ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 16/01/2019 05:01

Lideri i LDK-së komenton numrin e keshilltarëve të kryeministrit

Lideri i LDK-së komenton numrin e keshilltarëve të kryeministrit
Pak minuta më parë, i pari i LDK-së e ka komentuar numrin e këshilltarëve të qeverisë Haradinaj dhe krahasimin që sipas tij ishte realitet sa e drejtonte vetë qeverinë e Kosovës. “Ditë më parë u publikua se Kryeministri ...
Arbresh | 12-Jan-2019 12:14
Pak minuta më parë, i pari i LDK-së e ka komentuar numrin e këshilltarëve të qeverisë Haradinaj dhe krahasimin që sipas tij ishte realitet sa e drejtonte vetë qeverinë e Kosovës. “Ditë më parë u publikua se Kryeministri ...

Isa Mustafa tregon sa këshilltarë kishte kur ai ishte Kryeministër
Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, i është bashkangjitur debateve lidhur me numrin e madh të këshilltarëve në kabinetin e kryeministrit Ramush Haradinaj. Mustafa, përmes një postimi në Facebook, ka ...
Telegrafi | 12-Jan-2019 12:01
Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, i është bashkangjitur debateve lidhur me numrin e madh të këshilltarëve në kabinetin e kryeministrit Ramush Haradinaj. Mustafa, përmes një postimi në Facebook, ka ...

Po i thonë ‘Profesor mos u merr me ta’ por Mustafa nuk e lë pa i komentuar këshilltarët e Qeverisë Haradinaj
Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës Isa Mustafa, ka komentuar numrin e këshilltarëve të Qeverisë Haradinaj duke bërë krahasim me kohën kur e drejtonte vet Qeverinë e Kosovës, transmeton Klan Kosova. Përmes një ...
Klan Kosova | 12-Jan-2019 11:54
Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës Isa Mustafa, ka komentuar numrin e këshilltarëve të Qeverisë Haradinaj duke bërë krahasim me kohën kur e drejtonte vet Qeverinë e Kosovës, transmeton Klan Kosova. Përmes një ...

Isa Mustafa: Kisha vetëm 11 këshilltarë, jo si Ramushi 35
Ka thënë se Ministrat dhe Zëvendëskryeministrat kanë pasur nga 5 këshilltarë. Reagimi i Mustafës ka ardhur pasi Ramush Haradinaj ka vendosur të rrisë të punësuarit në Qeveri duka i emëruar deri 35 këshilltar për vete. ...
Zhurnal | 12-Jan-2019 11:46
Ka thënë se Ministrat dhe Zëvendëskryeministrat kanë pasur nga 5 këshilltarë. Reagimi i Mustafës ka ardhur pasi Ramush Haradinaj ka vendosur të rrisë të punësuarit në Qeveri duka i emëruar deri 35 këshilltar për vete. ...

Matoshi i reagon Abdixhikut: Lumir, je bërë vet i 40-i?
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka vendosur që ta rris numrin e këshilltarëve të kabinetit të tij në 35. Ky vendim ka ngjallur edhe reagime të shumta. Deputeti i LDK’së, Lumir Abdixhiku ka thënë se Haradinaj ...
Zeri | 10-Jan-2019 23:52
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka vendosur që ta rris numrin e këshilltarëve të kabinetit të tij në 35. Ky vendim ka ngjallur edhe reagime të shumta. Deputeti i LDK’së, Lumir Abdixhiku ka thënë se Haradinaj ...

Lumir, je ba vetë i 40-i!
Lumir Abdixhiku, një deputet i zgjedhur dhe i respektuar nga radhët e LDK-së, në mungesë të alternativës qeverisëse dhe vizionit në këtë parti, së fundi po manipulon me do numra abstraktë që nuk thonë shumë për ...
Medial | 10-Jan-2019 23:46
Lumir Abdixhiku, një deputet i zgjedhur dhe i respektuar nga radhët e LDK-së, në mungesë të alternativës qeverisëse dhe vizionit në këtë parti, së fundi po manipulon me do numra abstraktë që nuk thonë shumë për ...

Lumir, je ba vetë i 40-i!
Lumir Abdixhiku, një deputet i zgjedhur dhe i respektuar nga radhët e LDK-së, në mungesë të alternativës qeverisëse dhe vizionit në këtë parti, së fundi po manipulon me do numra abstraktë që nuk thonë shumë për ...
EkonomiaOnline | 10-Jan-2019 20:50
Lumir Abdixhiku, një deputet i zgjedhur dhe i respektuar nga radhët e LDK-së, në mungesë të alternativës qeverisëse dhe vizionit në këtë parti, së fundi po manipulon me do numra abstraktë që nuk thonë shumë për ...

PSD-ja thotë se s’do t’ia japë Qeverisë votat për buxhetin nëse nuk plotësohen kushtet e saj
Kryeministri Ramush Haradinaj ka arsyetuar vendimin për rritje të numrit të këshilltarëve. Thotë se ka nevojë për këshilltarë, për shkak të angazhimeve shtesë në dialogun me Serbinë. Një numër të këshilltarëve, ...
Arbresh | 10-Jan-2019 19:59
Kryeministri Ramush Haradinaj ka arsyetuar vendimin për rritje të numrit të këshilltarëve. Thotë se ka nevojë për këshilltarë, për shkak të angazhimeve shtesë në dialogun me Serbinë. Një numër të këshilltarëve, ...

PSD-ja thotë se s’do t’ia japë Qeverisë votat për buxhetin nëse nuk plotësohen kushtet e saj
Kryeministri Ramush Haradinaj ka arsyetuar vendimin për rritje të numrit të këshilltarëve. Thotë se ka nevojë për këshilltarë, për shkak të angazhimeve shtesë në dialogun me Serbinë. Një numër të këshilltarëve, ...
EkonomiaOnline | 10-Jan-2019 19:31
Kryeministri Ramush Haradinaj ka arsyetuar vendimin për rritje të numrit të këshilltarëve. Thotë se ka nevojë për këshilltarë, për shkak të angazhimeve shtesë në dialogun me Serbinë. Një numër të këshilltarëve, ...

GLPS: Rritja e numrit të këshilltarëve është abuzim me buxhetin e Kosovës
Grupi për Studime Juridike dhe Politike (GLPS) ka reaguar ndaj nxjerrjes së rregullores përmes së cilës Qeveria e Kosovës rrit skajshmërisht numrin e këshilltarëve politik për kryeministrin dhe zëvendëskryeministrat, ...
Telegrafi | 10-Jan-2019 14:15
Grupi për Studime Juridike dhe Politike (GLPS) ka reaguar ndaj nxjerrjes së rregullores përmes së cilës Qeveria e Kosovës rrit skajshmërisht numrin e këshilltarëve politik për kryeministrin dhe zëvendëskryeministrat, ...

Haradinaj flet për numrin e këshilltarëve: 400 i kanë punësuar paraardhësit tanë
Kryeministri Ramush Haradinaj ka komentuar numrin e lartë të këshilltarëve dhe zyrtarëve në Qeverinë e Kosovës, duke thënë se prej se ka ardhur në pozitën e shefit të ekzekutivit nuk ka punësuar më shumë se 60 zyrtarë ...
Kosova Press | 10-Jan-2019 16:15
Kryeministri Ramush Haradinaj ka komentuar numrin e lartë të këshilltarëve dhe zyrtarëve në Qeverinë e Kosovës, duke thënë se prej se ka ardhur në pozitën e shefit të ekzekutivit nuk ka punësuar më shumë se 60 zyrtarë ...

“Këshilltarët e shumtë të Qeverisë, shkak i qëllimeve klienteliste”
Në dhjetor të vitit të kaluar, Qeveria e Kosovës, kishte marrë vendim që kryeministri mund të emërojë deri në 15 këshilltarë politikë dhe zëvendëskryeministrat e ministrat një numër të caktuar këshilltarësh. Angazhimi i ...
EkonomiaOnline | 10-Jan-2019 15:37
Në dhjetor të vitit të kaluar, Qeveria e Kosovës, kishte marrë vendim që kryeministri mund të emërojë deri në 15 këshilltarë politikë dhe zëvendëskryeministrat e ministrat një numër të caktuar këshilltarësh. Angazhimi i ...

GLPS: Rritja e numrit të këshilltarëve dhe zëvendëskryeministrave, abuzim me buxhetin e Kosovës
Grupi për Studime Juridike dhe Politike (GLPS) ka reaguar ndaj nxjerrjes së Rregullores 30/2018 përmes së cilës Qeveria rrit skajshmërisht numrin e këshilltarëve politik për kryeministrin dhe zëvëndës-kryeministrat. Një ...
Klan Kosova | 10-Jan-2019 14:32
Grupi për Studime Juridike dhe Politike (GLPS) ka reaguar ndaj nxjerrjes së Rregullores 30/2018 përmes së cilës Qeveria rrit skajshmërisht numrin e këshilltarëve politik për kryeministrin dhe zëvëndës-kryeministrat. Një ...

Haradinaj nuk përgjigjet kur pyetet nëse do të bëhet me 35 këshilltarë
Kryeministri Ramush Haradinaj ka refuzuar të përgjigjet nëse do të këshillohet nga 35 persona në zyrën e tij. Kreu i ekzekutivit gjatë vizitës në Odën Ekonomike Amerikane, i ka ikur kësaj pyetje duke thënë se do të ...
EkonomiaOnline | 10-Jan-2019 14:23
Kryeministri Ramush Haradinaj ka refuzuar të përgjigjet nëse do të këshillohet nga 35 persona në zyrën e tij. Kreu i ekzekutivit gjatë vizitës në Odën Ekonomike Amerikane, i ka ikur kësaj pyetje duke thënë se do të ...

GLPS reagon për numrin e lartë të këshilltarëve në Qeveri
Grupi për Studime Juridike dhe Politike (GLPS) reagon ndaj nxjerrjes së Rregullores 30/2018 përmes së cilës Qeveria rrit skajshmërisht numrin e këshilltarëve politik për kryeministrin dhe zëvendës-kryeministrat. Një ...
EkonomiaOnline | 10-Jan-2019 13:30
Grupi për Studime Juridike dhe Politike (GLPS) reagon ndaj nxjerrjes së Rregullores 30/2018 përmes së cilës Qeveria rrit skajshmërisht numrin e këshilltarëve politik për kryeministrin dhe zëvendës-kryeministrat. Një ...

‘Rritja e numrit të këshilltarëve të kryeministrit, abuzim me buxhetin e Kosovës’
Grupi për Studime Juridike dhe Politike (GLPS) ka reaguar ndaj nxjerrjes së rregullores përmes së cilës Qeveria rrit skajshmërisht numrin e këshilltarëve politik për kryeministrin dhe zëvendëskryeministrat, duke thënë ...
Kosova Press | 10-Jan-2019 13:30
Grupi për Studime Juridike dhe Politike (GLPS) ka reaguar ndaj nxjerrjes së rregullores përmes së cilës Qeveria rrit skajshmërisht numrin e këshilltarëve politik për kryeministrin dhe zëvendëskryeministrat, duke thënë ...

Ky është realiteti, e gjitha qeveria në Angli ka 68 këshilltarë ndërsa vetëm Haradinaj ka 35
Ish-ambasadori i Kosovës në Londër, Muhamet Hamiti ka reaguar pas lajmit se kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka 35 këshilltarë, ndërkaq, zëvendësministrat nga 11 të tillë duke e krahasuar qeverinë e Kosovës me ...
Lajm Press | 10-Jan-2019 12:41
Ish-ambasadori i Kosovës në Londër, Muhamet Hamiti ka reaguar pas lajmit se kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka 35 këshilltarë, ndërkaq, zëvendësministrat nga 11 të tillë duke e krahasuar qeverinë e Kosovës me ...

Kryeministri Haradinaj bëhet me 35 këshilltarë, mbi 380 mijë euro shpenzime për paga
Zyra e Kryeministrit do t’i rrisë edhe më shumë shpenzimet nga buxheti i shtetit. Kjo sepse ka vendosur të shtojë numrin e këshilltarëve politikë. Në dhjetor të vitit të kaluar, qeveria e udhëhequr nga Ramush Haradinaj, ...
Medial | 09-Jan-2019 21:29
Zyra e Kryeministrit do t’i rrisë edhe më shumë shpenzimet nga buxheti i shtetit. Kjo sepse ka vendosur të shtojë numrin e këshilltarëve politikë. Në dhjetor të vitit të kaluar, qeveria e udhëhequr nga Ramush Haradinaj, ...

Millaku: Numri i madh i këshilltarëve, kusht I PSD-së
Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e Vetëvendosjes, Drita Millaku ka komentuar numrin e madh të këshilltarëve në Qeverinë Haradinaj. Millaku ka shkruar se ky ka qenë kusht I PSD-së për të votuar buxhetin, ...
Arbresh | 09-Jan-2019 20:00
Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e Vetëvendosjes, Drita Millaku ka komentuar numrin e madh të këshilltarëve në Qeverinë Haradinaj. Millaku ka shkruar se ky ka qenë kusht I PSD-së për të votuar buxhetin, ...

Haradinaj bëhet me 35 këshilltarë, zv/kryeministrat me nga 9-11 të tillë
Zyra e Kryeministrit do t’i rrisë edhe më shumë shpenzimet nga buxheti i shtetit. Kjo sepse ka vendosur të shtojë numrin e këshilltarëve politikë, raporton KTV. Në dhjetor të vitit të kaluar, qeveria e udhëhequr nga ...
Gazeta Monitor | 09-Jan-2019 19:22
Zyra e Kryeministrit do t’i rrisë edhe më shumë shpenzimet nga buxheti i shtetit. Kjo sepse ka vendosur të shtojë numrin e këshilltarëve politikë, raporton KTV. Në dhjetor të vitit të kaluar, qeveria e udhëhequr nga ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved