ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 16/01/2019 05:18

Kançeska Milevska: Nuk ndihemi tradhëtarë në asnjë moment

Kançeska Milevska: Nuk ndihemi tradhëtarë në asnjë moment
Shkup, 11 janar - Elizabeta Kançeska Milevska gjatë fjalimit të saj theksoi se VMRO-DPMNE-ja do të bartë përgjegjësi për shkak të mospjesëmarrjes së saj në këtë siç u shpreh ajo moment shumë të rëndësishëm për vendin, ...
Zhurnal | 11-Jan-2019 21:42
Shkup, 11 janar - Elizabeta Kançeska Milevska gjatë fjalimit të saj theksoi se VMRO-DPMNE-ja do të bartë përgjegjësi për shkak të mospjesëmarrjes së saj në këtë siç u shpreh ajo moment shumë të rëndësishëm për vendin, ...

Mickoski kërkoi zgjedhje të parakohëshme
Shkup, 11 janar - “VMRO-DPMNE nuk e mbështet ndryshimin e Kushtetutës me qëllim ndryshimin e emrit kushtetues të Republikës së Maqedonisë, ndryshimin e identitetit, kulturës dhe historisë, dhe ky qëndrim është i ...
Zhurnal | 11-Jan-2019 21:42
Shkup, 11 janar - “VMRO-DPMNE nuk e mbështet ndryshimin e Kushtetutës me qëllim ndryshimin e emrit kushtetues të Republikës së Maqedonisë, ndryshimin e identitetit, kulturës dhe historisë, dhe ky qëndrim është i ...

Filloi seanca kuvendore për ndryshimet kushtetuese
Shkup, 11 janar - Para pak çastesh ka filluar seanca kuvendore për ndryshimet kushtetuese. Amendamentit i propozuar nga grupi i deputetëve të përjashtuar nga VMRO-DPMNE-ja nuk u pranua nga ana e Qeverisë. Propozuesit ...
Zhurnal | 11-Jan-2019 21:42
Shkup, 11 janar - Para pak çastesh ka filluar seanca kuvendore për ndryshimet kushtetuese. Amendamentit i propozuar nga grupi i deputetëve të përjashtuar nga VMRO-DPMNE-ja nuk u pranua nga ana e Qeverisë. Propozuesit ...

Mickoski: Të shpërndahet Kuvendi, të shpallen zgjedhje të parakohshme
“VMRO-DPMNE nuk e mbështet ndryshimin e Kushtetutës me qëllim ndryshimin e emrit kushtetues të Republikës së Maqedonisë, ndryshimin e identitetit, kulturës dhe historisë, dhe ky qëndrim është i pandryshueshëm dhe ...
Shprehja | 11-Jan-2019 21:33
“VMRO-DPMNE nuk e mbështet ndryshimin e Kushtetutës me qëllim ndryshimin e emrit kushtetues të Republikës së Maqedonisë, ndryshimin e identitetit, kulturës dhe historisë, dhe ky qëndrim është i pandryshueshëm dhe ...

Mickoski kërkoj zgjedhje të parakohshme parlamentare
VMRO-DPMNE nuk e mbështet ndryshimin e Kushtetutës me qëllim ndryshimin e emrit kushtetues të Republikës së Maqedonisë, ndryshimin e identitetit, kulturës dhe historisë, dhe ky qëndrim është i pandryshueshëm dhe ...
Medial | 11-Jan-2019 21:33
VMRO-DPMNE nuk e mbështet ndryshimin e Kushtetutës me qëllim ndryshimin e emrit kushtetues të Republikës së Maqedonisë, ndryshimin e identitetit, kulturës dhe historisë, dhe ky qëndrim është i pandryshueshëm dhe ...

Mickoski: Të shpërndahet Kuvendi, të shpallen zgjedhje të parakohshme
“VMRO-DPMNE nuk e mbështet ndryshimin e Kushtetutës me qëllim ndryshimin e emrit kushtetues të Republikës së Maqedonisë, ndryshimin e identitetit, kulturës dhe historisë, dhe ky qëndrim është i pandryshueshëm dhe ...
Ina-Online | 11-Jan-2019 20:50
“VMRO-DPMNE nuk e mbështet ndryshimin e Kushtetutës me qëllim ndryshimin e emrit kushtetues të Republikës së Maqedonisë, ndryshimin e identitetit, kulturës dhe historisë, dhe ky qëndrim është i pandryshueshëm dhe ...

VMRO-DPMNE kërkon zgjedhje të parakohshme, së bashku me ato presidenciale
VMRO-DPMNE kërkon që menjëherë të shpërbëhet Kuvendi dhe të shpallen zgjedhje të parakohshme parlamentare, së bashku me ato presidenciale. Këtë sot para selisë së partisë e deklaroi lideri i partisë, Hristijan Mickoski, ...
Koha.mk | 11-Jan-2019 20:28
VMRO-DPMNE kërkon që menjëherë të shpërbëhet Kuvendi dhe të shpallen zgjedhje të parakohshme parlamentare, së bashku me ato presidenciale. Këtë sot para selisë së partisë e deklaroi lideri i partisë, Hristijan Mickoski, ...

Opozita në Maqedoni: Do të ndërpresim ndryshimet kushtetuese
MAQEDONI Kreu i VMRO-DPMNE-së Hristjan Mickoski tha se do të bëj gjithçka që të bllokojë procesin e ndryshimit të emrit. Ai para protestuesve të tubuar para Kuvendit tha se kryeministri Zaev e ka keqpërdorur faktorin ...
BalkanWeb | 11-Jan-2019 15:58
MAQEDONI Kreu i VMRO-DPMNE-së Hristjan Mickoski tha se do të bëj gjithçka që të bllokojë procesin e ndryshimit të emrit. Ai para protestuesve të tubuar para Kuvendit tha se kryeministri Zaev e ka keqpërdorur faktorin ...

Mickoski: Kjo është padrejtësi e madhe, kërkojmë zgjedhje të parakohshme parlamentare (Video)
Kryetari i OBRM-PDUKM-së Hristijan Mickoski, pas miratimit të ndryshimeve kushtetuese në konferencë për shtyp tha se ky është akt i tradhtisë dhe për këtë duhet përgjegjësi. Mickoski kërkoi që të mbahen zgjedhje të ...
Lajm Press | 11-Jan-2019 20:26
Kryetari i OBRM-PDUKM-së Hristijan Mickoski, pas miratimit të ndryshimeve kushtetuese në konferencë për shtyp tha se ky është akt i tradhtisë dhe për këtë duhet përgjegjësi. Mickoski kërkoi që të mbahen zgjedhje të ...

Mickoski: Kjo është padrejtësi e madhe, kërkojmë zgjedhje të parakohshme parlamentare (Video)
Kryetari i OBRM-PDUKM-së Hristijan Mickoski, pas miratimit të ndryshimeve kushtetuese në konferencë për shtyp tha se ky është akt i tradhtisë dhe për këtë duhet përgjegjësi. Mickoski kërkoi që të mbahen zgjedhje të ...
Telegrafi | 11-Jan-2019 19:59
Kryetari i OBRM-PDUKM-së Hristijan Mickoski, pas miratimit të ndryshimeve kushtetuese në konferencë për shtyp tha se ky është akt i tradhtisë dhe për këtë duhet përgjegjësi. Mickoski kërkoi që të mbahen zgjedhje të ...

VMRO-DPMNE kërkon zgjedhje të parakohëshme
Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickovski pas miratimit të ndryshimeve kushtetuese, ai kërkoi nga deputetët që të bojkotohet dhe lëshohet salla e Kuvendit gjithashtu bëri thirrje për zgjedhje të parakohëshme. “VMRO ...
Alsat-M | 11-Jan-2019 20:08
Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickovski pas miratimit të ndryshimeve kushtetuese, ai kërkoi nga deputetët që të bojkotohet dhe lëshohet salla e Kuvendit gjithashtu bëri thirrje për zgjedhje të parakohëshme. “VMRO ...

Mickoski: Kjo është padrejtësi e madhe, kërkojmë zgjedhje të parakohshme parlamentare
Kryetari i OBRM-PDUKM-së Hristijan Mickoski, pas miratimit të ndryshimeve kushtetuese në konferencë për shtyp tha se ky është akt i tradhtisë dhe për këtë duhet përgjegjësi. Mickoski kërkoi që të mbahen zgjedhje të ...
Arbresh | 11-Jan-2019 20:05
Kryetari i OBRM-PDUKM-së Hristijan Mickoski, pas miratimit të ndryshimeve kushtetuese në konferencë për shtyp tha se ky është akt i tradhtisë dhe për këtë duhet përgjegjësi. Mickoski kërkoi që të mbahen zgjedhje të ...

Mickoski: Kjo është padrejtësi e madhe, kërkojmë zgjedhje të parakohshme parlamentare (Video)
Kryetari i OBRM-PDUKM-së Hristijan Mickoski, pas miratimit të ndryshimeve kushtetuese në konferencë për shtyp tha se ky është akt i tradhtisë dhe për këtë duhet përgjegjësi. Mickoski kërkoi që të mbahen zgjedhje të ...
Shprehja | 11-Jan-2019 20:02
Kryetari i OBRM-PDUKM-së Hristijan Mickoski, pas miratimit të ndryshimeve kushtetuese në konferencë për shtyp tha se ky është akt i tradhtisë dhe për këtë duhet përgjegjësi. Mickoski kërkoi që të mbahen zgjedhje të ...

VMRO-DPMNE: Zaev bën presion mbi deputetë
Partia e opozitës në Maqedoni, VMRO-DPMNE, nuk dëshiron t’i jap legjitimitet ndryshimit të Kushtetutës së Maqedonisë qoftë edhe vetëm me prezencë në seancën e Kuvendit. Kështu ata mbajtën një konferencë për medie ku ...
Arbresh | 11-Jan-2019 19:58
Partia e opozitës në Maqedoni, VMRO-DPMNE, nuk dëshiron t’i jap legjitimitet ndryshimit të Kushtetutës së Maqedonisë qoftë edhe vetëm me prezencë në seancën e Kuvendit. Kështu ata mbajtën një konferencë për medie ku ...

VMRO-DPMNE: Zaev bën presion mbi deputetë
Partia e opozitës në Maqedoni, VMRO-DPMNE, nuk dëshiron t’i jap legjitimitet ndryshimit të Kushtetutës së Maqedonisë qoftë edhe vetëm me prezencë në seancën e Kuvendit, transmeton Klan Kosova. Kështu ata mbajtën një ...
Klan Kosova | 11-Jan-2019 19:54
Partia e opozitës në Maqedoni, VMRO-DPMNE, nuk dëshiron t’i jap legjitimitet ndryshimit të Kushtetutës së Maqedonisë qoftë edhe vetëm me prezencë në seancën e Kuvendit, transmeton Klan Kosova. Kështu ata mbajtën një ...

OBRM-PDUKM: Zaev në mënyrë të dhunshme po ndryshon emrin e Maqedonisë
Nga partia opozitare OBRM-PDUKM akuzojnë kryeministrin Zoran Zaev për ndryshim të dhunshëm të emrit të Maqedonisë dhe se ai këtë e bënë vetëm që të mbajë pushtetin. “Zoran Zaev po shkon kundër vullnetit të popullit, i ...
Telegrafi | 11-Jan-2019 09:51
Nga partia opozitare OBRM-PDUKM akuzojnë kryeministrin Zoran Zaev për ndryshim të dhunshëm të emrit të Maqedonisë dhe se ai këtë e bënë vetëm që të mbajë pushtetin. “Zoran Zaev po shkon kundër vullnetit të popullit, i ...

Vazhdon protesta para kuvendit
Deri sa po mbahet seanca kuvendore për fazën finale për ndryshimet e kushtetutës, para godinës së kuvendit po mbahen protesta, në organizim të “Maqedonia bllokon” dhe “Tvrdokorni njofton Medial.mk. Protesta tani më ka ...
Medial | 11-Jan-2019 19:25
Deri sa po mbahet seanca kuvendore për fazën finale për ndryshimet e kushtetutës, para godinës së kuvendit po mbahen protesta, në organizim të “Maqedonia bllokon” dhe “Tvrdokorni njofton Medial.mk. Protesta tani më ka ...

Zaev: Ndryshova qëndrimin tim, sepse kjo sjell progres
Duke e refuzuar amendamentin nga grupi i deputetëve të përjashtuar nga VMRO-DPMNE, Kryeministri Zoran Zaev nga foltorja e parlamentit tha se ka ndryshuar qëndrimin e tij pasi që sipas tij kjo ka sjell progres, njofton ...
Medial | 11-Jan-2019 19:25
Duke e refuzuar amendamentin nga grupi i deputetëve të përjashtuar nga VMRO-DPMNE, Kryeministri Zoran Zaev nga foltorja e parlamentit tha se ka ndryshuar qëndrimin e tij pasi që sipas tij kjo ka sjell progres, njofton ...

Fillon seanca kuvendore për ndryshimet kushtetuese
Para pak çastesh ka filluar seanca kuvendore për ndryshimet kushtetuese, ndërsa në këtë seancë nuk po mer pjesë partia e VMRO-DPMNE-së, njofton Medial.mk.
Medial | 11-Jan-2019 18:40
Para pak çastesh ka filluar seanca kuvendore për ndryshimet kushtetuese, ndërsa në këtë seancë nuk po mer pjesë partia e VMRO-DPMNE-së, njofton Medial.mk.

OBRM-PDUKM nuk do t’i bojkotojë zgjedhjet për kryetar shteti
Partia më e madhe opozitare maqedonase OBRM-PDUKM nuk do t’i bojkotojë zgjedhjet për kryetar shteti që pritet të mbahen në prill të këtij viti. Kryetari i kësaj partie, Hristijan Mickoski, kundërshtarëve politik ju ...
Telegrafi | 10-Jan-2019 18:01
Partia më e madhe opozitare maqedonase OBRM-PDUKM nuk do t’i bojkotojë zgjedhjet për kryetar shteti që pritet të mbahen në prill të këtij viti. Kryetari i kësaj partie, Hristijan Mickoski, kundërshtarëve politik ju ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved