ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 25/03/2019 06:19

Këshilli i Ambasadorëve, thirrje Ramës: Rivlerëso kandidaturën e Cakajt!

Këshilli i Ambasadorëve, thirrje Ramës: Rivlerëso kandidaturën e Cakajt!
Pas debatit që shkaktoi mosdekretimi nga Presidenti Ilir Meta i Gent Cakajt në postin e Ministrit të Jashtëm, ka ardhur reagimi nga Këshilli i Ambasadorëve Shqiptarë.
Top Channel | 11-Jan-2019 17:48
Pas debatit që shkaktoi mosdekretimi nga Presidenti Ilir Meta i Gent Cakajt në postin e Ministrit të Jashtëm, ka ardhur reagimi nga Këshilli i Ambasadorëve Shqiptarë.

Basha: Cakaj u certifikua brenda 24 orësh me urdhër të Ramës
TIRANE I ftuar në emisionin ‘Opinion’ të Blendi Fevziut, kreu i PD, Lulzim Basha ka folur për mosdekretimin e Gent Cakajt nga presidenti Ilir Meta në postin e ministrit të jashtëm. Basha tha se certifikimi i sigurisë i ...
BalkanWeb | 10-Jan-2019 21:26
TIRANE I ftuar në emisionin ‘Opinion’ të Blendi Fevziut, kreu i PD, Lulzim Basha ka folur për mosdekretimin e Gent Cakajt nga presidenti Ilir Meta në postin e ministrit të jashtëm. Basha tha se certifikimi i sigurisë i ...

Deputeti i LSI: S’duam ministër që plotëson orekset seksuale të Ramës
Mosdekretimi i Gent Cakajt si Ministër i Jashtëm, ka hapur një debat politik në vend. Deputeti i LSI-së, Endrit Braimllari mbështet qëndrimin e Presidentit për të mos dekretuar Cakajn si Ministër të Jashtëm. Përmes një ...
BalkanWeb | 10-Jan-2019 19:26
Mosdekretimi i Gent Cakajt si Ministër i Jashtëm, ka hapur një debat politik në vend. Deputeti i LSI-së, Endrit Braimllari mbështet qëndrimin e Presidentit për të mos dekretuar Cakajn si Ministër të Jashtëm. Përmes një ...

Debati real që qëndron pas sherrit për Gent Cakajn
Nga Skënder Minxhozi Një mesazh i ardhur nga një emër i papritur në debatin Meta-Rama për ministrin e Jashtëm, Edita Tahiri, duket se qëllonte në shënjestrën reale të sherrit më të fundit që ka mbërthyer Tiranën ...
GazetaTema | 10-Jan-2019 20:08
Nga Skënder Minxhozi Një mesazh i ardhur nga një emër i papritur në debatin Meta-Rama për ministrin e Jashtëm, Edita Tahiri, duket se qëllonte në shënjestrën reale të sherrit më të fundit që ka mbërthyer Tiranën ...

‘Cakaj’/ Ngjela: Gjithë problemi është tek ndryshimi i kufijve
TIRANE I ftuar në rubrikën ‘Opinion’ në News24, avokati Spartak Ngjela komentoi vendimin e presidentit Ilir Meta për të mos dekretuar Gent Cakajn si ministër të jashtëm si dhe debatin e shkaktuar. Ngjela tha se i gjithë ...
BalkanWeb | 10-Jan-2019 18:16
TIRANE I ftuar në rubrikën ‘Opinion’ në News24, avokati Spartak Ngjela komentoi vendimin e presidentit Ilir Meta për të mos dekretuar Gent Cakajn si ministër të jashtëm si dhe debatin e shkaktuar. Ngjela tha se i gjithë ...

‘Cakaj’/ Analisti nga Kosova: Baton Haxhiu, këlyshi i Stanishiçit
TIRANE Analisti politik nga Kosova, Faik Krasniqi ka reaguar pas vendimit të presidentit Ilir Meta për të mos dekretuar Gent Cakajn si ministër të jashtëm si dhe debatit të krijuar. Baton Haxhiu i dërguar letër ...
BalkanWeb | 10-Jan-2019 17:41
TIRANE Analisti politik nga Kosova, Faik Krasniqi ka reaguar pas vendimit të presidentit Ilir Meta për të mos dekretuar Gent Cakajn si ministër të jashtëm si dhe debatit të krijuar. Baton Haxhiu i dërguar letër ...

Mosdekretimi i Gent Cakaj, Mediu: Vendimi i Metës në përputhje me Kushtetutën
Fatmir Mediu, kryetar i Partisë Republikane shprehet se Meta ka vepruar në përputhje me Kushtetutën, pasi ka bërë të gjitha verifikimet për kandidaturën e Cakajt. Ai u shpreh se është hera e parë që një president rrëzon ...
Telegraf | 10-Jan-2019 18:55
Fatmir Mediu, kryetar i Partisë Republikane shprehet se Meta ka vepruar në përputhje me Kushtetutën, pasi ka bërë të gjitha verifikimet për kandidaturën e Cakajt. Ai u shpreh se është hera e parë që një president rrëzon ...

Braimllari: Nuk na duhet një Ministër që plotëson orekset seksuale të Edi Ramës
Presidenti Ilir Meta nuk ka dekretuar propzimin e Edi Ramës, Gent Cakaj, për Ministër të Jashtëm dhe kryeministri nuk e priti mirë duke reaguar në Twitter, ku e quan turp. Ja statusi i plotë i Brahimllarit Edi Rama me ...
Telegraf | 10-Jan-2019 18:41
Presidenti Ilir Meta nuk ka dekretuar propzimin e Edi Ramës, Gent Cakaj, për Ministër të Jashtëm dhe kryeministri nuk e priti mirë duke reaguar në Twitter, ku e quan turp. Ja statusi i plotë i Brahimllarit Edi Rama me ...

‘Cakaj’, Mërtiri: Nuk ja ka fajin Meta se s’kishte certifikatë
Sociologu dhe aktivisti i shoqërisë civile, Ergys Mërtiri ka komentuar vendimin e Presidentit Ilir Meta për të mos dekretuar Gent Cakajn në postin e ministrit të jashtëm. Përmes një postimi në facebook, Ergys Mërtiri ...
Mapo | 10-Jan-2019 17:26
Sociologu dhe aktivisti i shoqërisë civile, Ergys Mërtiri ka komentuar vendimin e Presidentit Ilir Meta për të mos dekretuar Gent Cakajn në postin e ministrit të jashtëm. Përmes një postimi në facebook, Ergys Mërtiri ...

Deklarata e Gent Cakajt për ndryshimin e kufijve në Ballkan, për të cilën supozohet se presidenti Meta nuk e dekretoi (Video)
Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, e kishte propozuar Gent Cakajn për ministër të Punëve të Jashtme, por qëndrimet e tij rreth ndryshimit të kufijve në Ballkanin Perëndimor në një emision televiziv, “supozohet” se ...
Telegrafi | 11-Jan-2019 14:26
Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, e kishte propozuar Gent Cakajn për ministër të Punëve të Jashtme, por qëndrimet e tij rreth ndryshimit të kufijve në Ballkanin Perëndimor në një emision televiziv, “supozohet” se ...

Nis ‘lufta’ e ‘meme-ve’ për Ramën dhe Batonin
Rrjetet sociale “masakrojnë” Ramën. Reagimi i kryeministrit Rama lidhur me vendimin e Presidentit Meta për të refuzuar propozimin për emërimin e Gent Cakaj në postin e ministrit të Jashtëm po bëhet virale në rrjet. ...
Telegraf | 10-Jan-2019 17:53
Rrjetet sociale “masakrojnë” Ramën. Reagimi i kryeministrit Rama lidhur me vendimin e Presidentit Meta për të refuzuar propozimin për emërimin e Gent Cakaj në postin e ministrit të Jashtëm po bëhet virale në rrjet. ...

Mosdekretimi i Cakajt/ Duma: Vendimi i Metës kushtetues
Mosdekretimi i Gent Cakajt në postin e Ministrit të Jashtëm ka përplasuar Presidentin Ilir Meta dhe kryeministrin Edi Rama. Pas replikave të një dite më parë Meta e Rama kanë vijuar akuzat në distancë. Sot kreu i ...
ABCNews | 11-Jan-2019 21:13
Mosdekretimi i Gent Cakajt në postin e Ministrit të Jashtëm ka përplasuar Presidentin Ilir Meta dhe kryeministrin Edi Rama. Pas replikave të një dite më parë Meta e Rama kanë vijuar akuzat në distancë. Sot kreu i ...

‘Cakaj’, Mërtiri: Nuk ja ka fajin Meta se s’kishte certifikatë
TIRANE Sociologu dhe aktivisti i shoqërisë civile, Ergys Mërtiri ka komentuar vendimin e Presidentit Ilir Meta për të mos dekretuar Gent Cakajn në postin e ministrit të jashtëm. Përmes një postimi në facebook, Ergys ...
BalkanWeb | 10-Jan-2019 16:59
TIRANE Sociologu dhe aktivisti i shoqërisë civile, Ergys Mërtiri ka komentuar vendimin e Presidentit Ilir Meta për të mos dekretuar Gent Cakajn në postin e ministrit të jashtëm. Përmes një postimi në facebook, Ergys ...

Rama i përgjigjet Tahirit: Genti e dashur Edita i meriton sulmet tuaja aq sa këta “vizionarë” emrin njeri
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka reaguar ndaj deklaratës së Edita Tahirit, e cila e ka përshëndetur vendimin e presidentit Ilir Meta për mos dekretimin e Gent Cakajt. Ai i është përgjigjur asaj duke thënë se ajo ...
Telegrafi | 10-Jan-2019 19:23
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka reaguar ndaj deklaratës së Edita Tahirit, e cila e ka përshëndetur vendimin e presidentit Ilir Meta për mos dekretimin e Gent Cakajt. Ai i është përgjigjur asaj duke thënë se ajo ...

“Shperthen” Krasniqi: Asgje e mire nuk vjen nga Baton Haxhiu, kelyshi i Stanishiqit
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta nuk e ka dekretuar kosovarin Gent Cakajn si ministër të Punëve të Jashtme të Shqipërisë. Arsye të mos-dekretimit, Meta përmend deklaratat e Cakajt dhënë në një intervistë televizive ...
Telegraf | 10-Jan-2019 17:32
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta nuk e ka dekretuar kosovarin Gent Cakajn si ministër të Punëve të Jashtme të Shqipërisë. Arsye të mos-dekretimit, Meta përmend deklaratat e Cakajt dhënë në një intervistë televizive ...

“Diplomacia”, Rama-Metës: Po merresh me fjalë si “Babalja”. Me qyqarë e kadrinj po mbron Kosovën nga një shqiptar i Kosovës, pupupu
Kryeministri Edi Rama ka reaguar sërish pasi presidenti Ilir Meta shkroi në Twitter për mos dekretimin e Gent Cakajt si ministër i jashtëm. Sipas kryeministrit Edi Rama, presidenti i Republikës ka shkelur Kushtetutën ...
GazetaTema | 10-Jan-2019 17:03
Kryeministri Edi Rama ka reaguar sërish pasi presidenti Ilir Meta shkroi në Twitter për mos dekretimin e Gent Cakajt si ministër i jashtëm. Sipas kryeministrit Edi Rama, presidenti i Republikës ka shkelur Kushtetutën ...

Rama: Refuzimi i Metës, antikushtetues dhe i turpshëm
Reagimi i kryeministrit Rama pas refuzimit që kreu i shtetit i bëri të propozuarit të tij për Ministër të Jashtëm, ka qenë i ashpër. Në një postim në Twitter ai shkruan se ky vendim i Ilir Metës është jo vetëm në ...
TV Klan | 10-Jan-2019 20:26
Reagimi i kryeministrit Rama pas refuzimit që kreu i shtetit i bëri të propozuarit të tij për Ministër të Jashtëm, ka qenë i ashpër. Në një postim në Twitter ai shkruan se ky vendim i Ilir Metës është jo vetëm në ...

Çështja ‘Cakaj’, Mërtiri: Nuk ja ka fajin Meta se s’kishte certifikatë
Sociologu Ergys Mërtiri ka komentuar vendimin e Presidentit Ilir Meta për të mos dekretuar Gent Cakajn në postin e ministrit të jashtëm. Me anë të një postimi në facebook, Ergys Mërtiri thotë se Gent Caka mund te jete ...
Telegraf | 10-Jan-2019 17:18
Sociologu Ergys Mërtiri ka komentuar vendimin e Presidentit Ilir Meta për të mos dekretuar Gent Cakajn në postin e ministrit të jashtëm. Me anë të një postimi në facebook, Ergys Mërtiri thotë se Gent Caka mund te jete ...

Edita Tahiri ia kthen ashpër Edi Ramës: Nuk ishe i zoti ta kundërshtoje në Serbi ndryshimin e kufijve
Ish-kryenegociatorja e Kosovës për bisedimet me Serbinë, Edita Tahiri, ka reaguar ndaj deklaratave të Edi Ramës kundër saj në lidhje me vendimin e Presidentit Ilir Meta për të mos dekretuar Gent Cakajn në postin e ...
Telegraf | 10-Jan-2019 17:18
Ish-kryenegociatorja e Kosovës për bisedimet me Serbinë, Edita Tahiri, ka reaguar ndaj deklaratave të Edi Ramës kundër saj në lidhje me vendimin e Presidentit Ilir Meta për të mos dekretuar Gent Cakajn në postin e ...

Rama vazhdon të theksojë dijet e Gent Cakajt: 1 mijë herë më shumë se Meta
Kryeministri Edi Rama, ka reaguar sërish lidhur me mosdekretimin e Gent Cakajt, në postin e Ministrit të Jashtëm. Me anë të një postimi në rrjetet sociale, Rama ka sulmuar Presidentin e Republikës Ilir Meta, ndërsa ...
Mapo | 10-Jan-2019 16:45
Kryeministri Edi Rama, ka reaguar sërish lidhur me mosdekretimin e Gent Cakajt, në postin e Ministrit të Jashtëm. Me anë të një postimi në rrjetet sociale, Rama ka sulmuar Presidentin e Republikës Ilir Meta, ndërsa ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved