ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 16/01/2019 05:43

Haradinaj: Nuk do të hiqet taksa derisa njohja nga Serbia të mos jetë në tavolinë

Haradinaj: Nuk do të hiqet taksa derisa njohja nga Serbia të mos jetë në tavolinë
Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj në një konferencë për media pas mbledhjes së Qeverisë së Kosovës përsëriti qëndrimin se taksa për produktet ndaj Serbisë nuk do të hiqet derisa njohja e shtetit të Kosovës të mos ...
Shenja | 12-Jan-2019 09:07
Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj në një konferencë për media pas mbledhjes së Qeverisë së Kosovës përsëriti qëndrimin se taksa për produktet ndaj Serbisë nuk do të hiqet derisa njohja e shtetit të Kosovës të mos ...

Kosova në vitin 2019: Pyetja e Kissinger-it që pret përgjigje
Me pak gjëra të zgjidhura në vitin 2018 dhe shumë të tjera të trashëguara, Kosova do të jetë e mbingarkuar me paqartësi gjatë këtij viti, përderisa momentumi për gjetjen e një zgjidhjeje politike me Serbinë po shtohet ...
Telegrafi | 12-Jan-2019 08:19
Me pak gjëra të zgjidhura në vitin 2018 dhe shumë të tjera të trashëguara, Kosova do të jetë e mbingarkuar me paqartësi gjatë këtij viti, përderisa momentumi për gjetjen e një zgjidhjeje politike me Serbinë po shtohet ...

Beqaj: Përfshirja e PSD-së në ekipin negociator është si rezultat i ndikimit ndërkombëtar
Njohësi i zhvillimeve politike në vend, Behlul Beqaj ka thënë se qendrat e vendosjes ndërkombëtare kanë vendosur të mos e lënë vetëm Hashim Thaçin, në idenë e tij për prekjen e kufijve. Beqaj në RTV Dukagjini ka thënë ...
Arbresh | 11-Jan-2019 22:12
Njohësi i zhvillimeve politike në vend, Behlul Beqaj ka thënë se qendrat e vendosjes ndërkombëtare kanë vendosur të mos e lënë vetëm Hashim Thaçin, në idenë e tij për prekjen e kufijve. Beqaj në RTV Dukagjini ka thënë ...

Beqaj: Përfshirja e PSD-së në ekipin negociator është si rezultat i ndikimit ndërkombëtar
Njohësi i zhvillimeve politike në vend, Behlul Beqaj ka thënë se qendrat e vendosjes ndërkombëtare kanë vendosur të mos e lënë vetëm Hashim Thaçin, në idenë e tij për prekjen e kufijve. Beqaj, në “Dossier D” në RTV ...
Telegrafi | 11-Jan-2019 20:29
Njohësi i zhvillimeve politike në vend, Behlul Beqaj ka thënë se qendrat e vendosjes ndërkombëtare kanë vendosur të mos e lënë vetëm Hashim Thaçin, në idenë e tij për prekjen e kufijve. Beqaj, në “Dossier D” në RTV ...

Në dialog, me taksë
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, beson se dialogu me Serbinë mund të vazhdojë edhe përderisa taksa doganore ndaj këtij shteti është në fuqi. Haradinaj ka ftuar edhe dy partitë më të mëdha të opozitës, Lidhjen ...
EkonomiaOnline | 11-Jan-2019 19:29
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, beson se dialogu me Serbinë mund të vazhdojë edhe përderisa taksa doganore ndaj këtij shteti është në fuqi. Haradinaj ka ftuar edhe dy partitë më të mëdha të opozitës, Lidhjen ...

Në dialog, me taksë
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, beson se dialogu me Serbinë mund të vazhdojë edhe përderisa taksa doganore ndaj këtij shteti është në fuqi. Haradinaj ka ftuar edhe dy partitë më të mëdha të opozitës, Lidhjen ...
Telegrafi | 11-Jan-2019 18:11
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, beson se dialogu me Serbinë mund të vazhdojë edhe përderisa taksa doganore ndaj këtij shteti është në fuqi. Haradinaj ka ftuar edhe dy partitë më të mëdha të opozitës, Lidhjen ...

Beqaj: Edhe nëse nënshkruhet marrëveshje, marrëdhëniet me Serbinë s’normalizohen
Profesori i Shkencave Politike, Belul Beqaj ka folur për dialogun me Serbinë dhe takimin e parë që u zhvillua në Bruksel. Delegacioni Shtetëror është i Prishtinës, jo i Kosovës, thotë Beqaj Beqaj tha në Express ...
EkonomiaOnline | 11-Jan-2019 18:08
Profesori i Shkencave Politike, Belul Beqaj ka folur për dialogun me Serbinë dhe takimin e parë që u zhvillua në Bruksel. Delegacioni Shtetëror është i Prishtinës, jo i Kosovës, thotë Beqaj Beqaj tha në Express ...

Haradinaj: Taksa nuk hiqet nëse Serbia nuk na njeh
Kryeministri i vendit Ramush Haradinaj nuk ka dhënë asnjë koment në lidhje me qëndrimet e Bashkimit Evropian, përsa i përket kërkesave për tërheqjen e taksës 100% ndaj mallrave serbe. Ndër të tjera Haradinat është ...
VizionPlus | 11-Jan-2019 17:03
Kryeministri i vendit Ramush Haradinaj nuk ka dhënë asnjë koment në lidhje me qëndrimet e Bashkimit Evropian, përsa i përket kërkesave për tërheqjen e taksës 100% ndaj mallrave serbe. Ndër të tjera Haradinat është ...

Në dialog, pa heqje të taksës
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, beson se dialogu me Serbinë mund të vazhdojë edhe përderisa taksa doganore ndaj këtij shteti është në fuqi. Haradinaj ka ftuar edhe dy partitë më të mëdha të opozitës, Lidhjen ...
Arbresh | 11-Jan-2019 17:41
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, beson se dialogu me Serbinë mund të vazhdojë edhe përderisa taksa doganore ndaj këtij shteti është në fuqi. Haradinaj ka ftuar edhe dy partitë më të mëdha të opozitës, Lidhjen ...

Haradinaj: Përfshirja e LDK-së dhe VV-së do ta fuqizonte Kosovën në dialog
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, tha se përfshirja e dy partive më të mëdha opozitare, Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Lëvizjes Vetëvendosje, në procesin e dialogut me Serbinë, do ta fuqizonte pozicionin ...
GazetaTema | 11-Jan-2019 13:56
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, tha se përfshirja e dy partive më të mëdha opozitare, Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Lëvizjes Vetëvendosje, në procesin e dialogut me Serbinë, do ta fuqizonte pozicionin ...

Taksa nuk e ndal dialogun
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, beson se dialogu me Serbinë mund të vazhdojë edhe përderisa taksa doganore ndaj këtij shteti është në fuqi. Haradinaj ka ftuar edhe dy partitë më të mëdha të opozitës, Lidhjen ...
Zeri | 11-Jan-2019 17:28
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, beson se dialogu me Serbinë mund të vazhdojë edhe përderisa taksa doganore ndaj këtij shteti është në fuqi. Haradinaj ka ftuar edhe dy partitë më të mëdha të opozitës, Lidhjen ...

Në dialog, pa heqje të taksës
Haradinaj ka ftuar edhe dy partitë më të mëdha të opozitës, Lidhjen Demokratike të Kosovës dhe Lëvizjen Vetëvendosje që t’i bashkohen Delegacionit të Kosovës në negociatat me Serbinë, ndonëse ka marrë përgjigje të ...
Shprehja | 11-Jan-2019 17:21
Haradinaj ka ftuar edhe dy partitë më të mëdha të opozitës, Lidhjen Demokratike të Kosovës dhe Lëvizjen Vetëvendosje që t’i bashkohen Delegacionit të Kosovës në negociatat me Serbinë, ndonëse ka marrë përgjigje të ...

Bllokohet dialogu Prishtinë – Beograd, BE sërish kërkesë publike për heqjen e taksës ndaj Serbisë
Dialogu ndërmjet presidentëve Hashim Thaçi e Aleksander Vuçiq nuk parashihet të vazhdojë në një të ardhme të afërt. Një vendim se kur mund të vazhdojnë bisedimet, duhet të merret nga Kosova dhe Serbia. Kështu ka thënë ...
GazetaTema | 10-Jan-2019 12:18
Dialogu ndërmjet presidentëve Hashim Thaçi e Aleksander Vuçiq nuk parashihet të vazhdojë në një të ardhme të afërt. Një vendim se kur mund të vazhdojnë bisedimet, duhet të merret nga Kosova dhe Serbia. Kështu ka thënë ...

Haradinaj: Nuk e heqim taksën pa na njohur si shtet
Kryeminsitri i Kosovës Haradinaj ka përsëritur edhe një herë se vendimi për taksën prej 100 për qind për mallrat serbe do të mbetet në fuqi deri sa Serbia ta njohë Kosovën. Haradinaj tha se pavarësisht krimeve që ...
Alsat-M | 11-Jan-2019 16:39
Kryeminsitri i Kosovës Haradinaj ka përsëritur edhe një herë se vendimi për taksën prej 100 për qind për mallrat serbe do të mbetet në fuqi deri sa Serbia ta njohë Kosovën. Haradinaj tha se pavarësisht krimeve që ...

?Haradinaj: Kosova nuk i nënshtrohet presionit të BE-së dhe Serbisë për taksën
Qëndrimi Bashkimit Evropian karshi kushtëzimit nga ana e Serbisë për të mos marrë pjesë në dialogun Kosovë-Serbi, derisa të shfuqizohet taksa e Qeverisës 100 përqind për prodhimet e Serbisë, kryeministri Ramush ...
Lajm Press | 11-Jan-2019 16:13
Qëndrimi Bashkimit Evropian karshi kushtëzimit nga ana e Serbisë për të mos marrë pjesë në dialogun Kosovë-Serbi, derisa të shfuqizohet taksa e Qeverisës 100 përqind për prodhimet e Serbisë, kryeministri Ramush ...

Abelard Tahiri kundërshton propozimin e Haradinajt për taksën
Kryeministri i vendit Ramush Haradinaj, sot në mbledhjen e Qeverisë ka kërkuar që, siç ka thënë, të mos dëmtohen sipërmarrësit në vend , të mos aplikohet masa e taksës 100 për qind për mallrat që kanë qenë në Kosovë. ...
Lajm Press | 11-Jan-2019 16:13
Kryeministri i vendit Ramush Haradinaj, sot në mbledhjen e Qeverisë ka kërkuar që, siç ka thënë, të mos dëmtohen sipërmarrësit në vend , të mos aplikohet masa e taksës 100 për qind për mallrat që kanë qenë në Kosovë. ...

Haradinaj: Nuk do të hiqet taksa derisa njohja nga Serbia të mos jetë në tavolinë
Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj në një konferencë për media pas mbledhjes së Qeverisë së Kosovës përsëriti qëndrimin se taksa për produktet ndaj Serbisë nuk do të hiqet derisa njohja e shtetit të Kosovës të mos ...
Telegrafi | 11-Jan-2019 13:48
Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj në një konferencë për media pas mbledhjes së Qeverisë së Kosovës përsëriti qëndrimin se taksa për produktet ndaj Serbisë nuk do të hiqet derisa njohja e shtetit të Kosovës të mos ...

Haradinaj: Nuk do ta heqim taksën ndaj Serbisë
Pas mbledhjes së parë për këtë vit të Qeverisë, kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë se derisa nuk ka njohje nga Serbia, taksa 100 përqind do të jetë në fuqi, percjell Fakte. Kryeministri Haradinaj ka thënë se nuk do ...
Ina-Online | 11-Jan-2019 15:51
Pas mbledhjes së parë për këtë vit të Qeverisë, kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë se derisa nuk ka njohje nga Serbia, taksa 100 përqind do të jetë në fuqi, percjell Fakte. Kryeministri Haradinaj ka thënë se nuk do ...

Kundërshtohet ndryshimi i vendimit për taksën
Kryeministri i vendit Ramush Haradinaj, sot në mbledhjen e Qeverisë ka kërkuar që të mos dëmtohen kompanitë vendore dhe të mos aplikohet masa e taksës 100 për qind për mallrat që kanë qenë në Kosovë deri në ditën kur ...
Kosova Press | 11-Jan-2019 15:48
Kryeministri i vendit Ramush Haradinaj, sot në mbledhjen e Qeverisë ka kërkuar që të mos dëmtohen kompanitë vendore dhe të mos aplikohet masa e taksës 100 për qind për mallrat që kanë qenë në Kosovë deri në ditën kur ...

Haradinaj: Përfshirja e LDK-së dhe VV-së do ta fuqizonte Kosovën në dialog
Prishtinë, 11 janar 2019 – Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, tha se përfshirja e dy partive më të mëdha opozitare, Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Lëvizjes Vetëvendosje, në procesin e dialogut me Serbinë, do ...
Illyriapress | 11-Jan-2019 15:12
Prishtinë, 11 janar 2019 – Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, tha se përfshirja e dy partive më të mëdha opozitare, Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Lëvizjes Vetëvendosje, në procesin e dialogut me Serbinë, do ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved