ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 16/01/2019 04:28

Gjermania hap një dritare shprese për liberalizimin e vizave këtë vit

Gjermania hap një dritare shprese për liberalizimin e vizave këtë vit
Prishtinë, 12 janar 2019 – Një dritare e re shprese për liberalizimin e vizave për qytetarët e Kosovës është hapur nga Gjermania. Ministri shtetëror për çështje evropiane, Michael Roth, është shprehur se Gjermania ...
Illyriapress | 12-Jan-2019 11:03
Prishtinë, 12 janar 2019 – Një dritare e re shprese për liberalizimin e vizave për qytetarët e Kosovës është hapur nga Gjermania. Ministri shtetëror për çështje evropiane, Michael Roth, është shprehur se Gjermania ...

Gjermania i jep shpresë Kosovës për vizat
Një dritare e re e mundësisë për liberalizimin e vizave për Kosovën është hapur pasi edhe ministri shtetëror për çështje evropiane i Gjermanisë, Michael Roth, është shprehur se Gjermania konsideron se Kosova i ka ...
Java News | 12-Jan-2019 08:23
Një dritare e re e mundësisë për liberalizimin e vizave për Kosovën është hapur pasi edhe ministri shtetëror për çështje evropiane i Gjermanisë, Michael Roth, është shprehur se Gjermania konsideron se Kosova i ka ...

Behgjet Pacolli jep lajmin e mirë për Kosovën, hapet ambasada në Portugali
Ministri i Punëve të Jashtëm të Kosovës, Behgjet Pacolli, është ndjer i lumtur dhe krenar për përfaqësimin e Kosovës në botë. Ai në një postim në faqen e tij zyrtare në Facebook, ka dhënë lajmin e mirë për Kosovën duke ...
Arbresh | 11-Jan-2019 23:54
Ministri i Punëve të Jashtëm të Kosovës, Behgjet Pacolli, është ndjer i lumtur dhe krenar për përfaqësimin e Kosovës në botë. Ai në një postim në faqen e tij zyrtare në Facebook, ka dhënë lajmin e mirë për Kosovën duke ...

Pacolli i lumtur me dekretimin e ambasadorit kosovar në Portugali
Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, ka thënë se është jashtëzakonisht i lumtur dhe krenar me zyrtarizimin e ambasadës së Kosovës në Portugali. Ai ka thënë se hapja dhe zyrtarizimi i ambasadës në Portugali ...
Klan Kosova | 11-Jan-2019 23:23
Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, ka thënë se është jashtëzakonisht i lumtur dhe krenar me zyrtarizimin e ambasadës së Kosovës në Portugali. Ai ka thënë se hapja dhe zyrtarizimi i ambasadës në Portugali ...

Kryediplomati Pacolli në Ruanda, kërkon që ta njohin Kosovën si shtet (VIDEO)
Kryeministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, ka marrë pjesë në ceremoninë e simbolit të dhimbjes që po zhvillohet në Kigali të Ruandës, me ç’rast ka kërkuar nga përfaqësuesit e këtij shteti që ta njohin pavarësinë ...
Klan Kosova | 11-Jan-2019 22:21
Kryeministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, ka marrë pjesë në ceremoninë e simbolit të dhimbjes që po zhvillohet në Kigali të Ruandës, me ç’rast ka kërkuar nga përfaqësuesit e këtij shteti që ta njohin pavarësinë ...

Ministri pro, Qeveria gjermane e dyzuar rreth liberalizimit të vizave për Kosovën
Ndërsa ministri i jashtëm Heiko Maas del hapur pro liberalizimit të vizave për Kosovën, Ministria e Brendshme e Gjermanisë për DW shprehet me rezerva. Një ditë pas deklarimit të ministrit të Punëve të Jashtme të ...
EkonomiaOnline | 11-Jan-2019 16:20
Ndërsa ministri i jashtëm Heiko Maas del hapur pro liberalizimit të vizave për Kosovën, Ministria e Brendshme e Gjermanisë për DW shprehet me rezerva. Një ditë pas deklarimit të ministrit të Punëve të Jashtme të ...

Qeveria gjermane e dyzuar për çështjen e liberalizimit të vizave për Kosovën
Ndërsa ministri i jashtëm Heiko Maas del hapur pro liberalizimit të vizave për Kosovën, Ministria e Brendshme e Gjermanisë për DW shprehet me rezerva. Mga Anila Shuka, DW Një ditë pas deklarimit të ministrit të punëve ...
GazetaTema | 11-Jan-2019 13:27
Ndërsa ministri i jashtëm Heiko Maas del hapur pro liberalizimit të vizave për Kosovën, Ministria e Brendshme e Gjermanisë për DW shprehet me rezerva. Mga Anila Shuka, DW Një ditë pas deklarimit të ministrit të punëve ...

Gjermania nuk bën presion për taksën, kërkon që palët t’i vazhdojnë bisedimet
Ministri i Punëve të Jashtme të Republikës së Kosovës, Behgjet Pacolli, dje ka qëndruar për një vizitë në Gjermani, ku është takuar me homologun e tij gjerman, Heiko Mass, me të cilin kanë diskutuar për një seri ...
Arbresh | 11-Jan-2019 15:41
Ministri i Punëve të Jashtme të Republikës së Kosovës, Behgjet Pacolli, dje ka qëndruar për një vizitë në Gjermani, ku është takuar me homologun e tij gjerman, Heiko Mass, me të cilin kanë diskutuar për një seri ...

Hapet ambasada e Kosovës në Portugali
Është hapur në Portugali ambasada e Kosovës, ku me anë të një ceremonie zyrtare u akreditua dhe ambasadori i parë i vendit në Portugali, Ylber Kryeziu. Lajmi është konfirmuar me anë të një deklarate për shtyp të ...
ABCNews | 11-Jan-2019 14:18
Është hapur në Portugali ambasada e Kosovës, ku me anë të një ceremonie zyrtare u akreditua dhe ambasadori i parë i vendit në Portugali, Ylber Kryeziu. Lajmi është konfirmuar me anë të një deklarate për shtyp të ...

Berlini kërkon që palët t’i vazhdojnë bisedimet, nuk bën presion për taksën
Ministri i Punëve të Jashtme të Republikës së Kosovës, Behgjet Pacolli, dje ka qëndruar për një vizitë në Gjermani, ku është takuar me homologun e tij gjerman, Heiko Mass, me të cilin kanë diskutuar për një seri ...
Koha.mk | 11-Jan-2019 15:27
Ministri i Punëve të Jashtme të Republikës së Kosovës, Behgjet Pacolli, dje ka qëndruar për një vizitë në Gjermani, ku është takuar me homologun e tij gjerman, Heiko Mass, me të cilin kanë diskutuar për një seri ...

Kosova bëhet me ambasadë në Portugali
Prishtinë, 11 janar - Kosova hap ambasadën e saj në Portugali. Lajmin e bëri të ditur Ministria e Punëve të Jashtme e cila thotë se Kosova bëri edhe një shtrirje të re diplomatike në Europë me hapjen e Ambasadës së ...
Zhurnal | 11-Jan-2019 14:05
Prishtinë, 11 janar - Kosova hap ambasadën e saj në Portugali. Lajmin e bëri të ditur Ministria e Punëve të Jashtme e cila thotë se Kosova bëri edhe një shtrirje të re diplomatike në Europë me hapjen e Ambasadës së ...

Heiko Maas: Gjermania e mbështet liberalizimin e vizave për shtetasit e Kosovës
Ministri i Jashtëm i Kosovës Behgjet Pacolli u takua në Berlin me homologun gjerman Heiko Maas. Në fokus të bisedimeve ishte çështja e liberalizimit të vizave dhe e ardhmja e dialpogut me Serbinë. Ministri i jashtëm i ...
VizionPlus | 11-Jan-2019 09:22
Ministri i Jashtëm i Kosovës Behgjet Pacolli u takua në Berlin me homologun gjerman Heiko Maas. Në fokus të bisedimeve ishte çështja e liberalizimit të vizave dhe e ardhmja e dialpogut me Serbinë. Ministri i jashtëm i ...

Qeveria gjermane e dyzuar për çështjen e liberalizimit të vizave
Ndërsa ministri i jashtëm Heiko Maas del hapur pro liberalizimit të vizave për Kosovën, Ministria e Brendshme e Gjermanisë për DW shprehet me rezerva. Një ditë pas deklarimit të ministrit të punëve të jashtme të ...
Arbresh | 11-Jan-2019 13:40
Ndërsa ministri i jashtëm Heiko Maas del hapur pro liberalizimit të vizave për Kosovën, Ministria e Brendshme e Gjermanisë për DW shprehet me rezerva. Një ditë pas deklarimit të ministrit të punëve të jashtme të ...

Kosova me ambasadë në Portugali
Republika e Kosovës ka bërë edhe një shtrirje të re diplomatike në Evropë me hapjen e Ambasadës së Republikës së Kosovës edhe në një shtet të rëndësishëm në Evropë, i cili është anëtarë i NATO-s dhe Bashkimit Evropian, ...
Telegrafi | 11-Jan-2019 11:25
Republika e Kosovës ka bërë edhe një shtrirje të re diplomatike në Evropë me hapjen e Ambasadës së Republikës së Kosovës edhe në një shtet të rëndësishëm në Evropë, i cili është anëtarë i NATO-s dhe Bashkimit Evropian, ...

Kosova bëhet me ambasadë në Portugali
Kosova hap ambasadën e saj në Portugali. Lajmin e bëri të ditur Ministria e Punëve të Jashtme e cila thotë se Kosova bëri edhe një shtrirje të re diplomatike në Europë me hapjen e Ambasadës së Republikës së Kosovës edhe ...
Alsat-M | 11-Jan-2019 12:30
Kosova hap ambasadën e saj në Portugali. Lajmin e bëri të ditur Ministria e Punëve të Jashtme e cila thotë se Kosova bëri edhe një shtrirje të re diplomatike në Europë me hapjen e Ambasadës së Republikës së Kosovës edhe ...

Kosova me Ambasadë në Portugali
Republika e Kosovës ka bërë edhe një shtrirje të re diplomatike në Evropë me hapjen e Ambasadës së Republikës së Kosovës edhe në një shtet të rëndësishëm në Evropë, i cili është anëtarë i NATO-s dhe Bashkimit Evropian, ...
Lajm Press | 11-Jan-2019 12:21
Republika e Kosovës ka bërë edhe një shtrirje të re diplomatike në Evropë me hapjen e Ambasadës së Republikës së Kosovës edhe në një shtet të rëndësishëm në Evropë, i cili është anëtarë i NATO-s dhe Bashkimit Evropian, ...

Pacolli mirëpret mbështetjen e Gjermanisë për liberalizimin e vizave
Ministri i Punëve të Jashtme i Kosovës, Behgjet Pacolli, ka mirëpritur deklaratat e Michael Roth, Sekretar i Shtetit për Evropën në Zyrën e Jashtme Federale të Gjermanisë i cili tha se Kosova ka përmbushur të gjitha ...
Telegrafi | 11-Jan-2019 00:08
Ministri i Punëve të Jashtme i Kosovës, Behgjet Pacolli, ka mirëpritur deklaratat e Michael Roth, Sekretar i Shtetit për Evropën në Zyrën e Jashtme Federale të Gjermanisë i cili tha se Kosova ka përmbushur të gjitha ...

Kosova me Ambasadë në Portugali
Republika e Kosovës ka bërë edhe një shtrirje të re diplomatike në Evropë me hapjen e Ambasadës së Republikës së Kosovës edhe në një shtet të rëndësishëm në Evropë, i cili është anëtarë i NATO-s dhe Bashkimit Evropian, ...
Arbresh | 11-Jan-2019 11:49
Republika e Kosovës ka bërë edhe një shtrirje të re diplomatike në Evropë me hapjen e Ambasadës së Republikës së Kosovës edhe në një shtet të rëndësishëm në Evropë, i cili është anëtarë i NATO-s dhe Bashkimit Evropian, ...

Kosova hap ambasadë edhe në Portugali
Kosova për herë të parë ka hapur ambasadën në Portugali. Kështu është bërë një shtrirje e re diplomatike në Evropë, në një shtet i cili është anëtarë i NATO-s dhe Bashkimit Evropian. Ditën e djeshme me anë të një ...
Klan Kosova | 11-Jan-2019 11:41
Kosova për herë të parë ka hapur ambasadën në Portugali. Kështu është bërë një shtrirje e re diplomatike në Evropë, në një shtet i cili është anëtarë i NATO-s dhe Bashkimit Evropian. Ditën e djeshme me anë të një ...

Gjermania përkrah fuqishëm Kosovën për liberalizimin e vizave
Sekretari i Shtetit për Evropën në Zyrën e Jashtme Federale të Gjermanisë në qeverinë e kancelares Angela Merkel, Michael Roth,ka thënë se Kosova i ka përmbushur të gjitha kriteret për liberalizimin e vizave. Përmes një ...
Telegrafi | 10-Jan-2019 22:23
Sekretari i Shtetit për Evropën në Zyrën e Jashtme Federale të Gjermanisë në qeverinë e kancelares Angela Merkel, Michael Roth,ka thënë se Kosova i ka përmbushur të gjitha kriteret për liberalizimin e vizave. Përmes një ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved