ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 16/01/2019 04:53

Isa Mustafa e bën 'telash' Haradinajn për zëvendësministrat!

Isa Mustafa e bën 'telash' Haradinajn për zëvendësministrat!
Kryetari i LDK-së Isa Mustafa i është bashkuar debatit në lidhje me numrin e madh të këshilltarëve të kryeministrit dhe të zëvendëskryeministrave. Ai u është përgjigjur deklaratave që qeveria e drejtuar nga LDK-ja ka ...
Zeri | 12-Jan-2019 12:01
Kryetari i LDK-së Isa Mustafa i është bashkuar debatit në lidhje me numrin e madh të këshilltarëve të kryeministrit dhe të zëvendëskryeministrave. Ai u është përgjigjur deklaratave që qeveria e drejtuar nga LDK-ja ka ...

Mustafa krahason numrin e këshilltarëve të Qeverisë së tij me atë të Haradinajt
Kryetari i LDK-së Isa Mustafa i është bashkuar debatit në lidhje me numrin e madh të këshilltarëve të kryeministrit dhe të zëvendëskryeministrave.
Kosova Press | 12-Jan-2019 11:45
Kryetari i LDK-së Isa Mustafa i është bashkuar debatit në lidhje me numrin e madh të këshilltarëve të kryeministrit dhe të zëvendëskryeministrave.

Mustafa jep sinjale mbështetjeje për idenë e“korrigjimit” të kufijve
Prishtinë, 12 janar 2019 – Institucionet e Kosovës kanë marrë të premten mbështetjen e partisë më të madhe opozitare në Kosovë, Lidhjes Demokratike të Kosovës(LDK), për përfaqësimin e vendit në fazën finale të dialogut ...
Illyriapress | 12-Jan-2019 11:10
Prishtinë, 12 janar 2019 – Institucionet e Kosovës kanë marrë të premten mbështetjen e partisë më të madhe opozitare në Kosovë, Lidhjes Demokratike të Kosovës(LDK), për përfaqësimin e vendit në fazën finale të dialogut ...

Mustafa: Pse nuk pendohem që zgjodhëm Thaçin president
Kryetari i LDK Isa Mustafa shprehet se nuk është penduar që dha mbështetjen e tij për të zgjedhur si presidenti, Hashim Thaçin. Sipas Mustafës ishte Kushtetuta që i çoi në atë situatë, pasi LDK nuk mundi të qeveriste e ...
BalkanWeb | 12-Jan-2019 07:24
Kryetari i LDK Isa Mustafa shprehet se nuk është penduar që dha mbështetjen e tij për të zgjedhur si presidenti, Hashim Thaçin. Sipas Mustafës ishte Kushtetuta që i çoi në atë situatë, pasi LDK nuk mundi të qeveriste e ...

LDK/Kryetari Mustafa jep sinjale për “korrigjimin e kufijve”
Institucionet e Kosovës kanë marrë të premten mbështetjen e Lidhjes Demokratike (LDK), subjekt ky kryesor në opozitë, për ta përfaqësuar vendin në fazën finale të dialogut me Serbinë. Madje, nga ajo është lënë e hapur ...
Java News | 12-Jan-2019 09:25
Institucionet e Kosovës kanë marrë të premten mbështetjen e Lidhjes Demokratike (LDK), subjekt ky kryesor në opozitë, për ta përfaqësuar vendin në fazën finale të dialogut me Serbinë. Madje, nga ajo është lënë e hapur ...

Mustafa: Nuk pendohem që e zgjodhëm Thaçin president
LDK thotë se është e preokupuar me mënyrën se si po udhëhiqet vendi dhe se e më e udhës do të ishte që kjo qeveri të shkojë në shtëpi. Megjithatë, Mustafa nuk ndjehet i penduar për zgjedhjen e Hashim Thaçit President, ...
Telegrafi | 12-Jan-2019 00:00
LDK thotë se është e preokupuar me mënyrën se si po udhëhiqet vendi dhe se e më e udhës do të ishte që kjo qeveri të shkojë në shtëpi. Megjithatë, Mustafa nuk ndjehet i penduar për zgjedhjen e Hashim Thaçit President, ...

Musliu: Po shihet qartë që imazhi i krijuar i LDK-së si parti “akademike” është veçse retorikë
Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Ganimete Musliu ka reaguar ashpër ndaj deklaratave të fundit të kreut të LDK-së Isa Mustafa për çështjen e dialogut, zgjedhjeve dhe të taksës. Musliu ka shkruar në profilin e ...
Zhurnal | 11-Jan-2019 21:42
Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Ganimete Musliu ka reaguar ashpër ndaj deklaratave të fundit të kreut të LDK-së Isa Mustafa për çështjen e dialogut, zgjedhjeve dhe të taksës. Musliu ka shkruar në profilin e ...

Ganimete Musliu, Isa Mustafës: Zhvishu nga lëvozhga e komunistit
Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Ganimete Musliu i është përgjigjur Isa Mustafes, në deklarimet e tij të fundit rreth qeverisjes së vendit dhe Ekipit Negociator. Ajo, në një status në facebook ka thënë se LDK ...
Gazeta Monitor | 11-Jan-2019 20:22
Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Ganimete Musliu i është përgjigjur Isa Mustafes, në deklarimet e tij të fundit rreth qeverisjes së vendit dhe Ekipit Negociator. Ajo, në një status në facebook ka thënë se LDK ...

Musliu, Mustafës: Zhvishu nga lëvozhga e komunistit
Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Ganimete Musliu i është përgjigjur Isa Mustafes, në deklarimet e tij të fundit rreth qeverisjes së vendit dhe Ekipit Negociator. Ajo, në një status në facebook ka thënë se LDK ...
Klan Kosova | 11-Jan-2019 19:46
Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Ganimete Musliu i është përgjigjur Isa Mustafes, në deklarimet e tij të fundit rreth qeverisjes së vendit dhe Ekipit Negociator. Ajo, në një status në facebook ka thënë se LDK ...

Musliu e quan Mustafën dhe LDK-në frikacakë
Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Ganimete Musliu ka reaguar ashpër ndaj deklaratave të fundit të kreut të LDK-së Isa Mustafa për çështjen e dialogut, zgjedhjeve dhe të taksës. Musliu ka shkruar në profilin e ...
Telegrafi | 11-Jan-2019 19:29
Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Ganimete Musliu ka reaguar ashpër ndaj deklaratave të fundit të kreut të LDK-së Isa Mustafa për çështjen e dialogut, zgjedhjeve dhe të taksës. Musliu ka shkruar në profilin e ...

Deputetja e PDK-së, i reagon Isa Mustafës
Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Ganimete Musliu ka reaguar ashpër ndaj deklaratave të fundit të kreut të LDK-së Isa Mustafa për çështjen e dialogut, zgjedhjeve dhe të taksës. Musliu ka shkruar në profilin e ...
Arbresh | 11-Jan-2019 19:45
Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Ganimete Musliu ka reaguar ashpër ndaj deklaratave të fundit të kreut të LDK-së Isa Mustafa për çështjen e dialogut, zgjedhjeve dhe të taksës. Musliu ka shkruar në profilin e ...

Deputetja e PDK i përgjigjet Isa Mustafës, e quan atë dhe LDK-në frikacakë
Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Ganimete Musliu ka reaguar ashpër ndaj deklaratave të fundit të kreut të LDK-së Isa Mustafa për çështjen e dialogut, zgjedhjeve dhe të taksës.
Kosova Press | 11-Jan-2019 19:32
Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Ganimete Musliu ka reaguar ashpër ndaj deklaratave të fundit të kreut të LDK-së Isa Mustafa për çështjen e dialogut, zgjedhjeve dhe të taksës.

Nitaj i reagon Mustafës: Taksa ka qenë përgjigje ndaj luftës së hapur të Serbisë
Nënkryetari i AAK-së, Muharrem Nitaj ka reaguar ndaj deklaratës së kryetarit të LDK-së, Isa Mustafa ku ky i fundit vendimin për taksën ndaj produkteve serbe e quajti vendim popullist. Nitaj përmes një postimi në ...
Telegrafi | 11-Jan-2019 18:08
Nënkryetari i AAK-së, Muharrem Nitaj ka reaguar ndaj deklaratës së kryetarit të LDK-së, Isa Mustafa ku ky i fundit vendimin për taksën ndaj produkteve serbe e quajti vendim popullist. Nitaj përmes një postimi në ...

Musliu: Po shihet qartë që imazhi i krijuar i LDK-së si parti “akademike” është veçse retorikë
Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Ganimete Musliu ka reaguar ashpër ndaj deklaratave të fundit të kreut të LDK-së Isa Mustafa për çështjen e dialogut, zgjedhjeve dhe të taksës. Musliu ka shkruar në profilin e ...
EkonomiaOnline | 11-Jan-2019 19:29
Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Ganimete Musliu ka reaguar ashpër ndaj deklaratave të fundit të kreut të LDK-së Isa Mustafa për çështjen e dialogut, zgjedhjeve dhe të taksës. Musliu ka shkruar në profilin e ...

Tha se rrëzimi i Qeverisë do të ndikonte negativisht për vendin, LDK i reagon Skender Hysenit
Lidhja Demokratike e Kosovës është distancuar nga deklaratat e ish-ministrit të punëve të Brendshme, dhe anëtarin e kryesisë së këtij subjekti, Skender Hyseni, i cili ka thënë se rrëzimi i Qeverisë do të ndikonte ...
Telegrafi | 11-Jan-2019 16:54
Lidhja Demokratike e Kosovës është distancuar nga deklaratat e ish-ministrit të punëve të Brendshme, dhe anëtarin e kryesisë së këtij subjekti, Skender Hyseni, i cili ka thënë se rrëzimi i Qeverisë do të ndikonte ...

Taksa ‘fut sherrin’ mes AAK-së e LDK-së
Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës Isa Mustafa gjatë ditës së sotme në një konferencë për media e ka quajtur vendim populist vendosjen e taksës për produktet që hyjnë në Kosovë nga Serbia si dhe nga Bosnja e ...
Zeri | 11-Jan-2019 19:19
Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës Isa Mustafa gjatë ditës së sotme në një konferencë për media e ka quajtur vendim populist vendosjen e taksës për produktet që hyjnë në Kosovë nga Serbia si dhe nga Bosnja e ...

Mustafa: LDK është aktualisht e para, këtë e dëshmojnë sondazhet
Pas mbledhjes me kryetarët e degëve të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka numëruar disa nga “dështimet” siç i ka cilësuar ai, të Qeverisë së Kosovës. Mustafa ka përmendur numrin e zv.ministrave, ...
Telegrafi | 11-Jan-2019 16:19
Pas mbledhjes me kryetarët e degëve të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka numëruar disa nga “dështimet” siç i ka cilësuar ai, të Qeverisë së Kosovës. Mustafa ka përmendur numrin e zv.ministrave, ...

Mustafa vendimin për taksën ndaj prodhimeve serbe e quan “popullist”: Qeveria duhet të shkojë në shtëpi
Pas mbledhjes me kryetarët e degëve të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka numëruar disa nga “dështimet” siç i ka cilësuar ai, të Qeverisë së Kosovës. Mustafa ka përmendur numrin e zv.ministrave, ...
Telegrafi | 11-Jan-2019 15:27
Pas mbledhjes me kryetarët e degëve të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka numëruar disa nga “dështimet” siç i ka cilësuar ai, të Qeverisë së Kosovës. Mustafa ka përmendur numrin e zv.ministrave, ...

Deputetja e PDK i përgjigjet Isa Mustafës - e quan atë dhe LDK-në frikacakë
Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Ganimete Musliu ka reaguar ashpër ndaj deklaratave të fundit të kreut të LDK-së Isa Mustafa për çështjen e dialogut.”, zgjedhjeve dhe të taksës. Musliu ka shkruar në profilin ...
Zeri | 11-Jan-2019 19:19
Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Ganimete Musliu ka reaguar ashpër ndaj deklaratave të fundit të kreut të LDK-së Isa Mustafa për çështjen e dialogut.”, zgjedhjeve dhe të taksës. Musliu ka shkruar në profilin ...

AAK i reagon Isa Mustafës për taksën
AAK ka reaguar ndaj deklaratave të kryetarit të LDK-së, Isa Mustafa, i cili vendimin për taksën e quajti vendim populist. AAK ka reaguar ndaj deklaratave të kryetarit të LDK-së, Isa Mustafa, i cili vendimin për taksën ...
Arbresh | 11-Jan-2019 18:57
AAK ka reaguar ndaj deklaratave të kryetarit të LDK-së, Isa Mustafa, i cili vendimin për taksën e quajti vendim populist. AAK ka reaguar ndaj deklaratave të kryetarit të LDK-së, Isa Mustafa, i cili vendimin për taksën ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved