ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 22/01/2019 11:34

Gjosha: Ne kemi detyrimin t’i kthejmë Shqipërinë shqiptarëve

Gjosha: Ne kemi detyrimin t’i kthejmë Shqipërinë shqiptarëve
Kryetarja e Lëvizjes së Gruas për Integrim, njëkohësisht deputete e LSI-së Klajda Gjosha në fjalën e mbajtur në Konventën Kombëtare të LSI-së ka theksuar se LSI ka mision çeljen e negociatave. Gjosha ka thënë gjithashtu ...
Telegraf | 12-Jan-2019 22:36
Kryetarja e Lëvizjes së Gruas për Integrim, njëkohësisht deputete e LSI-së Klajda Gjosha në fjalën e mbajtur në Konventën Kombëtare të LSI-së ka theksuar se LSI ka mision çeljen e negociatave. Gjosha ka thënë gjithashtu ...

Kryemadhi: Hyjmë në zgjedhje pa Ramën, jemi kundër Veliajt nëse kandidon me Rilindjen
Viti 2019 ashtu siç pritet ka nisur me një konflikt të ashpër politik mes mazhorancës dhe opozitës. Në këtë fillim vit pasuan edhe ndryshimet në qeveri dhe protesta e studentëve që ende nuk ka mbaruar. Në këtë situatë ...
VizionPlus | 12-Jan-2019 20:33
Viti 2019 ashtu siç pritet ka nisur me një konflikt të ashpër politik mes mazhorancës dhe opozitës. Në këtë fillim vit pasuan edhe ndryshimet në qeveri dhe protesta e studentëve që ende nuk ka mbaruar. Në këtë situatë ...

Gratë e LSI-së përloten nga fjalimi i Monika Kryemadhit
Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka theksuar sot nga fjala e saj në konventën e partisë që drejton se sot vendi ndodhet në një nga momentet e tij më të vështira. Në nisje të fjalës ajo ka falënderuar gjithë ata ...
Lapsi | 12-Jan-2019 15:50
Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka theksuar sot nga fjala e saj në konventën e partisë që drejton se sot vendi ndodhet në një nga momentet e tij më të vështira. Në nisje të fjalës ajo ka falënderuar gjithë ata ...

“Besoni në Zot”, risia e fjalimit të Monika Kryemadhit në Konventë
Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka sjellë një risi në një fjalim politik në Konventë Kombëtare, ku i kushtuar një vend të veçantë në fjalën e saj Besimit në Zot. Kryemadhi tha se shqiptarët duhet të luftojnë të ...
Koha Jone | 12-Jan-2019 16:24
Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka sjellë një risi në një fjalim politik në Konventë Kombëtare, ku i kushtuar një vend të veçantë në fjalën e saj Besimit në Zot. Kryemadhi tha se shqiptarët duhet të luftojnë të ...

Konventa e LSI/ Reforma zgjedhore dhe gjetja e një mekanizmi efikas për parandalimin e shitblerjes së votës jetik për funksionimin e demokracisë dhe legjitimimin e institucioneve në vend
Projekt Rezolutë Lëvizja Socialiste për Integrim ka ndjekur me vëmendje të gjitha zhvillimet politiko- sociale në vend dhe: Duke qënë se Shqipëria ndodhet para një sfide madhore si ajo e Çeljes së bisedimeve për ...
Telegraf | 12-Jan-2019 13:53
Projekt Rezolutë Lëvizja Socialiste për Integrim ka ndjekur me vëmendje të gjitha zhvillimet politiko- sociale në vend dhe: Duke qënë se Shqipëria ndodhet para një sfide madhore si ajo e Çeljes së bisedimeve për ...

Fjalimi i Kryemadhit, Ramës nuk i përmend emrin, por i rendit premtimet e pambajtura
Në fjalimin e Kryetares së Lëvizjes Socialiste për Integrim gjatë Konventës Kombëtare është vënë re se Kryetarja e LSI-së e ka injoruar dhe nuk e ka përmendur emrin e kryeministrit Rama. Por Kryemadhi nuk nguruar të ...
Koha Jone | 12-Jan-2019 16:24
Në fjalimin e Kryetares së Lëvizjes Socialiste për Integrim gjatë Konventës Kombëtare është vënë re se Kryetarja e LSI-së e ka injoruar dhe nuk e ka përmendur emrin e kryeministrit Rama. Por Kryemadhi nuk nguruar të ...

Zbulohet slogani i LSI-së për zgjedhjet vendore qershor 2019
“Shqipëria, shtëpia juaj” – është slogani i LSI-së për zgjedhjet vendore të 30 qershorit 2019. Lëvizja Socialiste për Integrim mblodhi sot Konventën Kombëtare ku miratoi rezolutën me shtatë pika të propozuara për votim, ...
EkonomiaOnline | 12-Jan-2019 15:21
“Shqipëria, shtëpia juaj” – është slogani i LSI-së për zgjedhjet vendore të 30 qershorit 2019. Lëvizja Socialiste për Integrim mblodhi sot Konventën Kombëtare ku miratoi rezolutën me shtatë pika të propozuara për votim, ...

Zbulohet slogani i LSI-së për zgjedhjet vendore qershor 2019
“Shqipëria, shtëpia juaj” – është slogani i LSI-së për zgjedhjet vendore të 30 qershorit 2019. Lëvizja Socialiste për Integrim mblodhi sot Konventën Kombëtare ku miratoi rezolutën me shtatë pika të propozuara për votim, ...
Klan Kosova | 12-Jan-2019 15:09
“Shqipëria, shtëpia juaj” – është slogani i LSI-së për zgjedhjet vendore të 30 qershorit 2019. Lëvizja Socialiste për Integrim mblodhi sot Konventën Kombëtare ku miratoi rezolutën me shtatë pika të propozuara për votim, ...

Konventa e LSI-së, Kryemadhi: Nuk e tradhëtojmë Shqipërinë
Me tone të ashpra nga Konventa e Lëvizjes Socialiste për Integrim, kryetarja Monika Kryemadhi deklaroi se kjo parti nuk do të tradhëtojë kurrë interesat e shqiptarëve. Kryemadhi me zë të lartë tha se “ashtu siç do të ...
RTSH | 12-Jan-2019 14:53
Me tone të ashpra nga Konventa e Lëvizjes Socialiste për Integrim, kryetarja Monika Kryemadhi deklaroi se kjo parti nuk do të tradhëtojë kurrë interesat e shqiptarëve. Kryemadhi me zë të lartë tha se “ashtu siç do të ...

Monika Kryemadhi: Ju premtojmë se s’do t’ju tradhëtojmë kurrë, LSI do luftojë për familjen tuaj ndaj të ngrihemi të gjithë të largojmë Ramën (Nora Malaj preket e nis të qajë)
Monika Kryemadhi i bën thirrje shqiptarëve që të ngrihen për protesta. Nga Konventa Kombëtare e LSI, kryetarja e LSI premtoi se nuk do t’i zhgënjejë kurrë shqiptarët. Ajo tha se protesta e studentëve i dha një leksion ...
GazetaTema | 12-Jan-2019 13:22
Monika Kryemadhi i bën thirrje shqiptarëve që të ngrihen për protesta. Nga Konventa Kombëtare e LSI, kryetarja e LSI premtoi se nuk do t’i zhgënjejë kurrë shqiptarët. Ajo tha se protesta e studentëve i dha një leksion ...

Konventa Kombëtare e LSI, zbulohet slogani: “Shqipëria, shtëpia juaj”
LSI zhvillon Konventën Kombëtare. Miratohet rezoluta për 7 pika. LSI angazhim maksimal për çeljen e negociatave në Qershor. Lëvizja Socialiste për Integrim zhvilloi sot Konventën Kombëtare. Delegatët e LSI nga e gjithë ...
Koha Jone | 12-Jan-2019 14:39
LSI zhvillon Konventën Kombëtare. Miratohet rezoluta për 7 pika. LSI angazhim maksimal për çeljen e negociatave në Qershor. Lëvizja Socialiste për Integrim zhvilloi sot Konventën Kombëtare. Delegatët e LSI nga e gjithë ...

Kryemadhi: Vendi po kalon momente të vështira, të sakrifikojmë edhe jetën
Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim ka ashpërsuar tonet ndaj qeverisë Rama, duke thënë se vendi është në një situatë të vëshirë. Ajo iu ka bërë thirrje simpantizantëve të saj që të harrojnë idealin politik ...
Gazeta Shqip | 12-Jan-2019 13:34
Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim ka ashpërsuar tonet ndaj qeverisë Rama, duke thënë se vendi është në një situatë të vëshirë. Ajo iu ka bërë thirrje simpantizantëve të saj që të harrojnë idealin politik ...

“Të harrojmë idealin politik”, Kryemadhi me apel të fortë: Të sakrifikojmë çdo gjë, edhe jetën
Në nisje të fjalës ajo ka falënderuar gjithë ata studentë që i dhanë vendit shpresën e madhe se bashkë mund të fitohet, sipas saj, jo politikisht, por patriotikisht. Sipas saj, partia qe drejton që e ka emrin LSI është ...
Medial | 12-Jan-2019 13:54
Në nisje të fjalës ajo ka falënderuar gjithë ata studentë që i dhanë vendit shpresën e madhe se bashkë mund të fitohet, sipas saj, jo politikisht, por patriotikisht. Sipas saj, partia qe drejton që e ka emrin LSI është ...

Kryemadhi bën thirrje për protesta: Të ngrihemi, kemi detyrime kombëtare
Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi bën thirrje për nisjen e protestave. Nga Konventa Kombëtare e LSI, Kryemadhi tha se protesta e studentëve i dha një leksion politikës, por tashmë, sipas saj, është koha për marrjen e ...
Gazeta Dita | 12-Jan-2019 13:36
Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi bën thirrje për nisjen e protestave. Nga Konventa Kombëtare e LSI, Kryemadhi tha se protesta e studentëve i dha një leksion politikës, por tashmë, sipas saj, është koha për marrjen e ...

Kryemadhi: I japim dorën socialistëve, demokratëve dhe ballistëve
“Lëvizja Socialiste për Integrim i jep dorën çdo socialisti, demokrati, ballisti dhe komunisti, pa parti”. Kështu deklaroi nga Konventa e LSI-së Monika Kryemadhi. Gjatë fjalës së saj në podium përpara anëtarëve të ...
Lajmi i Fundit | 12-Jan-2019 13:34
“Lëvizja Socialiste për Integrim i jep dorën çdo socialisti, demokrati, ballisti dhe komunisti, pa parti”. Kështu deklaroi nga Konventa e LSI-së Monika Kryemadhi. Gjatë fjalës së saj në podium përpara anëtarëve të ...

Kryemadhi: I japim dorën socialistëve, demokratëve dhe ballistëve
TIRANE “Lëvizja Socialiste për Integrim i jep dorën çdo socialisti, demokrati, ballisti dhe komunisti, pa parti”. Kështu deklaroi nga Konventa e LSI-së Monika Kryemadhi. Gjatë fjalës së saj në podium përpara anëtarëve ...
BalkanWeb | 12-Jan-2019 13:06
TIRANE “Lëvizja Socialiste për Integrim i jep dorën çdo socialisti, demokrati, ballisti dhe komunisti, pa parti”. Kështu deklaroi nga Konventa e LSI-së Monika Kryemadhi. Gjatë fjalës së saj në podium përpara anëtarëve ...

Kryemadhi thirrje për protesta:Të ngrihemi për interesin kombëtar
TIRANE Nga Konventa e Lëvizjes Socialiste për Integrim, kryetarja Monika Kryemadhi bëri thirrje për protesta. “Ne duam të jemi për ato vajza që janë bërë lodra për krimin, që të jenë me integritet dhe besim. Duhet të ...
BalkanWeb | 12-Jan-2019 12:57
TIRANE Nga Konventa e Lëvizjes Socialiste për Integrim, kryetarja Monika Kryemadhi bëri thirrje për protesta. “Ne duam të jemi për ato vajza që janë bërë lodra për krimin, që të jenë me integritet dhe besim. Duhet të ...

Konventa e LSI, Kryemadhi: Të protestojmë, është përgjegjësi kombëtare!
Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi bën thirrje për protesta. Nga Konventa Kombëtare e LSI, Kryemadhi tha se protesta e studentëve i dha një leksion politikës, por tashmë, sipas saj, është koha për marrjen e përgjegjësive ...
Java News | 12-Jan-2019 13:15
Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi bën thirrje për protesta. Nga Konventa Kombëtare e LSI, Kryemadhi tha se protesta e studentëve i dha një leksion politikës, por tashmë, sipas saj, është koha për marrjen e përgjegjësive ...

Kryemadhi thirrje për protesta: Të ngrihemi për interesin kombëtar
Nga Konventa e Lëvizjes Socialiste për Integrim, kryetarja Monika Kryemadhi bëri thirrje për protesta. “Ne duam të jemi për ato vajza që janë bërë lodra për krimin, që të jenë me integritet dhe besim. Duhet të luftojmë ...
Koha Jone | 12-Jan-2019 13:08
Nga Konventa e Lëvizjes Socialiste për Integrim, kryetarja Monika Kryemadhi bëri thirrje për protesta. “Ne duam të jemi për ato vajza që janë bërë lodra për krimin, që të jenë me integritet dhe besim. Duhet të luftojmë ...

Gjosha: LSI kontribut në çeljen e negociatave me BE
TIRANE Deputetja Klajda Gjosha nga Konventa e LSI-së deklaroi se muajt e ardhshëm janë momente vendimtare për Shqipërinë, pasi pritet nëse do të çelen negociatat. Ish-ministrja e Integrimit pohoi se LSI është angazhuar ...
BalkanWeb | 12-Jan-2019 12:50
TIRANE Deputetja Klajda Gjosha nga Konventa e LSI-së deklaroi se muajt e ardhshëm janë momente vendimtare për Shqipërinë, pasi pritet nëse do të çelen negociatat. Ish-ministrja e Integrimit pohoi se LSI është angazhuar ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved