ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 16/01/2019 05:18

Historike, votohet “Republika e Maqedonisë së Veriut”

Historike, votohet “Republika e Maqedonisë së Veriut”
Kuvendi i Maqedonisë me 81 vota “pro”, ka miratuar ndryshimin e Kushtetutës për zbatimin e marrëveshjes me Greqinë për zgjidhjen e kontestit 27-vjeçar të emrit. Ndryshimet kushtetuese që dalin nga Marrëveshja e Prespës ...
TV Klan | 11-Jan-2019 23:48
Kuvendi i Maqedonisë me 81 vota “pro”, ka miratuar ndryshimin e Kushtetutës për zbatimin e marrëveshjes me Greqinë për zgjidhjen e kontestit 27-vjeçar të emrit. Ndryshimet kushtetuese që dalin nga Marrëveshja e Prespës ...

Çka thuhet në preambulën e re të Kushtetutës së Maqedonisë së Veriut
Parlamenti i Maqedonisë, miratoi ndryshimet kushtetuese që mundësojnë ndryshimin e emrit të saj në Maqedonia e Veriut, sipas marrëveshjes me Greqinë. Tetëdhjetë e një deputetë në parlamentin 120 vendesh votuan për ...
Lajm Press | 11-Jan-2019 23:27
Parlamenti i Maqedonisë, miratoi ndryshimet kushtetuese që mundësojnë ndryshimin e emrit të saj në Maqedonia e Veriut, sipas marrëveshjes me Greqinë. Tetëdhjetë e një deputetë në parlamentin 120 vendesh votuan për ...

Të mirat e ndryshimeve kushtetuese për shqiptarët në Maqedoni
Kuvendi i Maqedonisë ka votuar sonte ndryshimet kushtetuese, ku pro ndryshimeve kanë votuar 81 deputetë, me këtë emri i ri i Maqedonisë, do të jetë Republika e Maqedonisë së Veriut. Ndryshimet kushtetuese janë ...
Lajm Press | 11-Jan-2019 23:27
Kuvendi i Maqedonisë ka votuar sonte ndryshimet kushtetuese, ku pro ndryshimeve kanë votuar 81 deputetë, me këtë emri i ri i Maqedonisë, do të jetë Republika e Maqedonisë së Veriut. Ndryshimet kushtetuese janë ...

?Në ndryshimet kushtetuese janë përfshirë edhe kërkesat e partive shqiptare
Kuvendi i Maqedonisë ka votuar sonte ndryshimet kushtetuese, ku pro ndryshimeve kanë votuar 81 deputetë, me këtë emri i ri i Maqedonisë, do të jetë Republika e Maqedonisë së Veriut. Ndryshimet kushtetuese janë ...
Gazeta Monitor | 11-Jan-2019 22:12
Kuvendi i Maqedonisë ka votuar sonte ndryshimet kushtetuese, ku pro ndryshimeve kanë votuar 81 deputetë, me këtë emri i ri i Maqedonisë, do të jetë Republika e Maqedonisë së Veriut. Ndryshimet kushtetuese janë ...

Në ndryshimet kushtetuese janë përfshirë edhe kërkesat e partive shqiptare
Kuvendi i Maqedonisë ka votuar sonte ndryshimet kushtetuese, ku pro ndryshimeve kanë votuar 81 deputetë, me këtë emri i ri i Maqedonisë, do të jetë Republika e Maqedonisë së Veriut. Ndryshimet kushtetuese janë ...
Arbresh | 11-Jan-2019 21:59
Kuvendi i Maqedonisë ka votuar sonte ndryshimet kushtetuese, ku pro ndryshimeve kanë votuar 81 deputetë, me këtë emri i ri i Maqedonisë, do të jetë Republika e Maqedonisë së Veriut. Ndryshimet kushtetuese janë ...

Vazhdojnë protestat para Kuvendit: Hiqni dorë nga ndryshimi i emrit
Shkup, 11 janar - Përpara Kuvendit të Maqedonisë paralelisht derisa pritet që të fillojë seanca për votimin e ndryshimeve kushtetuese, vazhdon protesta tanimë për të tretën ditë me radhë e lëvizjeve pro-ruse të cilat ...
Zhurnal | 11-Jan-2019 21:42
Shkup, 11 janar - Përpara Kuvendit të Maqedonisë paralelisht derisa pritet që të fillojë seanca për votimin e ndryshimeve kushtetuese, vazhdon protesta tanimë për të tretën ditë me radhë e lëvizjeve pro-ruse të cilat ...

Me 81 vota Pro ndryshohet Kushtetuta e Maqedonisë, emri Maqedonia Veriore tashmë edhe zyrtare
Shkup, 11 janar - Me nga 81 vota “për”, asnjë kundër dhe asnjë përmbajtur, Kuvendi i Maqedonisë i ka miratuar një nga një katër amendamentet për ndryshimet kushtetuese që parashihen me Marrëveshjen e Prespës dhe më pas ...
Zhurnal | 11-Jan-2019 21:42
Shkup, 11 janar - Me nga 81 vota “për”, asnjë kundër dhe asnjë përmbajtur, Kuvendi i Maqedonisë i ka miratuar një nga një katër amendamentet për ndryshimet kushtetuese që parashihen me Marrëveshjen e Prespës dhe më pas ...

Ja marrëveshja e Qeverisë dhe Lëvizjes BESA e Bilall Kasamit
Shkup, 11 janar - Ju sjellim kumtesën e përbashkët e Qeverisë dhe Lëvizjes BESA me kryetar Kasamin, pas arritjes së marrëveshjes për ndryshimet kushtetuese. “Është arritur marrëveshje me anë të së cilit janë tejkaluar ...
Zhurnal | 11-Jan-2019 21:42
Shkup, 11 janar - Ju sjellim kumtesën e përbashkët e Qeverisë dhe Lëvizjes BESA me kryetar Kasamin, pas arritjes së marrëveshjes për ndryshimet kushtetuese. “Është arritur marrëveshje me anë të së cilit janë tejkaluar ...

Reforma Kushtetuese, Zaev marrëveshje me partinë shqiptare
Kryeministri maqedonas Zoran Zaev ka lidhur një marrëveshje me partinë shqiptare BESA. Gjatë një takimi të përbashkët, mësohet se Zaev ka arritur të sigurojë 80 vota pro reformës kushtetuese. “Është arritur marrëveshje ...
BalkanWeb | 11-Jan-2019 18:33
Kryeministri maqedonas Zoran Zaev ka lidhur një marrëveshje me partinë shqiptare BESA. Gjatë një takimi të përbashkët, mësohet se Zaev ka arritur të sigurojë 80 vota pro reformës kushtetuese. “Është arritur marrëveshje ...

Miratohen ndryshimet kushtetuese, Maqedonia do të quhet Maqedonia e Veriut
Shkup, 11 janar 2019 – Kuvendi i Maqedonisë miratoi ndryshimet kushtetuese që i hapin rrugë zbatimit të Marrëveshjes së Prespës për zgjidhjen e kontestit 27 vjeçar për emrin. Ndryshimet kushtetuese u miratuan pas ...
Illyriapress | 11-Jan-2019 20:38
Shkup, 11 janar 2019 – Kuvendi i Maqedonisë miratoi ndryshimet kushtetuese që i hapin rrugë zbatimit të Marrëveshjes së Prespës për zgjidhjen e kontestit 27 vjeçar për emrin. Ndryshimet kushtetuese u miratuan pas ...

Kuvendi miratoi ndryshimet Kushtetuese, Republika e Maqedonisë së Veriut
Kuvendi miratoi ndryshimet Kushtetuese, Republika e Maqedonisë së Veriut Me 81 vota për, Kuvendi miratoi ndryshimet Kushtetuese për ndrrimin emrit në Republika e Maqedonisë së Veriut. Katër amendamentet e Qeverisë u ...
Alsat-M | 11-Jan-2019 20:31
Kuvendi miratoi ndryshimet Kushtetuese, Republika e Maqedonisë së Veriut Me 81 vota për, Kuvendi miratoi ndryshimet Kushtetuese për ndrrimin emrit në Republika e Maqedonisë së Veriut. Katër amendamentet e Qeverisë u ...

Seanca për emrin/ Pritet votimi i ndryshimeve Kushtetuese në Shkup
Seanca e Parlamentit të Maqedonisë ku duhej të shqyrtoheshin propozim-amendamentet për ndryshimet kushtetuese, ishte caktuar te enjten, por nuk filloi as pas dy shtyrjeve nga kryetari i parlamentit, Talat Xhaferi, dhe ...
Top Channel | 11-Jan-2019 11:40
Seanca e Parlamentit të Maqedonisë ku duhej të shqyrtoheshin propozim-amendamentet për ndryshimet kushtetuese, ishte caktuar te enjten, por nuk filloi as pas dy shtyrjeve nga kryetari i parlamentit, Talat Xhaferi, dhe ...

Maqedonia edhe zyrtarisht e ndërroi emrin
Me 81 vota “për” është votuar Ligji Kushtetues për zbatimin e amendamenteve. me këtë votim, zyrtarisht mbaron procesi për ndryshimet kushtetuese. Me këto ndryshme Maqedonia sot e tutje edhe zyrtarisht do të quhet ...
Medial | 11-Jan-2019 19:59
Me 81 vota “për” është votuar Ligji Kushtetues për zbatimin e amendamenteve. me këtë votim, zyrtarisht mbaron procesi për ndryshimet kushtetuese. Me këto ndryshme Maqedonia sot e tutje edhe zyrtarisht do të quhet ...

“Shtetësia”/ Kërkohet zgjidhje, Zaev: Pse s’rrezikohet identiteti
Kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev sot deklaroi se ende është në bisedime me Lëvizjen Besa të Bilall Kasamit për gjetjen e formulimit teknik lidhur me shtetësinë me qëllim të sigurimit të 80 deputetëve të nevojshëm ...
BalkanWeb | 10-Jan-2019 13:28
Kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev sot deklaroi se ende është në bisedime me Lëvizjen Besa të Bilall Kasamit për gjetjen e formulimit teknik lidhur me shtetësinë me qëllim të sigurimit të 80 deputetëve të nevojshëm ...

Zaev-deputetëve: Zgjidhni mes të ardhmes evropiane dhe izolimit
Të mërkurën kanë nisur në Shkup diskutimet rreth fazës së tretë dhe finale të ndryshimeve kushtetuese.
Top Channel | 10-Jan-2019 08:17
Të mërkurën kanë nisur në Shkup diskutimet rreth fazës së tretë dhe finale të ndryshimeve kushtetuese.

Republika e Maqedonisë së Veriut, këto janë ndryshimet në Kushtetutë (DOKUMENT)
Me 81 vota pro, asnjë kundër dhe të përmbajtur Kuvendi miratoi ndryshimet kushtetuese në përputhje me Marrëveshjen e Prespës, duke ndërruar emrin kushtetues të vendit nga Republika e Maqedonisë në Republika e Maqedonisë ...
Ina-Online | 11-Jan-2019 19:54
Me 81 vota pro, asnjë kundër dhe të përmbajtur Kuvendi miratoi ndryshimet kushtetuese në përputhje me Marrëveshjen e Prespës, duke ndërruar emrin kushtetues të vendit nga Republika e Maqedonisë në Republika e Maqedonisë ...

Ndryshimet kushtetuese kaluan në Kuvend
Shkup, 11 janar 2019 (MEDIAL) – Ndryshimet kushtetuese të cilat dalin nga Marrëveshja e Prespës kaluan edhe në fazën e tretë finale sonte në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë, pasi që paraprakisht seanca tre ditë ...
Medial | 11-Jan-2019 19:54
Shkup, 11 janar 2019 (MEDIAL) – Ndryshimet kushtetuese të cilat dalin nga Marrëveshja e Prespës kaluan edhe në fazën e tretë finale sonte në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë, pasi që paraprakisht seanca tre ditë ...

Zaev ashpërson tonet: Do ketë përgjegjësi nëse nuk kalojnë ndryshimet kushtetuese
Shumica parlamentare ende nuk ka siguruar dy të tretat e votave për të miratuar ndryshimet kushtetuese, dhe me këtë zbatimin e Marrëveshjes me Greqinë për zgjidhjet e kontestit të emrit. Kryeministri i Maqedonisë, Zoran ...
GazetaTema | 10-Jan-2019 15:14
Shumica parlamentare ende nuk ka siguruar dy të tretat e votave për të miratuar ndryshimet kushtetuese, dhe me këtë zbatimin e Marrëveshjes me Greqinë për zgjidhjet e kontestit të emrit. Kryeministri i Maqedonisë, Zoran ...

Ndryshon emri: 81 vota për “Republikën e Maqedonisë së Veriut”…
Maqedonia ka votuar me 81 vota pro, në seancën plenare të Kuvendit të programuar fillimisht për një ditë më parë, por të shtyrë për këtë të premte, të katërta amendamentet kushtetuese që i hapin rrugë ndryshimit të ...
Mapo | 11-Jan-2019 19:38
Maqedonia ka votuar me 81 vota pro, në seancën plenare të Kuvendit të programuar fillimisht për një ditë më parë, por të shtyrë për këtë të premte, të katërta amendamentet kushtetuese që i hapin rrugë ndryshimit të ...

Miratohen ndryshimet kushtetuese, 81 deputetë votuan “për” Maqedoninë e Veriut
Deputetët e Kuvendit të Maqedonisë sot me shumicë prej dy të tretave kanë miratuar ndryshimet kushtetuese, të cilat kanë dalur sipas marrëveshjes me Greqinë. Ndryshimet kushtetuese në fazën përfundimtare u mbështetën ...
Telegrafi | 11-Jan-2019 19:19
Deputetët e Kuvendit të Maqedonisë sot me shumicë prej dy të tretave kanë miratuar ndryshimet kushtetuese, të cilat kanë dalur sipas marrëveshjes me Greqinë. Ndryshimet kushtetuese në fazën përfundimtare u mbështetën ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved