ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 25/03/2019 06:19

Mbyllja e Qeverisë amerikane mund të shkaktojë rritje të papunësisë

Mbyllja e Qeverisë amerikane mund të shkaktojë rritje të papunësisë
Mbyllja e përkohshme e Qeverisë amerikane mund të shkurtojë rritjen e punësimit në 500,000 në janar dhe të rris në 4.0 përqindjen e papunësisë, nëse kjo cështje nuk zgjidhet deri të premten e ardhshme, paralajmërojnë ...
GazetaTema | 12-Jan-2019 22:14
Mbyllja e përkohshme e Qeverisë amerikane mund të shkurtojë rritjen e punësimit në 500,000 në janar dhe të rris në 4.0 përqindjen e papunësisë, nëse kjo cështje nuk zgjidhet deri të premten e ardhshme, paralajmërojnë ...

Mbyllja e qeverisë, tani më e gjata në historinë amerikane
Mbyllja e pjesshme e qeverisë amerikane hyri të shtunën në ditën e saj të 22-të, duke u bërë më e gjata në historinë e Shteteve të Bashkuara. Mbyllja u shkaktua nga kërkesa e Presidentit Donald Trump për miliarda ...
GazetaTema | 12-Jan-2019 20:14
Mbyllja e pjesshme e qeverisë amerikane hyri të shtunën në ditën e saj të 22-të, duke u bërë më e gjata në historinë e Shteteve të Bashkuara. Mbyllja u shkaktua nga kërkesa e Presidentit Donald Trump për miliarda ...

SHBA, bllokadë historike e qeverisë
Paralizimi i pjesshëm i qeverisë federale amerikane ka hyrë në histori si më e gjata ndonjëherë, e ky rekord ndoshta do të përforcohet duke mos pasur një fund të ngërçit politik në horizont. Kjo e shtunë ka shënuar ...
Mapo | 12-Jan-2019 11:37
Paralizimi i pjesshëm i qeverisë federale amerikane ka hyrë në histori si më e gjata ndonjëherë, e ky rekord ndoshta do të përforcohet duke mos pasur një fund të ngërçit politik në horizont. Kjo e shtunë ka shënuar ...

Shpallja e emergjencës kombëtare, Trump: I takon Kongresit
SHBA Presidenti amerikan, Donald Trump pohoi të premten në ditën e 21-ë të “shutdown” që ka mbyllur një pjesë të administratave federale, se nuk do të shpalltë kaq shpejt procedurën e emergjencës kombëtare, që do t’i ...
BalkanWeb | 12-Jan-2019 02:00
SHBA Presidenti amerikan, Donald Trump pohoi të premten në ditën e 21-ë të “shutdown” që ka mbyllur një pjesë të administratave federale, se nuk do të shpalltë kaq shpejt procedurën e emergjencës kombëtare, që do t’i ...

Macron anulon Forumin e Davosit, mbledh sipërmarrësit e huaj
FRANCE Emmanuel Macron nuk do të jetë i pranishëm në Forumin e Davosit, ku merr pjesë elita e ekonomisë botërore, por do të mbledhë më 21 janar në Versajë 150 biznesmenë francezë dhe të huaj, për një edicion të ri të ...
BalkanWeb | 11-Jan-2019 18:23
FRANCE Emmanuel Macron nuk do të jetë i pranishëm në Forumin e Davosit, ku merr pjesë elita e ekonomisë botërore, por do të mbledhë më 21 janar në Versajë 150 biznesmenë francezë dhe të huaj, për një edicion të ri të ...

“Shutdown”, Trump kundër demokratëve
Shtetet e Bashkuara të Amerikës vijojnë të mbeten peng i “shutdown”në një kohë që as Presidenti amerikan, Donald Trump dhe as demokratët nuk kanë ndërmend të tërhiqen nga qëndrimet e tyre. Në Shtetet e Bashkuara të ...
ABCNews | 12-Jan-2019 12:35
Shtetet e Bashkuara të Amerikës vijojnë të mbeten peng i “shutdown”në një kohë që as Presidenti amerikan, Donald Trump dhe as demokratët nuk kanë ndërmend të tërhiqen nga qëndrimet e tyre. Në Shtetet e Bashkuara të ...

Muri me Meksikën, Trump kërcënon se do deklarojë Emergjencën Kombëtare
Gjatë një vizite të enjten në kufirin jugor të Shteteve të Bashkuara, Presidenti Donald Trump përsëri kërcënoi përdorimin e autoritetit të tij për shpalljen e situatës së emergjencës, me qëllimin për të tejkaluar ...
GazetaTema | 11-Jan-2019 16:47
Gjatë një vizite të enjten në kufirin jugor të Shteteve të Bashkuara, Presidenti Donald Trump përsëri kërcënoi përdorimin e autoritetit të tij për shpalljen e situatës së emergjencës, me qëllimin për të tejkaluar ...

?Rekord historik i paralizimit të administratës amerikane
Presidenti amerikan, Donald Trump vazhdoi sot me thirrjet për financimin e murit që kërkon të ngrejë në kufij me Meksikën, ndërkohë që paralizimi i pjesshëm i administratës (shutdown) ka hyrë në ditën e 22-të, duke ...
Kosova Press | 12-Jan-2019 19:23
Presidenti amerikan, Donald Trump vazhdoi sot me thirrjet për financimin e murit që kërkon të ngrejë në kufij me Meksikën, ndërkohë që paralizimi i pjesshëm i administratës (shutdown) ka hyrë në ditën e 22-të, duke ...

Bllokada e qeverisë amerikane, Trump thyhen rekordin e Clitonit: e madhja në në histori
Bllokada e pjesshme e qeverisë federale të SHBA hyri në 22 ditë, duke e bërë atë më të gjatën në histori, raporton AP. Para për vazhdimin e punës ende nuk ka marrë nëntë nga 15 ministritë amerikane. Vlerësohet se ...
Tesheshi | 12-Jan-2019 13:22
Bllokada e pjesshme e qeverisë federale të SHBA hyri në 22 ditë, duke e bërë atë më të gjatën në histori, raporton AP. Para për vazhdimin e punës ende nuk ka marrë nëntë nga 15 ministritë amerikane. Vlerësohet se ...

Hyn në histori mbyllja e pjesshme e qeverisë amerikane
Mbyllja e pjesshme e qeverisë amerikane është bërë më e gjata në histori të vendit, e fundi ende nuk po shihet për shkak të mosmarrëveshjeve politike. Sot shënohet dita e 22-të, duke e kaluar rekordin e mëparshëm, 21 ...
Arbresh | 12-Jan-2019 12:49
Mbyllja e pjesshme e qeverisë amerikane është bërë më e gjata në histori të vendit, e fundi ende nuk po shihet për shkak të mosmarrëveshjeve politike. Sot shënohet dita e 22-të, duke e kaluar rekordin e mëparshëm, 21 ...

Mbyllja e qeverisë amerikane shënon rekord historik
Mbyllja e pjesshme e qeverisë amerikane ka hyrë në ditën e saj të 22-të këtë të shtunë, duke shënuar kështu një rekord në histori dhe duke lënë pas për nga zgjatja kohore, rekordin e shënuar në vitet 1995-1996, kur ...
RTSH | 12-Jan-2019 12:28
Mbyllja e pjesshme e qeverisë amerikane ka hyrë në ditën e saj të 22-të këtë të shtunë, duke shënuar kështu një rekord në histori dhe duke lënë pas për nga zgjatja kohore, rekordin e shënuar në vitet 1995-1996, kur ...

Bllokimi i Qeverisë amerikane hyn në histori
Paralizimi i pjesshëm i qeverisë federale amerikane ka hyrë në histori si më e gjata ndonjëherë, e ky rekord ndoshta do të përforcohet duke mos pasur një fund të ngërçit politik në horizont. Kjo e shtunë ka shënuar ...
Shenja | 12-Jan-2019 12:15
Paralizimi i pjesshëm i qeverisë federale amerikane ka hyrë në histori si më e gjata ndonjëherë, e ky rekord ndoshta do të përforcohet duke mos pasur një fund të ngërçit politik në horizont. Kjo e shtunë ka shënuar ...

SHBA, bllokadë historike e qeverisë, 800 mijë punonjës të papaguar
Paralizimi i pjesshëm i qeverisë federale amerikane ka hyrë në histori si më e gjata ndonjëherë, e ky rekord ndoshta do të përforcohet duke mos pasur një fund të ngërçit politik në horizont. Kjo e shtunë ka shënuar ...
Java News | 12-Jan-2019 11:11
Paralizimi i pjesshëm i qeverisë federale amerikane ka hyrë në histori si më e gjata ndonjëherë, e ky rekord ndoshta do të përforcohet duke mos pasur një fund të ngërçit politik në horizont. Kjo e shtunë ka shënuar ...

Pas Trumpit, edhe Macron njofton mungesën në Davos
Presidenti francez Emmanuel Macron nuk do të marrë pjesë në Forumin Ekonomik Botëror të këtij viti në Davos, tha një zyrtar në zyrën e presidentit të premten, në një dalje për mediat. Zyrtari theksoi se shkak për këtë ...
Java News | 12-Jan-2019 11:05
Presidenti francez Emmanuel Macron nuk do të marrë pjesë në Forumin Ekonomik Botëror të këtij viti në Davos, tha një zyrtar në zyrën e presidentit të premten, në një dalje për mediat. Zyrtari theksoi se shkak për këtë ...

“Zgjidhni Francën”. Macron anulon Forumin e Davosit
Emmanuel Macron nuk do të jetë i pranishëm në Forumin e Davosit, ku merr pjesë elita e ekonomisë botërore, por do të mbledhë më 21 janar në Versajë 150 biznesmenë francezë dhe të huaj, për një edicion të ri të samitit ...
Standard | 12-Jan-2019 10:39
Emmanuel Macron nuk do të jetë i pranishëm në Forumin e Davosit, ku merr pjesë elita e ekonomisë botërore, por do të mbledhë më 21 janar në Versajë 150 biznesmenë francezë dhe të huaj, për një edicion të ri të samitit ...

Mbyllja e Qeverisë amerikane mund të shkaktojë rritje të papunësisë
Mbyllja e përkohshme e Qeverisë amerikane mund të shkurtojë rritjen e punësimit në 500,000 në janar dhe të rris në 4.0 përqindjen e papunësisë, nëse kjo cështje nuk zgjidhet deri të premten e ardhshme, paralajmërojnë ...
EkonomiaOnline | 12-Jan-2019 10:33
Mbyllja e përkohshme e Qeverisë amerikane mund të shkurtojë rritjen e punësimit në 500,000 në janar dhe të rris në 4.0 përqindjen e papunësisë, nëse kjo cështje nuk zgjidhet deri të premten e ardhshme, paralajmërojnë ...

Presidenti Trump kërcënon të shpallë Emergjencën Kombëtare
Presidenti Donald Trump e quajti situatën në kufirin jugor të SHBA-së “një pushtim”, një tjetër shenjë kjo se ai është tani më pranë shpalljes së një emergjence kombëtare. Kjo mund t’i jepte atij autoritetin ligjor për ...
Ina-Online | 12-Jan-2019 10:29
Presidenti Donald Trump e quajti situatën në kufirin jugor të SHBA-së “një pushtim”, një tjetër shenjë kjo se ai është tani më pranë shpalljes së një emergjence kombëtare. Kjo mund t’i jepte atij autoritetin ligjor për ...

Mbyllja e Qeverisë amerikane mund të shkaktojë rritje të papunësisë
Mbyllja e përkohshme e Qeverisë amerikane mund të shkurtojë rritjen e punësimit në 500,000 në janar dhe të rris në 4.0 përqindjen e papunësisë, nëse kjo cështje nuk zgjidhet deri të premten e ardhshme, paralajmërojnë ...
Ina-Online | 12-Jan-2019 10:29
Mbyllja e përkohshme e Qeverisë amerikane mund të shkurtojë rritjen e punësimit në 500,000 në janar dhe të rris në 4.0 përqindjen e papunësisë, nëse kjo cështje nuk zgjidhet deri të premten e ardhshme, paralajmërojnë ...

SHBA, bllokadë historike e qeverisë
Kjo e shtunë ka shënuar ditën e 22-të të mbylljes së qeverisë, duke tejkaluar kështu rekordin e mëparshëm prej 21 ditësh të paralizimit të qeverisë në vitet 1995-1996, kohë kur Shtëpinë e Bardhë e drejtonte Bill ...
Lajminet | 12-Jan-2019 09:24
Kjo e shtunë ka shënuar ditën e 22-të të mbylljes së qeverisë, duke tejkaluar kështu rekordin e mëparshëm prej 21 ditësh të paralizimit të qeverisë në vitet 1995-1996, kohë kur Shtëpinë e Bardhë e drejtonte Bill ...

SHBA, demokratët aprovojnë draftin për rihapjen e agjencive federale
Demokratët në Kongresin amerikan kanë aprovuar një projektligj që parashikon rifillimin e pjesshëm të punës në agjencitë federale. Por, kur numërohen rreth 800 mijë punonjës shtetërorë që kanë mbetur pa paga, pengesa ...
ABCNews | 11-Jan-2019 22:47
Demokratët në Kongresin amerikan kanë aprovuar një projektligj që parashikon rifillimin e pjesshëm të punës në agjencitë federale. Por, kur numërohen rreth 800 mijë punonjës shtetërorë që kanë mbetur pa paga, pengesa ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved