...

Merkel: Marrëveshja e Prespës i jep mundësi Maqedonisë Veriore që të bëhet anëtare e NATO-s dhe BE-së
Vëmendja e mediave greke pas takimit të Angela Merkel me Alexis Tsipras monopolizoi pozitën e kancelares gjermane në lidhje me marrëveshjen e Prespës, ndërsa siç duket zgjidhja e kontestit të emrit në mes Maqedonisë dhe ...
Telegrafi | 11-Jan-2019 08:26
Vëmendja e mediave greke pas takimit të Angela Merkel me Alexis Tsipras monopolizoi pozitën e kancelares gjermane në lidhje me marrëveshjen e Prespës, ndërsa siç duket zgjidhja e kontestit të emrit në mes Maqedonisë dhe ...

Vijon mosmarrëveshja Athinë-Shkup për emrin e Maqedonisë
Kryeministri grek Alexis Tsipras është në prag të zgjidhjes së një mosmarrëveshjeje të gjatë dhjetëvjeçare me Republikën e Maqedonisë, por mungesa e një kompromisi mund t’i kushtojë atij një partner koalicioni. Tsipras ...
Monitor | 11-Jan-2019 10:11
Kryeministri grek Alexis Tsipras është në prag të zgjidhjes së një mosmarrëveshjeje të gjatë dhjetëvjeçare me Republikën e Maqedonisë, por mungesa e një kompromisi mund t’i kushtojë atij një partner koalicioni. Tsipras ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved